Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

A skąd wy to wszystko wiecie?? Na pewno dla wszystkich mających teraz seca/nagra nic się nie zmieni. Będą nowe pakiety z nowymi cenami- lepszymi i mniejszymi niż teraz w C+. Stare oferty będą klienci sami sobie wygaszać wybierając nowe tańsze i lepsze. Kto zostanie na starym to zostanie. Przecież teraz jeszcze wiele ludzi siedzi na starych pakietach Cyfry i nikt ich nie wygania do nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nagra odpadnie to raczej kwestia ilości dekoderów, byli abonenci C+ będą posiadać około 90% dekoderów od ADB to zwyczajnie wyłącza Nagre/Seca żeby nie utrzymywać zbędnych systemów kodowania. Tunery ADB są bardzo dobre, myślę że wreszcie narzekania się skończą, no chyba że przez duże ilości zamawianych dekoderów jakość spadnie, ale myślę że sobie na to nie pozwolą.

czy ADB są dobre to kwestia indywidualna - na pewno szybciej działają i maja lepszy interfejs ale też i wady jak głośna praca dysku i grzanie się przez 24/7

akurat miałem ADB przed przejściem z n-ki do C+ więc sobie porównałem obydwa. Mimo wszystko chyba jednak wolę PACEa który jest przynajmniej cichy choć ma też wiele wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nboxa wersję 1000 giga. Jestem z niego zadowolony i zastanawiam się czy będę musiał go oddac przy przejściu na nc+. Na infolinii powiedziano mi że nie i nadal będę mógł z niego korzystac w nc+. Niestety zdaję sobie sprawę że obiecują wszystko byle tylko klient nie zrezygnował. Przyznaję że z chęcią zostawiłbym choc bardzo dużą wadą jest brak możliwości nagrania filmu na nagrywarkę dvd, dalej na płytę itd. W każdym razie jest lepszy dla mnie niż pace cyfry+. Ciekawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej ktoś kategorycznie powiedział, że : "ci co jakby zmuszeni będą przejśc do nc+ dostaną dekoder ADB z kartą kodową Conax" - ciekawe więc czy ktoś myśli o posiadaczach samych kart i czy w ogóle można faktycznie mówić coś na pewno czy tylko budować hipotezy. Pozdrawiam zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej powiem swoje; wyszło [beep] coraz więcej userów ma [beep] cas7 i N to deto dobijanie kart...RSA z każdego boxa( HW parowanie jeszcze w wersji No publik po 1000zł za oscam+ dane) i to ma sens???Dla mnie nieporozumienie i sianie zamętu.Nie ma nigdzie podkreślam NIGDZIE napisane iż tunel seca wyłączą! Mowa jest o Nagrze i CONAX ale przecież nagra jest od dawna w cyferce...a to że działa niejako tunelowo to nie ma znaczenia...

 

Co do oscam, to tylko kwestia czasu i sobie beda mogli ale... uszy parowac! Nic to nie da! Wszystko bedzie na nic!!! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają być moduły to chyba logiczne że będą je dawać chętnym zamiast dekodera. Pytanie czy obsłużą multiroom, bo ktoś tu z ważnych na forum pisał, że multiroom będzie tylko za pośrednictwem dekodera ADB. To też logiczne, skoro CI+ działa w Nagrze a multiroom ma być wzięty z Nki czyli conax...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na technologii CI+ ale myślę, że jest teoretycznie mozliwe skonfigurowanie multiroomu na odbiornikach z modułami i LAN albo WiFi na takich zasadach jak działają dekodery N. CI+ umożliwia operatorowi niemal przejęcie kontroli nad odbiornikiem (z nazwy niezależnym).

No ale to spekulacje. Tymczasem rodzinka mi marudzi, żeby jednak zostać NIC+ Nawet za cenę wygody jaka była do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze posty i mnie rozbawiacie, cyfra nie umie wymienić jednego dekodera na nowy, a Wy wypisujecie ,że będzie wymiana dekoderów, ciekawe za co, na pace 500 gb w cyfrze obecnie trzeba czekać do 2 tygodni, (mówię tu o nówce) ,jak już zmienią system co z kartami, będzie trzeba je przeprogramować, cyfra wydzwaniała do klientów na początku stycznia, na początku z ankietą, potem dzwonili i twierdzili, żę będzie tzn. fuzja będzie już w 15-20 luty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, totalny chaos, myślę że ani w Cyfrze ani w N-ce nie wiedzą tak naprawdę jeszcze jako to ma wyglądać, to jest skandal, potem się okaże, że i tak z forum wszystkiego się będziemy dowiadywać, jakie to nowe kanały np., na jakim transponderze itp., tak jak było przed EURO z jedynka i dwójką w tzw. HD. Do mnie np. nikt nie dzwonił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne :) Mnie akurat interesuje konkretnie, jaki będzie mój los posiadacza samej karty i co dokładnie z N-ki recypowane będzie do nc+. Zależy mi na sporcie - Liga Mistrzów oczywiście w pełnej ofercie tak jak do tej pory, żeby można było wybrac sobie dowolny mecz (przez chwile byłem równoległe abonentem N-ki) i na tcyh kanałach, których nie ma w Cyfrze - niezbędny jest jakiś rozsądny mix :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech cyfra.tv zamknie ten wątek do końca tygodnia. Zamiast konkretów mamy prawie 200 stron biadolenia i koncertu życzeń. Ciekawe, ile osób podłączy się pod zasilacz tunera z powodu rozpaczy w wyniku parowania kart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne :) Mnie akurat interesuje konkretnie, jaki będzie mój los posiadacza samej karty i co dokładnie z N-ki recypowane będzie do nc+. Zależy mi na sporcie - Liga Mistrzów oczywiście w pełnej ofercie tak jak do tej pory, żeby można było wybrac sobie dowolny mecz (przez chwile byłem równoległe abonentem N-ki) i na tcyh kanałach, których nie ma w Cyfrze - niezbędny jest jakiś rozsądny mix :)

