Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ach ten zły TVN. Jak wyciekły "taśmy od Sowy" uderzające w ekipę Tuska, to przynajmniej też grzali temat. Z TVP włącznie.

W sumie fajnie wmawiać widzom, że to silny TVN rządzi światem, szczególnie gdy TVN nie ujawnił tych taśm jako pierwszy 😆

 

Ja to się dziwię, jak widzom, także z tego forum, te wszystkie głupstwa TV Republika składają się z prawdziwą rzeczywistością. Może dlatego milczą, bo są w szoku. W sumie ich też wykiwano. Ale przynajmniej zgodnie z nazwą z Funduszu, sprawiedliwie podzielono się z Sakiewiczem, ofiarą... wolnych mediów  🤪

 

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika ma kłopoty. Liczba reklam w stacji spadła o 70 proc.


 

Cytat

 

Z danych Nielsena wynika, że liczba reklam emitowanych przez stację zmniejszyła się o średnio 70 proc. w porównaniu do minionego roku.

 

Swoje reklamy ze stacji wycofały marki takie jak: Adamed, mBank, Bank Millennium, Grupa OLX, Allegro, Kompania Piwowarska, BNP Paribas, Coca-Cola, E. Wedel, Żabka, Mars Polska, Carrefour, Castorama, Carlsberg, Skoda, Netflix, Nestle, McDonald's. Jednak mowa tutaj nie tylko o prywatnych gigantach. Stacja straciła też reklamy państwowych spółek i instytucji takich jak: Link4, PZU, Tauron, Alior Bank, KGHM, Biuro Rzecznika Praw Dziecka, kilka ministerstw czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, które mogliśmy zobaczyć jeszcze w 2023 roku.

 

Za to na antenie stacji zaczęły pojawiać się spoty NBP, których wcześniej nie emitowano. Oprócz Narodowego Banku Polskiego w TV Republika nadal reklamują się: Lidl Polska, Polkomtel, Sandoz, Prima, Reckitt Benckiser, Mondelez, Van Pur Łomża, Grupa Żywiec i Berlin-Chemie.

 

 

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,31006835,tv-republika-ma-klopoty-liczba-reklam-w-stacji-spadla-o-70.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej stało się to dlatego że dla "prawdziwe polskich wiadomości" sprawą najwyższej wagi od pewnego czasu jest kwestia multipleksu przez co o „taśmach Mraza" tam nie usłyszymy. 

Od pewnego czasu TV Republika chyba już w każdym wydaniu programu „Dzisiaj" mówi o temacie MUX8 prezentując głosy poparcia od swoich „zwolenników" jak i przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy z Panem Wąsikiem włącznie. 

W moim odczuciu to dziwne że stacja nie rozpoczęła jeszcze nagonki na konkurencje z którą to mówiąc wprost nie ma po drodze mimo że jest z tej samej strony sceny politycznej. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na antenie cały dzień komentowali atak imigranta z nożem na polskiego strażnika granicznego. 

W TVN24 królował temat wydawania kasy z Funduszu Sprawiedliwości.

Każda telewizja informacyjna chce wzbudzić emocje u widza i odpowiedni wybór podczas głosowania przy urnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że TVN24, jak i Fakty TVN, a także jak przypuszczam każde media informowały w swoich relacjach także o ataku nożownika nie epatując tym tematem, ale także o tym co robili poprzednicy z kasą z FS, emitując taśmy.

W Republice o nagraniach poprzedników nie usłyszysz. 

Informacja jest informacją, jeśli je selekcjonujesz, to tak masz racje taka telewizja 

44 minuty temu, swordfish napisał(a):

chce wzbudzić emocje u widza i odpowiedni wybór podczas głosowania przy urnie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2024 o 13:19, Jock napisał(a):

Jestem za Republiką na MUX8 szybciej padną Agora oddała Metro, ZPR - Nowa TV, Stavka - U-TV. a Wirtualna Polska zrobi to pewnie za chwile coś Polsat zrezygnował z MUX 8 :D :D :D, REPUBLIKO do boju

Ja w sumie też zobaczyłbym ich na MUX8 gdyż poza PTV praktycznie nie mają konkurencji w konkursie koncesyjnym. Na pewno mogę już pogratulować Republice ciekawie zrobionego spotu:

Mam nadzieje że nie przesadzą robiąc spoty o swojej konkurencji z postępowania KRRiT bo to byłby juź strzał w stopę. Na pewno TV Republika ma lżej bo ma poparcie tuz Zjednoczonej Prawicy. Nawet Antoni Macierewicz podpisał wniosek o koncesje dla Republiki podobnie jak autorka niniejszego wpisu:

Jeden z polityków nawet mówi o marszach: https://niezalezna.pl/media/mocne-wsparcie-kalety-dla-walki-republiki-o-koncesje-jesli-bedzie-trzeba-pojdziemy-w-marszu/518611

No to powoli szykuje nam się powtórka z sytuacji która to dotyczyła 12 lat temu TV Trwam o której to poseł Sebastian Kaleta wspomniał. Moim zdaniem to może być dla Pana Świrskiego większe „być albo nie być" w KRRiT od Trybunału Stanu gdyż odrzucenie wniosku spowoduje to że zostanie on zjechany nawet przez tych którzy go wybrali na stanowisko a więc przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. 

