Skocz do zawartości

Dlaczego tak niektorzy narzekaja?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A kto pisał o ch[beep]u się oglądaniem filmów na kanałach premium :shock: Jeżeli kolega porusza się w środowisku gimnazjalistów to może i ma takie odczucia. To jest raczej forum dla dorosłych. Narzekanie na n ma większy sens w kontekście porównawczym, w tym wypadku do C+. Tak jak myślałem, nikt nie jest w stanie merytorycznie uzasadnić wyższości innych platform w zakresie oferty od C+. Pewnie dlatego, że się nie da :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum:

3. Teraz trendy jest mieć Vod a nie kanały premium ;)

To mnie rozbawiłeś na całego. Jeżeli coś kupujesz dlatego, że jest trendy to gratuluje. Bo mi to akurat zwisa i liczy się czy mi się podoba czy mnie zadowala a nie czy innym się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wisi czy coś ma logo C+ czy N, mam C+ jeszcze pare miesięcy, a N wziąłem dla recordera i PVR. Nie wiem czy to jest trendy czy nie ale spełnia wymagania jakie mu postawiłem. Zacząłem oglądać TV, wcześniej C+x3 prawie nie oglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie rozbawiłeś na całego. Jeżeli coś kupujesz dlatego, że jest trendy to gratuluje. Bo mi to akurat zwisa i liczy się czy mi się podoba czy mnie zadowala a nie czy innym się podoba.

Z tym trendy to miało być ironicznie :wink::wink::wink: .

Widzisz, oferta Nki jest zadawalająca dla większości osób. Szczególnie tych które ją nabyły.

 

Spróbuję wysnuć kilka tez dlaczego ludzie narzekają - szczególnie posiadacze cyfry.

1. Kupili pakiet Cyfry myśląc że doda im to prestiżu ( nazwa Pakiet Prestiżowy - wiele mówi) - to takie przedłużenie - no wiecie czego - jak duże samochody.

2. Mają przestarzały w tej chwilii dekoder - no jakoś trzeba zrekompensować ten brak - to może marudząc że oferta lepsza.

3. Zawsze się uważało że Cyfra jest technicznie zaawansowana - jest awangardą - a teraz szok - brak HD - brak VOD - programy nadawane w MPEG2 - przepełnione transpondery. Jakość coraz gorsza. Nagle - Jak to to ja nie mam najlepszej na rynku oferty - zbić konkurencję - choćby tak jak prezesi C i CP naciskając na Disney'a zabraniając mu na wejście do Nki przed świętami.

Może ma ktoś jeszcze jakieś inne hipotezy, dlaczego ludzie narzekają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego wszędzie ludzie płaczą, że brak im takiego kanału , że nie ma co oglądać na Nsporcie, że w Vodzie są słabe filmy. Nie mrówie już o narzekaniach w kwestii technicznej. Skąd wiesz jakie dekodery maja abonenci C+? Nie koniecznie muszą mieć te od C+. Każdy może sobie kupić jaki sobie chce i nie jest skazany ja jakieś ograniczenia. Co do MPEG2 to przypominam, że spora część programów N jednak też w nim nadaje paczka TVN, Paczka Viacom, Eurosporty. Po zatem widać, że N tak naprawdę nie ma swojej grupy docelowej bo ani nie jest kierowana do tych co chcą oglądać naprawdę HD ani do tych co chcą mieć najtaniej. jest to połączenie oby tych rzeczy a z takich połączeń najczęściej wychodzi coś przeciętnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już spokój temu gdzie jest lepsza oferta programowa. Najlepsza jest w Cyfrze+. To mówi wam posiadacz N'ki i były posiadacz C+. Dobra oferta programowa jest na wszystkich platformach. Dzięki PVR ponagrywam w tygodniu co chcę i w wolny dzień obejrzę. Mam strasznie porąbany system 3-zmianowy w pracy to dla mnie jest to super sprawa( PVR). Wtedy z każdego kanału( no może nie z Polonii1) jestem w stanie wybrać coś interesującego. Jak wszystkie platformy( Videostrada też) wprowadzą choćby PVR na dedykowanym sprzęcie to szanse się wyrównają. Nikt kto miał tuner PVR nie za bardzo chce wrócić do zwykłego. Jest to chyba nawet lepszy wynalazek niż HDTV.

Nie jednak nie. Widziałem ostatnio na nSport mecz NHL w HD. Sport dla mnie może nie istnieć ale transmisja hokeja to był wypas!!! Nawet lepiej niż mecze ligii mistrzów. Ostrość, szczegółowość i czystość obrazu zabijała na miejscu. Takiej jakość należy sobie życzyć( no, święta idą :D ). By było jej jak najwięcej.

Najbardziej życzę wam jednak 1 dużej platformy z ofertą lepszą od C+, dekoderami lepszymi od N, i cenami niższymi od PC.

No co. Życzenia się czasem spełniają nieprawdaż?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie rozbawiłeś na całego. Jeżeli coś kupujesz dlatego, że jest trendy to gratuluje. Bo mi to akurat zwisa i liczy się czy mi się podoba czy mnie zadowala a nie czy innym się podoba.

