Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co nic nie mogę potwierdzić aktualizacji. U nas w wykazach HD3000 (oraz pozostałem dekodery HD CPT) mają nadal wersję 2.76.1.18

 

EDYCJA:

w dniu 3.06.2014 r. na grupę 50 tys. dekoderów HD 3000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

Nowa wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.108.1.18

Informacja dotyczy zakresu modułów: 1775995373 – 1776123880

Zmiany w porównaniu z poprzednią wersją (2.76.1.18)

 

- dodana nowa funkcjonalność HBOGO

- zmiana User Interface (EPG, informacje o programie, lista kanałów, lista nagrań)

- edycja list ulubionych

- planowanie przełączeń/rezerwacja zdarzeń

- edycja zaplanowanych nagrań/przełączeń

- planowanie manualne nagrań/przełączeń

- obsługa napisów

- PVR Seek (przytrzymanie strzałek do przewijania daje możliwość "przesuwania się" po buforze live pause lub nagraniu)

- ECO (do wyboru tryb Czuwania lub tryb Monitoring)

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 3000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft dla wszystkich zapewne będzie po weekendzie. Może poprawią błędy co są w HD 5000.

Lepiej poczekać na stabilniejszy soft, niż przeklinać Cyfrowy Polsat. Czytam te komentarze w artykułach to aż krew zalewa cyt. "czemu nie dla wszystkich nowy soft, dyskryminacja" - czy coś w tym stylu. Już w głowie można przewidzieć komentarz takiego delikwenta gdyby aktualizacja trafiła na wszystkie dekodery, cyt. "po co dają spartolony soft dla wszystkich, zamiast dla partii abonentów lub testować oprogramowanie w CPT".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb czuwania to "uśpienie dekodera" - mniejszy pobór prądu.

- dekoder nie zrealizuje trwających i zaplanowanych nagrań.

- dekoder nie będzie aktualizował uprawnień do odbioru programów.

- nie będzie automatycznie aktualizowane oprogramowanie dekodera.

 

Tryb monitorowania to zwykły tryb standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tak dla formalności przekopiuję komunikat CP dla APS-ów:

 

11.06.2014 r. na dekodery HD 3000 została wdrożona nowe wersje oprogramowania.

 

Nowe wersje oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.108.1.18

 

Zmiany w oprogramowaniu w porównaniu z poprzednią wersją:

 

- dodana nowa funkcjonalność HBOGO

- zmiana User Interface (EPG, informacje o programie, lista kanałów, lista nagrań)

- edycja list ulubionych

- planowanie przełączeń/rezerwacja zdarzeń

- edycja zaplanowanych nagrań/przełączeń

- planowanie manualne nagrań/przełączeń

- obsługa napisów

- PVR Seek (przytrzymanie strzałek do przewijania daje możliwość "przesuwania się" po buforze live pause lub nagraniu)

- ECO (do wyboru tryb Czuwania lub tryb Monitoring)

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderach HD 3000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

 

Zaktualizowałem również wykaz w dziale FAQ viewtopic.php?f=7&t=8680&sid=c0dc9561de9cfe2a8817c4ead1a8b819#p955190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż tu dużo mówić... Soft częściowo skopany. Przełączyłem w menu na Czuwanie, więc nie muszę dłużej przytrzymywać czerwonego by tuner wyłączyć. Niby wszystko ok, gdyby nie niespodzianka podczas włączania. Wyskakuje plansza z odliczaniem do wyłączenia. Aby włączyć znów muszę nacisnąć jakiś przycisk. To tak jakby tuner był ponownie włączony do gniazdka elektrycznego. Poza tym po włączeniu czasami dioda się nie świeci i trzeba zmienić kanał by się uruchomiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie bo już mnie zaczyna wk..... w menu wybieram oprogramowanie , pokazuje że jest nowa wersji klikam (jak piszą ) ok i d..a zbita od 2 godzin na HD 3000 pali się tylko czerwono/żółta kontrolka i nie ma reakcji na polecenia pilota Druga próba jest taka sama. Na starej wersji odbiera wszystkie kanały bez problemów. Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącząć z sieci (elektrycznej) i podłącz dekoder, daj na kanał 35.AXN (lub inny z tp. 12188). Spróbuj pobrać oprogramowanie tak jak opisałeś to wyżej. Jeśli to nie pomoże to w trybie standby może pobierze.

 

W czasie pobierania softu NIE WOLNO używać pilota ani przycisków na przednim panelu dekodera.

 

Możesz przycisnąć tylko czerwony przycisk (standby) na pilocie. Pokaże się wtedy pasek postępu pobierania oprogramowania.

 

Jeśli dekoder posiada starszą wersję od 2.76.1.18. (np. 2.66.1.18.) to dekoder nie pobierze najnowszego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może oznaczać pulsująca pomarańczowa dioda na przednim panelu tego dekodera :?: Dekoder w pewnym momencie zaciął się - objawem tego był zamrożony obraz i brak reakcji na pilota i przyciski na dekoderze. Potem dekoder się wyłączył i już nie włączył, jedynie ta dioda pomarańczowa pulsuje ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem mi też w dwa dni po aktualizacji softu padł HD 2000 (migająca czerwona dioda), działający do tej pory bez problemu przez rok i 10 miesięcy. Wymienili w APS od ręki na HD 3000.

 

HD 3000 z nowym softem z kolei zawiesił mi się do tej pory raz, gdy chciałem skorzystać z bufora Live Pause. Od tego czasu, a minęły 3 dni, jak na razie działa stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten nowy soft usunął obsługę tunera DVB-T USB, zniknęło menu do obsługi TV naziemnej z ustawień tunera, i teraz po podłączeniu tunera DVB-T USB, nic się nie dzieje. Dla wszystkich, którzy oglądali na nim naziemną TV to rozwiązanie jest... beznadziejne. Mam więc pytanie czy można wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania, i jeśli to się by udało wyłączyć aktualizację? Po za tym "drobnym" mankamentem, nie zauważam innych niepokojących "zachowań" tunera na nowym sofcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...