Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim Republika jest stacją publicystyczną, a nie informacyjną. Bardziej taką jest już Superstacja. A czy może wejść do NTC? Może, oczywiście że może, im marniejsza stacja w Polsce to szanse są odpowiednio większe. Jedna stacja wbrew wszystkiemu, wbrew prawu, nieprzyznaniu koncesji, dzięki złamaniom wszelkich demokratycznych reguł, siłowo się dostała, mimo że finansowo też nie jest w stanie płacić nawet za koncesję. Nie spełniała praktycznie żadnych reguł a jednak jest. Więc Republice to dobrze wróży, bo są w bliźniaczej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w wiadomości do KRRiT, wśród 4 kanałów wymieniałem informacyjny, ale bez podania nazwy, bo myślałem bardziej o Polsat News. Kto wie, co z tego wyniknie. TV Trwam musiała toczyć niezłe boje, żeby wejść do NTC. Tymczasem widzę, że i do TV Republika przywędrowała moda na darcie gazet: http://prawapolityka.pl/2015/04/dzienni ... a-antenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taki przejaw, że tylko TV Republika ma taką chęć, to dlaczego nie! Skoro inne stacje mają wysokie mniemanie o sobie. Co w tym dziwnego? A jeśli już! To się dziwie z zupełnie innego powodu. Że za darmo nadawać nie chcą. I tu nastąpiła puenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam i TVP Regionalna to nie są stacje newsowe. To,że zawierają programy informacyjne czy publicystyczne nie czyni z nich kanałów newsowych. Moim zdaniem TV Republika przecenia znaczenie NTC. Widać,że ludzie są dość stali w swoich preferencjach i mało kto ogląda nowe kanały.Koszty im wzrosną,a wpływy niekoniecznie podskoczą im tak jakby sobie tego życzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mamy tylko 1 kanał informacyjny w NTC, więc jakiś dodatkowy na pewno by się przydał. Czy akurat TV Republika? No cóż... skoro nikt inny nie chce...

Mamy nawet trzy. TVP Info, TVP Regionalna i TV Trwam.

 

Ponoć niektórzy uważaja TTV za stację newsową. :?

 

A jak TV Republika będzie chciała nadawać w DVB-T, to może okaże się, że nagle TVN24 i Polsat News też chcą być tak dostępni. Czy czeka nas rewolucja w dostępności kanałów informacyjnych? Czy TVN24 i Polsat News przestaną być stacjami kodowanymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam i TVP Regionalna to nie są stacje newsowe.

To niby do jakiej kategorii należą?

V Trwam to stacja katolicka skupiająca się na aspektach wiary , modlitwy itp.

Fanie włącz sobie TVP INFO i TV Trwam. Kanał newsowy charakteryzuje pasek właściwie przez cały dzień nadawania , serwisy informacyjne regularnie co pół godziny i bardzo dużo publicystyki prowadzonej w studiu. Mało jest filmów jest filmów, programów edukacyjnych itp. Myślę,że na forum takim jak to powinniśmy odróżniać stację newsową od stacji gdzie newsy i publicytyka stanowią jedynie jakąś część i to nie dominującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mamy tylko 1 kanał informacyjny w NTC, więc jakiś dodatkowy na pewno by się przydał. Czy akurat TV Republika? No cóż... skoro nikt inny nie chce...

Mamy nawet trzy. TVP Info, TVP Regionalna i TV Trwam.

 

Ponoć niektórzy uważaja TTV za stację newsową. :?

 

A jak TV Republika będzie chciała nadawać w DVB-T, to może okaże się, że nagle TVN24 i Polsat News też chcą być tak dostępni. Czy czeka nas rewolucja w dostępności kanałów informacyjnych? Czy TVN24 i Polsat News przestaną być stacjami kodowanymi?

 

Polsat swoim zwyczajem zaproponowal by jakis badziew np Polsat News Extra / Polsat Informacje / Polsat Wieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Trwam i TVP Regionalna to nie są stacje newsowe.

To niby do jakiej kategorii należą?

TV Trwam to stacja katolicka skupiająca się na aspektach wiary , modlitwy itp.

