Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

@Eleonora

 

Jakoś nie moge uwierzyć, że typowy klient nki nie lubi sportu i nie przepada za filmami a uwielbia dokumenty i HD skoro w HD najlepiej się ogląda filmy i sport własnie a dokumenty tylko niektóre. To że Ty tak lubisz to nie znaczy że większość a uwierz mi sporo jest osób, które ma Nkę dla Ligi mistrzów i nawet gdyby w N nie było Hd to też by ją miała z tego własnie powodu. Ja np mam Cyfre głownie dla Pilki nożnej a konkretnie Ligi hiszpanskiej i angielskiej ale za typowego Cyfrowicza sie nie uważam bo wielu jest takch co ma głownie dla filmów w Canal +. Więc wg mnie nie ma sensu tu mówic o "typowym kliencie Nki czy Cyfry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy n i Cyfra+ chwaląc się liczbą 2,5 mln abonentów nie biorą pod uwagę tego ze niektórzy posiadają i n i Cyfrę przez co tych fikcyjnych dwóch klientów zamieni się w jednego po połączeniu platform? Chyba nikt nie zamierza płacić dwóch rachunków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co mówisz, takich FANów TV, którzy mają umowy u kilku sprzedawców medialnych wcale nie jest tak wielu.

 

... ale są i tacy, kolekcjonerzy, którzy korzystają ze wszystkich ofert, łącznie z zagranicznymi, np. słowacką, czy niemiecką. :D

 

Tyle, że to absolutny margines zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ takiego oto klienta: KOMPLETNIE niezainteresowany sportem, średnio zainteresowany filmem, BARDZO zainteresowany dokumentem, ukierunkowany na HD, które traktuje jako standard, NIE zainteresowany 3D. No i co ci wyjchodzi ?;)
Canal+Optimum?

 

( np umowa na 23 miesiące w tym 7,5 tygodnia gratis a potem 18 tygodni i 4 godziny połowa kanałów ale tylko jeśli w ciągu 16 minut wyślesz sms i dokupisz jakiś + chyba że dodasz do tego dodatkowy pakiet ale przy warunku, że nie weźmiesz multi oraz do tego młynek do kawy jeśli zamówisz do dnia X kanały HD z tym że tylko jeśli małym druczkiem nna osatniej stronie magazynu nie zwrócisz uwagi że musisz wysłać mail itd itp <----- żartuję oczywiście ale chyba znasz te pokrętne umowy żabie;) )
Jak w pysk strzelił polityka Polsatu.. :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestancie pisac glupoty o podwyzkach.

owszem bedą ale dla ludzi ktorzy chcieli miec najlepszy sport i filmy na 1 platformie bedzie OBNIZKA bo nie beda musiec oplacac dwoch abonamentow.

N i Cyfre ma raczej klient zamozny ktory chce miec w domu "fuul wypas" z dobra jakościa glownie w HD

i teraz bedzie to mial.

jak kogos interesuje tv "rodzinna" cokolwiek to znaczy ze srednia jakoscia uslugi ale za rozsądna cene to niech idzie do polsatu.

i tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat: PREMIUM HBO + Cinemax 104,90 zł (z PVR)

 

Cyfra: Canal+ HBO Superpremium 109 zł (z PVR)

 

Poprawcie mnie jak coś z tym Polsatem źle policzyłem, bo jestem w prepaidzie i nie wiem jak działa łączenie tych opcji dodatkowych, zniżek itp :P

 

No, źle policzyłeś:

Polsat: Premium HBO + Cinemax + PVR + Multiroom + Miesięczny Katalog VOD daje cennikowo 104,90 zł. Ale biorąc pod uwagę 6 m-cy gratis mamy średniomiesięcznie 83,20 zł

Cyfra+: Canal+ HBO Superpremium + PVR + Multiroom daje cennikowo 124 zł.

 

Różnica jakby nie patrzeć aż 1/3. Czy Canal+ bez kolejnych wytwórni i tylko z piłką kopaną jest aż o tyle lepszy od Polsat Sport, VOD i Cinemaxów? Trudno powiedzieć. Ale na pewno cena premium w Polsacie nie jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie moge uwierzyć, że typowy klient nki nie lubi sportu i nie przepada za filmami a uwielbia dokumenty i HD skoro w HD najlepiej się ogląda filmy i sport własnie a dokumenty tylko niektóre.

patrz badania ITI - luty 2009

patrz badanie OBOP - listopad 2010

To że Ty tak lubisz

NIGDZIE nie napisałam, że tak lubię :D

to nie znaczy że większość

patrz badania jak wyżej

a uwierz

jestem niewierząca :D :D

Więc wg mnie nie ma sensu tu mówic o "typowym kliencie Nki czy Cyfry

nie ja ale PR C+używa tego określenia tak w dokumentach obiegowych, jak i w sprawozdaniach finansowych

