Skocz do zawartości

Pakiet Darmowy HD


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czynszu bez wymiany dekodera się nie da zdjąć (pisałem o tym wielokrotnie) w odpowiednim wątku. ;) To tak a propos. ;)

 

Jeśli chcesz mieć pakiet Darmowy HD to musisz mieć sprzęt na własność. Na sprzęcie udostępnionym nie ma możliwości uruchomienia pakietu Darmowego HD.

 

12. Po rozwiązaniu Umowy Abonenckiej - w przypadku, gdy Klient zawierając

Umowę kupił Dekoder - stanowiący własność Klienta, Dekoder wraz z

udostępnioną przez Cyfrowy Polsat Kartą zapewnią, bez konieczności

ponoszenia Opłat Abonamentowych, dostęp do ogólnodostępnych

programów telewizyjnych i/lub radiowych oraz (okresowo na zasadach

ustalanych przez Cyfrowy Polsat) do wybranych Usług, chyba że Abonent

postanowi inaczej. W takim wypadku Abonent będzie zobowiązany do zwrotu

Karty na adres Cyfrowego Polsatu na własny koszt i ryzyko.

 

Pierwsze słyszę, że APS musi niszczyć stare moduły CI. Nawet się nie podejmuję zgadywania o co chodzi.

Zakup na aukcji to wcale nie takie różowe rozwiązanie. Po pierwsze musisz uważać, aby nie kupić zadłużonego modułu, potem zrobić cesję (lektura tutaj: viewtopic.php?f=7&t=14963), przejść przez pakiet Mini HD z możliwością uruchomienia później Darmowego HD.

 

Jak skorzystasz z ostatniej szansy na minimum pakiet Mini HD to w sumie będzie Cię to kosztowało 277,20zł (moduł 99zł + 18 x 9,90zł).

Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burito: To czym się różni sytuacja, gdy zrobię cesję od kogoś, od sytuacji gdy jak wezmę ofertę "ostatni szansa" z zakupem modułu za 99zł na 24 m-ce i ona mi się zakończy?

Jak moduł jest mój to muszę brać kolejna umowę na 6 m-cy, a gdy kupię moduł od kogoś od razu dostanę Darmowy HD?

 

swojadroga: Ja chciałem oddać stary moduł CI do APS i wziąć od razu nową umowę lub ofertę "ostatnia szansa" z tym moim starym modułem, a nie nowym CI+.

Ale tak podobno nie można. Nawet mogli mi to zrobić telefonicznie, ale odmówili mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkupieniu od kogoś modułu i cesji musisz skorzystać z oferty DRH6 (6 x 9,90zł za pakiet Mini HD). Po 6 miesiącach możesz mieć Darmowy HD jak złożysz taką deklarację. Czyli Twój koszt to 59,40zł abonament w umowie DRH6 + koszt modułu + koszty cesji

 

Zdając moduł (dekoder) po rozwiązaniu umowy, nie można go dostać do nowej umowy. Taki moduł wraca na magazyn CP i podlega regeneracji lub utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się czasem trwania umowy DRH6 trwa 6 miesięcy a twoja "ostatnia szansa" łącznie 30 miesięcy.

Wszystko zależy co masz w PWU tej umowy, czy ona gwarantuje tobie po jej zakończeniu aktywację pakietu Darmowy HD. Modułu CI nie dostaniesz w Cyfrowym Polsacie, bo są wycofane ze względu na blokowanie się kanałów na określonych transponderach, więc teraz jedynie masz możliwość otrzymania modułu CI+.

Jak zrobisz cesję z kimś kto ma moduł CI na sprzedaż i jest on w stanie tzw. pre-paid to możesz od razu podpisać umowę o kodzie promocji DRH6, która po 6 miesiącach uprawnia cię do aktywacji Darmowego HD.

A w tej "ostatniej szansie" sprawdź czy masz możliwość po jej zakończeniu aktywować pakiet Darmowy HD, mnie się wydaje, że nie. Więc wolałbym "zdać" ten moduł i kupić "używkę" i od razu podpisać umowę DRH6.

 

A może być tak, że po tych 24 miesiącach będziesz musiał podpisać kolejną na 6 miesięcy, aby mieć Darmowy HD, więc czekać 30 miesięcy nie warto. Jak można mieć po 6 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika, że sytuacja jest identyczna jak kupie od kogoś moduł po jego umowie oraz jak kupię od CP przy umowie "ostatnia szansa" (obowiązkowa dodatkowa umowa na 6 m-cy).

