Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników tego tunera..

 

Otóż na 4 stronie instrukcji obsługi jest taka wzmianka:

 

Dekoder HD 3000 współpracuje z tunerem DVB‐T USB. Sposób wykorzystania tunera został opisany w jego instrukcji. Urządzenie dostępne jest w ofercie wybranych punktów sprzedaży Cyfrowego Polsatu.

 

Dzwoniłem do kilku punktów CP w Łodzi i nigdzie nie mają takiego tunera, nigdy nie mieli, i nie mają możliwości zamówienia ??

W COK miła Pani, mówi dokładnie na odwrót: że i owszem jest taka możliwość i że w każdym punkcie mogę zamówić takie urządzenie ?? Odpowiedziała nawet jak to wygląda od strony technicznej: podpinamy tuner USB, do niego antenę naziemną, dekoder HD3000 rozpoznaje urządzenie, wyszukuje kanały zapisuje je z numerem (chyba już nie zapamiętałem tak dokładnie) ponad 1000, i wszystko ładnie działa... Na pytani o to czy mogę podpiąć inny tuner: powiedziała, że musi być kompatybilny ..

 

Zależało by mi na takim rozwiązaniu i proszę o wskazówki, czy ktoś już to przerabiał? Czy mogę podpiąć jakiś inny tuner? No i czy udało się komuś to kupić?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wskazówki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie informację, że ponoć działają z tunerami AVerMedia, ale są one wyjątkowo drogie około 360zł, więc nie będę kupował na próbę. Natomiast w COK CP, otrzymałem informację, że kosztuje około 60 - 70zł, tylko że nigdzie ich nie ma! Dzwoniłem po całej Łodzi, kilka punktów w Warszawie i Poznaniu. Nikt o czymś takim nie słyszał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że 4.03.2014 r. na grupę 50 tysięcy dekoderów HD 3000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

 

Aktualizacja dotyczy ograniczonej partii dekoderów, których numery modułów zawierają się w przedziale

od 1775995373 do 1776123880.

 

Nowa wersja oprogramowania dla powyższych dekoderów to: 2.76.1.18.

 

Pozostałe dekodery powinny mieć nadal wersję softu 2.66.1.18.

 

Zmiany wprowadzane w nowej wersji oprogramowania:

 

- poprawka współpracy dekoderów z telewizorami 4k (UHD),

- poprawka do „czarnych obrazów” przy odtwarzaniu materiałów IPLA,

- poprawka do obsługi przycisku EXIT w aplikacji IPLA,

- poprawka do konfiguracji TP-Linka WEP – obsługa haseł w HEXie,

- dodana obsługa 152 bitowego WEP,

- inne drobne poprawki do IPLA.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 3000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henryk1944; mam ten dekoder od listopada, ani razu się nie zawiesił, działa poprawnie. Ale to bardzo prosty dekoder, żadnych wodotrysków. Prosty (tandetny) pilot ale działa dobrze. Sam dekoder zajmuje mało miejsca, lekki, dość atrakcyjny wygląd. Wcześniej używałem dekodera Ariva250, i tam menu było dużo bardziej rozbudowane i czytelne. Ale jak by nie patrzeć ma wszystkie niezbędne funkcje np. obsługa HotBirda i Astry. Kanały przełączają się szybko. Podsumowując: bezproblemowe, użytkowanie, żadnych kłopotów. Ja polecam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym atrakcyjnym wyglądem to tak na wyrost chyba :-) ale faktem jest że dekoder dziala poprawnie i co ważne nie zawiesza sie. Interesuje mnie bardzo ta opcja usb sticka podpinanego jako tuner dvbt ale na infolinii o tym pierwszy raz słyszą i odsyłają od Annasza do Kajfasza aż w końcu kolejny serii konsul techniczny mówi że się nie da ! Szkoda !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner USB DVB-T podłączony do dekodera HD3000 DZIAŁA!!! Zawiedziony informacjami płynącymi z Bok CP, i jednocześni zaintrygowany zapisami w instrukcji obsługi.. Kupiłem dziś tuner AVerMedia Model A867R DVB-T USB, po podpięciu do dekodera HD3000, pojawił się komunikat: Wykryto nowe urządzenie. Wykryto tuner cyfrowej telewizji naziemnej. Czy chcesz wykonać instalację kanałów, cyfrowej telewizji naziemnej? Po wciśnięciu OK, tuner wyszukuje kanały i mamy dostęp do kanałów naziemnych! Tuner obsługiwany jest pilotem od dekodera HD3000, więc wciąż mamy jednego tego samego pilota! (Bo tuner USB ma własny pilot, który będzie działał gdy podłączymy go do komputera). Kupiłem tuner który jest zgodny z Windows Media Center koszt 165 zł! Ale.. Nie jest zbyt różowo: Dekoder HD3000, trochę sobie nie radzi z tym tunerem DVB-T.. Jak? Otóż instalacja automatyczna kanałów wykryła tylko 8 kanałów z jednego muxa. Zainstalowanie wszystkich kanałów wymagało ręcznego przeszukiwania kanałów w Łodzi kanały MUX1 46, MUX2 24, MUX3 43, i MUX4 40 (mało przydatne kodowane kanały) oraz każdorazowego wyłączania dekodera z prądu !?! Bo pokazywał, brak sygnału.. Oraz aby przełączyć się z kanału oglądanego przez satelitę np. Polsat, trzeba ustawić dekoder na kanał naziemny - pokazuje się brak sygnału. Wyłączyć dekoder z prądu i po ponownym włączeniu jest już OK! Przełączenie z kanału naziemnego na satelitarny nie wymaga wyłączania dekodera ;-) W odwrotnej sytuacji dekoder traci sygnał i pokazuje, informację o braku sygnału z anteny naziemnej. (Ta jest na 100% OK! - sprawdzane po podłączeniu do komputera) Nie wiem czy wynika to z niepełnej kompatybilności tunera DVB-T z tunerem HD3000, czy też jest to kwestia oprogramowania dekodera HD3000.. Pewne jest natomiast, ze dekoder HD3000 jest gotowy do odbioru naziemnego sygnału z tunera DVB-T USB. Poza wspomnianą "niedogodnością" nie zauważyłem innych nieprawidłowości w działaniu tunera.. No może taka, że przywróciłem go do ustawień fabrycznych i miałem ponowne układanie kanałów ulubione ;-) Ale to nic nie zmieniło, więc nie było sensu tego robić ... Pozdrawiam.. Postaram się zamieścić zdjęcia ekranów z TV

