Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po części już wyjaśnione ale dodam swoje 3 grosze...

 

Ad. 1. Wchodzi w grę jedynie konwerter "z wieloma wyjściami". Możesz właśnie użyć Octo (8 wyjść) co pozwoli do trzech pokoi doprowadzić po dwa kable, a do dwóch pozostałych po jednym kablu.

Ad. 5. Tak, to jest zwykły kabel koncentryczny 75 Ohm. Jak to ma być "na wieki" to lepiej coś lepszego, np. popularne kable marki "Triset". Jeżeli to będzie czysty sygnał satelitarny (znaczy nie będziesz tego sumował z naziemną) to odradzam bawienie się w gniazdka, nich sobie wystaje ze ściany taka długość, aby sięgnął tunera ;)

Ad. 6. Rozdzielanie uprawnień to tylko w przypadku Cyfry, przy pozostałych platformach ten patent nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trochę popytam (edit: wysłałem przed przeczytaniem posta pittera, więc trochę się mogło zdublować):

Ad.1. Rozumiem, że konwerter taki (np. x8) zamieniam z konwerterem z kompletu Cyfry+ i po kłopocie. Czyli na strychu muszę wypuścić odpowiednią ilość kabli. Albo może lepiej każdy kabel zakończony gniazdkiem w pokoju z drugiej strony (na strychu) też zakończyć na razie kablem, żeby potem nie mieć problemu, że np. zabrakło kabla do anteny.

A przy okazji - są jakieś max długości kabli antenowych, których nie powinno się przekraczać? I czy kolejne gniazdka na pojedynczym kablu osłabiają sygnał (nie mówię o rozgałęzianiu tylko łaczeniu tego samego odcinka kabla).

Ad.2. Tu wszystko jest jasne.

Ad.3. Nie będą przesyłały uprawnień? Czy raczej miało być, że będą je przesyłały, bo się trochę pogubiłem, ale chyba powinny to robić, żeby można było TV oglądać w innym miejscu.

Ad.5. Rozumiem, że pod względem budowy jest to zwykły kabel antenowy, tylko wykonany z dobrych komponentów? I kończę go standardowym gniazdem antenowym (męskim) w ścianie?

 

Po części już wyjaśnione ale dodam swoje 3 grosze...

 

Ad. 5. Tak, to jest zwykły kabel koncentryczny 75 Ohm. Jak to ma być "na wieki" to lepiej coś lepszego, np. popularne kable marki "Triset". Jeżeli to będzie czysty sygnał satelitarny (znaczy nie będziesz tego sumował z naziemną) to odradzam bawienie się w gniazdka, nich sobie wystaje ze ściany taka długość, aby sięgnął tunera ;)

 

Nie zakończę kablem, bo mnie żona pogoni ;-) A czy gniazdko (już o to pytałem w innym punkcie) bardzo pogarsza sygnał?

 

Ad.6. Rozumiem, że platforma n ma jakiś całkowicie swój własny wynalazek, niekompatybilny z niczym innym?

 

Co do Ad.4. Zakładam, że pociągnę sobie między parterem a poddaszem kabel telefoniczny zakończony z obu stron tradycyjnym gniazdkiem. Używając np. tego http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=85&id=506 mogę ten serwer (czy to jest splitter, czy nazwa serwer oznacza, że jest ot co innego i inaczej działa?) ustawić na poddaszu i tam używać kart bezprzewodowych, a na dół skorzystać z karty przewodowej, którą podepnę przez właśnie te dwa gniazdka i kabel między nimi. I na pewno nie ma różnicy czy ma się Cyfrę+ SD czy HD - i tak ma się ten sam splitter? Tylko czy, po pierwsze, jest to popularne rozwiązanie, czy np. jedyne takie urządzenie na rynku obsługujące obie opcje? A po drugie, czy na pewno używa się tam najzwyklejszego kabla telefonicznego czy jakiegoś innego (bo widziałem, że w innych postach były wpsominane też inne kable), bo jak zatynkuję kabel w ścianie, to muszę mieć pewność, że będzie on odpowiedni :-)

 

I pytanko dodatkowe, bo tu nie mam bladego pojęcia. Na którą stronę świata skierowana jest antena Cyfry+? Bo muszę wstępnie wybrać miejsce dla jej instalacji, żeby odpowiednio kable dociągnąć.

