Skocz do zawartości

Dlaczego tak niektorzy narzekaja?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

panowie nie kłucić się owszem N to nowa platforma i trzeba czekać na to co będzie ale nie zakładajmy że nie mają zysku w końcu ktoś im płaci:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby był zysk to otrzymane wpływy muszą przekroczyć wydatki a co myślisz kolego że wynajem transportera programy itp. to enka ma za darmo i wszystkie opłaty abonentowe/dlatego jest ważne min.ilu jest abonentów i jaki pakiet/ biorą do kieszeni.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment artykułu z GW dot grupy ITI :

"Grupa ITI opublikowała wyniki za 2006 r.

vad

2007-03-28, ostatnia aktualizacja 2007-03-28 20:51

Przychody i zyski medialnego holdingu wzrosły pomimo dużych kosztów uruchomienia platformy cyfrowej N.

Przychody medialnego holdingu, do którego należą m.in. TVN, Multikino oraz klub piłkarski Legia, wzrosły o ponad 34 proc. i wyniosły 355,6 mln euro. Zysk netto sięgnął 72,1 mln euro. Motorem firmy pozostaje telewizja TVN, na którą przypadło ponad 60 proc. przychodów Grupy ITI oraz trzy czwarte zysku netto.

 

Większość przedsięwzięć holdingu była w zeszłym roku rentowna, z wyjątkiem Legii oraz platformy cyfrowej N, która przyniosła największą stratę. Jej przychody po trzech miesiącach działalności w 2006 r. wyniosły 3,64 mln euro, a strata operacyjna pomniejszona o amortyzację sięgnęła 19,7 mln euro.

 

N wystartowała w połowie października zeszłego roku jako trzecia platforma cyfrowa na rynku (po Cyfrze+ i Cyfrowym Polsacie). Holding nie ujawnił liczby jej abonentów." Z tego wynika że wszelkie dane o ilości abonentów n-ki podawane są z sufitu jak ostatnio z artykułu w Wirtualne media.pl Platforma "n"władza widzów : Platforma "n" wystartowała w październiku 2006. Ma około 100 tys. abonentów.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam R.Herolda dalsze rozwinięcie n- tematu- n-ka i VOD w HD z wirtualnemedia_pl :Dodano: So, 31.03.2007

rozwijając temat n-ki pod kontem VOD, należy zauważyć, że pojawiła się tam w końcu zakładka HD, a w niej oczywiście to samo, co wpycha ITI do (push)VOD w standardzie (SD). Jest to w dużej mierze twórczość własna i własne seriale. Pojawiły się tam właśnie pierwsze pozycje w tej innowacyjnej technologii: „Świadek koronny” i „Odwróceni”, które są zresztą jedną i tą samą fabułą. Czyżby to kolejny przejaw oszczędności względem niewielkiej jak do tej pory grupy odbiorców platformy-n?

 

Jest to niewątpliwie debiut VOD w HD, należy więc chyba wybaczyć pewne niedociągnięcia, jednak nie da się ukryć, że przed technikami ITI stoi jeszcze wiele wyzwań. „Świadek koronny” obciążony jest cyfryzacją i szumami, które stawiają ten sygnał daleko za materiałami z darmowego LUXE.TV HD. Przyczyną jest zbyt mały bit-rate, co w przypadku technologii VOD jest całkowicie niezrozumiałe, bo to sygnał od operatora, na który w naszych domach zarezerwowano ponad 150GB (nam pozostawiono jedynie 80GB). Ponadto jest to sygnał anamorficzny (4:3 do rozciągnięcia na 16:9), który dopiero po rozciągnięciu uzyskuje właściwe proporcje, tracąc jednak na jakości.

 

LUXE.TV HD, które nadaje jako FTA jest niewątpliwie liderem europejskiego SAT HD. Oczywiście mówimy tu o jakości obrazu, a nawet technice filmowania specjalnie pod HDTV. Wysokość bit-rateu jest jednym z podstawowych zagadnień w temacie HD, które w przypadku nVOD zostało niedocenione. Warto przy tej okazji przypomnieć, że ponad pół roku temu wkroczył do naszego kraju koncern Ruperta Murdocha, wywodzący się ze stanów, gdzie obecnie nadaje się ponad 200 kanałów w technologii HD!!! Oznacza to, że na naszym podwórku zostało już niewiele czasu na naukę, co oczywiście jest niezwykle pocieszające dla nas, użytkowników bawiących się w tej naszej piaskownicy. ;-)

 

