Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@akm97

>>1. Problemu z wyłączaniem tunera w tryb głębokiego uśpienia nigdy nie miałem. Mam na stałe podpięty pendrive pod przednie wejście USB.

U mnie taki problem występuje tylko po podłączeniu karty WiFi, chociaż zauważyłem, ze jak się naciśnie przycisk bardzo szybko (tylko takie pac) to tuner się normalnie wyłącza - dziwne to

 

>>3. Automatycznie wyłączanie telewizora po wyłączeni tunera. Wydaje mi się, że ta opcja zależy od funkcjonalności telewizora, a nie tunera. Na kablu HDMI, przecież sygnał zanika, a co z tym robi telewizor, to już inna sprawa. Widocznie działa tylko włączanie.

Ten ficzer działa mi na nowszym telewizorze samsunga (jakieś 2 lata), a nie działa na starszym samsungu (pięcioletnim).

 

Z tego wynika, ze jeśli coś znajduje się w USB to pojawiją się problemy. U mnie dysk zewnętrzny w USB powoduje problemy (internet mam po LAN-ie). Ale popróbuję jeszcze z tym szybkim naciśnieciem przyciska na pilocie... może to jest przyczyna...

 

ale ten ficzer u Ciebie działa na tym 2 letnim samsungu w obie strony? tnz wyłaczanie i właczanie? bo ja mam samsunga ale jakoś 3-4 letniego i u mnie tylko działa właczanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dalej moim tunerem combo 250 i próbowałem rozgryźć dlaczego robi się automatycznie restart po wyłączeniu tunera (do głębokiego uśpienia). Winny wydaje sie być dysk zewnętrzny podłaczony przez USB do tunera. Kiedy nie jest podłaczony to nie ma problemu z wyłączeniem tunera. Kiedy jest podłaczony to po wyłaczeniu tunera pilotem robi się automatyczny restart. Ale zauważyłem, że jeżeli przed wyłaczeniem tunera w menu w wybiorę opcję "odłacz urządzenie USB (lub jakoś tak)" to wyłaczam tuner bez problemu i nie ma restartu. Wydaje mi się że jest to niedoróbka w sofcie chyba, bo za każdym razem wchodzenie do menu aby odłączyć urzadzenie USB po to aby spokojnie wyłączyć tuner bez restartu jest trochę męczące. Wcześniej miałem OPTICUM X7 i nie miałem takich problemów z autorestartem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wyłączeniu tunera automatycznie wyłącza się telewizor, ale już przy włączeniu tunera, telewizor muszę włączyć oddzielnie(telewizor Panasonic).

Odnośnie restartu tunera to po wyłączeniu tunera czasem się zrestartuje czasem nie, normalnie ruletka. Na stałe mam podłączonego pendriva. Warto też, żeby technicy w Fergusonie zwrócili uwagę na rozwalającą się co jakiś czas listę kanałów. Część kanałów gdzieś znikała z listy, a reszta ustawia się w dziwnej kolejności, pomaga tylko ponowne programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się dalej testowałem funkcję HDMI-CEC (anynet), mam telewizor Samsung. I tak - włączam tuner pilotem i tuner mi włącza telewizor. Ale jak wyłączam tuner, to mi tuner nie wyłącza telewizora. Ale jak wyłaczam telewizor, to mi telewizor wyłacza tuner. I niby może być, tylko wolałbym właczać i wyłączać telewizor za pomocą jednego pilota i to pilotem do tunera najlepiej...

