Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odłączenie kilku pinów we wtyczce euro (o ile pamiętam 19 oraz 1 i 3 od strony TV) - problem (przynajmniej z moim TV) jest taki, że nawet jak przełączę sygnał na AV (z gniazda EURO) to telewizor i tak przesyła przez to gniazdo sygnał wyjściowy z ostatnio oglądanego kanału TV - efekt jest taki, że pod obrazem aktualnie oglądanym widać ślad tego programu a nawet coś słychać, najlepiej byłoby pewnie rozkręcić TV i odpiąć odpowiednie kable od gniazda, ale odłączenie od wtyczki coś jednak pomaga.
Piny 15, 16 - chyba tylko te wystarczy uciąć. Przecinasz we wtyczce Euro, w żadnym razie w tunerze czy telewizorze. Jak nie możesz rozkręcić wtyczki Euro, zmień kabel... na tańszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stonka - owszem, przyznaję racje, ale zanim bym się nakręcał z dnia na dzień to jednak bym poczekał na aktualizację która te rzeczy ma załatwić... Bo tu taka tendencja, jak nie nagrywał tak nie nagrywa, ale z dnia na dzień co raz większe zdziwienie że "dalej nie nagrywa!". No skoro aktualizacji nie było to nagrywał nie będzie :) Co do ciemnej szybki na IR to wydaje mi się że nie ma to większego znaczenia, podobnie ma ADB i wiele innych urządzeń. Mam jeszcze 4050CX i pilot też nie działał rewelacyjnie, ale rozebrałem, wyczyściłem płytkę pilota, poprawiłem luty pod IR, dołożyłem nowe gumki i po temacie. Wiem że to półśrodek i nowy sprzęt działać powinien.

 

Co do pilota to jestem pewien że działa prawidłowo. Wiem że gołym okiem nie widać sygnałów wysyłanych przez pilota , ale jak skierujemy "diodę" ( obojętnie jakiego pilota, w tym wypadku o naszego dekodera ) w stronę soczewki aparatu i popatrzymy na nią ... to widzimy ( ja widzę ) na ekranie LCD aparatu czy też telefonu z wbudowanym aparatem że dioda wysyła ciągłe i stałe sygnały. Reaguje na naciśniecie każdego klawisza wzorowo. Zero przerw , opóźnień czy braku reakcji. Dlatego też upatruje błędu po stronie odbiornika w dekoderze.

 

Jeżeli chodzi o soft, to myślę że sprawa jest grubsza niż Pan Tomek z supportu nam napisał. Należy cieszyć się że w ogóle przedstawiciel producenta stara się nam odpowiadać na pytania. Dlatego też zalecam zaprzestać swoich osobistych wycieczek względem tej osoby ... to w niczym nie pomoże :curious:

 

Wracając do softu , myślę że jest to grubsza sprawa. Błąd oprogramowania zapewne leży gdzieś u podstaw, dlatego też tak to się przeciąga. Nie wystarczy zwykłe łatanie kodu , zapewne trzeba to napisać z głową raz jeszcze. Martwi mnie brak odzewu od Pana Tomka , zawsze to by dodało więcej otuchy . :wink:

 

To że n dopuściła innego producenta do swojej "stajni" sprzętu, świadczy o tym że szuka alternatywy dla ADB. Jest to niewątpliwa szansa na zaistnienie firmy Opticum na rynku TV dystrybuowanej z dedykowanym dekoderem od operatora. Na miejscu tej firmy bardzo szybko wziąłbym się za naprawę tego co zepsute. Dzięki temu wątek ten zapełni się postami zadowolonej klienteli ( nie wliczając wiecznych malkontentów ) i stanie się swoistą reklamą sprzętu od Opticum :jupi::brawo:

 

Panie Tomaszu z supportu czekamy na wieści na temat zaawansowania prac nad poprawą oprogramowania...

 

Aha !

 

Myślę że ta loteria EPG spowodowana jest zainstalowaniem zbyt małej ilości pamięci ...

 

Miłego Wieczoru Wszystkim !!! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności i spieszę wyjaśnić kilka kwestii.