 

Znowu trochę tego wyszło, ale mam nadzieję, że znajdą się chętni do pomocy (niestety jutro albo najpóźniej pojutrze muszę kłaść te kable)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Rozumiem, że konwerter taki (np. x8) zamieniam z konwerterem z kompletu Cyfry+ i po kłopocie. Czyli na strychu muszę wypuścić odpowiednią ilość kabli. Albo może lepiej każdy kabel zakończony gniazdkiem w pokoju z drugiej strony (na strychu) też zakończyć na razie kablem, żeby potem nie mieć problemu, że np. zabrakło kabla do anteny.

A przy okazji - są jakieś max długości kabli antenowych, których nie powinno się przekraczać?

Dokładnie, podmieniasz konwerter i ciągniesz odpowiednią ilość kabli. Kabel ciągnij bezpośrednio od anteny aż do pokoju, unikaj "przerywania" kabla złączkami, gniazdami (każde takie łączenie osłabia sygnał) ale jedno gniazdo w pokoju - nie ma problemu. Unikaj także łaczenia kabli różnych gatunków (o różnych parametrach) to już drastycznie może osłabić sygnał.

Długością kabla się nie martw.

 

Nie zakończę kablem, bo mnie żona pogoni ;-) A czy gniazdko (już o to pytałem w innym punkcie) bardzo pogarsza sygnał?
Trudna sytuacja, telewizja satelitarna czy żona ;) hehe

Takie gniazdko osłabi sygnał maksymalnie o 1 db (niewiele), zastosuj gniazdku bez "elektroniki" w środku, coś takiego lub takiego.

 

Ad.6. Rozumiem, że platforma n ma jakiś całkowicie swój własny wynalazek, niekompatybilny z niczym innym?
Sprawa dotyczy "parowania" kart z tunerami (modułami), jest to stosowane w "n" i "CP" więc nie da się tego tak rozdzielić.

 

Rozumiem, że pod względem budowy jest to zwykły kabel antenowy, tylko wykonany z dobrych komponentów?
Krótko - tak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To mam jeszcze dwa pytania.

1. Najpierw odnośnie kabla. Nie bardzo wiem, gdzie akurat ten kabel mogę w Warszawie kupić od ręki, a w typowym dużych sklepach elektronicznych zawsze mają po prostu kabel antenowy, nie wdając się w żadne szczegóły. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie mogę to znaleźć u mnie w mieście lub, jeśli nie znalazłbym akurat tego modelu, to które z jego parametrów są kluczowe i których parametrów (i jakich) szukać u innych producentów?

2. A teraz w temacie konwertera. Czy dobrze mi się wydaje, że przy konwerterze x8 będę musiał od samego talerza prowadzić 8 kabli?!I przepuścić je jakoś przed ścianę zewnętrzną lub dach? To przecież już bardzo pokaźna wiązka... Nie da się tego rozdzielić później, bo aż się boję jaką dziurę będę musiał wykuwać pod 8 przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2. Dobrze Ci się wydaje, 8 kabli ;)

Możemy to jednak zrobić inaczej - konwerter Quattro + Multiswitch.

W tym przypadku będziesz musiał wejść z czterema kablami, a od Multiswitcha będzie już odchodzić 8 kabli. Tutaj uwaga - Multiswitch musi być "pod dachem" (i chyba Ci to odpowiada) i musi mieć źródło zasilania (230V)

Są jeszcze inne modele Multiswitchy - pozwalające na połączenie dwóch konwerterów (i odbiór z różnych pozycji satelitarnych) czy modele z inną liczbą wyjść (dające sygnał na 4 do 16-u tunerów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są także takie kable jak TEN, ale strasznie drogie, może można kupić taki kabel gdzieś w mieście i to na metry a nie z góry nałożoną długość kabla. To jest dobre rozwiązanie, ale drogie...

