Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że tak źle nie będzie jak pisze @Eleonora. Ale pewien jestem że Cyfra z połowy kanałów, praw do filmów, rozgrywek sportowych zrezygnuje. Po co ma mieć 3-4 razy lepszą ofertę od CP skoro wystarczy mieć 3-4 kanały sportowe i filmowe więcej. Do celów marketingowych to wystarczy, klientów będzie czym przyciągnąć (choć rynek już się i tak kończy), a koszt utrzymania praw do emisji sporo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże ale nie spodziewam się, że wszystkie kanały i prawa do emisji pozostaną w nowej platformie. Konkurent będzie jeden a walczenie o każdy kanał nie ma sensu. Rynek już się prawie nasycił, nowych klientów do zdobycia tak dużo nie ma więc w dłuższej perspektywie trzeba będzie obniżać koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę inaczej, jako że poprzez zespolenie ofert, C+ i "enka" będą mogły naprawdę w sposób fizyczny zaoszczędzić.

 

Zdjęcie dubli, lepsze wykorzystanie najmowanych transponderów, podniesienie jakości, to wszystko jest absolutnie możliwe.

 

Zwiększenie różnorodności kanałów pozwoli również na bardziej specjalizowaną pakietyzację, a więc dostosowanie oferty pod konkretne potrzeby.

 

Gdyby to ode mnie zależało, to po całkowitym przejęciu "enki" nie rezygnowałbym z zasobów sprzętowych tego sprzedawcy, tylko oferował n-boxy równolegle z własnymi odbiornikami i wykorzystywał wszystkie dostępne, a oferowane już dziś przypisane do tych odbiorników technologie.

 

Idę o zakład, że każda z tych sprzętowych ofert znajdzie swoich zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taki hurra-optymizm u niektórych w związku z tą fuzją. Poziom euforii conajmniej jak po wygraniu miliona w totka ;)

Na sprawę trzeba spojrzeć na zimno i realnie:

1. Maleje konkurencja rynkowa co stawia w niekorzystnej sytuacji klientów. Do tej pory niezadowolony abonent C+ czy N mógł przejść do konkurencji lub przynajmniej "pogrozić" operatorowi, że tak uczyni. Było to przydatne zwłaszcza przy przedłużaniu umów.

2. Możliwe a wręcz bardzo prawdopodobne podwyżki cen. Już się pojawiają spekulacje, że żadnego "odzyskiwania" praw filmowych i sportowych przez C+ nie będzie a pojawi się tylko opcja dodatkowa. Prawdopodobnie dodatkowo płatna.

Także radzę powstrzymać się z euforią do czasu oficjalnego ogłoszenia nowej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę pojąć właścicieli Nki, którzy tak plują jadem na Cyfrę i dla których ta fuzja to koniec świata. Dobra rozumiem, że woleli by aby zostało jak jest ale każdy wie że to nie możliwe więc Nke musiał ktoś kupić. Nie rozumiem co złego w tym, że to Cyfra przejmie Nke a nie Time Warner? Przeciez porównując obie opcje WSZYSTKO przemawia na korzyść Cyfry a najważniejsze : NAJLEPSZA OFERTA PROGRAMOWA w Polsce. Gdyby Nke wchłonął TW albo nawet Polsat to nie byłoby takiej oferty jak z Cyfrą, więc skąd u was ten jad Nkowcy??? Nie zależy wam na najlepszych kanałach? Bo abonenci Cyfry już dawno zrozumieli że to najlepsze wyjscie dla WSZYSTKICH. A teraz pewnie wyskoczą Nkowcy i zaczną swoje komunały : że Cyfra podniesie koszty że bedzie supermegadrogo itp. Otóż drodzy Nkowcy: nie będzie drogo. Po pierwsze dlatego jak juz tu ktoś zauważył zwolni się mnóstwo miejsca na transponderach (likwidacja dubli) a to oznacza mniejsze koszty. Po drugie gdyby nowa Cyfra drastycznie podniosła koszty to byłby strzal w kolano bo ludzie uciekali by masowo do Polsatu a na to nie mogą sobie pozwolic. Myślę że ceny zostaną na podobnym poziomie jake są w cyfrze choć dla was drodzy Nkowcy to oczywiscie oznacza podwyżkę bo mieliście "tak tanio". Jednak za taką super ofertę programową chyba warto doplacic te 10-15zl wiecej drodzy Nkowcy i żadna krzywda wam tu się nie stanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że po drugiej stronie ekranu są ludzie już nieco znużeni paytv. Wspólna oferta (bądź połączona) musi uwzględnić aspekt ekonomiczny, bo przy zakradającym się kryzysie w budżetach rodzinnych TA super oferta może nie znaleźć nabywców (może się okazać, ze tych gawędziarzy co to nie liczą wydatków będzie zbyt mało , aby utrzymać wyszpanowany wymiar oferty) i baza 2,5 mln może topnieć. Oczywiście potencjał jest, ale przecież koszt nabytych praw trzeba rekompensować (w końcu to na razie wspólny interes, a nie typowe wykupienie), Cudów nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat, wspólny interes jest tylko w wypadku bliźniąt syjamskich zupełnie bez sensu. ;)

