Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie trzeba wybierać opcję "odlącz usb" - mam dekoder od niedawna i na początku zdarzały mi się te restarty ale cos musiałem poprzestawiać w menu (sam nie wiem co) i jak reką odjął - normalnie można wyłaczyć dekoder do czerwonej diody bez bezpiecznego odłaczania usb i sie nie restartuje.

 

Szkoda tylko że po wyłączeniu dekodera znika całe EPG a nie zapisuje się gdzieś w pamięci - po ponownym uruchomieniu musi sie wszystko ładować od nowa. Dotychczas mialem enke, tam sie gdzieś zapisywało i troche mi tego brakuje w nowym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Arivy 250 do tego dokupiłem dysk 2,5" Adata Superior SH14 1TB, po podłączeniu dysku do USB z przodu działa, natomiast Usb z tyłu w ogóle go nie wykrywa,choć dysk startuje. Czy gdy ten dysk podłącze przez hub USB z własnym zasilaniem zadziała z tylnym gniazdem? I czy w ogóle można tak zrobić?

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie... Więc ja udzielam odpowiedzi.

Wczoraj zakupiłem Hub USB aktywny Uniteka. Podłączyłem do tylnego portu USB i co? Śmiga aż miło a co więcej dysk zaprzestaniu nagrywania po chwili zatrzymuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba wybierać opcję "odlącz usb" - mam dekoder od niedawna i na początku zdarzały mi się te restarty ale cos musiałem poprzestawiać w menu (sam nie wiem co) i jak reką odjął - normalnie można wyłaczyć dekoder do czerwonej diody bez bezpiecznego odłaczania usb i sie nie restartuje.

 

Szkoda tylko że po wyłączeniu dekodera znika całe EPG a nie zapisuje się gdzieś w pamięci - po ponownym uruchomieniu musi sie wszystko ładować od nowa. Dotychczas mialem enke, tam sie gdzieś zapisywało i troche mi tego brakuje w nowym dekoderze.

jakbyś tylko mógł sobie przypomnieć co ustawiłeś w ustawieniach ze dysk podłączony przez usb nie robi ci restartu - plizzzzz! :-)

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie... Więc ja udzielam odpowiedzi.

Wczoraj zakupiłem Hub USB aktywny Uniteka. Podłączyłem do tylnego portu USB i co? Śmiga aż miło a co więcej dysk zaprzestaniu nagrywania po chwili zatrzymuje się.

widocznie ten dysk ciągnie więcej prądu niż dekoder mu może dać, stąd potrzebny był hub usb. ja mam dysk 500 GB i jest ok, nie potrzebuje dodatkowego zasilania z zewnątrz, prąd który daje mu ariva wystarcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

Od jakiegoś czasu jestem właścicielem dekodera Ariva 250. Niestety muszę przyznać, że mam problemy z jego włączaniem i wyłączaniem. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy dekoder współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi. Wygląda to jakby pilot samoistnie przesterował się na urządzenie, z którym dekoder aktualnie współpracuje, czyli podłączony twardy dysk, albo amplituner. Poza tym zawsze przy włączeniu dekodera pojawia się MUTE.

Czy jest to wada dekodera, czy jego niewłaściwe połączenie? Na EURO/SCART podłączyłem go bezpośrednio do TV, na HDMI do amplitunera HK AVR 360, na USB z tyłu do dysku zewnętrznego, a USB z przodu moduł WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 250 i w czytniku kartę C+, Epg pobiera przekłamane o 1 godzinę np: w rzeczywistości jakiś program zaczyna się o 7.00, a na epg pokazuje że zaczyna się o 6.00. W czym jest problem?

Poza tym wciskam epg to pokazuje tylko epg kanału który jest aktualnie włączony, na innych kanałach pustka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę przyznać, że mam problemy z jego włączaniem i wyłączaniem. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy dekoder współpracuje z urządzeniami zewnętrznymi. Wygląda to jakby pilot samoistnie przesterował się na urządzenie, z którym dekoder aktualnie współpracuje, czyli podłączony twardy dysk, albo amplituner. Poza tym zawsze przy włączeniu dekodera pojawia się MUTE.