Jest to wygodne rozwiązanie, ale drogie, no cóż za wygodę się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam smartwi od 3 lat i śmiga mi na mediasacie i Philipsie 6010.

Chociaż na 6010 nie wolno wyłaczac na noc dekodera, bo gubi sygnał i rano chwile trzeba sie pobawić, zeby znów działało.

Teraz pytanko czy ktoś korzysta ze SMARTWI na Philips`ie 7201/91 HDTV PVR, bo takowy chce sobie sprawić.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Regulamin Cyfry+ :

 

Preambuła

II. Programy telewizyjne, wchodzące w skład pakietów i opcji, są transmitowane drogą satelitarną i mogą być odbierane przez Abonenta jedynie tą drogą, a ich odkodowanie możliwe jest jedynie przy użyciu specjalnego terminalu cyfrowego z kartą abonencką.

 

Art. 1

Karta - Karta elektroniczna, która po jej należytym zainstalowaniu, wyłącznie w wynajmowanych na podstawie Umowy terminalach lub w terminalach opisanych w art. 11 Regulaminu, umożliwia odbiór Programów wchodzących w skład wybranego przez Abonenta w Umowie Pakietu i Opcji.

 

Art. 4 par. 1. podpunkt 6

Abonent zobowiązuje się do nieudostępniania Sprzętu osobom trzecim (poza osobami wspólnie zamieszkującymi z Abonentem) w żaden sposób, a w szczególności poprzez podnajmowanie go lub oddawanie do bezpłatnego używania, jak też do nieudostępniania tym osobom programów (sygnału) odbieranych przy pomocy Sprzętu.

 

Artykuł 11.

ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY UŻYCIU WŁASNEGO TERMINALU ABONENTA

§ 1. Abonent posiadający własny terminal („Terminal Abonenta”), nie stanowiący własności Operatora CYFRY+, ma prawo do zawarcia Umowy na warunkach opisanych w niniejszym artykule.

§ 2. Operator CYFRY+ udostępni Abonentowi Kartę według aktualnych zasad zawartych w ofercie Operatora CYFRY+ w Załączniku nr 1 do Umowy w czasie trwania Umowy. Karta działa prawidłowo wyłącznie w terminalach, których aktualna lista znajduje się u każdego Autoryzowanego Dystrybutora, umożliwiając odbiór Programów wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz wybranej Opcji. Abonent zobowiązuje się używać Karty w sposób określony w Umowie oraz odpowiadający właściwościom Karty i jej przeznaczeniu. Do Karty stosuje się odpowiednio postanowienia

 

Szczególną uwagę można zwrócić na art. 4, który mówi, że w ramach mieszkania nie jesteśmy zobowiązani do nieudostępniania sygnału osobom trzecim... czyli wg. mnie mogą oglądać inni domownicy, Zgodnie z art. 1 mamy prawo mieć własny sprzęt, a zgodnie z art. 11 Cyfra nie wnika jaki... i nie świadczy wtedy żadnej pomocy technicznej.. w art. 11 napisano, że karta działa w terminalach... abonenta, ale nie precyzuje jaki on musi być... wg. mnie może być to dowolne urządzenie.. np splitter. Nigdzie w umowie nie jest napisane, że możemy oglądać z jednej karty na jednym dekoderze z jednym telewizorem...

 