Prawdopodobnie będziesz miał to co masz. Resztę musisz sobie dokupić. Po "bajecznej" cenie. A kto powiedział, że to będzie się należeć jak psu buda. Nie ma lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasso, Mogłeś wymienić swojego boxa na CLRA to byś nie narzekał na głosną pracę dysku. :)

lawjack1, Tego dokładnie nie wiem, ale jedno jest pewne. Do końca umowy będziesz miał to co masz, potem żeby przejść na nowe warunki (nc+) będziesz musiał podpisać nowy aneks przy czym otrzymaszz dekoder ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech cyfra.tv zamknie ten wątek do końca tygodnia. Zamiast konkretów mamy prawie 200 stron biadolenia i koncertu życzeń. Ciekawe, ile osób podłączy się pod zasilacz tunera z powodu rozpaczy w wyniku parowania kart...

raczej ciekawe czy zaryzykują żeby się o tym przekonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony to dobrze, że będą moduły CI+ , ale patrząc z innej strony to nie wiem czy jest sens kupowania własnego dekodera .

bo np. kupię sobie dekoder CI+ ,a za niedługo pewnie znowu będę musiał kupować nowy dekoder bo dzisiejsze dekodery nie obsługują nowego kodeka h265. pewnie nowy kodek szybko wprowadzą bo jest coraz większe zapotrzebowanie na kanały HD. A jak mam dekoder dedykowany to nadawca usługi zapewnia wymianę dekoderów na nowsze (przeważnie odpłatnie z przedłużeniem umowy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech cyfra.tv zamknie ten wątek do końca tygodnia. Zamiast konkretów mamy prawie 200 stron biadolenia i koncertu życzeń.

Nie interesuje cię to? To nie czytaj. A temat ten będzie "świecił"

 

Brawo :) bardzo sie cieszę. :) ponieważ po tym temacie widać jakie jest zainteresowanie NC+. I bezsensowne jest zamykanie jego na kilka dni i ponowne jego otwieranie. Dzięki temu forum sat kuriera smiga, forum enki traci, i oczywiście wiecej osob zagląda na stronę sat kurier, a o to właśnie chodzi :):!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś kto ma umowę dajmy na jeszcze 12-18 miesięcy w Cyfrze+ albo N, to zostaje z tym co teraz ma.

Wniosek taki, że zostaną wszystkie kanały jakie są teraz.

Idąc dalej oferta kanałów np Canal+ i nPremium nie może być taka sama, bo kto by wtedy brał nc+, jakby wszystko było w starych pakietach dostępne.

I tutaj właśnie jest haczyk ze strony nc+, bo chcąc mieć ofertę Canal+\nPremium lub nPremium\Canal+ trzeba będzie przejść do nc+, czyli trzeba doliczyć cenę za nPremium lub Canal+ w zależności w której platformie teraz jest się.

 

Dobrze myślę, czy to bez sensu jest ?

 

No to będzie się działo w marcu, oj będzie. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech cyfra.tv zamknie ten wątek do końca tygodnia. Zamiast konkretów mamy prawie 200 stron biadolenia i koncertu życzeń. Ciekawe, ile osób podłączy się pod zasilacz tunera z powodu rozpaczy w wyniku parowania kart...

 

Uwazam, ze jestes teraz bardzo niegrzeczny Kolego! :mrgreen: Ja np mam jeszcze Cyfrowy Polsat. Dla mnie Cyfra+ i CP na jednym dekoderze, to super zabawa. Wierz mi, jestem od lat abonentem. Cos jak wylaczenie sygnalu sie u mnie jeszcze nigdy nie zdarzylo. Place regularnie te rachuneczki a teraz w[beep]zielaja sie te madrale z ITI (jeden siedzi w Holandii, drugi w Zurichu! WTF???) i cos mi tu z jakim parowaniem kombinuja! Mam super dekoderek z nagrywara i nie chce aby mi frajde teraz zepsuto. Cyfre+ oddam od razu, gdy sparuja. Gorzej z Polsatem, bo tu jest kara lan tauzend Zloti za zerwanie umowy, bo skoncentruje sie wtedy na UPC i mi starczy! UPC niedlugo wprowadza Horizon, nowe tunery Samsung i MR na module CI+ do telewizorka w sypialni. Lubie tvn i tvn24 ale nietrawie tej calej ITI. Nka, to byla nadmuchana platforma pustymi kanalami. Dziwie sie, ze tyle zlapali klientow. Cooooz... :/

 

 

Wiec uwaga Cyfra+! Jeden z klientow wisi juz na wlosku. Ciekawe ilu pojdzie mojim sladem. Zastanowcie z tym parowaniem! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle rzadko przeglądałem wątek dotyczący fuzji obu platform. Choć wyrywkowo (z braku czasu) jednak byłem przekonany, że w ogólnym zarysie to C+ wchłania większościowym pakietem udziałowym szeroko pojętą spółkę, w której działa telewizja N. Jak to w końcu jest :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...