Skocz do zawartości

SAT Kurier miesięcznikiem - oficjalny komunikat


Rekomendowane odpowiedzi

@Artur6436 - dawno temu wykazy były w środku i na nieco gorszym papierze ;) Ostatni raz wykazy poszły tak w wydaniu 5/2002 - okazało się, że paradoksalnie nie ma na tym zbytnich oszczędności, bo był tańszy papier, ale trzeba było zlecić drukarni złożenie magazynu z dwóch części z różnych linii co było ekstra płatne ;) Ale nie ma też potrzeby oszczędności na papierze, natomiast nadal trwa walka o to czy okładka powinna być szklista, czy matowa xD

 

@k3333 - dzięki za miłe słowa, nie ma co szaleć, jeden egzemplarz wystarcza ;)

 

@raimundo - z wideo dzięki za info, w tabelach o powrót wschodu zabiegam i ja ;) C-band szykuje się na wiosnę, planujemy kwiecień/maj wyjście na dach, sprawa wydaje się raczej zaklepana i zarezerwowane miejsce ;)

 

@tomkep - rok Linuksa jeszcze nie nadszedł ;) Nie no żarcik taki ;) Sytuacja wygląda tak: soft od tego został napisany w C# na NET Framework z użyciem Flasha. Takie były możliwości, takie finansowanie projektu - jest jak jest. Zresztą nie zakładaliśmy tej aplikacji jako głównej, licząc w tamtym czasie na stałą współpracę z e-kioskiem, ale wiadomo jak się to skończyło - kiepsko. Nie ma planów przepisywania tego softu w najbliższym czasie np. na Qt, zresztą nawet nie mamy od tego speca ani też budżetu (nie czarujmy się - zysk z multiplatformowości nie pokryje tego, co oczywiście nie znaczy, że nie zależy nam na poszerzeniu grona czytelników o kolejnych, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych technicznie ;) ). Podjęliśmy próby zmuszenia do działania tej aplikacji na Wine z Flashem i na Mono. Nie udało się, ale możliwe, że uda się to obejść (aplikacja niemal startuje, miga poprawnie wyglądające okno główne, możliwe że blokuje ją drobny temat) i będziemy jeszcze nad tym pracować po premierze nowego portalu i wyeliminowaniu ew. usterek w nim, traktując ew. sukces jako formę niezbyt wygodnego obejścia problemu do czasu aż znajdą się zasoby ludzko-finansowe na nowe podejście. Zwłaszcza że obecny soft nawet pod Windows ma swoje "known issues"... Nie jest to najpilniejszy projekt, ale mamy na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawno temu wykazy były w środku i na nieco gorszym papierze ;) Ostatni raz wykazy poszły tak w wydaniu 5/2002

W tedy byłem już stałym czytelnikiem, ale najwyraźniej mam sklerozę bo nie pamiętam tego. A zmieniając temat może warto napisać artukuł na temat nie poruszany do tej pory tzn. rynku dekoderów używanych - na które modele warto jeszcze zwrócić uwagę a których się wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A zmieniając temat może warto napisać artukuł na temat nie poruszany do tej pory tzn. rynku dekoderów używanych - na które modele warto jeszcze zwrócić uwagę a których się wystrzegać.

 

Świetny temat, popieram!

 