Nadmienię jeszcze przy tej okazji, że doszły mnie słuchy o tym, iż w związku z cała operacją film „Świadek koronny” został zbojkotowany przez kina (zdjęty - w związku z jego pojawieniem się w VOD). Może ktoś wie coś na ten temat ? Chętnie posłucham, bo to ciekawy wątek, odnośnie dalszych planów poszerzania oferty VOD przez ITI. Ciekawe, czy teraz zrezygnuje on z dystrybucji kinowej swych „dzieł” i będzie pokazywać je wyłącznie w Multikinie i na n-ce? … a może do Multikina wkrótce trafią również seriale, którymi ITI zwykł od samego początku raczyć posiadaczy VOD płatnego 30 PLN miesięcznie. Mógłby zacząć od wprowadzenia „Odwróconych”, bowiem gdyby wyświetlano po dwa odcinki, można by potraktować to jako sequel wyśmienitego „Świadka koronnego”. To prawie tak samo sprytne posunięcie jak z informowaniem, że RECORDER ma „WBUDOWANE 250GB!!”. Zabrakło tylko drobnej wzmianki o tym, że do dyspozycji użytkownika POZOSTAWIONO JEDYNIE 80GB.

 

Naprawdę SUPER!!! ;-)

 

ITI zawsze był dla mnie wyznacznikiem jakości i profesjonalizmu w działaniu na polskim rynku TV. Szkoda tylko, że tym razem nie udało mu się tego poziomu utrzymać.

 

RH+

 

ps. Przy okazji, jak zwykle prosił bym o skupienie się w komentarzach nad samym tematem, bowiem wszystkie inne - zbyt od niego odbiegające, czy też dokuczliwe (ad personam) będą oczywiście od razu usuwane.

 

Zamieścił(a) Ryszard Herod o 12:11.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITI zawsze był dla mnie wyznacznikiem jakości i profesjonalizmu w działaniu na polskim rynku TV.

I nie tylko rynku TV - mieli też zbudować drużynę klubową (Legia Warszawa) na miarę LM.

Szkoda tylko, że tym razem nie udało mu się tego poziomu utrzymać.

Szkoda - "też z żalu pożałowałem" - cieniasy. :twisted:

P.S.

Musiałem, tu sobie ulżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

N -ka to nieporozumienie,nie tylko ze wzgledu na oferte ale takze na sprzet, poblokować kanały FTA i kazać sobie za nie płacić to juz przesada...nie mówiąc o podstawowych sprawach jak sortowanie kanałw w dowolnym układzie.,, mam porównanie ofert , posiadam opłacone Cyfra, Cyfrowy Polsat no i ta N-ka w która dałem sie wpuścić,, ale tylko do czasu jak nadejdzie oczekiwana zmiana regulaminu a wtedy N -ce dziekuje !

A oferta tej N ki ? np taki NSPORT to same gadajace głowy, dyskusje i powtórki, TVP SPORT to jakies drugorzedne dyscypliny sportu, no i ten układ pakietów i kanałow,

przynajmniej w Cyfrze jest Orange ekstraklasa, i inne,rewelacyjny jak ktoś ma małe dziecko MINIMINI, także HBO,.., a w Polsacie cała reszta w rozsadnej cenie np TVN turbo, style, animal planet, \"paczka Discovery, Travel, także oba Cinemaxy ...,

No i nikt nie wpadł w C+ i PC na taki idiotyczny pomysł żeby kodować programy niekodowane np TVP kultura...

 

także nie ma co porównywać i do czego tej N-ki...\\ i ofetowo i sprzetowo\\

A co HD to w Polsce jest dopiero w powijakach, a wydaje sie że rozsadnie poczekały i powoli wprowadzają Cyfra i Polsat i najwyrazniej na tym najlepiej wyjdą..,

N-ka to mistrzowie reklamy i nieustannych nikomu nie potrzebnych konferencji/ a tu przecież chodzi o to aby klient miał najwiecej ale i w miare najtaniej/ ...

 

Swoja drogą ciekawe dlaczego TVP tak preferuje N, a nie da swich na razie marnych kanałow do Cyfry i polsatu...

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że i CP też przereklamował swoje 5 kanałów w HD . Z tego co wiem to tylko PS HD może w pażdzierniku wystartować a reszta to blef tak jak te 1,5 mln. abon.

Zobaczymy w lipcu co zaoferuje Cyfra i w tedy można stwierdzić co i ile oferują w HD te 3 platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam dowcip mozna powiedziec o CP albo C+.

 

Generalnie polskie platformy satelitarne sa jak polscy operatorzy komorkowi - ZEDRZEC ILE SIE DA z szarego luda.