Czy jest to wada dekodera, czy jego niewłaściwe połączenie? Na EURO/SCART podłączyłem go bezpośrednio do TV, na HDMI do amplitunera HK AVR 360, na USB z tyłu do dysku zewnętrznego, a USB z przodu moduł WiFi.

Pilot Ferguson steruje innym urządzeniem. Jak tego uniknąć?

 

:read: Jeden lub więcej przycisków z pilota Ferguson może uruchamiać którąś z funkcji w urządzeniu innej marki. Sytuacja taka występuje w sytuacji, gdy kod przycisku pilota Ferguson lub jego fragment, pokrywa się z kodem pilota innego urządzenia. Jeśli taki problem ma miejsce, wówczas jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie urządzenia innej marki w momencie, gdy używany jest Ferguson.

Aby uniknąć takiej sytuacji zalecamy wyposażenie się wyłącznie w urządzenia marki Ferguson. Kody różnych urządzeń Fergusona (odbiorników satelitarnych, naziemnych, kablowych, amplitunerów, odtwarzaczy DVD i innych) nie pokrywają się i nie dochodzi do opisanych konfliktów. :read:

 

Powyższy cytat pochodzi ze strony Fergusona i jest odpowiedzią na podobne, zadane przez kogoś innego pytanie. Z odpowiedzi wynika, że jeśli chciałbym uzywać dekodera w zestawie kina domowego, to powinienem pozbyć się kina domowego innych producentów i zakupić produkty firmy Ferguson?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś spotkał się z alternatywnym oprogramowaniem dla dekodera Combo 250? Nie chodzi mi tutaj o oprogramowanie umożliwiające nielegalny odbiór programów, tylko o takie współpracujące z kartami polskich dostawców telewizji SAT oraz dedykowanych serwisów internetowych. Pytam dlatego, gdyż polityka Fergusona wypuszczania nowych wersji softu woła o pomstę do nieba. Otóż mieliśmy "letnie porządki", przy wersji 1.19, "jesienne porządki" przy wersji 1.20, więc teraz trzeba czekać na "zimowe porządki". Wynika z tego, że kolejne wersje oprogramowania wypuszczane są nie częściej niż raz na kwartał, tymczasem większość serwisów internetowych przestaje działać w czasie krótszym niż miesiąc po aktualizacji softu. Efekt: przez miesiąc dekoder działa oferując funkcje w które został wyposażony, przez kolejne dwa nie, i tak w kółko.

Ponadto dochodzi stary problem przy odtwarzaniu filmów z napisami. Napisy prawie nigdy nie są zsynchronizowane z filmem, a jeśli już się uda, to w ich treści w każdym możliwym miejscu pojawia się symbol "$".

Te i wiele innych niedoróbek nie mają wpływu na szaleńczy popyt na ten dekoder. Wynika, to po prostu z niedoinformowania potencjalnych nabywców o jego "cechach", którzy w większości zapoznają się jedynie z materiałami reklamowymi, które na papierze wyglądają wyśmienicie.

Uważam, że te problem ten należy nagłaśniać, to może Fergusona w końcu sprowadzi swój Dział Techniczny na ziemię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Ariva 250 Combo)

 

mam czasami kiepski obraz SD po HDMI...zależy od konkretnej pozycji programowej (nie stacji)- obraz w pewnych partiach jakby rwał...próbowałem już wszystkich ustawień. na złączu EURO wszystko ok tzn jakośc kanałów SD jest lepsza niż po HDMI. rozumiem, ze to niestety soft jest pod tym względem skopany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plasmę Samsung PS-42Q91H. Kupiłem Arivę 250. Problem jest z komunikacją przez ten samsungowski CEC. Dekoder włącza telewizor, ale już nie potrafi go wyłączyć. Telewizor zaś potrafi wyłączyć dekoder, ale nie jest już go w stanie włączyć. Tak, czy inaczej trzeba używać obu pilotów. Jakieś pomysły, jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...