 

i kolejne doświadczenie z podpiętym dyskiem zewnętrznym do USB i automatycznym restartem - otóż jeżeli mam podłączony dysk zewnętrzny i przytrzymam dłużej na pilocie przycisk do wyłączania (jakieś 2-3 sekundy) to wyłącza mi tuner całkowicie i nie ma żadnego restartu, natomiast jeżeli tylko raz wcisnę przycisk do wyłączania na pilocie bez przytrzymywania przycisku wciśniętego to następuje wyłączenie tunera a następnie restart, to samo się dzieje, jeżeli za pomocą pilota TV wyłączam TV i poprzez HDMI-CEC telewizor wyłącza mi tuner - wówczas następuje restart tunera. Nie restartuje wówczas jak dysk zewnetrzny jest odłączony od USB. Problem z tym restartem tkwi zatem w USB a raczej tym czymś co jest podłączone do USB. Ktoś wcześniej pisał, że u niego podłaczony do USB adapter wi-fi robi restart, więc jest coś na rzeczy z tym USB

Jak pisałem wcześniej pendrive nie generuje takich problemów.

z pendraivem tez niestety miałem problemy, testowałem też pendriva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Ariva 250 bez problemu chodzi TnK HD (moduł+karta)?

W necie wszędzie są listy dostępności, niestety na tej liście brak Ariva 250.

Być może dlatego, że listy sporządzane były wtedy, kiedy 250 nie było jeszcze w ofercie,

a nowych list nie ma, bo i oficjalnie TnK HD nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pendraivem tez niestety miałem problemy, testowałem też pendriva...

A czy podpinasz dysk z tyłu czy z przodu, bo ja pendrive'a z przodu.

 

testowałem z przodu i z tyłu... ale jak przed wyłączeniem tunera w menu wybiorę opcję odłącz urządzenie USB i wówczas wyłączę to wówczas nie ma restartu. ale po ponownym włączeniu pendrive znowu jest aktywowany i znowu przed nastepnym wyłaczeniem musze w menu wybrać opcję odłącz urządzenie USB i wówczas dopiero wyłączę tuner to nie ma restartu. a jako że chciałbym miec pendriv/dysk zewnetrzny na stałe podłaczony aby móc w razie potrzeby cos nagrac to nie chciałbym sie bawić w jakies wyłaczanie dysku zewnetrznego za każdym razem z pozycji w menu...

 

w instrukcji napisane jest, że tylko te dyski zewnętrzne są obłsugiwane co mają własne zasilanie (co według mnie jest minusem). ale podłaczyłem dysk zewnętrzny 2,5 cala bez własnego zasilania, tzn zasilanie ciągnął z tunera poprzez usb i dysk działał bez problemu. myslałem ze z tego powodu mam problemy z restartem, ale skoro pendrive też restartuje tuner to wydaje mi się ze problem jest z wejściem USB albo softwarem....

 

Czy na Ariva 250 bez problemu chodzi TnK HD (moduł+karta)?

W necie wszędzie są listy dostępności, niestety na tej liście brak Ariva 250.

Być może dlatego, że listy sporządzane były wtedy, kiedy 250 nie było jeszcze w ofercie,

a nowych list nie ma, bo i oficjalnie TnK HD nie ma.

TNK SD działa, więc TNK HD tez powinno działać, TNK HD podłacza się z tym modułem, a w arivie combo 250 miejsce na moduł CAM (do niego się chyba wkłada kartę TNK HD)... ale sam nie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą, że tylko dyski zewnętrzne z własnym zasilaniem poprawnie działają. Moim zdaniem producent zabezpiecza się tym opisem przed potencjalną niegodnością dysków 2,5" z tunerem. Niezgodność może byc na poziomie interfejsu USB lub najczęściej z powodu dużego zapotrzebowania danego dysku na moc. Ja używam dysków WD Elements 2,5" i działają bez problemu.

 

Co do restartu, to ewidentnie winna jest niedopracowana funkcja odłączania dysku przy wyłączaniu tunera. Osobiście posiadam Arivę 200, więc wiem, z różnic w zachowaniu się dysku, że funkcja odłączania dysku wywoływana z menu i funkcja odłączania dysku działająca w momencie wyłączania tunera działają tak, jakby były osobnymi procedurami. Prawie na pewno tak jest. Dlatego aż się prosi, aby panowie z Fergusona usiedli i ujednolicili te funkcje.

