Skocz do zawartości

Transfery


Liber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P$G ma głęboko w nosie FFP i dokonuje kolejnego kosmicznego transferu http://transfery.info/105182,oficjalnie-mbapp-w-paryzu

Przy tej cenie za 18 latka, po jednym sezonie, oferta 222 mln za Neymara wydaje się promocją i głupotą Barcy, że ustaliła tak niską klauzulę. Za parę lat P$G lub MC kupi Dembele za marne 400 mln. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojan Krkić został wypożyczony z Stoke City do Alaves.
Mariusz Stępiński został wypożyczony z Nantes do Chievo Verona +opcja wykupu.
Joel Campbell został wypożyczony z Arsenalu do Realu Betis. ciągle te wypożyczenia
Cartagena pozyskała Dani Abalo z Korony Kielce
Hugo Almeida podpisał roczny kontrakt z Hajduk Split
Marvin Zeegelaar przeszedł ze Sportingu CP do Watford za 3 mln euro. Kontrakt do 2021 r.
Maxi Lopez przechodzi z Torino do Udinese
M'Baye Niang został wypożyczony z AC Milan do Torino +opcja wykupu
Jadon Sancho przechodzi z Manchesteru City do Borussii Dortmund
Szymon Pawłowski został wypożyczony na sezon z Lecha Poznań do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Nani został wypożyczony z Valencii do Lazio
Divock Origi został wypożyczony z Liverpoolu do Wolfsburga

Lacina Traore został wypożyczony z AS Monaco do Amiens

Luis Neto został wypożyczony z Zenitu do Fenerbahce
Renato Sanches wypożyczony z Bayernu do Swansea
Alex Oxlade-Chamberlain oficjalnie nowym zawodnikiem Liverpoolu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie minione okienko transferowe?  Najwięcej wydały P$G, MC i Milan, ale czy najbardziej się wzmocniły? Kupno Neymara, to niewątpliwy hit i mimo wszystko promocja, bo już wydawanie niemal tak samo dużej kasy na Mbappe, to lekkie przegięcie. MC dokonało rozsądnych wzmocnień, choć dziwi mnie, że nie zostawili Kolarowa, byłby świetnym zmiennikiem dla Mendego. Szkoda, że nie udało się pozyskać Sancheza. Wzmocnienia Milanu, oprócz Bonucciego, nie robią na mnie aż tak dużego wrażenia, ale pewnie się nie znam. Za stosunkowo niewielkie pieniądze wzmocnił się Bayern. Sule, Tolisso czy James wyglądają nieźle, a pozyskanie za darmo takiego piłkarza jak Rudy to majstersztyk. O Barcelonie i nieudolności jej zarządu można napisać grubą powieść, choć jeśli zaadaptują się Dembele, Semedo czy nawet Paulinho(w reprezentacji Brazylii wymiata), to może nie będzie tak źle. Pewnie większość na forum się ze mną nie zgodzi, ale uważam że osłabili się finaliści ostatniej LM. Juve straciło dwa filary obrony- Bonucciego i Alvesa, a Real Madryt ważnych zmienników jak Morata, Danilo czy Pepe. Fajnie będzie oglądać w tym sezonie Liverpool, choć ciekawe jaki będzie miał powrót do drużyny Coutinho?  Ja wierzę w Kloppa, choć brak wzmocnienia środka obrony może go drogo kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danilo i James to żadna strata, ten pierwszy to była bomba tykająca Hakimi Achraf gorszy od niego nie będzie ma 18 lat jest bardzo utalentowany i zmiennik idealny. Co do Jamesa to płaczu nie ma bo i tak nie pasuje do stylu gry Realu doszedł Ceballos i Llorente kadra jest młodsza i odpowiednio zbilansowana.

Morata to rzeczywiście strata ale Mayoral strzela w reprezentacji młodzieżowej to liczę ze na ogórków będzie idealny.

Podsumowując kadra mocna, młodsza i zdecydowanie lepsza od Barcelony która kluczowej pozycji Środkowego pomocnika nie wzmocniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze transfery zrobił Bayern. Po cichu sobie kupowali solidnych piłkarzy za niewielki pieniądze, którzy będą wzmocnieniem ich kadry w lidze i odciążą największe gwiazdy w kluczowym momentach sezonu. Ogólnie trzeba powiedzieć, że rynek transferowy został zniszczony. Ostatni dzień okienka w PL to było zazwyczaj wiele ruchów pomiędzy zespołami, a teraz to wyglądało strasznie. Czyżby ceny za kopaczy już tak bardzo zostały podniesione, że strach nie tylko kupować, ale i sprzedawać swoich wartościowych zawodników?   