Moim zdaniem najwiekszym skandalem jest to, ze Telewizja Publiczna nie nadaje wlasnych programow satelitarnych jako FTA - i to zarowno w transmisji analogowej jak i cyfrowej. A panstwo zamiast rozwijac siec - bezsensowna moim zdaniem - cyfrowych nadajnikow naziemnych - winno zasponsorowac jeden zwykly sputnik, ktory i tak jest nam niezbedny, jesli chcemy sie liczyc na swiecie. Niedawno czytalem, ze wlasnego satelite ma nawet egzotyczna Kolumbia :lol::D:evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nikt nie wpadł w C+ i PC na taki idiotyczny pomysł żeby kodować programy niekodowane np TVP kultura...

To mi akurat nie przeszkadza, mam w domu tyle dekoderów, że jakoś sobie z tym poradzę. ;)

 

Jak n-ka dołączy do swojej oferty polsaty i wprowadzi srebrnego nboxa to zyskają kolejnego abonenta. :P8)

Podział na pakiety bardzo mi odpowiada, nie mam przymusu ani ochoty płacić za programy sportowe i dla dzieci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winno zasponsorowac jeden zwykly sputnik, ktory i tak jest nam niezbedny, jesli chcemy sie liczyc na swiecie. Niedawno czytalem, ze wlasnego satelite ma nawet egzotyczna Kolumbia :lol::D:evil: .

 

Tak tyko jakiś Polski sateli by mógł jedynie byc umieszczony między HotBird a Astra...

A więc mało osób by go ustawiało, tym bardziej że ni emozna by go był ustawic na zeza z HB lub Astrą (zbyt mała odległość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nikt nie wpadł w C+ i PC na taki idiotyczny pomysł żeby kodować programy niekodowane np TVP kultura...

To mi akurat nie przeszkadza, mam w domu tyle dekoderów, że jakoś sobie z tym poradzę. ;)

 

Jak n-ka dołączy do swojej oferty polsaty i wprowadzi srebrnego nboxa to zyskają kolejnego abonenta. :P8)

Podział na pakiety bardzo mi odpowiada, nie mam przymusu ani ochoty płacić za programy sportowe i dla dzieci.

Pozdrawiam.

Mozliwe ze pojdzie wymina Polsatow i TVN pomiedzy platformami bo tak platforma N nie zyska wielu abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tylko zastanowmy sie kto kupuje CP dla Polsatu i kto kupi Nke dla Polsatu. Wydaje mi sie, ze nie tedy droga. Porzadny sport i film to jest glowne zadanie dla dobrej platformy, a nie kanal typu Polsat. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie... ja biorąc CP myślałem o pełnej ofercie naziemnej (nie korzystam juz z anteny siatkowej)... która jest... niewątpliwie... tylko na CP... N'ce brakuje POLSAT'u i TV4 do pełnej oferty za to CP nie ma TVP3 i ta fatalna jakość kanałów TVP... ehhh... mam jeszcze CP bo czekam na posunięcie CP względem HDTV. A N'ka... czekam aż mnie zaskoczy... dojdzie POLSAT (TV4 mogło by wejść ale nie musi) i jakieś ciekawostki HDTV i pomysle nad przejściem do N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja. :lol:

Ponieważ nie chcę płacić ponownie dwóm platformom za coś, za co już raz zapłaciłem (abonament), ponieważ nie chcę po raz kolejny płacić za te same programy (paczka Discovery, programy dla dzieci, programy sportowe).

Platforma n chociaż stwarza pozory, że takich praktyk nie stosuje. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiedzialem gdzie sie spytac. Tu jest chyba najbardziej dobry dzial :)

 

1. Zamierzam (chyba jutro) isc po N. Co musze zabrac dowod? Starczy? Bede musial za dekoderem czekac np. miesiac? Tak sie aby pytam

 

2. Na N FTA na Hot Birdzie sa dostepne te kanaly sportowe:

-Dubai Sports Channel

-Planeta Sport

-RAI Sport Satellite

-Sportitalia

 

Jeszcze jakies sa?

 

Jakie na FTA sa kanaly dla dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mają prawa nie uznawać książeczki wojskowej, w końcu to też "dokument ze zdjęciem" i może potwierdzić tożsamość. Jest tu jakiś prawnik? ;)

Gdzieś kiedyś była dyskusja czy w ogóle ktoś może żądać drugiego dokumentu (jeden niby wystarczy), ale o co dokładnie chodziło to nie pamiętam, sorry, skleroza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...