 

Nie jest to zresztą jedyny przykład dualizmu w działaniu oprogramowania. Podobnie jest z timerami, ale to inny temat.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, testowałem też działanie timera i ku mojemu zdziwieniu tuner po skończeniu nagrywania na dysk zewnetrzny wyłączył się i nie zrobił restartu.... Ale podczas działania timera (nagrywanie) tuner był włączony ale telewizor nie był włączony (tzn tuner nie włączył telewizora poprzez hdmi-cec (anynet+). Normalnie jak oglądam cos na tunerze, to tuner włacza mi tv... Nie wiem, może to hdmi-cec (anynet+) powoduje restart tunera w przypadku jak podłaczony jest dysk zewnętrzny... Musze jeszcze to potestować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podczas działania timera (nagrywanie) tuner był włączony ale telewizor nie był włączony (tzn tuner nie włączył telewizora poprzez hdmi-cec (anynet+). Normalnie jak oglądam cos na tunerze, to tuner włacza mi tv.

A do czego jest potrzebny tv podczas nagrywania z timera przez tuner na dysk? TV działa tylko jako monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, mam pewien problem z Ariva 250 Combo, kanały polsatu są wyszukane poprawnie ale przy zmianie kanału za każdym razem wyświetla się komunikat zakodowany, po chwili kanał się pojawia trwa to zbyt długo do 6-7 sekund posiadam moduł polsatu, drugi problem z odtwarzaniem filmów mkv, m2ts, divix praktycznie wszystkie pliki video chyba tak być nie powinno, raz odtworzył się m2ts ale po kilku sekundach zatrzymało, w czym może tkwić problem proszę o pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @szokamok1 Jest to najprawdopodobniej wina oprogramowania modułu CP. Ten tuner obsługuje CI, a nie CI+ w którym są teraz moduły od CP. Musi to wszystko przejść przez procesy, bo jest on w trybie Legacy i dlatego tak wolno działa.

Co do tego odtwarzania to jednak wszystkiego to nie odtworzy, są różne kodeki zastosowane i wszystko nie pójdzie. Spróbuj np. jakiś czysty divix, jak kiedyś były filmy sprzedawane.

A no i jaki masz nr. oprogramowania w tunerze ?

 

Do @Kami3n147 Co do odtwarzania, to na razie nie. Jest możliwość w modelach 210/220 i 120 Combo, ale nie w tych. Może się to zmieni. A jeśli chodzi o to nagrywanie to oczywiście, przecież dwie głowice niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przechodzą wam uprawnienia bez problemu ? Bo od kiedy posiadam model 250 u mnie nie przechodzą i muszę reaktywować kartę poza nią na dowolnym dekoderze (zarówno C+ jak i modelu 102mini). W czym tkwi problem bo irytuje mnie co 2 miesięczne kombinowanie i pamiętanie do kiedy są uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podczas działania timera (nagrywanie) tuner był włączony ale telewizor nie był włączony (tzn tuner nie włączył telewizora poprzez hdmi-cec (anynet+)

Tak ma być. Chyba nie chcesz aby w środku nocy budził cię głośno grający telewizor.

to akurat było ok, tego nie krytykowałem tylko opisałem po prostu jak to wyglądało. a opisałem to dlatego, ponieważ myślałem, że może fakt, że telewizor jest podłączony i włączony powoduje może, że po wyłączeniu dekodera nastepuje restart dekodera gdy jest podłączony tez dysk zewnetrzny. pomyślałem, ze może jakiś impuls elektryczny idzie tez z telewizora poprzez hdmi do dekodera i to powoduje restart dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na komputerze można odtworzyć nagrania z kodowanych stacji ?
Co do nagrań odpowiedź jest przecież na stronie producenta: http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... terze.html

 

Czy nagrywając w DVB-T można oglądać kanały z DVB-S\S2 i na odwrót?
Można

 

YouXXXX zgasł.
:read: to juz chyba trzeci albo czwarty raz padło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...