Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 groszy od gniazdka to dla takiej Vectry diametralne straty, jeśli przy okazji nie podniosłaby abonamentu. Przypuszczając, że TV Republika trafiłaby do pakietu Złotego + wyżej i mając na uwadze, że z oferty telewizji cyfrowej korzysta już jakieś 500 tys. abonentów, musiałaby oddawać stacji Sakiewicza 15 mln złotych miesięcznie - dla mnie to jest chora suma jak na amatorską telewizję.

Dobrze że jest obecnie obowiązkowa matura z matematyki może w przyszłości uniknie się takich postów. 30 gr od pół miliona abonentów daje 150 tys miesięcznie nie 15 mln. Roczna różnica między rzeczywistością a twoimi wyliczeniami to jedynie 178,2 mln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wybaczcie, nie wbiłem przecinka na kalkulatorze, więc nabrałem trochę zbyt dużego rozpędu i 15mln wyszło mi w groszach :). Średnia cena TVN24 to 30-35gr. (jednak nie jest jednakowa dla wszystkich, zależy jest w pakiecie z innymi kanałami TVN oraz jest zależna od kursu euro) jednak przez kilka lat udostępniana była albo za darmo albo w "cenach promocyjnych" co można wyczytać w sieci. Więc wychodzi na to, że amatorska TV Republika stawia się na równi z telewizją z wieloletnim stażem, dużą oglądalnością i wysokim poziomem opiniotwórczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Już za chwilę wypowie się fanklub Telewizji Republika stanie w obronie stacji.

Pewnie mnie uważasz za fanklub, to powiem Ci tak: Nie oglądałem to się nie wypowiadam.

oferty telewizji cyfrowej korzysta już jakieś 500 tys. abonentów, musiałaby oddawać stacji Sakiewicza 15 mln złotych miesięcznie - dla mnie to jest chora suma jak na amatorską telewizję.

Wiesz gdyby był złośliwy jak niektórzy w stosunku do Sakiewicza i jego "satelity Polsatu" to musiałbym bym Ci to cały czas wypominać :lol: Ale co do pewnych spraw się zgadzam. Mnie najbardziej oburzyło jak Pan Sakiewicz mówi: A co tam 5 zł-przystępna cena, a co tam 138 zł za taką kartę czyli 11,50 miesięcznie, jeszcze sobie trzeba odpowiedni teleiwzor kupić z internetem. Cóż ja mam wrażenie,że niektóre osoby mimo,że mówią,że interesują ich ludzie, ich sprawy,to widzę,że żyją w oderwaniu od tej rzeczywistości. Ja ludzie zarabiają te minimalne pensje, muszą opłacićczynsz,gaz, prąd, edukację dzieci,a jeszcze nie daj jest jakaś choroba i trzeba płacić znaczną sumę na leki to liczy się każdy grosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wychodzi na to, że amatorska TV Republika stawia się na równi z telewizją z wieloletnim stażem, dużą oglądalnością i wysokim poziomem opiniotwórczości.

 

Nie wiem drogi Karolu dlaczego aż tak bardzo hejtujesz TV Republikę, niemal na każdy pozytywny post w imieniu tej stacji odpowiadasz jakąś śniętą ripostą. Co cię tak boli ta stacja? dlaczego nie pozwolisz jej zwolennikom cieszyć się z jej obecności?

Czyżby to dlatego że twoja Superstacja wedle najnowszych danych Nielsen Audience Measurement traci najwięcej wśród stacji informacyjno-publicystycznych? Spadek wynosi (w stosunku do danych z zeszłego roku) 30%. Jest to porażająca liczba, ale nie oznacza to że tego że możesz całkowicie subiektywnie oceniać TV Republikę. Ona przynajmniej od Startu nadaje w cywilizowanym formacie, a wy od kilku lat nie możecie przejść na 16:9.

Zamiast hejtować konkurenta zastanówcie się co u was nie gra że tak oglądalność leci na łeb na szyję i starajcie się rewitalizować rynek mediów info. zaczynając od siebie.

Przyznaj szczerze ile czasu spędziłeś na zapoznaniu się z zawartością kanału który aż tak bardzo w oczy ci kole?

Bo ja na ten przykład oglądam go od poniedziałku systematycznie wedle posiadanego wolnego czasu i nie zauważyłem w nim stronniczości, jedynej słusznej opcji i gości w studio powiązanych tylko i wyłącznie z PISem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona przynajmniej od Startu nadaje w cywilizowanym formacie, a wy od kilku lat nie możecie przejść na 16:9.

Współczuję braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Widocznie wchodząc na forum wybierasz sobie co drugi-trzeci post, który chcesz przeczytać, reszta dla Ciebie nie istnieje. W każdym razie przeświadcza mnie to tylko w opinii, że dalsza dyskusja z Tobą nie ma sensu, a niepodparte niczym stwierdzenia "twoja" lub "nie możecie" możesz sobie wsadzić w buty ;) Superstacji nie oglądam, ale chciałbym tam pracować - całkiem dobrze płacą :) Co do 16:9 - dla Superstacji zmiana formatu emisji to dodatkowa emisja w sprzęt, który trzeba wymienić - być może obracają innymi pieniędzmi będąc pod nadzorem Polsatu, dla TV Republika to zwykły koszt uruchomienia emisji, który i tak musieli ponieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak widać ludzie wady nie są obce Ojcu Rydzykowi, w tym wypadku jakaś forma "zawiści"...