Po pierwsze dziękuję za cierpliwość. Aktualizacja softwaru oczywiście będzie. Niestety proszę mi wierzyć że nie możemy dowolnie dysponować pojemnością na satelicie. Z przyczyn obiektywnych aktualizacja nie mogła się do tej pory ukazać. Jestem przekonany że kolejna ukaże się jutro a najpóźniej pojutrze o czym poinformuję Państwa na Forum.

W związku z pojawiającymi się informacjami ze odbiorniki nie obsługują prawidłowo EPG a co za tym idzie także funkcji nagrywania ( mimo tego że nasze testowe odbiorniki pracują prawidłowo ) sprawdziliśmy próbki odbiorników z różnych okresów produkcji i rzeczywiście znaleźliśmy odbiorniki pracujące nieprawidłowo. Wygląda na to że jest jakaś partia odbiorników pracujących nieprawidłowo i część naszych klientów może mieć kłopoty z normalnym użytkowaniem sprzętu.. Wygląda to trochę dziwnie ale jest faktem. W jutrzejszej aktualizacji pojawią się poprawki które powinny wyeliminować te niedogodności.

W dniu jutrzejszym po ponownym wnikliwym sprawdzeniu w/w okoliczności podam więcej informacji na ten temat.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje !

 

W takim razie czekamy na kolejne rewelacje na temat naszych dekoderów. Jeżeli sprzęt zacznie działać prawidłowo , to w następnej kolejności prosiłbym aby zrobili Państwo porządek z menu z nagranymi programami... taką prawdziwą listę nagrań dekodera z funkcją PVR. Czyli listę z Tytułem i opisem nagranego programu/serialu ... :brawo:

 

Nadmienię tylko iż nawet na Państwa oficjalnej stronie na zdjęciach dotyczących x8 mamy pokazane EPG z dziurami ... :wink:

 

Epg będzie trwale zapisywane na podłączony HDD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pilota to jestem pewien że działa prawidłowo. Wiem że gołym okiem nie widać sygnałów wysyłanych przez pilota , ale jak skierujemy "diodę" ( obojętnie jakiego pilota, w tym wypadku o naszego dekodera ) w stronę soczewki aparatu i popatrzymy na nią ... to widzimy ( ja widzę ) na ekranie LCD aparatu czy też telefonu z wbudowanym aparatem że dioda wysyła ciągłe i stałe sygnały. Reaguje na naciśniecie każdego klawisza wzorowo. Zero przerw , opóźnień czy braku reakcji. Dlatego też upatruje błędu po stronie odbiornika w dekoderze.

Właśnie miałem pisać o takim sprawdzeniu pilota :)

 

No i proszę, macie odpowiedź przedstawiciela, a niektórzy już snuli teorie spiskowe :D Cieszcie się, bo my o ADB nie możemy z nikim pogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo panie X8! Mam problem z czasem! Ustawiłem ręcznie i po paru godzinach -3 min. do realnego jest, wieczorem ustawiłem na użytkownika z GMT+1 i rano było ponad 15 min. spóźnienia! czy to poprawicie też? czy ktoś z was ma też taki problem? myślę, że przez to mogą się nie nagrywać programy, bo nagrywają się w kratkę :/ dodam, że na początku, jak kupiłem dekoder, to nie oglądałem, czy czas się nie zgadzał, wiem tylko tyle, że co zaprogramowałem, to się nagrało, dopiero od jakiegoś czasu raz się nagra a raz nie, ale nie dziwota, skoro czas ma inny niż jest rzeczywisty :/ nie wiem, czy to wina softu, czy talerza? ale talerza chyba nie, bo jak wcześniej miałem TVNK z dekoderem ADB, nie było tego problemu... nie wiem, czy mam wczytać ustawienia standardowe, czy naprawicie to panowie z supportu w najbliższej aktualizacji? :) wierzę w was, zróbcie coś, by to był dobry sprzęt, a nie byle jaki... z początku byłem zachwycony nim i chwaliłem go na każdym kroku, ale ostatnio zaczęło się sypać i chyba należę do grupy najbardziej niezadowolonych klientów, także zróbcie coś z tym, bym znów mógł komuś polecić ten dekoder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam, że na podstawie numeru seryjnego to zidentyfikują :D ja dostałem 7 XII, także myślę, że mam jeden z pierwszych egzemplarzy...