Z tym trendy to miało być ironicznie :wink::wink::wink: .

Widzisz, oferta Nki jest zadawalająca dla większości osób. Szczególnie tych które ją nabyły.

 

Spróbuję wysnuć kilka tez dlaczego ludzie narzekają - szczególnie posiadacze cyfry.

1. Kupili pakiet Cyfry myśląc że doda im to prestiżu ( nazwa Pakiet Prestiżowy - wiele mówi) - to takie przedłużenie - no wiecie czego - jak duże samochody.

2. Mają przestarzały w tej chwilii dekoder - no jakoś trzeba zrekompensować ten brak - to może marudząc że oferta lepsza.

3. Zawsze się uważało że Cyfra jest technicznie zaawansowana - jest awangardą - a teraz szok - brak HD - brak VOD - programy nadawane w MPEG2 - przepełnione transpondery. Jakość coraz gorsza. Nagle - Jak to to ja nie mam najlepszej na rynku oferty - zbić konkurencję - choćby tak jak prezesi C i CP naciskając na Disney'a zabraniając mu na wejście do Nki przed świętami.

Może ma ktoś jeszcze jakieś inne hipotezy, dlaczego ludzie narzekają?

 

Czy ty masz jakieś kompleksy? Co ty z tym prestiżem, trendy itd. Ludzie chwalą kanały C+ bo lubią oglądać dobre filmy i sport. Chyba powoli zapominamy, że TV jest po to żeby oglądać ciekawe programy. Po co dorabiać do tego jakąś pokrętną ideologię. Co do zaawansowania technicznego to nie wiem czy wiesz ale jest już Canal + HD, o jakim "szoku" więc piszesz? VOD z definicji jest ciekawy ale w wydaniu n poniżej krytyki. Na gierki między platformami nie masz się co powoływać, bo każdy gra dla siebie i to jest normalne. Jak nie widzisz wyższości programowej C+ nad innymi to chyba musisz poszerzyć horyzonty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero niedawno ruszyli a już zonk

 

Za Wirtualne Media:

 

Klienci skarżą się na platformę 'N'

20.12.2006

 

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły skargi na platformę satelitarną N (Grupa ITI).

 

 

Urząd zapowiada, że jeszcze w tym roku zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - podała "Gazeta Wyborcza".

 

Nie wszystkie kanały obiecane w ofercie, wadliwe anteny satelitarne, przerwy techniczne w nadawaniu niektórych kanałów i brak regulaminu przy podpisaniu umowy - na to skarżą się abonenci N.

 

- Większość z nich dotyczy wprowadzania klientów w błąd - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK.

 

Według Maciej Sojka, prezes spółki ITI Neovision, większość problemów technicznych zgłaszanych przez klientów N wynika ze zmiany miejsca na satelicie Eutelsat, za pośrednictwem którego nadaje N. Pogorszyła ona na wschodzie kraju jakość odbioru części programów, a niektóre wręcz zniknęły z telewizorów. Platforma szybko postanowiła wrócić na poprzedni transponder – podał dziennik.

 

- Przerwy w dostawie programów trwały mniej więcej przez tydzień, a borykało się z tym kilkanaście procent naszych klientów. Daliśmy im specjalne oferty i upusty, żeby złagodzić ich niezadowolenie. Jest jasne, że części klientów nie udało nam się przekonać - mówi dla "GW" Maciej Sojka, prezes spółki ITI Neovision.

 

Według niego problemy nie wiążą się z antenami satelitarnymi, które pomyślnie przeszły testy techniczne. - Część z naszych anten jest mała, a my zawsze doradzamy naszym klientom we wschodniej części kraju zakup większych - dodaje Sojka.

 

N wystartowała 12 października i pod koniec listopada miała 45 tys. klientów. Na polskim rynku działają jeszcze dwie inne platformy cyfrowe: Cyfrowy Polsat, która ma ponad milion abonentów i Cyfra+ - 900 000 abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co N-ka informuje, że ma te kanały w swojej ofercie niech robi tak jak CP i C+ gdy wprowadzali Disney Channel to była podana konkretna data jego uruchomienia a w/g folderu n-ki te kanału juz są choć wątpliwe czy je TVP w ogóle uruchomi . Tak samo absurdem jest płacenie za kanały FTA. Absurdem też sa anteny n-ki za pomoca których odbiór stwarzał wiele problemów i choćby porady co do dobrego odbioru sygnału cytuje: ...zasłonić brzeg anteny folia aluminiowa... nic dodać nic ując jutro powinno być lepiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Była wielka reklama super nowoczesnego dekodera do odbioru tv satelitarnej.Najnowsza generacja-system HD oraz wiele innych funkcji.I co.HD-jest VOD-jest.Ale brakjest najważniejszej funkcji-DiSEqC gdzie mozna miec własne kanały z innych satelit/mam 4 sat/,brak kasowania kanałów/np.erotyczne/,przesuwania i innych potrzebnych funkcj.Podobn tuner jest wykorzystany w 20%-to jest bład.ITI powinno opracowac oprogramowanie które wykorzystuje100% możliwości tunera.Wtedy klienci byliby zadowoleni.Co do programów to jest rzecz indywidualna i zależy od upodobań.Mam nadzieję że za jakiś czas będe mógł cieszyc się tunerem i oglądac to co chce i lubię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem dla n-ki, będzie wprowadzenie modułu z kartą i wycofanie wadliwych n-boxów od niezadowolonych użytkowników.

