Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, September77 napisał:

Niestety Polsat już zaprezentował ofertę, która dotyczy tylko informacji i Sportu. W tym momencie już wątpię, że coś się zmieni.

@dvbtowiecWłaśnie uważam, że już nic nie zostanie dodane do płatnego pakietu, więc cena też w górę nie pójdzie. W kolejnym poście bardziej miałem na myśli kolejne testy, w których mogliby wykorzystać pozostały bitrate 

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny bitrate na MUX 4, już długi czas widzę na digitalbitrate. Wcześniej było go trochę więcej, jednak odkąd były ostatnie zmiany, wprowadzenie Hbb TV, i awaria kodowania, ilość wolnego miejsca trochę spadała. W tym momencie wynosi ona ponad 4 Mb/s.

Więc według mnie, gdyby chcieli już to miejsce wykorzystać, zrobiliby to już jakiś czas temu. Ciekawe co będą z nim chcieli zrobić? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w MUX4 chyba w dalszym ciągu nie nadają niektóre stacje radiowe. Chyba że pisk już przestał być generowany i emisja jest prowadzona?

Gdyby nie były nadawane, rozpoczęcie nadawania także trochę zmniejszy tą rezerwę.

Choć nie wiem czy każdy MUX nie ma rezerwy na dodatkowe usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 116 ust. 10 Prawa telekomunikacyjnego wniosek o dokonanie rezerwacji częstotliwości na kolejny okres należy złożyć nie wcześniej niż 4 lata przed upływem okresu wykorzystywania częstotliwości nie później niż rok przed upływem tego okresu. W przypadku MUX4 termin ten mija 31 grudnia 2022 roku.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któryś urząd to ogłosi. 

Ale to też nie musi nastąpić szybko. To Polsat ma złożyć wniosek do kóńca roku. Potem będzie to rozpatrywane tygodnie lub kilka miesięcy. 

Nie należy jednak oczekiwać cudów. Moim zdaniem będzie złożony wniosek o orzedłużenie stanu obecnego, tym bardziej że na usługę płatnych kanałłów zawiera się umowę na 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to prawdopodobne. Zamiast wykorzystać te częstotliwości, to Grupa Polsat woli je po prostu blokować! Będę dalej liczył na to że wymyślą coś innego niż oferta Sport i Informacje. Może dorzucą coś FTA. Może stworzą zupełnie nową płatną i sensowną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie z tymi częstotliwościami stanie, dowiemy się najwcześniej pod koniec tego roku / na początku przyszłego, a najpóźniej do końca przyszłego roku.

 

Moim zdaniem Polsat mógłby zatrzymać te częstotliwości pod warunkiem, że udostępnialiby kanaly tam znajdujące się FTA, albo w formie prepaid, tylko że przy tej drugiej opcji poza dekoderem musiałby znaleźć się też moduł CAM! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego waszym zdaniem Polsat tego nie przedłuży, dopiero co uruchomili niedawno nową usługę na MUX4, niedawno zwiększyli zasięgi, niedawno wprowadzili dekodery HEVC, nowe kanały telewizyjne i radiowe i nagle teraz mają z tego zrezygnować lub odkodować ? Mało realne ! Biznes można ocenić jeżeli wprowadzi się nową ofertę dopiero po kilku latach więc z pewnością będzie ten MUX4 w takiej formie jeszcze długi czas więc na pewno ją przedłużą..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I nowa TV Mobilna kupiona.  Skusiłem się przy 6 miesiącach gratis. Jak uprawnienia  nadawane są na miesiąc to super. Bo zostały stare problemy z ponawianiem uprawnień.  Najpierw kod E-017-0 po telefonie konsultant wysłał uprawnienia i zmiana  na E-016-0 i trzeba było odczekac 2 godziny. Dopiero kolejny telefon i ponowne wysłanie uprawnień odkodowało programy. W ICOK jest opja ponów uprawnienia. Ale czy to jest też  dla naziemnej? Bo w opisie jest - " Wznawianie połączenia z satelitą. Ustaw dekoder włączony na kanale 1 - Polsat HD" Jak nie da się ponowić uprawnień przez ICOK dla naziemnej to kiepsko. Zostaje 2 razy dzwonić na infolinie.

 

Bo dekoder do mux4 będzie czasami odpinany od anteny żeby nagrać coś fta na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś ten dekoder ponownie pod antenę bo chwilowo na czas MŚ korzystam z innego tunera (4K) w celu jego aktualizacji.

No i  znikły mi uprawnienia na pakiet kodowany. Po aktualizacji softu z USB dekoder się zrestartował i ku mojemu zaskoczeniu pobrał przy okazji nowe uprawnienia. : )

 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...