 

W każdym innym przypadku można się przy odrobinie chęci z korzyścią porozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaco78 Moze dlatego ze wedlug niektorych n-ka juz ma najlepsza oferte programowa. Cyfra to tylko perpektywa pogorszenia/podrozenia. Wiesz tak sie sklada ze wiele kanalow jak Discovery HD, HISTORIa to nie sa exclusive i byly w n-ce a cyfra ich nie chciala. Myslisz ze cos sie zmienia jak przejma n-ke? Raczej przyczyny dla ktorych tych kanalow nie ma pozostaja w mocy a raczej jeszcze mniej przemawia by je dodawac skoro konkurencji nie ma. Po drugie trzeba rozwazyc czy fakt ze ich nie ma cyfrze nie jest spowodowany przez system kodowania seca ktory wielu dystrybutorowa uwaza za przestarzal i moze nie chca przez niego puszczac albo chca w tej sytuacji wiecej kasy. co tylko sprawia ze przy ewentualnej laczeniu ofert nam sie pewnie pogorszy, wiec moze nie zwalaj tego na jakis fanatyzm a tylko zwykly pragmatyzm! Niektorzy znaja podejscie cyfry do abonentow od podszewki i wie jak traktuje klienta, wiec to tez ma wplyw ze pewnie beda woleli powiedziec "spadaj" cyfrze niz sie z nia znowu uzerac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP to platforma dla biedaków. Tak było, jest i będzie.
Weź ludzi nie obrażaj. Może po prostu komuś oferta odpowiada. W ogóle to zamiast domysłów widzę wiele osób bawi się niepotrzebnie w proroctwa. Radzę zejść na ziemię i czekać cierpliwie.

Nikogo nie obrażam, mówię jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknijmy w nieodległa przeszłość; nabijano (pewnie słusznie), że prawa LM, LE i dystrybutorów filmowych były przepłacone (no, powiedzmy z powodów strategicznych).

Czy w tym kontekście liczenie, że nowy operator te produkty udostępni dodatkowo płatnie w opcji (którą może kupić mały procent bazy) jest wyobrażalne ekonomicznie.

Jakoś bardziej przemawia do mnie wizja oferty "o krok" lepszej od konkurencji niż zebrania śmietanki i zaproponowanie adekwatnej ceny lub rozdrobnienia opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie obrażam, mówię jak jest.

:crazy:

 

Sam znam osoby które zrezygnowały z pakietów u innych operatorów na korzyść polsatu ze względu na ofertę programową. A to że większość wiejskich gospodarstw domowych posiada Cyfrowy Polsat dowodzi o świetnym rozwiązaniu. Szukać byle gdzie franczyzobiorców, puścić kilka reklam w TV i taki chłop w gumofilcach idzie do punktu który jest najbliżej, podpisuje umowę i po temacie. Ale mniejsza o to, nie o tym temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawedo - UOKiK nie ma tu nic od szukania i nie są potrzebni.

 

Wiem że UOKIK interesuje się takimi przypadkami i wielokrotnie potrzebna była jego zgoda. W końcu konkurencja na rynku się zmniejsza. Teraz CP musi się obudzić bo zostanie platformą dla biednych.

