Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cennik, który został umieszczony powyżej, obowiązuje tylko umowy zawarte po 31.07.18r. Jeśli ktoś zawarł umowę przed tym terminem to dany cennik go nie obowiązuje, bo po pierwsze, CP jako firma musiała by poinformować abonenta, że następuje zmiana cennika, a po drugie, jest to zmiana na niekorzyść abonenta, więc abonentowi przysługiwało by prawo do rozwiązania umowy. A po trzecie, osoby które zawarły umowy po tym terminie mają dwie ceny w umowie, czyli cenę jaka obowiązuje w okresie podstawowym i cenę, jaka obowiązuje po okresie podstawowym umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, może głupie ale spróbuje:)

 

Do tej pory robiłem płatności szybkim przelewem przez ICOK ale po co przepłacać te parę groszy.

 

Chce sobie teraz zrobić przelew cykliczny, żeby "samo się spłacało", w odróżnieniu od zlecenia stałego taki przelew cykliczny można w każdej chwili anulować bez konieczności wizyty w banku(co ma znaczenie przy ewentualnej zmianie platformy cyfrowej).
Niestety, przelew cykliczny może mieć tylko jeden tytuł w związku z tym mam pytanie co wpisać w tytuł przelewu czy może być to coś w stylu "opłata abonamentowa" czy w każdym tytule przelewu muszę wpisać okres za który płacę? co by wykluczało przelew cykliczny.       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł przelewu nie ma znaczenia. Twoje wpłaty wpływają na indywidualny rachunek bankowy u operatora i sprawdzane jest saldo tego rachunku, a nie treść tytułu przelewu.


@swojadroga, a czy takie zasady występują nadal jeśli dana umowa już przejdzie na czas nieokreślony? Czy w tym wypadku jeden pełny cykl też mam za darmo? Jeżeli okres rozliczeniowy wypada dziś, tj. 22 sierpnia to jeżeli jutro (23 sierpnia) aktywuję ten pakiet to do 22 października mam za darmo, tak?

 

Jeśli od momentu podpisania umowy na czas określony do teraz nie aktywowałeś dodatkowego pakietu, to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga Takie coś mi wyskakuje gdy chcę zaakceptować zmiany.

 

,,Zakres usług zostanie zwiększony o pakiet/y na czas nieokreślony. Dostęp do pakietów będzie możliwy w ciągu dwóch godzin od zatwierdzenia zmiany. Zlecenie wyłączenia ww. pakietów będzie możliwe od dnia 22.10.2018 i skutkować bedzie z końcem kolejnego okresu rozliczeniowego."

 

To co to znaczy? Czy to tylko tak straszy a w rzeczywistości będzie można dezaktywować to we wrześniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3 września br., wraz z początkiem kolejnego mojego okresu rozliczeniowego, kończy mi się 3-miesięczny okres bezpłatnego abonamentu w mojej obecnej, 12-miesięcznej umowie. W chwili obecnej mam też aktywny Pakiet VOD, który otrzymałem na pierwsze 3 miesiące bez opłat, a potem ma być płatny w wysokości 10 zł miesięcznie.

Dzisiaj, za pomocą ICOK, chciałem zgłosić wyłączenie tego Pakietu VOD od kolejnego okresu rozliczeniowego, aby za niego dodatkowo nie płacić. Gdy w ICOK wszedłem w "Usługi", potem w "Modyfikację usług" i odpowiednio wszystko "przeklikałem", w końcowym podsumowaniu zmian wyświetliło mi się coś takiego:

 

cp_icok_abon.png

 

Niby wszystko jest OK, tyle tylko, że kwota abonamentu, jaka ma obowiązywać od kolejnego mojego okresu rozliczeniowego, się nie zgadza!

Powinno być 75 zł, a tymczasem ICOK w podliczeniu pokazuje mi 80 zł! Jakim cudem 30 zł + 40 zł + 5 zł = 80 zł??? :shock::crazy:

Co prawda, nigdy nie byłem zbytnio dobry z matematyki, ale jakoś z sumy powyższych kwot wychodzi mi ewidentnie 75 zł. Czyli tyle, ile poprawnie powinno być. To skąd w takim razie jeszcze ten "piątak" więcej? Za co? Za nic więcej nie mam dodatkowych opłat, niż to, co widać na powyższym zrzucie ekranowym. Nie mam też opłaty za dekoder, gdyż korzystam z modułu CAM jako urządzenia głównego. To skąd te dodatkowe 5 zł? Czyżby jakaś prowizja za wyłączenie usługi? Nigdzie też nie ma o tym żadnej informacji.

Co w takiej sytuacji zrobić? Mam "klepnąć" tę zmianę w ICOK i się nie przejmować, bo to się skoryguje i będzie OK, czy jednak pozostanie mi to z tym błędem i w przyszłym miesiącu naliczą mi 80 zł, zamiast poprawnych 75 zł?