Szkoda mi n-ki, bo już sam chciałem nabyć n-box pvr, ale z tego co LUDZIE piszą, to kicha... a miało być tak fajnie...??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UserHd - nie przejmuj się tym co ludzie piszą. W większości na tym forum wypowiadają się ludzie nie posiadający Nki i oni najwięcej narzekają.

Technicznie sprzęt jest bardzo dobrej jakości.

Można mieć parę uwag do softu, który mógłby być bardziej dopracowany.

Jednak to żaden problem - na dniach ma być upgrade. Do tego jest ciągle rozwiajany i myślę że niejeden nowy feature nas jeszcze zaskoczy.

Po drodze też usuwane są kolejne problemy - ma ktoś jeszcze problemy z odbiorem? - już się o tym nie słyszy - problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego klientom wcisk się niedopracowany produkt??? Problemy jakie wynikły powinny być rozwiązane już na samym początku. Po co się ma denerwować potencjalny klient i konsultant przyjmujący zgłoszenie. Lepiej było wystartować w grudniu z dopracowaną ofertą i wszystkim pozostałym. Nie ulega jednak wątpliwości, że N-ka przyczyniła się do wielu zmian na naszym satelitarnym rynku a najwięcej na tym skorzystaliśmy my klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UserHd - nie przejmuj się tym co ludzie piszą. W większości na tym forum wypowiadają się ludzie nie posiadający Nki i oni najwięcej narzekają.

Technicznie sprzęt jest bardzo dobrej jakości.

Można mieć parę uwag do softu, który mógłby być bardziej dopracowany.

Jednak to żaden problem - na dniach ma być upgrade. Do tego jest ciągle rozwiajany i myślę że niejeden nowy feature nas jeszcze zaskoczy.

Po drodze też usuwane są kolejne problemy - ma ktoś jeszcze problemy z odbiorem? - już się o tym nie słyszy - problem rozwiązany.

 

Sprzęt i soft to jest tylko miły dodatek, najważniejsza jest oferta programowa, a ta jest kiepściutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba UOKiK jeżeli bieże się za N-kę to nie chyba ze skark użytkowników C+ a N-ki to chyba jasne a to cytat za Media 2 :"Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilka skarg na telewizję nowej generacji - "n". Abonenci czują się oszukani. Urząd jeszcze w tym roku rozpocznie odpowiednie postępowanie.

 

 

 

Do UOKiK wpłynęło kilka skarg dotyczących wprowadzania klientów w błąd. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", klienci skarżą się przede wszystki na to, że nie wszystkie kanały obiecane w ofercie, na wadliwe anteny satelitarne, przerwy techniczne w nadawaniu niektórych kanałów i brak regulaminu przy podpisaniu umowy. Być może postępowanie w sprawie zostanie wszczęte jeszcze w tym tygodniu.

 

Maciej Sojka, prezes spółki ITI Neovision prowadzącej N, powiedział "Wyborczej", że obecnie oferta programowa platformy jest już pełna, a w materiałach promocyjnych były informacje o tym, że część kanałów startuje z opóźnieniem. Jednoczesnie zapewnił, że "n" pomoże UOKiK rozwiać wątpliwości.

 

Według prezesa większość problemów technicznych zgłaszanych przez klientów N wynika ze zmiany miejsca na satelicie Eutelsat, za pośrednictwem którego nadaje N. Pogorszyła ona na wschodzie kraju jakość odbioru części programów, a niektóre wręcz zniknęły z telewizorów, czytamy w "Gazecie".

data publikacji: 20 grudnia 2006, godz. 8:14 autor: Łukasz Szewczyk

źródło: Gazeta Wyborcza"Więc kolego w N-ce nie jest tak wszystko O.K. a w C+ be.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja biore n-ke i zamierzam obiektywnie ocenić krok po kroku oferte i te cuda techniki porównam cyfre i polsat i n-ke i zobaczymy czy to co ludzie nazekaja to prawda :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uczestnic furum mają racje.Jeden chce miec duż filmów inny sportu,bajek,programów naukowych itd.Wsadzenie tego wszystkiego pakiety programowe jest trudne i kosztowne to trzeba zrozumiec.Ale jak sie reklamuje sprzet nowoczesny zbardzo dużymi możliwościami to w pierwszej kolejności należy opracowac soft aby mozna było odbierac wszystkie możliwe satelity i programowac własne kanały/dekoderyPolsat/Mam rozbudowany system anten i nie moge nic odbierac poza tym co mi łaskawie dadza.To nie jest w porzadku.Oszukali mnie ponieważ przed 12 pazdz.nie było zadnej informacji na temat technicznych mozliwosci tunera-tylko domysły i przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...