Fanie włącz sobie TVP INFO i TV Trwam. Kanał newsowy charakteryzuje pasek właściwie przez cały dzień nadawania , serwisy informacyjne regularnie co pół godziny i bardzo dużo publicystyki prowadzonej w studiu. Mało jest filmów jest filmów, programów edukacyjnych itp. Myślę,że na forum takim jak to powinniśmy odróżniać stację newsową od stacji gdzie newsy i publicytyka stanowią jedynie jakąś część i to nie dominującą.

Włączenie TVP Regionlna i TV Trwam do kategorii stacjii informacyjnych jest trochę naciągane, ale np. w gazecie z programem TV ciężko było zobaczyć dział: stacje religijne, natomiast TVP Regionalna nie jest stacją serialową czy rozrywkową, może ogólnotematyczną, choć pasek przynajmniej podczas programu regionlanego u mnie zawsze jest.

Jeśli chodzi o to, że jak pasek jest cały czas na ekranie to oznacza, że kanał jest informacyjny, to w takim razie dlaczego niektórzy na tym forum twierdzą, że Polsat Sport News nie jest stacją informacyjno-sportową, paski są cały czas podczas powtórek, tylko nie ma gdy na żywo lub premiera bo wtedy zasłaniały by wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanie myślę,że można znaleźć decyzje o przyznaniu koncesji przez KRRIT. Tam jest określony chociażby profil danej stacji. To jest wiążące, administracyjnie i prawnie określone. Trudno by dla jednej stacji gazety z programem TV tworzyły osobny dział.

Co do PSN to po prostu jest to kanał bardzo ograniczony pod względem newsowym. O tym jak powinna wyglądać taka stacja to wystarczy sobie włączyć sky Sport News czy Espn Sport News. Wiele osób jest rozczarowane tym kanałem Inna sprawa,że pomimo,że władze Polsatu w wywiadach medialnych mówili o kanale newsowym to w koncesji Polsat Sport News jest określony jako stacja sportowa.

Zboczyliśmy jednak znacząco. Obecnie KRRIT prowadzi konsultacje w sprawie MUX 8 : http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... owej-MUX-8

Szczerze to nie chciałbym tam Republiki, TV Trwam wystarczy. Przydałby się sportowy kanał TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że TV Republika popiera Dudę. Jednak pokazuje konferencje innych kandydatów, w tym Brauna, żeby potem nie mogli ich pomówić o jakąś stronniczość. Reakcja Brauna trochę mnie dziwi, wydawało mi się, że jemu jest po drodze z mediami prawicowymi, ale jednak nie ze wszystkimi. Kiedyś kazał rozstrzelać redaktorów Wyborczej... czyżby teraz chciał to samo ogłosić w związku z redaktorami TV Republika i GPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam przedmiotu sporu, bo sprawy nie znam. Mogę ocenić tę rozmowę. Ciężko mi sobie wyobrazić,żeby Grzegorz Braun mógł pójść do innej telewizji i obrażać jej szefa, wszystkich redaktorów tej telewizji wysuwając bardzo mocne oskarżenia.Podejrzewam,że program został by natychmiast zakończony. Tu jeszcze jest co innego- oni wiedzieli,że tak to będzie wyglądać gdyż oskarżenia pod adresem Tomasza Terlikowskiego, TV Republiki pojawiły się wcześniej to inne telewizje by prowadziły czarny PR wobec kandydata,a o zaproszeniu do programu na żywo nie było by mowy . Wysokie standardy TV Republiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie toleruję czynowników, bez względu na to, jaką opcję polityczną reprezentują, a jeżeli prawdą jest co powiedział G.Braun o środowisku Frondy, czy Terlikowskim, to miał prawo wyrazić swoje oburzenie i uważam, że i tak zachował niezwykłą wstrzemięźliwość.

 

Szkoda, że każdy chce coś tam ugrać, i że mały ma to związek z dobrem Ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to TV Republika bardziej jest wiarygodna, Braun rzuca oskarżeniami- nie pokazujecie moich konferencji-0 to nie prawda, nie udokumentował swoich zarzutów,a Republika pokazała odpowiednie zdjęcia, które przeczą tezie: Nigdy nie spotkaliśmy się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mamy tylko 1 kanał informacyjny w NTC, więc jakiś dodatkowy na pewno by się przydał. Czy akurat TV Republika? No cóż... skoro nikt inny nie chce...

Mamy nawet trzy. TVP Info, TVP Regionalna i TV Trwam.

 

Tylko jeden z wymienionych przez Ciebie kanałów jest ogólnopolską stacją informacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...