A co do innych tematów to odczuwam od kilku lat spadek ilości takich tematów jak testy tunerów (konwerterów, anten itp.) ale z wyższej półki. SAT Kurier traktuję jako magazyn dla maniaków, ludzi którzy są w stanie wydać więcej kasy na sprzęt o większych możliwościach a nawet jak nie kupują to chcą wiedzieć jakie w nich drzemią możliwości. Akurat nr 12/2015 jest zaprzeczeniem bo jest piękny test VU+ ale takich właśnie artykułów chciałbym więcej. Nawet jeżeli nie ma nic nowego na rynku lub (jak napisał Mr Orbita) producent nie udostępnił do testów niczego ciekawego to zawsze można opisać coś starszego bo np. pojawiło się nowe oprogramowanie i nowe możliwości. Myślę że wielu z nas byłoby zainteresowanych porównaniem odbiorników pod kątem ich użyteczności dla DXerów (czułość głowic, wykres widmowy, blindscan, szybkość działania i edycji itp., dostęp do takich informacji wcale nie jest łatwy). Jesteście przede wszystkim gazetą dla takich ludzi a nie dla milionów abonentów z najtańszymi tunerami bez możliwości edycji i "dłubania" (nie obrażając nikogo), to że tyle osób interesują tabele z egzotycznych pozycji jednoznacznie pokazuje kto Was kupuje.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupuję Sat Kurier od końca 2006 roku (kiedy to o nim się dowiedziałem) regularnie. Pamiętam, jak po raz pierwszy ujrzałem go w rękach instalatora, który ustawiał kanały FTA na moim pierwszym odbiorniku sat - Fergusonie AF-3018 SE. Tabele tego magazynu mają swój urok i jak pisało tutaj kilka osób nie zgadzam się z nimi, że ich publikowanie to marnowanie miejsca na papierze. W dość dobrze znanym konkurencyjnym miesięczniku tabele są również obecne, jednak ich przejrzystość moim zdaniem jest średnia, a ogólny wygląd kiepski. W Sat Kurierze jest wręcz przeciwnie, są one ładne, przejrzyste oraz opatrzone logotypami operatorów, co też sobie cenię. Z kolei fakt, że Sat Kurier przeobraża się ponownie w dwumiesięcznik nie jest jakąś wielką katastrofą. Wcześniej już tak było i jakoś nikt za bardzo nie narzekał i magazyn miał wielu czytelników. Wg mnie taki krok może okazać się pozytywny, ponieważ jak podkreślił Mr Orbita w obecnych czasach czytalność prasy spada, a dzięki ograniczeniu ilości wydań w roku 2016 redakcja zaoszczędzi czas, który można będzie przeznaczyć na przykład na rozwój portalu satkurier.pl.

Warto mieć na uwadze, że ograniczenie wydań nie oznacza odejścia "do lamusa". W ostatnich latach na stronie internetowej magazynu pojawiło się o wiele więcej artykułów, niż przed kilkoma laty. Ponadto w pisanie ich angażują się czynnie użytkownicy forum, co również o czymś świadczy.  :wink: Nie zapominajmy także o tym ile wysiłku i nieprzespanych nocy kosztowała naszego Admina przebudowa całego forum (przenosiny na inną platformę).  :razz:

Edytowane przez patryk92
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj kupiłem SK 6/2015 i po raz kolejny stwierdziłem za mądrą głową ze starożytnej Grecji, iż wiem, że nic nie wiem. Majowy numer dostałem z matową okładką i myślałem, że tak już zostanie, a tu taka niespodzianka. Czerwcowy numer w "klasycznej" błyszczącej oprawie.

Przepraszam, że "okurzam temat", ale przeglądałem wczoraj numery z 2015 roku i stąd moje pytanie.

 

Jak spór - mat, czy błysk?

 

Ja nie zmieniam zdania - wolę okładkę (ale tylko okładkę) w wersji mat. Może od 2017 roku? Taniej wyjdzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

SAT Kurier oryginalnie od 1997 roku wychodził co 2 miesiące. Dopiero od 2007 roku wychodził co miesiąc - wróciliśmy do starego trybu wydawniczego sprzed 2007 roku, bo spada czytelnictwo, jest to wyjaśnione już na poprzednich stronach. Czas uwolniony z pisania przeznaczymy na wzmocnienie portalu oraz wideo w sieci, czyli coś bardziej rokującego na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Na stronie głównej pojawiła się zapowiedź nowego Sat Kuriera.

https://satkurier.pl/nowy-numer-satkuriera.html :)

 

 I mała niespodzianka,okładki Sat Kuriera z 1998 roku :

numer 4/1998

5251743_IMG_20160531_175003_BURST001_COV

 

numer 5/1998

5251676_IMG_20160531_175039_BURST001_COV

 

numer 6/1998

5251718_IMG_20160531_175026_BURST001_COV

 

Numery te skończyły właśnie 18 lat i są prawdziwymi perełkami :)

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...