Już raz przeboje z Cyfrowym Polsatem miałem podczas mojego ostatniego przedłużania umowy, co też szeroko tutaj na forum opisywałem. I nie mam ochoty po raz kolejny wydzwaniać na infolinię Cyfrowego Polsatu i składać reklamację.

Dlatego nie wiem, co mam teraz zrobić. Na razie wstrzymałem się z zatwierdzeniem tych zmian (wyłączenie Pakietu VOD) za pomocą ICOK. Następny okres rozliczeniowy rozpoczyna mi się od dnia 3 września br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3 września br., wraz z początkiem kolejnego mojego okresu rozliczeniowego, kończy mi się 3-miesięczny okres bezpłatnego abonamentu w mojej obecnej, 12-miesięcznej umowie. W chwili obecnej mam też aktywny Pakiet VOD, który otrzymałem na pierwsze 3 miesiące bez opłat, a potem ma być płatny w wysokości 10 zł miesięcznie.

Dzisiaj, za pomocą ICOK, chciałem zgłosić wyłączenie tego Pakietu VOD od kolejnego okresu rozliczeniowego, aby za niego dodatkowo nie płacić. Gdy w ICOK wszedłem w "Usługi", potem w "Modyfikację usług" i odpowiednio wszystko "przeklikałem", w końcowym podsumowaniu zmian wyświetliło mi się coś takiego:

 

cp_icok_abon.png

 

Niby wszystko jest OK, tyle tylko, że kwota abonamentu, jaka ma obowiązywać od kolejnego mojego okresu rozliczeniowego, się nie zgadza!

Powinno być 75 zł, a tymczasem ICOK w podliczeniu pokazuje mi 80 zł! Jakim cudem 30 zł + 40 zł + 5 zł = 80 zł??? :shock::crazy:

Co prawda, nigdy nie byłem zbytnio dobry z matematyki, ale jakoś z sumy powyższych kwot wychodzi mi ewidentnie 75 zł. Czyli tyle, ile poprawnie powinno być. To skąd w takim razie jeszcze ten "piątak" więcej? Za co? Za nic więcej nie mam dodatkowych opłat, niż to, co widać na powyższym zrzucie ekranowym. Nie mam też opłaty za dekoder, gdyż korzystam z modułu CAM jako urządzenia głównego. To skąd te dodatkowe 5 zł? Czyżby jakaś prowizja za wyłączenie usługi? Nigdzie też nie ma o tym żadnej informacji.

Co w takiej sytuacji zrobić? Mam "klepnąć" tę zmianę w ICOK i się nie przejmować, bo to się skoryguje i będzie OK, czy jednak pozostanie mi to z tym błędem i w przyszłym miesiącu naliczą mi 80 zł, zamiast poprawnych 75 zł?

Już raz przeboje z Cyfrowym Polsatem miałem podczas mojego ostatniego przedłużania umowy, co też szeroko tutaj na forum opisywałem. I nie mam ochoty po raz kolejny wydzwaniać na infolinię Cyfrowego Polsatu i składać reklamację.

Dlatego nie wiem, co mam teraz zrobić. Na razie wstrzymałem się z zatwierdzeniem tych zmian (wyłączenie Pakietu VOD) za pomocą ICOK. Następny okres rozliczeniowy rozpoczyna mi się od dnia 3 września br.

Witam. W tym wypadku proszę o wysłanie zgłoszenia poprzez ICOK z opisem sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, OFF przez party-line jest bezpieczniejszy od grzebania w iCOK-u - ja tak zawsze wyłączam i teraz 9.09 również tak zrobię. :)

 

Hmm, tylko ciekawe, że gdy poprzednim razem, gdy za pomocą ICOK wyłączałem paczkę HBO, którą dostałem do tej właśnie umowy na pierwszy miesiąc gratis to wówczas w ICOK nie było takich "kwiatków". :roll: Wszystko było w porządku. Kwota się zgadzała. A w tym przypadku Cyfrowy Polsat próbuje mnie dodatkowo "orżnąć" na "piątaka".  :twisted:  Przynajmniej tak to wygląda. :roll:

Ojjj, coś czuję, że może to być moja ostatnia umowa z tym operatorem. Coś za dużo ma on ostatnio wpadek z umowami, rozliczeniami itp. :roll: I co ciekawe, za każdym razem na niekorzyść abonenta. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, to w takim razie chyba trzeba będzie. ;)

Tak więc, nie wiem, co mam teraz w opisanej wyżej sytuacji zrobić. :roll: Czy jednak "klepnąć" tę zmianę w ICOK, czy dzwonić na infolinię. W sumie to nie mam za bardzo czasu na "wiszenie" na słuchawce. Wolałbym to zrobić przez ICOK. Wszak, po to on jest... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pakiet Rodzinny HD + Cinemax HD (ten za 20zł) zawarty w punkcie. Chciałem włączyć pakiet On The Go i się okazuje, że dla umowy zawartej w punkcie nie jest to możliwe tylko dla umów zawartych przez internet. Polsat namawia mnie na aneks do umowy. Ale takim zagrania to raczej nie zachęcają do przedłużenia. Czy ktoś już to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pakiet Rodzinny HD + Cinemax HD (ten za 20zł) zawarty w punkcie. Chciałem włączyć pakiet On The Go i się okazuje, że dla umowy zawartej w punkcie nie jest to możliwe tylko dla umów zawartych przez internet. Polsat namawia mnie na aneks do umowy. Ale takim zagrania to raczej nie zachęcają do przedłużenia. Czy ktoś już to przerabiał?