 

zauważyłem, że jak się jest w ustawieniach, to czas się nie przesuwa, tylko stoi w miejscu i czasami nie odświeży, stąd może są te problemy potem z nagrywaniem, bo raz się program nagra, a raz się nie nagra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem już wczoraj sam rozwiązałem

 

Napisz coś więcej :) Jestem ciekawy jak jeszcze można sobie poradzić z kablem, bo mój po wspomnianych przeróbkach działa przyzwoicie, ale jeszcze nie rewelacyjnie :)

 

Piny 15, 16 - chyba tylko te wystarczy uciąć. Przecinasz we wtyczce Euro, w żadnym razie w tunerze czy telewizorze. Jak nie możesz rozkręcić wtyczki Euro, zmień kabel... na tańszy.

 

Z tym przecinaniem w TV, to może faktycznie przesadziłem - odłączanie we wtyczce pomogło u mnie w ... powiedzmy 90%, więc pomyślałem, że można by likwidować problem u źródła :] A tak ogólnie, to w większości kabli (we wszystkich?) niczego nie trzeba nawet obcinać, wystarczy wepchnąć pin do wnętrza wtyczki - blokuje go mały zaczep zwykle a można to zrobić nawet bez rozkręcania wtyczki. Zgadzam się, lepiej kupić tańszy kabel, który można rozkręcić :)

 

I jeszcze jedno. Wg opisu wtyczki SCART 15 to wejście R lub wyjście chrominancji S-Video a 16 sygnał przełączający tryb RGB/Composite. W RGB obraz jest lepszej jakości niż w composite, więc taka operacja powoduje, że kabel jest dość upośledzony, bo działać będzie tylko w tym drugim trybie - brak napięcia na 16 powoduje, że odbiornik nie przełączy się na RGB nawet przy odpowiedniej zmianie w tunerze. Nie polecam wiec takiej modyfikacji. Z drugiej strony, odcinając 19 odciąłem z TV composite video czy też wyjście luminancji na S-Video natomiast chrominacja została na 15 ... a tego nie odetnę, bo mi RGB przestanie działać. Może więc te resztki zakłóceń jakie mam z tego wynikają - w trybie CVBS mógłbym się ich pozbyć, ale kosztem jakości obrazu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 2 kable kupione w markecie (ok. 8 zł/1 sztukę), kiedyś kupiłem kabel w lepszym sklepie (nie markecie) za ok. 50 zł jak się nie mylę (przede wszystkim jest grubszy i twardszy od tego tańszego)... znalazłem go i podłączyłem lepszy kabel do dekodera i TV i nagrałem na stacjonarną nagrywarkę DVD coś - były takie paski, jakby coś z innego programu, zmieniłem i dałem do dekodera tańszy kabel, a do DVD - droższy - problem zniknął :D

 

odnośnie nie odświeżania się czasu: pan z supportu mi napisał: "Dziękuje za wszelkie informacje odnośnie odbiornika. Nie zauważamy żadnych problemów z zegarem. Proszę w ustawieniach czasu wybrać Region - Polska, a użycie GMT w/g regionu. czas w tym momencie działa automatyczne ( synchronizowany w/g czasu w streamie ). Czas ustawiany ręcznie jak każdy niesynchronizowany zegar ma prawo sie rozjeżdżać o kilka minut. Jest to sytuacja normalna. Mam nadzieje że po takich ustawieniach wszystko wróci do normy. W innym przypadku proszę o informację."

 

czas ustawiłem jak pan pisał (region: PL, użycie GMT: wg regionu), potem nagrał mi się program, który był zaplanowany, później go obejrzałem, następnie przełączyłem na jakiś tam kanał, i co się okazało? była godzina 12:05, a dekoder pokazywał 11:45 :/ po kilku minutach odświeżył się do poprawnego czasu... ale trwało to kilka minut, proszę o komentarz i naprawę tego :(