 

rozumiem że oglądanie sportu jest czasochłonne ale skup się i czytaj uważnie co JA piszę :)

miłych wrażeń z oglądania kopaniny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym widocznym skutkiem będzie radykalne obniżenie kosztów operacyjnych:

- wspólny marketing,

- ujednolicona sieć sprzedaży,

- redukcja opłaty za transpondery

- ujednolicenie sprzętu,

- ujednolicenie kodowania,

- redukcja powielających się kanałów tematycznych,

- redukcja (duża) personelu.

 

Powstaje pytanie: jak to wykonać by taka restruktualizacja zapewniła zyskowność projektu ?

Pamiętajmy, że dominującym partnerem będzie VIVENDI.

 

Pamiętajmy także, że będziemy meli do czynienia z nową strategią jedynego już konkurenta Cyfrowego Polsatu.

A ten nie będzie się biernie przyglądał. Ma przecież POLKOMTEL i genijalny projekt LTE.

Może wreszcie wycofać "fuzjonistom" paczkę POLSAT zostawiając zamiast POLSAT HD POLSAT SD.

Niejasna jest sprawa zgody UOKiKu. Na nią poczekamy jakieś pół roku. Więc póki co nic się nie wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest na to za prędko, ale czy jest szansa że po połączeniu cyfry z n, nazwa platformy uległa zmianie. Bo jeśli tak to optowałbym przy CANALSAT :smile:

Trudno stwierdzić, oczywiście jak na razie jakie będą rezultaty fuzji. Mam nadzieje, że będzie ok 8)

Popieram nazwę CANALSAT PL wiadomo chodzi najbardziej o Canal + a słowo CYFRA kojarzy się wszystkim przeciwnikom CYFRY jako droga platforma i przez tak wielu zmieszana z błotem niesłusznie . Nowa nazwa odświeży wizerunek firmy a kolejny raz mówić Nowa CYFRA trochę głupio . A Ogólnie całe to czepianie się slowa CYFRA (lub Cyfrowy POLSAT ) jest przestarzałe mamy już dobre kilka lat Cyfrową telewizję nie analogową więc to żadna rewelacja . Także CANALSAT HD PL byłoby ok :) albo CANALSAT + HD . A powinno być PL bo francuska Canalsat używa pierwsza tej nazwy . Wiem za wcześnie na wymienianie nazwy ale to tak na marginesie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni co do nazwy CANALSAT - zawsze bardzo mi się podobała :) I podoba mi się również oferta tej platformy: chciałbym, żeby do Cyfry doszło więcej kanałów francuskich (np. muzyczne MCM) - wtedy byłoby bardzo fajnie, a chyba przyznacie, że 12zł miesięcznie za pięć kanałów France Televisions to trochę za dużo.

Ciekawią mnie dwie kwestie związane z fuzją. Czy będzie "osławione" już parowanie kart? Bo słyszę o tym już od tygodnia, przestrzega przed tym wiele osób (głównie przeciwników Cyfry). Sam byłbym jednak przeciwny takiemu zabiegowi, bo to oznaczałoby kolejny duży wydatek (nie mam dekodera HD z Cyfry). Poza tym cenię sobie pełną niezależność, dlatego kupiłem Opticuma. Gdyby doszło do parowania, byłby to duży -.

Jeszcze jedna kwestia, niemniej ważna: co z kanałami? Jakie nowe stacje zostaną włączone do platformy? I kiedy? To wciąż wielka niewiadoma. Jako wierny abonent Cyfry+ (od 13 grudnia 2007 roku) chciałbym oczywiście, by "nowości telewizyjnych" było jak najwięcej. Wiem, ze tak się jednak pewnie nie stanie. W takim razie które kanały zostaną wyłączone? Mam także głęboką nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na ich przyłączenie i że stanie się to przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tak od siebie dodam jeszcze, ze dobrze się stało - Cyfra+ jest na górze, odkąd pamiętam chciałem mieć w domu właśnie tę platformę, abonentem jestem od czterech lat i nigdy jeszcze się nie zawiodłem. Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym ujednoliceniem sprzętu?. C+ jakoś wcale nie przeszkadza, że abonenci używają archaicznych (acz znakomitych) philipsów, szrotowych sagemów i niezliczonych modeli tunerów i modułow. A jaka róznica w kodowaniu 2 czy 3 systemy? no chyba, że na któryś kończy się gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym widocznym skutkiem będzie radykalne obniżenie kosztów operacyjnych:

- wspólny marketing,

- ujednolicona sieć sprzedaży,

- redukcja opłaty za transpondery

- ujednolicenie sprzętu,

- ujednolicenie kodowania,

- redukcja powielających się kanałów tematycznych,

- redukcja (duża) personelu.