Wracając do tematu:

https://satkurier.pl/news/85544/walc ... -i-nc.html

Każda forma "nacisku" jest dobra, na początku nawet maleńka, kropla drąży skałę. Albo inaczej: aby powstał efekt kuli śnieżnej najpierw musi być ta pierwsza śnieżynka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy (jak twórcy tych profili), widać nie dorośli jeszcze do wolnego rynku. A co do sporu RM -> Republika to bardzo smakowicie, pewnie skończy się ustawkami jak w przypadku drużyn piłkarskich :D..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo będziemy mieli dwa marsze typu "Obudź się Polsko" - niech się leją!

 

A tak serio, to miło poczytać, jak Rydzyk żali się na zwolenników TV Republika, którzy przy okazji kopią w d*** TV Trwam. Co ciekawe, zarzuty, które ma wobec nich to tak naprawdę przykład zachowań ludzi wspierających Radio Maryja i TV Trwam. Cóż, zamiast dwóch "obiektywnych" stacji mamy stacje konkurencyjne, które muszą powalczyć o emerytury swoich widzów... Babcie na poczcie już nie będą wiedziały na co wpłacić kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza to, co pisałem na samym początku - nie można stawiać znaku równości pomiędzy poszczególnymi mediali uznawanymi za "pisowskie" - każde z nich mimo wszystko ma trochę (a nawet mocno) inny profil, inną grupę czytelników, itd. No, ale tak, jak wielu po prawej stronie popełnia błąd wrzucając wszystkie "niepisowskie" media do worka "prorządowe" tak i po drugiej stronie barykady popełnia się błąd wrzucając do jednego worka media "pisowskie".

 

EDIT: odnośnie powtorek w ciągu dnia to warto zacytować wpis twittowy TV Republiki odnoszący sie do tego: "za co mamy robić 15 godzin programu? Jesteśmy partyzancką TV działającą we wrogim otoczeniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy (jak twórcy tych profili), widać nie dorośli jeszcze do wolnego rynku. A co do sporu RM -> Republika to bardzo smakowicie, pewnie skończy się ustawkami jak w przypadku drużyn piłkarskich :D..

 

TV Republika już zwiera szeregi, nie na darmo trzymają sztamę ze staruchem, będą chcieli wykorzystać jego doświadczenie :brawo: Rezultat starcia byłby raczej prosty do obstawienie bo jednak TVR (GP) ma wielu młodych w swoich szeregach, a w kontekście koncernu ojca Rydzyka to najaktywniejszą część stanowią jednak starsi członkowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale tak, jak wielu po prawej stronie popełnia błąd wrzucając wszystkie "niepisowskie" media do worka "prorządowe" tak i po drugiej stronie barykady popełnia się błąd wrzucając do jednego worka media "pisowskie".

 

Wiem, OT, ale cóż.

Po jednej i po drugiej stronie barykady stają ci sami ludzie. Jednym się ubzdurało, że TVN i inne GW to "tuby propagandowe", "niemówiące prawdy media żydowskie" (prawdę wszyscy mówią - tylko z reguły niepełną - niezależnie od strony), a innym, że TV Trwam, RM, GP i TV Republika to "media nienawiści", "niemówiące prawdy media prawdziwych polaków*".

Dlatego cieszę się ze swojej świadomości, i tego, że jestem człowiekiem "centrum". Bo z jednej strony chcę własności państwowej, ale i prywatnej. Czyli z jednej strony zakładów budżetowych itd. - ale jednocześnie likwidacji związków zawodowych, bo to one niszczą swoje miejsca pracy. Kopią pod sobą!

Ale o tym nie powie ani TVN, ani Telewizja Republika. A wszystkie podziały na media prawicy liberalnej i konserwatywnej - są tylko w umysłach i przypadkowym, odruchowym czynie właścicieli i widzów stacji. Bo tak naprawdę nie ma nic w tym specjalnego.

 

I pytanie: czy Telewizja Republika na CP ma taką samą złą jakość jak na internecie w dniu startu?

*-celowo z małej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź się do Częstochowy 25 maja, przyjdź pod Wały Jasnogórskie i zobaczysz najaktywniejszą część słuchaczy Radia Maryja ;).

 

Akurat mam zaplanowany finał Ligi Mistrzów w tym czasie, więc raczej się nie skuszę :) W wakacje sobie podlecę tradycyjnie.

 

No, ale Młodzi Przyjaciele Radia Maryja nie są na Jasnej Górze codziennie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Sakiewicza na zarzuty ojca T.Rydzyka

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/o- ... c-za-darmo

Powiem,że ze smutkiem czytam słowa ojca T.Rydzyka - bo brak tam konkretów,a raczej są tam pomówienia i plotki. To,że Sakiewicz udzielił wywiadu portalowi natemat.pl- ja nie widzę w tym nic zdrożnego,skoro zgłosił się dziennikarz portalu i chciał porozmawiać to dlaczego nie?? Uważam,że to chwali się temu portalowi,że po prostu obok krytyki pozwolił przedstawić drugie stanowisko.

Czy Sakiewicz lubi Polsat?? Nie wiem, ja wiem,że nie jest to idealna stacja,ale antyklerykalizmu tam nie widzę.

Co do bitwy o emerytury to też bym tego nie generalizował. TV TRWAM i TV Republika to dwie różne stacje jeśli chodzi o format. TV TRWAM ma przede wszystkim charakter religijny i modlitewny , a polityka to jest jakiś dodatek. I babcie nadal będą wysyłać Rydzykowi pieniądze by istniało zarówno radio jak i telewizja o takim profilu niekomercyjnym- srtricte religijny-modlitewny . TV Republika to stacja informacyjno-publicystyczna i tam oczywiście znajdziemy jakieś rozmowy o kościele czy programy Terlikowskiego,ale brak transmisji Mszy Św i apelu jasnogórskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...