Co do Coutinho to ciekawi mnie czy został w końcu zgłoszony do LM bo przecież zapowiadał, że tego nie chce. Najwyżej będą grać bez niego. Obronę mają co najwyżej przeciętną więc nie przewiduję sukcesów. Dziwi mnie, że tej formacji Klopp nie wzmocnił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal to jest teraz pośmiewisko całej Premier League- sfrustrowani Sanchez i Oezil + nieogarniający od dawna tego bałaganu Wenger. :)

@Globus

Ja nawet nie wspomniałem o Jamesie, bo to od początku był gracz niepotrzebny Realowi. Będę się upierał, że w zeszłym sezonie Królewscy byli mocniejsi. Spodziewałem się sprzedaży Bale'a, bo on od dłuższego czasu zawodzi. Real już nie gra tak bezpośredniej piłki, a to jest gracz stworzony do kontry. Świetnie odnalazłby się w MU lub Chelsea.

Bayern ma fantastyczny skład, ale mam coraz więcej wątpliwości czy odpowiedniego trenera. Nawet Lewy i Muller psioczą, a to zły znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Panów żyjących Serie A. Kim jest Davide Zappacosta? Kompletnie gościa nie znam a to nowy nabytek Chelsea. Na twitterze raczej ludzie ciepło się o nim wypowiadają. Jest to realne wzmocnienie czy jednak piłkarz tylko solidny, który pewnego poziomu nie przeskoczy?

Świetny prawy obrońca z inklinacjami do przodu. Ma dośrodkowanie, przyspieszenie i potrafi minąć rywala 1 na1. W obronie nieco gorzej. Nowy Azpi to to nie będzie ;) ale z Mosesem spokojnie wygrać powinien rywalizację. To taki trochę Marcos Alonso tyle ze druga strona.

 

PS. Eleven zawsze sie nabijali,ze Zappacosta to klon Kapicy. Podobieństwo zadziwiające :D

 

 

@Arkon Bayern ma super kadrę? Lol,ciekawe gdzie. Stare dziadki Robben i Ribery? Transfery poza Jamesem też jakies nieznane nikomu gracze. Bayern jedynie świetny interes z Jamesem zrobil, w kwestii tego wypożyczenia za tak niska kwotę. To majstersztyk ale reszta to dno. Nikt nie wie kto to Sule i Rudy do dzis ;P

 

Świetnie Jose w tym okienku przepracowal. Matic,Lukaku, Lindelof i Ibra. Klasa!

 

Odnośnie Coutinho to taki gość powinien byc potraktowany teraz jak Sakho czyli zakaz trenowania z zespołem a juz nie mówię o grze nawet!

Ale jak pokazuje Liverpool da sie żyć bez Coutinho. Nawet Rudzki i Gutka w English Breakfast ostatnio to zauważyli i omowili bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualni reprezentanci mistrzów świata, rzeczywiście anonimowi gracze. :) Taki Rudy wygryzł w ostatnim meczu ze składu wielkiego Khedirę. Akurat nie jestem do końca przekonany do transferu Jamesa, zdecydowanie wolałbym Samcheza. Kolumbijczyk to jest koleś odrobinę jednowymiarowy, który dobrze gra tylko na 10, jak ma pełnię swobody. Coś czuję, że będą niesnaski między nim a Mullerem, którego cenię zdecydowanie wyżej. Podobno na Jamesa uparł się Ancelotti.

A propos niemieckich klubów, to jestem ciekaw jak Dortmund poradzi sobie bez Dembele i czy Jarmolenko sprawdzi się w zachodnim klubie lepiej niż Konoplianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BVB ma świetną politykę transferową. Tam chcą przychodzić młodzi gracze i dawać temu zespołowi jakość w zamian za możliwość promowania się. W Dortmundzie nie blokują transferów, nie obrażają się na piłkarzy i to jest w tym momencie ich silna karta przetargowa w negocjacjach z młodymi, perspektywicznymi piłkarzami. Przecież Lewandowskiego puścili za darmo i nie robili mu żadnych problemów. Kagawa, Sahin, Goetze to przykłady tego jak się traktuje "swoich" piłkarzy. Nie zdziwi mnie jeśli w przyszłości nastolatkowie będą woleli podpisywać kontrakty z niemieckim zespołem kosztem Realu, Barcelony bądź angielskich potentatów. Nigdy nie byłem fanem żadnego niemieckiego klubu, a Żółto Czarnym nie kibicowałem nawet jak grała tam "polska trójka", ale w kwestii transferowych ruchów są o wiele dalej niż większość liczących się marek w Europie będących zapleczem sportowym gigantów pokroju Manchesteru City czy PSG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...