 

Zdjęcia z TV po podłączeniu tunera USB DVB-T są tu:

http://www.strony.toya.net.pl/~drkubiak/CP/001.JPG

http://www.strony.toya.net.pl/~drkubiak/CP/002.JPG

http://www.strony.toya.net.pl/~drkubiak/CP/003.JPG

http://www.strony.toya.net.pl/~drkubiak/CP/004.JPG

http://www.strony.toya.net.pl/~drkubiak/CP/005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że trochę z innej beczki , ale proszę o podpowiedz gdzie znajdę numer seryjny tego dekodera. Szukam w menu i nie mogę go znaleźć ( w Sagemcom jest wyświetlany) , potrzebuję ten numer żeby wpisać w formularz rezygnacji z usług Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że trochę z innej beczki , ale proszę o podpowiedz gdzie znajdę numer seryjny tego dekodera. Szukam w menu i nie mogę go znaleźć ( w Sagemcom jest wyświetlany) , potrzebuję ten numer żeby wpisać w formularz rezygnacji z usług Polsatu.

 

Na tylnym panelu dekodera -kod kreskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci numer seryjny dekodera , do rezygnacji wystarczy nr umowy i numer karty dekodera tak zawsze piszę w wypowiedzeniu i działa

 

 

Wolę mieć wszystko czytelnie przedstawione , bo może znaleźć się nadgorliwiec i nie przyjmie rezygnacji :wink:

 

@aRczi6622 dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko działa u Was dekoder HD3000? Mam go od niedawna i od samego początku wydawało mi się, że działa wolno. Był problem z zasięgiem pilota i po wymianie na pilot z modelu HD7000 jest lepiej, jednak zauważyłem, że jak chce szybko poskakać po kanałach, to dekoder po przełączeniu na jeden kanał, na kolejny przeskakuje po kilku sekundach, jakby reagował na co któreś kliknięcie w przycisk na pilocie. Ewentualnie jak przytrzymam przycisk w górę lub w dół na liście kanałów, to tak jakby się zawieszał i leci po liście aż znowu przycisnę przycisk w górę lub w dół na pilocie. Bardzo wolno, wczytuje też dane do EPG po uruchomieniu. U Was też tak jest, czy jakaś to jakaś wada tego modelu i dekoder kwalifikuje się do wymiany w APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie fazy z Mini D1. Z HD3000 jak dotąd nie odnotowałem (ale fakt że mało z niego korzystam).

 

po co ci numer seryjny dekodera

Wolę mieć wszystko czytelnie przedstawione , bo może znaleźć się nadgorliwiec i nie przyjmie rezygnacji :wink:

 

I tak nie pomoże jak się za to d.bil weźmie. Ja na formularzu cesji wpisałem wszystkie możliwe numerki seryjne a przysłali mi porozumienie na zupełnie inny dekoder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź aktualizację oprogramowania (Menu->Ustawienia->Aktualizacja Oprogramowania) i wykonaj przywrócenie ustawień fabrycznych (Menu->Ustawienia->Powrót do Ustawień Fabrycznych). Dekoder normalnie działa, zmiana kanałów następuje za każdym naciśnięciem (ale ja też nie naciskam jak stroboskop;)). Spróbuj P+/P- naciskać nie częściej niż 2 razy na sekundę.

Ogólnie nie jest to demon prędkości, ale żółwiem bym go też nie nazwał. ;) Znam wolniejsze sprzętu wydawane przez operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda mi go przywracać do fabrycznych, ze względu na własną listę kanałów, ale jak się nie poprawi, to będzie trzeba spróbować. Z resztą jak pamiętam, to od samego początku działał bardzo wolno, co wg mnie jest jednak przesadą. Na jego tle główny Sagemcom ESI-88, jest demonem prędkości, ale jednak to chyba inna półka :)

 

Oprogramowanie jest najnowsze i jeżeli dobrze mi się wydaje, to spowolnienie zaczęło się po aktualizacji.

 

Jeszcze odnośnie wymiany w APS - teoretycznie nie można wymienić w multiroom HD3000 na np. HD6000 (można jedynie na HD2000 z tego co wiem), ale gdyby tak pracownik jednak wymienił na taki model, to taki dekoder działałby później jako drugi w multiroom, czy nie byłoby możliwości uruchomienia usługi na takim dekoderze? O ile sam HD6000 jest lepszym modelem i działałby lepiej niż HD3000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...