Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Pakiet kanałów tematycznych + podstawowego pakietu premium powinien kosztować ok. 79zł w cenniku promocyjnym i taką cenę jestem w stanie zaakceptować

Pamiętam jak było po fuzji z Wizją. A słodko nie było. Zrezygnowano wg jakiegoś bliżej nieokreślonego uznania ze znanych dobrych kanałów po Wizji a pozostałe wmieszali do swoich pakietów. A co za tym idzie odświeżyli też cennik.

I w ten o to prosty sposób za sprawą dekoderów po Wizji w owym czasie powiało "nowoczesnością" w Cyfrze+.

A historia lubi się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowej nazwy to nie jestem przekonany czy takowa powstanie, raczej pozostanie CYFRA + która jest dość rozpoznawalną i uznaną (w pewnych kręgach) nazwą , choć w tym momencie tak ogólnie to zbyt dużo jest niewiadomych dlatego na razie jedynie możemy o tym dyskutować i wróżyć jakie nowe schematy mogą zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie naszkicowałem połączoną ofertę i niestety ja też obawiam się straty Nickelodeona, chociaż z drugiej strony myślę, że do oferty może wejść Nick HD. Sportklub zapewne w ogóle wypadnie z oferty, podobny los może spotkać kanały Zone (zapewne kwestia ceny), zastanawiam się również nad przyszłością w ofercie kanałów TCM (Jest własny MGM HD!), Boomerang, a nawet Cartoon Network (baardzo silna konkurencja w sektorze dziecięcym!).

Stawiam generalnie, że zagrożone są (z obu ofert):

 

TCM, paczka Universal (Universal, 13th Street, SciFi), kanały tematyczne AXN (wszystko zależy od ceny), Zone Romantica (Jest Romance HD), Filmbox, Sportklub, Sportklub+ (Po co je trzymać?), ESPN Classic Sport, Nickelodeon, Boomerang, BBC Cbebbies i BBC Lifestyle, może Crime&Investigation.

 

Ciągle jest dla mnie zagadką przyszłość nSport, ale myślę, że zamieni się w Sport+, który będzie podobny do Eurosportu/Polsatu Sport. nPremium pewnie zniknie, ale kto wie - we Francji mamy paczkę Canal+ i Cine+, być może w Polsce będziemy mieć Canal+ i podobny do pakietu nFilm pakiet Film+ -> ja bym się nie zdziwił, tym bardziej, że niepewna wydaje mi się przyszłość paczki Filmboxa.

 

Natomiast myślę, że w ofercie pozostaną w stosunku do Cyfry+ takie kanały znane z N jak FOX HD, Viacom Blink!, Baby.tv (mimo wszystko to specyficzny, tani w produkcji kanał) czy Romance HD (dobry zamiennik na Romanticę). Mam też nadzieję, że starczy miejsca na TVN HD+1.

 

Spodziewam się też kilku podmian/nowości w zakresie Travel HD/History HD. Życzyłbym sobie również wejścia Sundance HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek

Trochę daleko idące te cięcia naszkicowałeś. Wątpię, aby po tylu latach współpracy Cyfra wywaliła ze swojej oferty takie kanały jak: TCM, czy AXN. Ponadto nie wydaje mi się, a żeby zniknęły kanały z obecnej oferty C+. Natomiast owszem sporo kanałów z N może czuć się zagrożone, aczkolwiek jestem dobrej myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież usunięcie takich kanałów jak Cartoon Network to w dużym stopniu byłby strzał sobie w stopę. Może i ten kanał ma swoje lata świetności za sobą, aale jednak spora część dzieciaków nadal go ogląda, a nie dajmy się oszukać, bardzo często to właśnie dzieci są w stanie na coś namówić rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem błędne założenie: fuzja będzie dobrym momentem na odświeżenie oferty i eliminację kanałów, które się "zatrzymały". Każda fuzja pokazuje, że zagrożone są kanały z obu ofert - tym bardziej, że oferta Cyfry+ jest budowana od 9 lat, co w tym przypadku jest akurat minusem -> bo przez lata agregowano kolejne nowości, nie "czyszcząc" oferty. Niby dlaczego w N nie ma np. kanałów Zone? Bo są w sumie niewiele warte - dużo lepiej wpuścić inne kanały, szczególnie HD.

 

Podobnie jest w sprawie MGM HD - własny dobry kanał z klasycznym kinem, jakość HD, raczej tani w produkcji - czy TCM jest lepszy pod tym względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek, spokojnie Zone Reality i Club TV na pewno pozostaną w ofercie nowej platformy. W końcu przecież są też w ofercie CP, a oni pobierają te kanały z tp. Cyfry+. A Zone Romantica pewnie może wylecieć. Raz, że kanał nadaje w skandalicznie słabej jakości, a dwa Romance TV HD wydaje się być lepszy, no i w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloo411, to akurat żaden argument :D , który miał może jakieś odniesienie do czasu, kiedy sprawy nie przybrały, jak teraz, tak wyrazistych barw.

 

Obecnie C+ będzie miała do dyspozycji tyle TP, że poradzi sobie bez CP, a i kooperacja z CP nie będzie leżała w obopólnym interesie tych podmiotów.

 

To, że jest potrzeba pozamiatania w ofercie, to wiadomo nie od dziś, a teraz jest po temu najlepsza sposobność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie rozumiem po co się zastanawiac nad losem nsport i nfilm. Odpowiedz jest trywialnie prosta.Jest kryzys ,wszyscy chcą ciąć koszty i nie utrzymywać na siłę redakcji.Tym bardziej redakcji kanału opartego na jednym produkcie UEFA z którego korzysta się na dobrą sprawę parę razy w miesiącu.

 

Prawa do LM i wytwórni powinny trafic do c+. Miejsca starczy. Powiem szczerze że to jest dla mnie absolutny priorytet żeby tak się właśnie stało.

Widzę tylko problem z tym że mecze euroligi pokrywają się z LM ale to się da rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie naszkicowałem połączoną ofertę...

Mam też nadzieję, że starczy miejsca na TVN HD+1.

Szkoda miejsca, nie mówiąc o tym, ze N już zrezygnowała z tego kanału.

Niby dlaczego w N nie ma np. kanałów Zone? Bo są w sumie niewiele warte - dużo lepiej wpuścić inne kanały, szczególnie HD.

Jak chodzi o Zone Europa to mam całkowicie odmienne zdanie.

Bardzo mi brakuje tego kanału, a stoi on na poziomie Ale Kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...