 

@blueman To zależy czy miałeś do tego jakieś podstawy czy była to tylko intuicja :wink:

 

Ja też pisałem to kiedyś o tym na forum n-ki jak N straciła swego czasu sporo kasy na giełdzie.. i to był początek końca platformy..

 

Co do wciągnięcia .. umowy jedynie nie zostały ujawnione publicznie . Dawno są podpisane wstępne i praktycznie wycofanie się z negocjacji n-ki przy jej kondycji finansowej jest nie możliwe.. Po prostu bogaty wykupuje biednego.. pozostawiając temu biednemu ( nce) nieco złudzeń.. Matematyka nie kłamie platforma N to bankrut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marioking

 

Mówimy o sytuacji w której Nka musi zostać sprzedana/przejęta a nie takiej jak było do tej pory. Udowodnij mi że gdyby Nkę kupił ktokolwiek inny to byłaby lepsza programowo dla abonentów od polączenia Cyfry z Nką ? Nie zrobisz tego bo to Cyfra ( z konkurentów NKi) ma najlepszą ofertę programową w Polsce w kanałach premium i bardzo dobrą w kanałach autorskich. Nawet gdyby Nka pozostała taka jaka jest to nie wmówisz mi że by miała lepszą oferte niż połączona Nka z Cyfrą! I nie zmieni tego nawet brak (co nie jest wogóle pewne) jakiegoś Discovery Historia skoro będa polaczane wszystkie prawa autorskie do najlepszej piłki i wszystkie wytwórnie filmowe! Ale Ciebie to pewnie nie przekona bo powiesz że nie lubisz piłki i nie oglądasz filmów a Nke wziąłeś pewnie dla Discovery Historia, turborekordera i kanałow HD za free mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filolog, zapewniam Cię, że to żaden problem, ot po prostu z dnia na dzień, będzie ten i ów musiał nająć odbiornik od C+, albo nawet dostanie najem takiego odbiornika z 0 złotych do końca umowy.

 

To tylko niewinne kwestie techniczne, bardzo łatwe do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem abonentem żadnej z tych platform to mam nadzieje że kanały n'ki zostaną tylko w logotypach i nazwie się zmienią np: nFilm 1 HD zamienił by się w Film+ HD zaś nFilm 2 HD zmieniłby się w Film+2 HD a nSport HD zmieniłby się w Sport+ HD z kolei Wojna i Pokój zmieniłaby się w Wojna i Pokój+ lub Film+3 Rosja.

nFilmy to zamieniają się w nPremium więc temat nie aktualny. Z nSportu może zrobią wreszcie porządny kanał informacyjny. Co prawda zwolnili dużo ludzi, ale Canal+ przecież ma swoich, więc nie ma problemu.

 

Co do samej fuzji to nic tylko się napić i czekać na pierwszą lepszą możliwość rozwiązania umowy. Do C+ nie zamierzam wracać, no chyba że na warunkach takich jakie mam w N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś uraziłem, to sorry. Miałem na myśli, że jak CP nie zacznie ofensywy, to stanie się platformą dla minimalistów.

Obydwie marki, N jak i C+ kojarzone są z grubym portfelem właścicieli. Powstają różne stereotypy na tym polu, jednak jak widać bywa różnie i czasami fakty przemawiają zupełnie za czym innym niż pokazuje wydawało by się rzeczywistość. Jedni uciekają tutaj, drudzy tam i tak w kółko. CP moim zdaniem będzie musiał solidnie popracować nad ofertą i marketingiem, mimo że w chwili obecnej ma sporo abonentów, to jednak nie widzę ich przyszłości w kolorze jeśli nic się nie zmieni. Jeżeli wspólna platforma uderzy niskim cenowo pakietem z dobrą ofertą programową w "chaty pod strzechą" to będzie to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Żeby jeszcze jakość tych usług była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście z MPG-2 na MPG-4 jest nieuniknione tym bardziej że coraz więcej abonentów kupuje telewizory hd i dekodery hd lub wymienia użytkowane dekodery będące własnością platform cyfrowych z sd na hd zwłaszcza ze oferta kanałów wysokiej rozdzielczości poszerza bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...