Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Adrian96 napisał(a):

Niech tylko spróbują zamknąć stację krytyczną obecnemu rządowi to skończy się to masowymi protestami w obronie tej stacji. Skończy się tym że władza się ugnie i zostawi Republikę w spokoju.

Skoro protesty nad losem TVP niewiele dały i nie były jakieś znaczące to i teraz nic by nie dały. Bądźmy poważni, Republike to ogląda w porywach 400 tysięcy ludzi? W 38 milionowym kraju. Ile z nich ruszy na protest? 

Już pomijając chyba najważniejszy aspekt, nikt nie chce ich zamykać, niech sobie nadają tam co chcą ale mają przestrzegać prawa tak jak inni. Obecnie są uprzywilejowani i gołym okiem widać, że im wolno więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się karami tak jak powinno być już teraz. A jak wiadomo kary mogą być dotkliwe. Duży koncern ma cały sztab prawników aby po pierwsze przestrzegać prawa, a po drugie jeśli już KRRiT uzna że go złamano, dowodzić że tak nie było. Republika z tak potężnymi karami albo się zwinie sama, albo zacznie prawa przestrzegać.

27 minut temu, fanbonda napisał(a):

Czyli władza zamknie nieprzychylne sobie medium ku radości . Tak zaczyna się dyktatura. 

 

Bardzo ciekawe że to jedyne skojarzenie jakie wziąłeś pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr. Music napisał(a):

A skąd wiesz, że sądy nie będą uchylać kar, tak jak jest teraz w przypadku TVN, Zetki, TOK FM?

Jak sądzisz dla którego sądu określanie części społeczeństwa mianem "tumanów" na pasku byłoby uznaniem wolności wypowiedzi? Bo ja myślę że dla żadnego.

Bo jeśli takie wypowiedzi można by uznać za coś co w debacie publicznej jest dopuszczalne, to w zasadzie można powiedzieć bezkarnie wszystko. 

1 godzinę temu, Mateusz2006 napisał(a):

Niesłusznie w ocenie sądu.

 

A w czyjej innej ocenie miało by być? Sąd chyba jest jeszcze ostateczną wyrocznią a nie prezes partii. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

Nie, nikt nikogo nie zamknie tylko zmusi do przestrzegania prawa. A wtedy może się okazać, że biznes aż tak dobrze się nie kręci. 

Tak jak obecnie je przestrzega kolejnymi swoimi działaniami? Jeśli Tv Republika łamie prawo i masz tego świadomość to ciąży na tobie obowiązek składania kolejnych powiadomień do prokuratury.Ile powiadomień złożyłeś w takim razie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie wiedział od treści emitowanych na antenie jest KRRiT i odpowiednia ustawa:

Cytat

Art. 18. 1. Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub przemocy lub dyskryminujących ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub przekonania, poglądy polityczne lub wszelkie inne poglądy, przynależność państwową, przynależność do mniejszości narodowej, majątek, urodzenie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną lub nawołujących do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

 

Może teraz odpowiedz czy napisanie na pasku "Propaganda dla tumanów" narusza ten artykuł ustawy, czy nie?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłeś odpowiednią skargę? KRRiT ma obowiązek gdybyś nie wiedział ustosunkować się do takowej. Wpis na Forum SatKuriera nie wystarczy. 

Tv Republika nie podlega wyłącznie pod KRRiT, jeśli są tam jak twierdzisz np treści dyskryminujące, nawołujące do nienawiści to jak najbardziej prokuratura, a następnie sąd. 

Póki co to sąd stwierdził, ze rząd nie przestrzega prawa w stosunku do TV Republika. 

To co ja uważam jest nieistotne, o tym czy ktoś złamał prawo decydują odpowiednie organy. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Złożyłeś odpowiednią skargę? KRRiT ma obowiązek gdybyś nie wiedział ustosunkować się do takowej. Wpis na forum satkuriera nie wystarczy. 

Tv Republika nie podlega wyłącznie pod KRRiT, jeśli są tam jak twierdzisz np treści dyskryminujące, nawołujące do nienawiści to jak najbardziej prokuratura, a następnie sąd. 

Poki co to sąd stwierdził, ze rząd nie przestrzega prawa w stosunku do TV Republika. 

To co ja Uważam jest nieistotne, o tym czy ktoś złamał prawo decydują odpowiednie organy. 

Akurat w przypadku TV Republika to raczej w skargi do KRRiT bym się nie bawił ponieważ wspomniana stacja telewizyjna ma dosyć dobre (by nie powiedzieć przyjacielskie) stosunki z krajowym regulatorem medialnym którego to przewodniczącym jest Maciej Świrski. 

Osobiście uważam nawet że TV Republika w przypadku konkursu koncesyjnego na MUX8 była faworyzowana gdyż nie dość że w ekspresowym tempie otrzymała koncesje (po zaledwie miesiącu od złożeniu wniosku) to jeszcze dzięki częstym wizytom szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w jej studiu mogła ona otrzymywać informacje mogące stawiać ją od samego początku na wygranej pozycji. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Czyli migasz się od jasnej deklaracji czy to jest obraźliwe stwierdzenie czy nie wg Ciebie. I to było na tyle.

Zadaleś pytanie czy pasek narusza  przepisy a nie czy w mojej opinii jest on obraźliwy.  Wiec tak od oceny prawnej sie uchylam, są od tego odpowiednie organy . 

Natomiast codziennie swoim pilotem oceniam jakość stacji . Gdyby mi się ten sposób narracji odpowiadał to bym oglądał tą stację. Tego nie czynię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fanbonda napisał(a):

Gdyby mi się ten sposób narracji odpowiadał to bym oglądał tą stację. Tego nie czynię. 

Wydaje mi się, że już w tym właśnie zdaniu jest odpowiedź na pytanie @dvbtowiec

Co do meritum, to też uważam, że tego typu paski raczej nie przysporzą ani widzów, ani zaufania tej stacji.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, ze nie podoba mi się ta narracja, tak uważam ją za obraźliwą w stosunku do wyborców partii rządzącej. Nie oglądam tej stacji bo sposób narracji, ton mi nie odpowiada, bycie bardzo mocno związanym z danym środowiskiem politycznym, bycie bezkrytycznym wobec niego. TV Republika to telewizja partyjna. Mam nadzieję, ze ta wypowiedź jest wystarczająco jasna dla Ciebie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Jeśli Tv Republika łamie prawo i masz tego świadomość to ciąży na tobie obowiązek składania kolejnych powiadomień do prokuratury.Ile powiadomień złożyłeś w takim razie? 

To po te pytania? Skoro potrafisz sam ocenić czy coś jest obraźliwe. Każdy ocenia coś na swój indywidualny sposób. I jak widzę jednak zgadzasz się z większością że obrażanie innych nie jest na miejscu i można to podciągnąć pod konkretne artykuły różnych ustaw, a w szczególności o KRRiT. Pytam retorycznie, bo czasami nie rozumiem tej postawy, a nie chcę tego ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...