Jump to content
Mr. Orbita

SAT Kurier miesięcznikiem - oficjalny komunikat

Recommended Posts

Oto oficjalny komunikat, który znalazł się w numerze 6/2006 Magazynu SAT Kurier

 

To było nieuniknione, że przy takim rozwoju polskiego rynku, jaki odnotowaliśmy w ostatnim roku, nasz magazyn w wydaniu dwumiesięcznym jest za ciasny i nieadekwatny do wymagań czytelników. Wykazy kanałów cyfrowych już po 2-3 tygodniach bywają nieaktualne, a nie wszyscy mają dostęp do Internetu. Stwierdziliśmy, że musimy to zmienić i już teraz dopasować się do potrzeb instalatorów i entuzjastów tv-sat. Będzie jeszcze więcej pomocnych wykazów dla stacji radiowych, pasma C, polskich platform i przekazów. Będą większe czcionki oraz więcej porad i porównań. Przybywa sprzętów i nowych rozwiązań, a użytkownicy - nasi Czytelnicy, sobie z tym nie radzą.

 

Dlatego właśnie SAT Kurier będzie miesięcznikiem z 11 wydaniami w 2007 roku, 99 zł w subskrypcji rocznej.

 

W magazynie SAT Kurier - teraz z nową nazwą „Magazyn Telewizji Cyfrowej” - nastąpią także inne zmiany dotyczące zawartości. Rubryka „Kącik Hackera” zostanie zastąpiona przez „Systemy kodowania”. Zmniejszy się liczba drobnych newsów, które są także dostępne w serwisie internetowym https://satkurier.pl, który zyskał sobie ogromną popularność i to do tego stopnia, że dobra informacja potrafi zablokować nasz serwer u dobrego operatora. Wraz z gwałtownym rozwojem rynku staliśmy się taką małą agencją informacyjną o polskiej i światowej telewizji cyfrowej - korzystają z nich serwisy czeskie, słowackie, ukraińskie, niemieckie, chorwackie, greckie, izraelskie i brytyjskie. Okazuje się, że informacje z polskiego rynku są bardzo cenne.

 

Rozważamy możliwość odpłatnego dostępu do informacji w serwisie satkurier.pl, ale na pewno otrzymają go abonenci drukowanego SAT Kuriera. Czytelników serwisu internetowego zachęcamy więc tym bardziej do opłacania abonamentu rocznego drukowanej wersji. Poza zmianami w SAT Kurierze powstanie osobny magazyn pod nazwą Digi-tv.pl dla instalatorów i dystrybutorów platform, o mniejszym nakładzie niż SAT Kurier, ale powiązanym z przygotowywanym portalem usług instalacyjnych, którego zadaniem będzie obsługa coraz większej liczby zleceń na profesjonalne usługi instalacyjne. Powstanie lista firm tv-sat z danymi, co która umie instalować - już teraz czekamy na zgłoszenia na e-mail [email protected].

 

Przy tworzeniu nowego magazynu będziemy ściśle współpracować ze znanymi firmami (Dipol, Waldi, Inel, Fert Studio, Telkom-Telmor i innymi, które zapraszamy do współpracy), korzystając z ich informacji i doświadczenia. Nowy magazyn zostanie uzupełniony informacjami SAT Kuriera, w którym od dawna nie mieściły się bardzo techniczne informacje, a z drugiej strony mniej interesujące dla zwykłych czytelników. Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga przy pracy nad magazynem. Prosimy o listy i pytania - odpowiemy w specjalnej nowej rubryce „Ludzie listy piszą”.

 

Z okazji Bożego Narodzenia życzymy zdrowych i spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

 

Redakcja

 

To nie koniec - będzie też mały konkurs, na razie zapowiadam nieoficjalnie - w stosownym czasie pojawi się oficjalna informacja.

Otóż rozlosujemy wśród posiadaczy dwóch najstarszych numerów SAT Kuriera (1/1997 i 2/1997) odbiorniki CI - DSR7001UCI. Będzie trzeba udowodnić posiadanie orginałów w redakcji i jeśli potwierdzimy autentyczność posiadacz zostanie wpisany na listę osób, z których rozlosujemy nagrodę (lub... nagrody) ;)

 

Dla niedowiarków:

 

5493.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu :) Trzeba będzie zwrócić się o dofinansowanie na zakup co miesiąc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli Sat Kurier będzie miesięcznikiem a raczej już jest to ile będzie kosztował :?::?::?: dlaczego nie ma na stronie sat kuriera pokazanej pierwszej okładki :?::?:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info :wink: a jak będzie wyglądała kwestia kącika hackera :?: podobno nie będzie już tego działu a szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się - zostanie zastąpiony działem "Systemy kodowania". Tak naprawdę w temacie hack od dawna wiele się nie dzieje, więc nazwa nie oddawała faktycznej treści, do tego jak zachodzą jakieś zmieny to jak w kalejdoskopie - pojawia się i znika. Poza tym nadawcy krzywo patrzają na ten Kącik Hackera :P Są w sieci miejsca, gdzie można o tym czytać do woli i szybciej niż pojawiały się teksty tam, więc ograniczymy się do bardziej ogólnych informacji, a jak coś poważnego się zadzieje - będziemy informować o tym na gorąco w internecie :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozważamy możliwość odpłatnego dostępu do informacji w serwisie satkurier.pl

Dla mnie to jakieś nieporozumienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to kpina...nie chodzi Wam wcale o to ze info jest nieaktualne itp. trylko o wyciagniecie wiekszej kasy od naiwnych czytelnikow

 

No bo popatrzcie

 

6 nr x 8 zł = 48 zł

 

11 nr x 8 zł = 88 zł

Czyli 40 zł wiecej na jednej prenumeracie...

