Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

A więc usterka "chyba" usunięta .Podłączyłem dekoder w miejsce esi 88 i problemu nie było wróciłem z hd 3000 z powrotem do pokoju podmieniłem nawet kabel hdmi mimo to problem się powtarzał.Zauważyłem przy antenie na balkonie kołyszący się pod wpływem wiatru kabel od mojego dekodera  wykręciłem go z konwertera w wkręciłem ponownie dodatkowo złapałem go obejmkami i jak narazie śmiga .Będę obserwować czy problem już się nie powtarza.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem z tym dekoderem mianowicie na 3/4 kanałów wyskakuje mi brak sygnału mimo że w menu instalacyjnym siła sygnału to 100% a jakość 65/70%. Dodam jeszcze że tydzień temu wymieniłem konwerter na nowy bo myślałem że to jego wina. Pomóżcie bo już tracę cierpliwość.

 

Nie sprawdzamy w menu instalacyjnym (tam jest uśrednione) tylko na kanale, gdzie jest BRAK SYGNAŁU przytrzymując czerwony przycisk na pilocie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość sygnału z CP ostatnio bardzo się pogorszyła, wielu ludzi ma problemy. Nawet u mnie od niedawna na niektórych kanałach pojawia się pikseloza. Nie wiem, czy CP nie ma na to wpływu, czy nie zdawali sobie sprawy, że po tych zmianach będą takie kłopoty.

Edytowane przez telewidz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak antena może być źle ustawiona jeśli np. oba paski są na zielono, ten pierwszy w około 80% a ten drugi w około 70% albo i więcej. To co mają być oba na 90% żeby dobrze odbierało?

Jeśli do pewnego czasu antena dobrze odbierała, a od tych zmian w nadawaniu źle odbiera to nie jest wina klienta tylko operatora.

Nawet technicy wysyłani przez CP mają problemy z ustawianiem tych anten żeby wszystkie kanały działały normalnie.

Robię na infolinii CP od dawna i tylu skarg na zły odbiór nigdy nie miałem.

Więc nie pisz mi takich bzdur.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone paski to nie wszystko! Ich długość też! Bardzo ważne są parametry MER i BER, których nie widać na ekranie z parametrami sygnału. 

PS. Nie mam problemu z ustawieniem prawidłowo anteny z zestawu CP. Trzeba to po prostu zrobić dobrze i za pomocą przyzwoitego miernika, a nie wskaźnika lub "oka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że paski to nie wszystko,, bo i tr.są różne - np. ten z kanałami 4Fun u mnie jakość jest poniżej zalecanych 60% (zieleń) a mimo jakości na poziomie ok. 50-55% sygnał jest bardzo stabilny.

 

@telewidz85

Wytłumacz proszę jak to jest jednak możliwe, że jedni mieli problemy a inni wogóle ich nie mieli? 

Już kiedyś proponowałem, żeby aby stać się posiadaczem tv sat nalezałoby najpierw przejść szkolenie i egzamin z zakresu działania tv sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Przekopałem kilka stron wstecz,lecz nie znalazłem tego w temacie,czego szukam.Chciałbym dopytać o kwestię nagrywania na dyskach twardych zewnętrznych na tym modelu dekodera.Ostatnio wygrzebałem z szafy HD3000 na prepaydowej opłacie,podpiąłem dysk 2,5 cala 500gb Intenso i z nagraniami na załączonym dekoderze jest ok.Natomiast gdy wyłącze dekoder pilotem do stand by,to dioda na dysku nadal świeci,czyli dysk pracuje.Dekoder ustawiony na tryb MONITOROWANIE.Czy tak powinno być?Drugie pytanie,to czy jak ustawię jakiś program poprzez epg na nagranie,wyłączę dekoder do stand by,to czy nagranie mimo wszystko w trybie czuwania zrealizuje mi się?Za ew.odpowiedzi dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam, że dopiero teraz Ci odpowiadam.

U mnie na dekoderze jak miałem podłączony pożyczony dysk to jak wyłączałem dekoder, to dysk pracował jeszcze około 5 no może 10 minut i przechodził w stan uśpienia i dioda wtedy p[beep]sała i dysk nie pracował.

Tak. Dekoder ma być ustawiony w tryb monitorowania. Dotyczy to wszystkich dekoderów produkcji CPT.

 

Gdy ustawisz w EPG jakiś program do nagrania, to bezproblemowo on Ci nagra, gdy przełączysz dekoder w tryb czuwania(standby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeden ziomek mi mówił że miał problemy z odbiorem kanałów HD. Kupił więc nową większą antenę i konwerter. Technik z cp mu to ustawił i dalej mu kanały HD nie odbierają tak jak powinny.

 

Ja rozumiem że część klientów może mieć trochę źle ustawione anteny, ale bez przesady. Żeby aż takie problemy z tym były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odbieram na czyms takim jak na fotce, bez zadnych problemow na kanalach HD i pozostalych, schowana w rogu duzego tarasu - jestem na 7 pietrze, bez zaslonietej widocznosci przed antena - tutaj nie mozna anteny zamontowac w sposob widoczny, a nie chcialo mi sie walczyc z zarzadaca budynku o instalacje na dachu choc jestem na 7 i jednoczesnie ostatnim pietrze rezydencji

Antenka ma wymiary jesli mowic o calosci to 52cm x 28cm

ta czesc co domyslam sie jest rzeczywiscie czystą anteną ma jakies 48 cm na 25 cm

grubosc calkowita 6 cm (ni leczac tej, gdzie jest wyjscie do kabli)

http://www.casimages.com/img.php?i=16012003200920967113909907.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten post zastanawiałem się, czy ktoś w PL miałby potrzebę kupić taką antenę. Spojrzenie na sygnaturkę potwierdziło me domysły - kolega nie mówi o Polsce. Na zachodzie bywają problemy z pozwoleniem, jeśli się mieszka w bloku, toteż kupuje się takie jak masz ty.

Co do zasięgu, to nie możesz - będąc we Francji - porównywać z cytowanymi problemami w Polsce, bo wiązka Eutelsata jest wycentrowana na Francję*. W Polsce masz sygnał o minimum 2 dBW słabszy, czyli do Polski dochodzi tylko 63% mocy tego, co masz we Francji.

 

* link: http://www.eutelsat.com/en/satellites/the-fleet/EUTELSAT-HB13B-downlink-coverage.html;jsessionid=1C9934C6D7580E1890CF93735B3EF925

Edytowane przez tomvid
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...