Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiedziałbym skoro to właśnie UKE prowadzi postępowanie w sprawie przedłużenia (lub nie) zgody na użytkowanie MUX4 przez Info TV-FM czyli Polsat Box. Jak dla mnie te coraz częstsze awarie na czwartym multipleksie są dużym argumentem za tym aby wspomniana spółka powiązana z Polsatem Box utraciła czwarty multipleks. Jakby nie patrzeć w czasie niekontrolowanego odkodowania zawartości MUX4 prowadzona jest piracka emisja zagrażająca koncesjom będących tam kanałów. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli jak konkurs na nowy kanał w MUX 8 wygra W24 to  Wydarzenia 24 w MUX 4 jako test zostaną wyłaczone i w końcu zostanie zwięszkone bitrate kanałów sportowych.  Już teraz marnuje się w MUX 4  przynajmniej 3 Mb/s. Chociaż widze  że digitalbitrate w MUX 2  pokazuje raptem tylko 0.2 Mb/s wolnego miejsca. Czyli można wykorzystać nawet i więcej.  W MUX 4  jest cały czas 4,2 Mb/s  wolne.    Nie wiem z jakich powodów  Polsat marynuje te wolne Mb/s zamiast podnieść bitrate kanałów sportowych. Była promocja w 2022 Świąteczno/Noworoczna 6 miesięcy gratis.   I  pakiet płatny na umowie 2 letniej wychodzi  22,5zł miesiecznie. Dla fanów sportu za 6 kanałów to dobra cena   😀

6 kanłów sportowych z pakietu płatnego plus TVP Sport i Słowacki  RTVS Sport razem 8 kanałów sportowych w naziemnej. Bogactwo mam 😀

A do tego TVP Nauka i TVP Dolument  których przez satelite nie ma w Polsat Box.

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy oferta nadal nie jest dostępna na modułach a tylko na tunerach bezkartowych? Szkoda że jeśli jest się abonentem telewizji satelitarnej i ma się te same kanały sportowe w ofercie, to nie można mieć do nich dostępu przez DVB-T2. Może w końcu by operator coś z tym zrobił i umożliwił dostęp skoro za te kanały płaci się abonament. Często jestem w lokalizacji gdzie nie ma możliwości podłączenia anteny tv-sat a są te kanały osiągalne z DVB-T2 i takie rozwiązanie byłoby idealne.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby był hybrydowy dekoder SAT-DVB-T2 z bezkartowym zabezpieczeniem Irdeto lub Nagra MA zarówno w ofercie Sat jak i DVB-T2. To myślę że z tym problemu żadnego by nie było, gdyż wystarczyłoby przypisać uprawnienia do odbioru w systemie.

A że rozwiązania tego PolsatBox nie wprowadził, to zapewne jest to kwestia czysto biznesowa, aby zarobić zarówno na usłudze Sat jak i DVB-T2 osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z modułem usługa na pewno byłaby bardziej popularna.

Ale gdyby chcieli to by to zrobili. Najwyraźniej im na tym nie zależy. Moduły oznaczają że musieliby się dostosować z transmisją do parametrów zgodnych ze wszystkimi odbiornikami.
Obecnie jak wiadomo mają swoje parametry nadawania które powodowały problemy nawet z kanałem FTA Wydarzenia 24 na niektórych odbiornikach. Swoje dekodery ustawiają pod swoje parametry i ma działać. W przypadku modułów musieliby się mierzyć dodatkowo z ewentualnymi problemami z zawieszeniami odbiorników i reklamacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

 Moduły oznaczają że musieliby się dostosować z transmisją do parametrów zgodnych ze wszystkimi odbiornikami.

Tak na pewno. Chcąc moduł to ty musisz się dostosować nie oni, ich nie obchodzi na czym to będziesz odbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia 24 nadal są oficjalnie w formie testowej, więc można reagować, ale to niewiele pomoże.

Co do modułów @Jaś Fasola telewizory do modułów z platformami cyfrowymi przechodzą certyfikację.

Zatem jakaś partia odbiorników musi być kompatybilna, bo inaczej będzie zarzut że sprzedajesz coś, co nie działa.