 

proszę X8 o naprawę tego, a was o opinie, czy macie takie problemy jak ja? zróbcie taki test jak ja - sprawdzam, czy czas jest poprawny, następnie coś nagranego zobaczcie/lub wejdźcie na parę minut do menu ustawień, po zakończeniu programu/wyjściu z menu ustawień, czy ileś minut się spóźnia i czy się po kilku minutach sam odświeży na poprawny :D z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa to jaki kanał oglądałeś? Są kanały na 13°E, które czas nadają źle (m.in. Czwórka - Radio z Wizją) i wybranie takiej stacji spowoduje rozjazd na każdym tunerze. O problemach z czasem na niektórych kanałach na 13°E dyskutujemy tu: viewtopic.php?f=5&t=24439

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrałem TVN Turbo, potem to oglądałem, następnie włączyłem TV Disco, tam czas był i w memu był do tyłu o ponad kwadrans, potem przełączyłem na TVN24 i czas nadal zły był, potem wszedłem w menu ustawień i czas chyba był już OK, lub na znów wyszedłem z menu na TVN24, poza tym jak jestem w menu, to czas się też nie odświeża :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo. TV.Disco nadaje czas źle, jest różnica o jakieś 20 minut do tyłu. Odbiornik synchronizuje czas z satelitą w okresie do 5 minut.

 

Wykaz kanałów problematycznych: https://satkurier.pl/news/71421/sportklu ... -czas.html

 

Po powrocie na TVN24 chwilę zajmuje zanim odbiornik znowu się zsynchronizuje.

 

Temat czasu w tym przypadku nie jest błędem po stronie odbiornika. Osobną sprawą jest temat nagrywania: przeskok czasu nie powinien sprawić problemu przy nagrywaniu tak długo, jak długo:

a) Czas nie przeskoczy w taki sposób, że masz rezerwację na przykładowo 19:00, masz 18:50, a jakiś kanał przestawi Ci zegar na czas późniejszy (po 19:00) - wykaz kanałów "dodających" czas jest w tabeli

B) Zmieni się data (w zasadzie takie numery dzieją się tylko na Czwórce, bo z 12,322H w ofercie n na kartę HD nie ma chyba nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armin84 - W menu dekodera czas się nie odświeża, ale w tle się odświeża - wyjdziesz z menu, wejdziesz i jest OK (osobną bajką jest to - po co siedzisz w menu więcej niż minutę :> ). Z tego co wypatrzyłem, to w ogóle przy wyświetlaniu OSD nie jest ono "przemalowywane", więc można odnieść wrażenie, że czas stoi w miejscu, ale tak nie jest - czas jest przeliczany na bieżąco, tylko nie jest wypluwany na ekran. Nie sugeruj się więc tym. Z nagrywaniem także nie powinno mieć to nic wspólnego - masz wyliczone w moim poprzednim poście kiedy nagrywanie może się wywalić. To musi być jakiś inny babol. Na czym nagrywasz? Dysk? Pendrive? Może po jakimś czasie dysk przeskakuje w uśpienie i nie zdąża się uruchamiać?

 

@stonka - zapewne można (trzeba by zapytać @X8 support), ale byłoby lepiej, jakby po prostu poprawili czas na satelicie. Ten tekst na satkurier.pl poszedł celowo jako forma nacisku, bo przeszkadza to abonentom (w temacie na forum podlinkowanym przeze mnie piszą osoby z dekoderami CYFRY+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dysk Transcend 2,5'' po pewnym czasie przechodzi na czuwanie (w trakcie długiej pracy dekodera). Jego "reinicjalizacja" trochę trwa (w moim przypadku jakieś 2-3 minuty). Możesz spróbować poobserwować, czy czasem po dłuższym nieużywaniu HDD (ale jednocześnie na włączonym odbiorniku) czasami też się nie dezaktywuje. Być może coś się dowiemy i pomoże to zlokalizować w czym rzecz (o ile w Globo już nie wiedzą i nie mają na to jakiejś poprawki w zanadrzu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wydaje sie że problem lezy w sposobie obsługi dysku . Jeżeli dekoderowi nie uda sie szybko nawiązać komunikacji z dyskiem to nagranie wypada I nie jest realizowane. Dekoder powinien uruchamiać sie 5 minut przed nagraniem tak by wszystko spokojnie sie załadowalo I dekoder spokojnie odpalil dysk przygotowując grunt pod nagranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...