Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Póki odbiera z cameleona to dla zwykłego oglądacza wystarczy. Codzienne nie przeglądałem całej orbity a dziś znalazłem chwilę więc usiadłem do niego. Pisałem już wcześniej... Dwadzieścia lat temu mnie to wszytko jarało. Wiadomo o co chodzi... Były zabawy z E*u, przestawianie anteny na inne satelity aby coś podglądnąć, nawet zimą 😄 a zimy były wtedy inne. Dziś na to wszytko nie mam czasu i też chęci. O ile te dwadzieścia lat temu układanie swojej listy programów sprawiało mi przyjemność to dziś już 3 tygodnie zbieram się aby ułożyć ją sobie w tym dekoderze. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, emarti napisał:

😄 O ile te dwadzieścia lat temu układanie swojej listy programów sprawiało mi przyjemność to dziś już 3 tygodnie zbieram się aby ułożyć ją sobie w tym dekoderze. 

Jeśli miałbym układać z pilota to też bym się nie zebrał przy takiej ilości kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w dzisiejszych czasach do zwykłego oglądania sat korzysta z listy wszystkie kanały? Wystarczy jej podgląd w menu. Do budowy list ulubionych używamy w Technisatach, dostępnych w menu list operatorów. Utworzenie listy dla dwóch polskich platform to jakieś 30 - 45 minut, jeszcze krócej, gdy ominiemy kanały typu ''nic nie wart''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klakier7 napisał:

Do budowy list ulubionych używamy w Technisatach, dostępnych w menu list operatorów.

Rozumiem, że ponad 150 kanałów sortujesz z pilota ustawiając każdy kanał osobno w odpowiednie miejsce czy po prostu przyjmujesz kolejność ustaloną automatycznie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti
menu - organizacja list - ok - lista kompletna ( czerwony ) - jeszcze raz lista kompletna ( czerwony ) i wtedy ukazuje się podmenu z dostępem miedzy innymi do listy operatorów.
@tail#

Przerzucam interesujące mnie kanały z list operatorów na listę ulubionych, ustawiają się one od nr. 1 wzwyż, w kolejności jak je dodaje do listy ulubionych, następnie mogę je segregować pojedynczo lub tworzyć grupy  ( ustawiając np. kanały sportowe obok siebie, dziecięce obok siebie itp. i następnie przesuwać te grupy- paczki kanałów w dół lub w górę tworzonej listy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2021 o 01:13, @EagleEye@ napisał:

Jeśli chcesz mieć aktualną listę bez tych kanałów co pisałeś jak Podróże Tv czy inne to warto zrobić tzw full reset deka zanim poukładasz sobie listy kanałów. Przy okazji wyczyścisz mu pamięć. 

 

Ja tak ostatnio musiałem zrobić na rodziców dekoderze TechniSat TechniStar S3 bo wieszał się gubił sygnał a jak go zresetowałem włacznie z listą kanałów dekoder ożył i zaczoł lepiej pracować

A w jaki sposób zrobić taki hard reset tego dekodera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk MENU zakładka USTAWIENIA następnie USTAWIENIA FABRYCZNE i PRZYWRÓĆ USTAWIENIA FABRYCZNE ale pierwsza czynność to USUŃ WSZYSTKIE PROGRAMY.

 

Dodam iż ten tzw.zabytek na kanałach 4FUN.TV odbiera ścieżkę dzwiękową  DOLBY DIGITAL+ 😎

 

