Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP 1 HD ma coś chyba skopane z 11.449 H, bo delikatne przycięcia obrazu odnotowano m.in. na Sagemcomie DSI83, mediaboksie+ czy jak wyżej na telewizorze LG. To i ja dorzucę swoją cegiełkę i stwierdzam, iż od ponad tygodnia (już na meczu Legia - Steaua coś chrupało) na mydelniczce 2850ST również od czasu do czasu coś "chrupnie". Sygnał i dekoder na pewno są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja mam takie problemy z TVP1 HD - 11448, ale od pewnego czasu obraz się tnie podczas oglądania. Robią się stop-klatki kilkusekundowe po czym ciągłość emisyjna wraca do normy i tak co ciągle co kilka minut sytuacja się powtarza.

Ja się przerzuciłem na oglądanie w SD, bo mnie też to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniecie podstawowych stacji TVP w opcji HD z NTC będzie bardzo bardzo złą decyzją.Obecnie NTC jest tylko atrakcyjna dla wielu bo własnie jest darmowe HD.Chyba że TVP wróci do planów z przeszłości i utworzy swoja platformę na Astrze z opcją HD itd co by nie było głupim pomysłem tylko ciekawe co tańsze nowy Mux czy własna platforma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obecności TVP w HD w NTC to powtórzę to co napisałem na FB...

 

Wg mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Wraz z wyłączeniem kanałów HD z NTC, TVP powinna zrewitalizować wielkość swoich emblematów ekranowych. Zmniejszenie wielkości znacznika TVP1 i TVP2 do wielkości TVP np. z loga TVP Rozrywka - wszystkim by to wyszło na zdrowie.

Jednak jeśli jakimś cudem HD by się utrzymało na MUXach to apelowałbym do UKE i właściwych organów o organizację multipleksu dodatkowego na którym znalazłyby się programy w wysokiej rozdzielczości - TVP1, TVP2 oraz Polsat i TVN. Zwolnione w ten sposób programy w MUX2 i MUX3 przypadłyby następnym programom - albo wyłonionym w konkursie (MUX2) albo znalazłyby się tam zamienniki stacji, które zwolniły swoje miejsca (Polsat News, TVN 24 - science-fiction, i know :D, a na MUX3 TVP miałaby miejsce na swoje kanały tematyczne).

Szkoda, że można sobie tylko pomarzyć o takiej sytuacji, jednak uważam, że można byłoby zastanowić się nad takim rozwiązaniem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofanie kanałów HD z NTC jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Przede wszystkim oba kanały nadal będą dostępne w jakości SD, a dodatkowo TVP zyska wolne miejsce w MUX 3, które prawdopodobnie zajmie TVP Info. Wówczas w MUX 3 będzie 8 kanałów SD, które z pewnością gwarantują większe zyski z reklam, niż 4 kanały SD i 2 HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rezygnacja z nadawania programów tvp 1 hd i tvp 2hd w dvb-t to strzał w kolano.Oglądalność kanałów tvp 1 i tvp 2 spadnie na pewno bo kanały tvp 1hd i tvp 2hd dostępne będą tylko na płatnych platformach satelitarnych i sieciach kablowych.Bardzo dobrym przykładem jest wynik oglądalności tvp sport i tvp hd.Kanały dostępne tylko na płatnych platformach satelitarnych i sieciach kablowych.

porównanie oglądalności tego samego programu ... TVP SPORT , TVP HD. W tym pierwszym średnia widownia wyniosła tylko 233 tys. Natomiast w TVP HD mecz oglądało średnio 668 tys. widzów, udziały 4,16 proc. (szczytowy moment oglądalności 804 tys.).

 

TVP (TVP1/TVP 1 HD, TVP SPORT, TVP HD) 9 mln 436 tys. osób .Z tej informacji wynika że kanały tvp sport i tvp hd oglądało znacznie mniej osób bo dostęp do kanałów jest zdecydowanie mniejszy . Dostęp i jakość programu jest najważniejsza. Większość oglądała program na kanale tvp 1 hd bo jakość obrazu lepsza niż na tvp sport i nie było problemu z dostępem do kanału.

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe ... hy/7845414

Z rezygnacji nadawania kanałów tvp 1 hd i tvp 2 hd najbardziej zadowolone będą płatne platformy satelitarne i sieci kablowe bo oferta dvb-t będzie mniej atrakcyjna.W dvb-t nie będzie żadnego kanału hd.Tylko słabej jakości kanały sd.Powinno być odwrotnie czyli zamiast 4 słabej jakości kanaly sd , dwa dobre ale hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie mogę się z tym zgodzić. Kiedyś widzowie nie mieli dostępu do kanałów HD, a mimo to oglądali swoje ulubione programy. Dlatego wycofanie kanałów HD z DVB-T nie wpłynie na oglądalność, ponieważ dla większości widzów najważniejsza jest oferta programowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludziom HD się źle kojarzy. Już tacy są, że nie chcą iść z postępem tylko trzymać się z całych sił obecnego porządku. I ciężko będzie ich przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofanie kanałów hd tylko przyspieszy odpływ widzów z tvp. Oferta w konkurencyjnych stacjach choć bez rewelacji to jednak daje alternatywę. No i w sd też można dać niezły obraz jeśli bitrate i źródło jest dobrej jakości, przykładem jest tvn style sd.

Mimo wszystko wątpię w ten ruch, teraz "manie" hd wyróżnia tvp wśród pozostałych nadawców dvbt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawne badanie pokazały, że ludzie mimo kanałów HD i SD wolą oglądać kanały w SD (ponad 60%)

 

Nie wiem czy to kwestia listy kanałów (w CP są daleko) czy przyzwyczajenia

 

Oglądalność tego samego programu na kanale tvp sport wynosiła tylko 233 tysiące a tvp 1 , tvp 1 hd 9 mln 436 tys.Jest to bardzo duża różnica.Takie są fakty.

Oglądalność tvp sport jest niska z dwóch powodów, kanał płatny dostępny tylko na płatnych platformach satelitarnych i sieciach kablowych . Jakość obrazu w czasie transmisji sportowych lepsza na kanale tvp1 hd niż na tvp sport.Dlatego oglądalność na kanale tvp 1 hd znacznie wyższa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak kanałów HD – to ciecie kosztów. Omamianie ludzi najpierw reklamami o wyższości kanałów HD nad SD a w rzeczywistości nie wypełniając tych standardów robi swoje. Co z tego, że telewizor jest opatrzony w obrazie znaczkiem HD, skoro do HD jeszcze daleko.

Co z tego, że są telewizory 3D, tylko dlatego, że są.

Jedna jaskółka nie czyni wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że M jak miłość nareszcie w HD, ale kto to ogląda? Natomiast podczas Wielkiego Testu Wiedzy o Polskim Filmie HD było tylko w studiu z Warszawy, z Wrocławia szło SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...