Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały z MUX IV nie mają TXT są to kanały które na satelicie mają teletekst TVP Seriale, Polsat Sport, Polsat Sport Ekstra, Polsat News ,Polsat Cafe, Polsat Play i Polsat Film. Brak także AD co jest skandalem i niedopuszczalne w szczególności w kanałach sportowych. 

Coś grzebali także przy stacjach radiowych Eska rock i Vox FM nie mają swoich ID które się zaczynają "CH pozycja".

https://pl.kingofsat.net/sat-eutelsat33e.php

Mam pytanie co się kryje pod przekazem "TEST"? to pytanie kieruje dla posiadaczy usługi TV Mobilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał MUX mobilny, przeznaczony na telefony komórkowe. TXT byś czytał chyba z lupą :)

Kanałów w DVB-T jest za dużo. Jakość obecnie to VHS. Gdyby został dodany TXT i dodatkowe ścieżki dźwiękowe, jakość obrazu jeszcze bardziej by się pogorszyła.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 21:26, pablo21 napisał:

Chłopie czy Ty rozumiesz że Polsat został zmuszony przez UKE do zwiększenia pokrycia MUX4 na terenie Polski i stąd te zmiany polaryzacji V na H i mocy nadawczych łączenie ze zmianą lokalizacji nadajników z obiektów dotychczasowych na nadajniki Emitela? Bez umowy z Emitelem i jego obiektów Polsat by tak szybko nie mógł spełnić wymogów narzuconych mu przez UKE w decyzji rezerwacyjnej dla częstotliwości MUX4 DVB-T. Przecież to ewidentnie jasne że Polsat nadawał na kliku malutkich nadajnikach w wybranych miastach w Polsce ze słabym zasięgiem po to tylko by zablokować te częstotliwości które w planie po przełączeniu z DVB-T do DVB-T2 mają stanowić ogólnopolski MUX4 DVB-T2/HEVC. Polsat tego nie chciał zrobić ale musiał. Do 30 czerwca 2021 roku mają czas na zwiększenie do 60% a potem do końca września do 75% i w przyszłym roku do kwietnia 2022 do 95%. Tak chyba jest w decyzji rezerwacyjnej a Polsat to sobie do tej pory olewał. UKE zaczął to realnie egzekwować bo inaczej Polsat straci decyzję rezerwacyjną, którą mają do końca 2023 roku i MUX4 wrócił by jako ogólnopolski do rozpisania konkursu na kanały bezpłatne tak jak inne MUX-y.

Ciekawe co teraz Polsat z tym MUX-em zrobi? Bo już wiadomo że od 1 września 2021 roku za Polsat News SD wskoczy kanał Wydarzenia 24 w SD powstały z rebrandingu Superstacja TV a od czerwca 2022 roku Wydarzenia 24 SD zastąpią Wydarzenia 24 w jakości HD.

 

Tylko Polsat więcej zapłaci z "prąd" do tych nadajników, niż wpływy z abonamentu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

u mnie mux testowy tvp gra, a polsat news hevc nie gra i nie wiem dlaczego tak jest 

Na FB ktoś napisał że jemu też nie działa na Ferguson Ariva T265 (jest tylko dźwięk), może niektóre sprzęty mają z tym problem.

Kanał jest w DVB-T i HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy są następujące. 

Telewizor Sony tylko z DVB-T przestał odbierać Polsat News. Widzi EPG, ale kanał jest zakodowany. Przy powtórnym przeskanowaniu pasma wyszukuje mi Polsat News HD Hevc. Słyszę dźwięk, brak obrazu. Stacja nie zapisuje mi się na liście kanałów - brak możliwości oglądania.

Dekoder Play Now TV Box w aplikacji Live Channels zapisuje mi na liście Polsat News HD Hevc. Jest możliwość oglądania, ale nie ma płynności obrazu. Kadr jest ostry, kolory prawidłowe, ale ruchy warg dziennikarzy nie są zsynchronizowane z dźwiękiem. Poruszają się wolno, jakby brakowało kilku klatek, jest delikatna "trzęsawka". Nie wiem, czy to problem jest po stronie dekodera czy nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony seria XG9505 obraz jest poprawnie zsynchronizowany z dźwiękiem.

Z kolei u rodziny na TCL już jest rozjazd i to dość znacznie widoczny.

Wygląda na to że nietypowe parametry nadawania mogą na telewizorach z pewnymi niedociągnięciami powodować różne problemy.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Przywracałeś ustawienia domyślne dekodera? Jeśli nie, to proszę o weryfikację działania po przywróceniu ustawień fabrycznych. 

@Specjalista Cyfrowy PolsatMacie dziwną rozdzielczość i mój telewizor nie odbiera wcale polsatu news w hevc

a np. testy tvp w hevc grają, masakra, zgłoście to dalej bo to poważny błąd szok

Pilne !

Edytowane przez Sentence
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...