Jeśli kupisz odbiornik który nie jest certyfikowany do współpracy z modułem, to już wówczas faktycznie mój czy Twój problem. Ale na rynku musi być pewna pula sprzętu który gwarantuje poprawny odbiór, a to oznacza testy i współpracę z producentami telewizorów, czy dekoderów i dodatkowe koszty dla Polsatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

 Jeśli kupisz odbiornik który nie jest certyfikowany do współpracy z modułem, to już wówczas faktycznie mój czy Twój problem. 

 

Takie odbiorniki były i będą, tych zwłaszcza z niższych półek nikt nie będzie certyfikował. Zatem moduł nie będzie dla wszystkich nawet gdyby był w sprzedaży, na to jednak jakoś się nie zanosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, maciej9523 napisał(a):

tuner na USB też jest potrzebny. 

Tylko komu potrzebny? i po co? za dużego wzięcia to by nie miało. Jakby miało to służyć min: do laptopa to już lepiej ze streamingu oglądać .Po 2 to już całkiem niepewna inwestycja dla samego operatora, jednak moduł miał by lepsze wzięcie gdyby był dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że prędzej niż wprowadzenie modułu CAM Polsat Box po prostu zrezygnuje z MUX-4. Dlaczego? Kto ostatnio widział reklamę oferty MUX-4 na kanałach Polsatu? Prędzej oni zwiną ten MUX niż wprowadza moduł CAM. Cały czas teraz dokładają do interesu. Osobna kwestia, to podobno wnioskowali o zmianę ich decyzji rezerwacyjnej... Na miejscu Polsatu wnioskował bym o zmianę na operatora aktywnego. Albo... Co nie jest takie niemożliwe, zwolnienie MUX-4 i przeniesienie w to miejsce MUX-8 ;-)

Wilk syty i owca cała, nawet jakby zabrali pasmo 600 MHz to i tak wszystko się wówczas pomieści.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, September77 napisał(a):

Polsat musi mieć powód skoro chce zapewnić kanałowi Wydarzenia 24 miejsce w NTC. 

Patrzcie na temat o MUX 8. Dzisiaj został ogłoszony konkurs na 2 miejsca, a nie 3. Polsat jakiś czas temu zgłosił się z kanałem W24 i jako jedyny złożył wniosek poprawnie. Czyżby już wygrał? Na pewno przed startem zmieni W24 na Wydarzenia 24 i zlikwiduje je z MUX 4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat musi mieć powód skoro chce zapewnić kanałowi Wydarzenia 24 miejsce w NTC. Nie wierzę, żeby chodziło o pojemność na multipleksie czwartym, ponieważ dalej wolne jest ponad 4 Mb/s. Wydaje mi się, że Polsat może nie dostać przedłużenia rezerwacji na MUX 4. 
Trzymam kciuki, więcej kanałów fta.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat już dawno złożył wniosek w sprawie MUX4 i UKE komunikowało że zmiany są kosmetyczne. Polsat będzie blokował MUX4 nawet jeśli to będzie po kosztach.
Pasmo UHF jest bardzo cenne i bardziej korzystne jest dopłacanie do MUX4 niż podział tortu reklamowego na kolejnych nadawców FTA w paśmie UHF.

Nie liczcie zatem na żadne zmiany :) Chyba że nie dostaną przedłużenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zeusek napisał(a):

Przykre ale NIKT nie patrzy na to co chcę odbiorca. 

Sory ale jak odbiorca ma wyższe wymagania to nie ogląda naziemnej, nie sądzisz?.

 

21 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

 Polsat będzie blokował MUX4 nawet jeśli to będzie po kosztach

A co niby Polsat blokuje? zresztą mają prawo nadawać tak jak obecnie nadają. Bo jakby nadawali FTA to by było ładnie, pięknie nikt by nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

A co niby Polsat blokuje?

Cenną naziemną częstotliwość dla garstki odbiorców, która jest dobrem rzadkim.

 

2 godziny temu, Jaś Fasola napisał(a):

zresztą mają prawo nadawać tak jak obecnie nadają.

Nikt nie mówi że nie mają takiego prawa. Raczej tutaj można mieć uwagi do urzędników że zgodzili się na tzw. telewizję mobilną, która stała się płatnym MUX i która tak myślę na siebie nie zarabia, ale patrz wyżej.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...