Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, arive 150 combo testuje od kilku dni, generalnie tuner sprawuje się bardzo dobrze, szybka praca, dobra jakość. dobrze pracujący Sharik.

Jednak mam mały problem a po przeczytaniu tematu nie znalazłem odpowiedzi. Na początku po uruchomieniu sprzętu po kilkunastu sekundach tuner łączył się automatycznie z wifi a teraz nic, muszę wejść w menu, menager wifi i pilotem kliknąć połącz..... Czy ktoś wie jaka może być przyczyna?

Pozdrawiam.

 

EDIT:

Przełożyłem adapter wifi do przedniego wejścia USB i jest ok, po kilku sekundach łączy się z netem. Jednak kilka razy pojawił się restart przy wyłączaniu tunera, jednak na chwilę obecną wszystko działa ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie też były problemy z restartem na Arivie 250. Głównie przy współpracy z pendrivem w USB (w przypadku gdy nie korzystałem z opcji odłącz sprzęt USB- wyłączyłem tuner i wyciągłem pendrive, przy następnym włączeniu następował cykliczny restart (tuner gdzieś zapamiętał sobie że powinien mieć go w gnieździe)). Powyższa anomalia powodowała także "utratę" połączenia z modułem ncam z kartą nnk-hd w gnieździe CI. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku okazuje się przywrócenie ust. fabrycznych. Nie wiem czy to wada mojego sprzętu, czy tak po prostu jest? czy ma ktoś podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie restart Arivy250 combo występuje średnio co drugie wyłączenie - wgrany najnowszy soft.

Też mam moduł Wi-Fi podłączony, który działa bezproblemowo.

A WiFi podłączone z przodu czy z tyłu? kurde działało 2 dni na przodzie i znowu to samo, trzeba łączyć ręcznie przez menu. Zauważyłem że opcja DHCP którą ustawiam na WYŁĄCZ samoczynnie zmienia się na WŁĄCZ. Może tu tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupno arivy 250 ale nie wiem czemu jest tak ciężko go dostać - na ceneo albo nokaut raptem w 3 sklepach i do tego niedostępny od ręki. Ciekawe dlaczego...

Widocznie fabryka sie nie wyrabia, na początku wrzesnia też był taki okres, że praktycznie nigdzie nie była dostępna. Co innego Ariva 150 - ta jest dużo mniej popularna i nawet wtedy była dostępna od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do restartów czy w opcjach nie macie czasem włączonej opcji automatycznego wyłączania? U mnie na 202E (soft ten sam) to właśnie ta opcja powodowała restarty podczas uruchamiania urządzenia.

Chodzi o automatyczne wyłączanie po czasie np. 3 godzin? U mnie jest wyłączone. ; )

Co do automatycznego łączenia z WiFi to zauważyłem, że przy wyłączonym tv łączy odrazu. Kilka razy sprawdziłem i faktycznie. Dodatkowo miałem podłączone euro złącze z arivy do nagrywarki DVD. Możliwe że to wszystko zabierało za dużo energii. Także uruchamiam Arive, po kilkunastu sekundach uruchamiam tv i wszystko gra.

Serwisy rozrywkowe pracują poprawnie, kanały przełączają się szybko, obraz jak dla mnie bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że jeżeli mam podłaczonego pendriva i go nie wyciągnę z arivy to robi restart, jednak gdy wybiorę w meny opcje odłacz usb wówczas nie ma potrzeby wyciagania pendriva bo nie robi restartu. ale zeby tak za każdym razem przed wyłaczeniem wybierac opcję w menu odłącz usb - to jest trochę męczące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...