Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poziom telewizji kablowej z Wąchocka.

 

Niczego więcej na początek bym nie oczekiwał. TV Trwam w chwili startu też wyglądała marnie. Poza tym to tylko testy, po starcie to prawdopodobnie będzie wyglądać ciut lepiej. No i rzeczywiście leci w nieprawidłowych proporcjach obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TV Trwam dalej prezentuje kiepski poziom techniczny, poza wprowadzeniem 16/9 nic się nie zmieniło. Mydło i powidło w zupie pikseli. A na YT można spokojnie wstawiać nieskompresowane materiały w HD, a nie jakieś lelum polelum nagrane w dennym studiu, w dość kiepskiej oprawie i przy stole rodem z trójkątnej kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TV Trwam dalej prezentuje kiepski poziom techniczny, poza wprowadzeniem 16/9 nic się nie zmieniło. Mydło i powidło w zupie pikseli.

 

Porównaj sobie studio, oprawy z początków nadawania i jakość techniczną z tym, co jest teraz. Technicznie może nie było ogromnego skoku, ale wizualnie skok z późniego PRL-u do współczesnej małej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja często oglądam TVN24 głównie ze względu na HD, na inne kanały informacyjne które są w podłej jakości nie mogę patrzeć

dla mnie najważniejsza jest jakość techniczna, oglądam właściwie tylko kanały HD, obecnie SD to tylko czasami TVP Sport jak leci PLK i czasami CC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... acji-wideo

Nie wiem jaki sens jest dawać co 15 minut 90sekund flesza informacji. No i tylko 15 minut informacji głównych. Dobra pora emisji- po największych stacjach,będzie można sobie porównać przekaz informacji. Zobaczymy jak wyjdzie ten kanał, obawiam się,że będą to głównie gadające głowy,ale program Anity Gargas daje nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z tych materiałów testowych, co się pojawiają na Youtube to niezbyt podobają się materiały publicystyczne (prawdopodobnie "Pasmo popołudniowe"), ale fajnie wyszedł próbny odcinek "Chłodnym okiem". Więcej na razie nie zdążyłem objrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pseudo informacyjny kanał typu gadające głowy w którym pewnie będą obrzucać się błotem,ewentualnie wyciągać jakieś "teczki".Studio to chyba dostarczyła im jakaś firma ze smoleńska. :lol2:A jeśli chodzi o dziennikarzy,to kanał aż tryska'obiektywizmem'. :cen

 

Teczki trzeba by w końcu wyciągnąć, w krajach zachodnich każdy o każdym wie wszystko, a u nas tylko co tuba rządowa czytaj telewizja niezależna nam powie. Więc kanał potrzebny i jestem całym sercem za...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Niemcy zrobili porządną lustrację, Głównego Lustratora zrobili prezydentem, a u nas w analogicznym przypadku z człowieka zrobią [beep]a. Tym niemiej nie przeszkadza im dawać nam "dobre rady" jaka to lustracja jest sprzeczna z prawami człowieka itp. Niejedyny to przypadek gdy sami robią u siebie co innego a nam "radzą" robić co innego. Daje do myślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując próbkę programu popołudniowego z programem porannym zdecydowanie lepiej wypada ten drugi. Lichocka jakoś mi nigdy nie pasowała.

Niech będzie TV Republika,to poszerza rynek medialny,paletę wyboru dla widza,być może wymusi pewne zmiany u innych nadawców,bo konkurencja zawsze dobrze robi.

Przecież TV Republika będzie konkurencją tylko dla jednego kanału - TV Trwam, bo wiadomo, że potencjalny widz TV Republika to osoba o ściśle określonych poglądach, która czerpie informacje z "niezależnych" mediów, a do tego grona nie należy TVN 24, Polsat News, czy TVP Info. Dlatego taki Cyfrowy Polsat chętnie włączy TV Republika do swojej oferty, bo Polsatowi News nie zagrozi, a może przyczynić się do pozyskania nowych abonentów. :)

Wiking zakładając,że masz rację to czy to źle,że potencjalny odbiorca tych treści będzie miał wybór?? Dlaczego po lewej stronie może być szeroki wybór,a tu lewicowy portal się martwi ,że są dwa prawicowe tygodniki "do Rzeczy" i "wSieci" i obawia się ,że się nie utrzymają. Naprawdę wzrusza mnie ta troska.. konkurencja na rynku jest czymś normalnym i słabszy albo wypada albo musi się zmienić by przyciągnąć konsumentów. Normalna rzecz na rynku. Jak widać oba tygodniki mają bardzo dobre wyniki sprzedaży i tu też się nie obawiam,że obie telewiazje się utrzymają,bo jest zapotrzebowanie.

Jak pokazują najnowsze wyniki "Do rzeczy" i "Sieci" - powstanie nowego medium wcale nie musi oznaczyć podziału poczytności/odwiedzalności - "Do rzeczy" zachowuje swój poziom, a "Sieci" mu dorównują: http://gosc.pl/doc/1494774.Gosc-Niedzie ... zie-w-gore Jestem ciekawy w jakim stopniu sukces prawicowych tygodników przełoży się na sukces TV Republiki, w której tworzenie zaangażowali się m.in. twórcy tychże tygodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mimo iż start dopiero w maju, to nie ma co narzekać na brak aktywności TV Republika, bo co jakiś czas pojawiają się spore próbki programów, a dziś nawet dali retransmisję koncertu "Polscy Artyści w Roku Wiary". Mam nadzieję jednak, że logo docelowo nie będzie nadawane tak, jak w tamtym playerze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kanał będzie adresowany do szerokiego grona widzów.

To że Polsat TVN inne stacje mówią jedno i to samo, nie znaczy, że pracują rzetelnie i mówią prawdę.

Może jak będzie nowa telewizja pokazująca nasz świat polityczny z nieco innej strony to może część ludzi się zastanowi czy przypadkiem nie byli robieni w konia.

Jeden prosty przykład. W kraju coraz gorzej, bezrobocie, ciągłe podwyżki, a w wiadomościach mają jakoś inne tematy. Wszystko tylko nie gospodarka.

Może pasuje się przyjrzeć tej naszej gospodarce i temu co rząd robi, aby sytuację poprawić.

O papieżu, pogodzie, wypadkach nie można mówić w nieskończoność. Ostatnio w TVN mówili że zebrało się kilku ludzi i założyli religię jakiegoś makaronowego potwora... Już naprawdę nie mają o czym mówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...