 

Prawdopodobnie w chwili zawierania Twojej obecnej umowy powyższa usługa nie była jeszcze dostępna. Włączenie jej jest możliwe tylko przy zawarciu nowej umowy lub przedłużeniu aktualnej. Jeżeli chcesz uzyskać więcej szczegółów, to proszę, napisz do mnie wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to dobry wątek, ale nie mam pomysłu gdzie o to spytać. Mam od 5 miesięcy Polsat - pakiet Pakiet Familijny Max HD + Pakiet VOD, Pakiet HBO HD HBO GO, Pakiet Cinemax HD, Pakiet Film HD, Pakiet Sport HD, Opcja ON THE GO, Katalog treści online, Pakiet Eleven Sports HD. Wszystko za 110zł, a przez 6 miesięcy 0zł. VOD zdaje się można wyłączyć, więc będzie 100zł.

 

Pojawiły się programy Polsat Sport Premium, gdzie mają puszczać LM i LE. Wszędzie czytam, że proponują to nowym abonentom, dają konkurencji, kablówkom. A obecnym nic nie proponują, tylko trzeba samemu dzwonić czy iść do APS Polsatu. Pojawiła się informacja, że umożliwiają dokupienie PSP, ale tylko jako aneks do umowy, z przedłużeniem o 3 lata. Pytania:

- czy coś się zmieniło w stosunku do tego co napisałem?

- czy wiadomo ile kosztuje dokupienie (poprzez aneks) PSP do takiego pakietu jak mój?

- czy to jakoś wpływa na okres bezabonamentowy (który jeszcze mam, choć za miesiąc się skończy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to dobry wątek, ale nie mam pomysłu gdzie o to spytać. Mam od 5 miesięcy Polsat - pakiet Pakiet Familijny Max HD + Pakiet VOD, Pakiet HBO HD HBO GO, Pakiet Cinemax HD, Pakiet Film HD, Pakiet Sport HD, Opcja ON THE GO, Katalog treści online, Pakiet Eleven Sports HD. Wszystko za 110zł, a przez 6 miesięcy 0zł. VOD zdaje się można wyłączyć, więc będzie 100zł.

 

Pojawiły się programy Polsat Sport Premium, gdzie mają puszczać LM i LE. Wszędzie czytam, że proponują to nowym abonentom, dają konkurencji, kablówkom. A obecnym nic nie proponują, tylko trzeba samemu dzwonić czy iść do APS Polsatu. Pojawiła się informacja, że umożliwiają dokupienie PSP, ale tylko jako aneks do umowy, z przedłużeniem o 3 lata. Pytania:

- czy coś się zmieniło w stosunku do tego co napisałem?

- czy wiadomo ile kosztuje dokupienie (poprzez aneks) PSP do takiego pakietu jak mój?

- czy to jakoś wpływa na okres bezabonamentowy (który jeszcze mam, choć za miesiąc się skończy)

- Nic sie nie zmienilo

- ja mam ten sam pakiet i wyszlo 10 zl doplaty . Pierwszy rok place 100zl (znizka)a potem 115zl

- Nie mam pewnosci ale chyba sie go traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gldfish ja mam podobny problem z tym że ja płacę 79.99 (pakiet bez HBO) aczkolwiek mam pakiet Sport i kanały Eleven ale Polsat Sport Premium nie dostałem i raczej nie zanosi się żebyśmy je dostali bez aneksu - na umowę 3 letnią mnie na pewno mnie nie namówią, prędzej przeprowadzkę do NC+ zrobię (za podobną kasę dostanę dużo więcej)

 

Tylko Ty jesteś w lepszej sytuacji bo kończy Ci się umowa (u mnie jeszcze 16 m-cy) ja bym na Twoim miejscu złożył wypowiedzenie i czekał na dobrą ofertę z CP z DUK z doswiadczenia wiem że to jedyne miejsce co może coś zaoferować, zapomnij o negocjacjach w APSie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nic sie nie zmienilo

- ja mam ten sam pakiet i wyszlo 10 zl doplaty . Pierwszy rok place 100zl (znizka)a potem 115zl

- Nie mam pewnosci ale chyba sie go traci.

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Tak jak napisał @filion - umowa dopiero mi się zaczęła 5msc temu. Może warto poczekać miesiąc, dwa i nie będą zmuszali do 3-letnich aneksów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...