 

1. tak

2. tak

3. tak

4. Wymiana ADB na dekodery Strong, Philips, Sagemy. Zamiana Mercedesa na Fiata 125p :jupi: .

5. Wybór jednego sytemu kodowania w przyszłości (wybór jednego powoduje wymianę dekoderów abonentom) na razie będą dwa Seca i Conax. A co dalej z TNK???. Likwidacja TNK po 2016 roku.

6. Rezygnacja z BBC Lifestyle(w n-ce jest w Cyfrze nie ma) bo mamy Kuchnia tv i Domo tv, rezygnacja z Cbeebies bo mamy Minimini.

7. tak

 

 

Na razie będzie wymiana kanałów między platformami: Canal+ w n, a nFIlm czy nPremium w Cyfrze+. A co dalej będzie to czas pokaże. Bo mogą się wydarzyć różne rzeczy te korzystne oraz niekorzystne dla abonentów obecnych i przyszłych. Konkretów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie ma co liczyć na wielką rewolucje zarówno w kanałach jak i sprzęcie, prawdopodobnie prawa do wytwórni filmowych i LM należące do N, będą przejęte przez C+ i filmy i transmisje z LM zobaczymy w pakiecie C+, sprzęt nie ma tu znaczenia, prawdopodobne jest utrzymanie kodowania N, tak długo jak skończy się gwarancja na system CONAX. Jestem w obu platformach praktycznie od początku i niestety, ale dla mnie C+ jest stale dominującą platformą na naszym rynku, przy wielu mankamentach cenię ją za stabilność rozwoju i dbanie o klienta, 11 lat z cyfrą, to już dojrzałe małżeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym widocznym skutkiem będzie radykalne obniżenie kosztów operacyjnych:

- wspólny marketing,

- ujednolicona sieć sprzedaży,

- redukcja opłaty za transpondery

- ujednolicenie sprzętu,

- ujednolicenie kodowania,

- redukcja powielających się kanałów tematycznych,

- redukcja (duża) personelu.

 

Powstaje pytanie: jak to wykonać by taka restruktualizacja zapewniła zyskowność projektu ?

Pamiętajmy, że dominującym partnerem będzie VIVENDI.

 

Pamiętajmy także, że będziemy meli do czynienia z nową strategią jedynego już konkurenta Cyfrowego Polsatu.

A ten nie będzie się biernie przyglądał. Ma przecież POLKOMTEL i genijalny projekt LTE.

Może wreszcie wycofać "fuzjonistom" paczkę POLSAT zostawiając zamiast POLSAT HD POLSAT SD.

Niejasna jest sprawa zgody UOKiKu. Na nią poczekamy jakieś pół roku. Więc póki co nic się nie wydarzy.

Fajne? Pierwszorzędnym skutkiem, i to jest zagwarantowane jak w banku, będzie jeśli już, to podwyżka abonamentu. - I jeśli komuś, to się nie spodoba, to zapraszamy do konkurencji. - Tak zapewne usłyszymy na infolinii?

A konkurencja wiadomo, spać też nie będzie. A jakże pamiętamy? Że będziemy mieli jednego konkurenta Cyfrowy Polsat. Jest wybór? Albo pozostaniemy poza wyborem. Fajne? :>

Też sobie po gdybałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestancie pisac glupoty o podwyzkach.

owszem bedą ale dla ludzi ktorzy chcieli miec najlepszy sport i filmy na 1 platformie bedzie OBNIZKA bo nie beda musiec oplacac dwoch abonamentow.

N i Cyfre ma raczej klient zamozny ktory chce miec w domu "fuul wypas" z dobra jakościa glownie w HD

i teraz bedzie to mial.

jak kogos interesuje tv "rodzinna" cokolwiek to znaczy ze srednia jakoscia uslugi ale za rozsądna cene to niech idzie do polsatu.

i tyle w tym temacie.

 

Większych bzdur dawno nie czytałem. :lol2:

 

Myślisz, że jak masz full abonament w jednej z dwóch platform i dołączą Ci paczkę canal+ czy nfilmy i nsport to za friko? Nie po to kupują, by się dzielić tym z każdym za darmo. Albo rezygnujesz, albo płacisz większy abonament. Tam nikt za Tobą płakał nie będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...