 

A mozna to bylo zalatwic naprawde uczciwie...przeciez jest tendencja do obnizania cen a nie do ich zwiekszania. Przyklad? PC Format bedac 2-miesiecznikiem - kosztujac ok 16.90 stal sie miesiecznikiem (duzo lepszym) za 5,50 zł. Da sie? Wiec nie wykrecajcie sie kosztami drukarskimi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kupowałem PC Format, ale nigdy cena nie spada bez jakości - albo zmniejszyli ilość stron, albo zwiększyli ilość reklam, albo zmniejszyli jakość papieru (przypuszczam, że wszystkiego po trochu).

 

U nas reklam więcej nie będzie (bo i nie ma tylu reklamodawców co w branży komputerowej), ilości stron nie możemy zmniejszyć, bo i tak ledwo co się mieścimy, a na jakości papieru nie zamierzamy oszczędzać.

 

Nawet gdybyśmy wydawali tygodnik to kosztuje to nas tyle samo (druk, kolportaż). Dlatego cena nie podlega dyskusji. Mniej jest fanów techniki satelitarnej niż komputerów, w związku z czym siłą rzeczy węższe jest grono czytelników i na dłuższą metę nie bylibyśmy w stanie wydawać tego taniej - jest to prasa specjalistyczna po prostu.

 

Co do płatnego dostępu do wybranych treści na satkurier.pl - chodziłoby o zawartość premium, jakieś specjalne wywiady itp. tylko dla szczególnie zainteresowanych. Główna warstwa byłaby dostępna jak dotychczas bezpłatnie. Poza tym dopiero rozważamy taką ewentualność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cieszę się i gratuluję

I choć widzę nowy numer w hollexie a na stronce nie to trochę dziwi!!!

Czekam też na program TV na Eutelsacie.

Myślę, że dalej coś w tym temacie będzie kombinowane.

pozdro k.stefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli jutro 14,juz czekam na niego ,bedzie co poczytać :lol: ,a pismo mozna dostac bez problemu w kioskach RUCHU,jak nie ma to mozna zmowic u sprzedawcy zeby sprowadzili,ja mam sklepik na małej wiosce i tez dostaje :lol: ,mam wszystkie numery od 2000 roku,nie ze tylko czytam i oddaje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem już powyżej - cena pozostaje bez zmian - 8 zł (wyjaśnienie dlaczego?, jest napisane powyżej w temacie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kiedy ukaże się styczniowy numer?

Edycja:bogdan425- i dlaczego warto kupić styczniowy numer :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wstępnie numer styczniowy pojawi się w drugiej połowie stycznia, ale nie mamy jeszcze zaklepanej daty - sprawa w toku.

 

Z tematów to na 100% wiem, że poza tabelami MPEG i FTA pojawi się tabela niekodowanych kanałów radiowych z całej orbity (dwie strony) ;) Jeśli starczy miejsca być może damy też opis odbiornika PIXX o ile przed deadline nie pojawi się jakiś ważniejszy temat - tyle mogę na razie zdradzić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numer 1/2007 ukaże się koło 22 - 24 stycznia 8) Z zapowiedzi wiem już teraz, że na 100% będzie o nowych Fergusonach, z tabel poza MPEG i FTA także radiowe i prawdopodobnie coś nowego - tabela porównawcza jakości kanałów (rozdzielczość, debit wideo i audio) - wnioski są zaskakujące 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale to było chyba na początku 2006r chyba że jest to porównanie kanałów HD :?::?::?:

Edycja:bogdan425 - nie cytujemy postów, pod którym zaraz odpowiadamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz będzie to w formie gotowej tabeli z wypisaną rozdzielczością i bitrate obrazu, oraz jakością fonii. Porównanie będzie dotyczyć wyłącznie kanałów SD (choć wpisany jest jako ciekawostka Canal + Sport HD) i pomija pakiet n (porównywanie MPEG-2 i MPEG-4 nie jest miarodajne i do tego brak sprzętu dla DVB-S2, który umożliwiłby sprawdzenie faktycznej jakości kanałów platformy n z uwagi na kodowanie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok

widziałem nową okładkę ale z datą od 24.01.2007

w tematach przeczytałem o fergusonie HD, może więc by tak jakiś dzialik na forum dla tunerów HD gdzie szczęśliwcy chwalili by się ewentualnie skarżyli na swoje tunki???

pozdro k.stefan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co nie będziemy wydzielać oddzielnego działu dla odbiorników HD - jeszcze za wcześnie, za mało sprzętu tego typu na rynku. W sprawie tych odbiorników można pisać w działach im poświęconych - Arion-Ferguson ma własny dział na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...