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwię się że platformy satelitarne nie podpiszą umowy z Technisatem czy inną dobrą firmą produkującą dekodery. To też dla siebie mieliby plusa bo takie dekodery zapewniłyby więcej abonentów gdzie poprzez generowany obraz z tych dekoderów klient będzie zadowolony z odbioru. Tylko nieliczne sieci kablowe mają w swojej ofercie porządny sprzęt. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technisat musiałby stworzyć tuner, który potrafi nagrać trzy programy jednocześnie i obsługiwać dwa sloty na moduły niezależnie.  Ich szczyt techniki jakim jest tuner 4K nie pozwala korzystać z głowicy kablowej, gdy nagrywa z satelity, więc nie ma o czym mówić/pisać. Może niemiecka klientela jest mało wymagająca? A to nie są tanie urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o dekoderze dedykowanym pod platformę satelitarną Canal+ czy Polsat jak ma to miejsce obecnie czyli poniekąd okrojonym ale generującym bardzo dobrą jakość obrazu. Wystarczy aby poza jakością obrazu oferował to co aktualne dekodery więc raczej nie byłoby problemu. Wiem, koszty jakie by sobie zażyczył np. technisat byłyby większe niż obecne ADB czy inne produkowane przez samego operatora (Polsat). Tylko kiepskimi dekoderami (nawet jak bardzo chwalony może być dekoder 4K Canal+) nieco strzelają sobie w kolano bo jestem pewny że dekoder Techisata zagwarantowałby znacznie lepszą jakość obrazu. A jakość obrazu przestawia się na zadowolenie abonenta który zadowolony zostanie z danym operatorem "bo jakość jest dobra". Mam nadzieję że wiesz co mam na myśli. Mówię tu o technisacie ale są też inni producenci z wyższej półki. A tak to wszyscy jadą po taniości i dziwią się że ludzie odchodzą szukając lepszych warunków już nie tylko cenowych ale i jakościowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację, taki tuner jest potrzebny. Upgrade Digyboxxa by się przydał np. dwie głowice, Unicable II, 4K itd. Nie znam jego historii, czy był oferowany przez operatora, czy ogólnie dostępny na rynku, jednak dla średnio wymagającego widza był bardzo dobry.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go pamiętam dawno temu jak leżał w koszach na środku sklepu RTV AGD podobnie jak obecnie dekodery z ofert prepaid. Ale czy był dostępny normalnie na miesięczny abonament i w dzierżawie tego nie wiem. Wiem tylko że poszło to w złą stronę bo powinien być do dziś zamiast obecnych. Nie dosłownie ten model tylko jego rozbudowani młodsi bracia z pewnością z taką jakością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Technisat dedykowany dla C+ i działający z kartą Cameleon był przez krótki czas sprzedawany w prepaid na własność. Była możliwość przejścia na umowę.

 

https://satkurier.pl/news/76822/technisat-digyboxx-hd-c-w-sprzedazy.html

 

To nie problem przystosować Technisata ISIO STC 4K UHD pod C+ żeby działał z kartą Cayman.

Jeśli Technisat się przyłoży to zrobi za odpowiednią kasę od C+. Podzespoły - licencję kosztują.

 

https://satkurier.pl/news/178107/technisat-digit-isio-stc-test-odbiornika-uhd-4k.html

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ja cały czas piszę o odbiornikach typowo dedykowanych (odbiornikach operatora) z pełnym zapleczem canal+ platformy czyli softem i innych rzeczy zamiast obecnych Mediabox, Wifi box czy 4k od ADB czy Technicolor. Nawet jakby go okastrowali i wgrali brand operatora to i tak pozostałaby bardzo dobra jakość obrazu i pewnie płynność działania. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy to prawda że za jakość generowanego obrazu i dźwięku odpowiedzialny jest procesor w dekoderze? Zatem biorąc pod uwagę, jak to tu ktoś napisał, "ponadprzeciętną" jakość obrazu w tym dekoderze (z czym się w pełni zgadzam) i fakt odpowiedzialności za to przez procesor są na rynku też inne dekodery, innych firm bazujące na tym samym bądź podobnym procesorze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti mam do Ciebie pytanie, czy na programach Canal+ Sport, Canal+ Sport 2 oraz Canal+Family masz dźwięk? Używam Cameleona w Digit ISIO S z modułem DeltaCam Pro i nie mam na ww. programach dźwięku, nie są wyświetlane jego parametry w zakładce Status: Audio/Video. Tuner w TV Sony nie ma takich problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyłączenie obojętnie już jakiego urządzenia z prądu na przynajmniej kilkanaście sekund to podstawa do próby naprawienia, zresetowania tego urządzenia. A co do przypadku kolegi @seatibizato może skontaktować się z Technisatem w tej sprawie? Z Canal+ to raczej nie bo "konsultant od spraw technicznych" odpowie że to nie jest sprzęt zalecany przez operatora i "zachęca do jego wymiany". 🤦

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...