Czytałem na aukcji, ze ktoś sprzedaje moduł CI z Darmowym HD, ale wtedy cena jest wyższa.

 

swojadroga: Ale po co mój stary moduł ma wrócić do magazynu jak jest sprawny i ja go chcę kupić lub wynająć przy nowej umowie?

Chciałem nawet poczekać jak wróci z magazynu, ale odmówili.

Akceptuję, że mi 2 kanały nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito - Ostatnia szansa jest na 24 miesiące w tym 6 gratis Rodzinny HD. Z tego co ja widzę to w PWU (dla ostatniej szansy) jest wymieniony pakiet Darmowy HD.

Teraz matematyka:

1. Przy cesji całkowity koszt to około 290zł za moduł i pakiet Mini HD przez 6 miesięcy.

2. Ostatnia szansa wychodzi 277,20zł za moduł i 6 miesięcy Rodzinnego HD oraz 18 miesięcy Mini HD po 9,90zł.

 

Zapominając, że sprzedaję. Patrząc jako klient, który ma wydać niespełna 300zł wybrałbym opcję drugą. Jest tańsza i więcej dostaję.

 

@aquarius - każdy sprzęt zdawany przez klienta automatycznie otrzymuje w systemie status uszkodzonego i musi przejść przez magazyn (i serwis), aby mógł być ponownie wydany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga - Właśnie tak myślałem. Wezmę "ostatnią szansę" 24 m-ce (6x0,00zł Rodzinny HD + 18x9,99zł Mini HD). Tylko nie wiem czy warto kupić za 99zł, czy wynająć za 1zł.

Jeśli kupię i CI+ nie będzie dobrze działała na moim dekoderze to mi APS nie wymieni, a jak wezmę na wynajem to wymienią na HD2000 lub HD3000 (zastrzegają, że na HD5000 czy HD6000 nie wymienią).

 

Jest jeszcze oferta przedłużeniowa 18x4,99zł za Mini HD, ale miałbym dotychczasowy czynsz 5 zł/m-c.

 

Jest jeszcze opcja wykupu modułu za 99zł po zakończonej umowie, ale na moim koncie nie była odblokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnościowy też Ci wymienią na dekoder CPT. Na HD2000/3000 bo te dekodery są dostępne dla pakietu Mini HD i Rodzinnego HD. HD5000/6000 są dostępne od Familijnego HD.

 

Tak jak Ci napisałem, chcąc mieć docelowo w przyszłości Darmowy HD to tylko na własność wchodzi w rachubę.

 

Podaliśmy Ci tutaj wszystkie możliwości, teraz Ty dokonaj wyboru tego co jest dla Ciebie najkorzystniejsze i czego tak na prawdę potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga, @Burito, jak myślicie, czy w przyszłości będzie jeszcze okazja na zakup modułu na własność z późniejszą możliwością przejścia na Darmowy HD? Pytam, bo może za kilka miesięcy będę chciał go zdobyć, żeby w swoim starym tunerze mieć dostęp do jak największej liczby kanałów bez przekładania modułu z nowego tunera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę :) Mam 2 CI+ a na nich : Premium oraz Mini HD/Darmowy HD oraz 2 CI, które czekają na swoją szansę.Robiłem zapasy zimą...

Nie wiem czy do tego modułu z Darmowym HD można kupić pakiet Mini HD za 4,99zł przez 18 miesięcy.

I co po tej umowie, wróci na Darmowy HD?

Mam dekoder Samsung z umową TKA-52 z Mini HD za 4,90 PLN po migracji z Darmowego HD. O ile dobrze pamiętam to ja pierwszy napisałem o TKA-52. Umowa kończy mi się za 7 miesięcy i będziemy wiedzieć co oferują. Celowałbym w Mini HD za 2,99 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki "abonenci" pakietu Darmowego HD nie pójdą w dziesiątki tysięcy to pewnie nie zlikwidują. A zlikwidować mogą choćby ot tak sobie bo żadne konsekwencje im za to raczej nie grożą. W sumie to Darmowy HD jest jakąś tam konkurencją dla TV Mobilnej.

 

 

Tak przy okazji. Decydując się na Darmowy HD dostaliście umowę do domu czy tylko Wam przełączyli z DRH6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...