W dniu 25.05.2024 o 19:56, vigoo napisał(a):

Bezstronny przewodniczący bezstronnej rady, która zaraz będzie przyznawać miejsca w bezstronnym konkursie, pijący sobie z dzióbków u jednego z uczestników konkursu. 👍

Wczoraj znowu on tam zawitał. Wyczuwam jakieś ukryte faworyzowanie TV Republika ze strony Pana Świrskiego. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał(a):

No to powoli szykuje nam się powtórka z sytuacji która to dotyczyła 12 lat temu TV Trwam o której to poseł Sebastian Kaleta wspomniał. Moim zdaniem to może być dla Pana Świrskiego większe „być albo nie być" w KRRiT od Trybunału Stanu gdyż odrzucenie wniosku spowoduje to że zostanie on zjechany nawet przez tych którzy go wybrali na stanowisko a więc przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy. 

 

Może posłowie PiS by wtedy zagłosowali za postawieniem Świrskiego przed Trybunałem Stanu. :P

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest to, jak wielki mit wokół tej koncesji udało im się zbudować. Niby kto ma nie przyznać im tej koncesji? Świrski? 😂

Po drugie, co to za roszczeniowe podejście, w konkursie startują cztery telewizje i każdy ma takie samo prawo na to miejsce liczyć. Dlaczego jeden slot ma się należeć z automatu akurat Republice? Wygląda jakby czuli się lepsi od innych.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni myślą że skoro mają poparcie całej Zjednoczonej Prawicy (włącznie z Prezydentem RP i Prezesem PiS) to są lepsi od innych. Oby się na tym czasem nie przejechali jak telewizja Rydzyka za pierwszym podejściem podczas konkursu o miejsce na MUX1. 

Tymczasem Prezes Telewizji Republika uznał decyzje UKE o przyszłościowym wyłączeniu multipleksów eksperymentalnych za atak na stację. Porównał go do próby zablokowania postępowania koncesyjnego na MUX8 poprzez postanowienie Przewodniczącego KRRiT przed Trybunałem Stanu. 

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, michael112 napisał(a):

odrzucenie wniosku spowoduje to że zostanie on zjechany nawet przez tych którzy go wybrali na stanowisko

Chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś? Świrski ewidentnie sympatyzuje z Republiką, a całe to zamieszanie z napływającymi do KRRiT poparciem od widzów, to szopka medialna. Wg mnie, Republika miała koncesję "w kieszeni" zanim złożyła wniosek.

 

1 minutę temu, Poland napisał(a):

Prezes Telewizji Republika uznał decyzje UKE o przyszłościowym wyłączeniu multipleksów eksperymentalnych za atak na stację

Dziwne, bo w UKE rządzi człowiek wybrany przez poprzednią władzę. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, K63 napisał(a):

Chyba sam nie wierzysz w to co napisałeś? Świrski ewidentnie sympatyzuje z Republiką, a całe to zamieszanie z napływającymi do KRRiT poparciem od widzów, to szopka medialna. Wg mnie, Republika miała koncesję "w kieszeni" zanim złożyła wniosek.

 

To nie ja pisałem tamtą wypowiedź!

Wnoszę do moderacji o edycję cytatu.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, K63 napisał(a):
Dziwne, bo w UKE rządzi człowiek wybrany przez poprzednią władzę. default_icon_question.gif

Najwyraźniej Pan Sakiewicz taką zasadę że ten kto chce działać w sposób mogący być nie po jego myśli ten jest przeciw Republice. 

Idąc tym tropem przedstawiciele UKE ze swoim pomysłem na temat wyłączenia multipleksów eksperymentalnych sami wepchali się prezesowi wspomnianej stacji pod nóż. Mogli się nie wychylać przed szereg :D

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem strona internetowa Gazety Wyborczej zauważa że TV Republika emituje spoty reklamowe... bez prezentowanych w nich firm: https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,31015254,w-tv-republika-emitowane-sa-reklamy-firm-wbrew-woli-tych.html

Gdyby nie fakt że stacja Sakiewicza kumpluje się ze Świerskim z KRRiT to pewnie byłaby jakaś kara za nieuczciwe działania na rynku reklamowym. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawlik84 napisał(a):

Mam pytanie. Kiedy będzie rozpatrzony wniosek o wstęp na mux? Ile to wszystko trwa? Kiedy możemy się spodziewac tv republika w całej Polsce na dvb-t2?

Na pewno KRRiT ogłosi wyniki przed wakacjami a TV Republika pojawi się jesienią o ile oczywiście wygra konkurs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...