Czytając różne fora można dojść do wniosku, że podział uprawnień w ramach jednego mieszkania (nie osoby spokrewnione czy rodzina, tylko zamieszkujące razem art. 4) jest równoznaczny z sharingiem (płacimy za nielegalny sygnał)... bo gdybyśmy nie mogli oglądać na kilku tv tego za co płacimy abonament (lub kliku programów jednocześnie) to nie moglibyśmy nawet posiadać dekoderów pvr cyfry (nagrywają jeden program, a oglądamy inny...), nie mówiąc już o kablówkach, które w ramach mieszkania możemy sobie dzielić ot tak :) i antenach naziemnych... tak tak płacimy abonament RTV..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam w tej chwili spliter, który rozdziela mi sygnał na dwa dekodery Pioneer 1430 i Philips DSB 3010 i chodzi to bez problemu. Chcę zmienić jeden z dekoderów na dekoder HD np. Philips PVR HD i w związku z tym mam następujące pytanie: gdy podłączę do dekodera HD obecny spliter, który posiadam i np. dekoder Pioneer 1430 to wszystko będzie działało tak jak dotychczas, czy muszę zmienić spliter i karty klienckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Prosilbym o podpowiedz. Mam stary spliter nie wiem jaki model dzialal poprawnie. Rozdzielal sygnal na dwa dekodery philps 6010 oraz kenwood . Dzis ogladajac tvp1 nagle zobaczylem ciemnosc myslalem ze moze uprawnienia trzeba wyslac nowe ale okazalo sie ze wkladajac do jednego jaki drugiego dekodera karte cyfry programy ktore przez spliter sa "czarne" graja. Co dziwne przez spliter graja tvny kilkia innych programow w zasadzie tak w kratke. Czy mozliwe ze cos mi sie popsulo w spliterze czy ktos ma podobne objawy? Nie dziwiloby mnie jakby po wlozeniu karty cyfry do dekodera programy nie swiecily ale graja. Przez spliter natomiast nie. Dodam ze jeden dekoder jest podpiety do splitera kabelkiem telefonicznym okolo 1m drugi gora 4-5 metrow. I jeszcze jedno pytanie. Wchodzac do menu dekodera uprawnienia odbioru mam podana date 31.12.2011 oraz cyfra 2: 01.01.90 . Co to oznacza bo zastanawialem sie czy po tej dacie nie bedzie konieczne przeprogramowanie splitera.

 

Na karcie mam napisane CARD SPLITER REV-3.0 27.07.2004

Na spliterze SERWER SPLITER REV-3.3 15.10.2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia wyslalem ale nie mialo to nic wspolnego z puszczaniem ich na samej karcie włożonej bezpośrednio do dekodera jaki na karcie włożonej do splitera. Dziwne jest to ze sa takie programy jak TVN TVN24 TV BIZNES itd ale TVP 1 TVP 2 HBO Canal + nie ma. Pozniej dzialaly Filmboxy a nie dzialalo kilka innych programow. Na karcie wlozonej do dekodera smiga wszystko przez spliter kilka dziala kilka nie. Byc moze cos sie uszkodzilo w spliterze albo w karcie abonenckiej (tylko czy poszlyby akurat 2 sztuki jednoczesnie ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku roku w związku z przeprowadzką i nową instalacją antenową zastanawiałem się nad zastosowaniem splittera. kontaktowałem się w tym czasie z autoryzowanym puntem instalatorskim. Powiedziano mi, że oczywiscie moga mi zaproponować równiez splitter ale nie ma to sensu bo niedługo nie będzie mozliowści korzystania z takiego rozwiązania. Dziś wydaje mi się, że informacja ta była związana ze zmianą systemu kodowania i wymianą kart.

Oczywiście moge się mylić także czekam na informację czy splittery współpracują z nową kartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

bardzo interesuje mnie ten temat. Miałam do niedawna podłączoną kablówkę UPC ale z niej zrezygnowałam. Nie mam już sygnału od dwóch dni i sami rozumiecie że muszę szybciutko się na coś zdecydować. Chcę wykupić abonament w C+ lub polsacie, ale chciałabym odbierać niezależnie kanały na dwóch telewizorach. Czytając forum (począwszy od 2006 roku :lol2: ) ucieszyłam się że jest taka możliwość, ale te ostatnie posty znowu odebrały mi nadzieję :cry: Jeśli dobrze zrozumiałam to nie wiadomo czy jest sens kupować splittera, bo nie wiadomo czy bedzie chodził. Pomóżcie. I jeszcze jedno czy ważne jest jaki pakiet się wykupi (często pisaliście że macie full option)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty Cyfry+, które będą rozsyłane do abonentów już we wrześniu, powinny działać ze splitterem SmartWi oraz GreenEightSystem :arrow:Nowe karty Cyfry+ jednak od 18 września, więc wystarczy, że kupisz któryś z tych splitterów i nie powinno być problemu :wink: pakiet nie robi różnicy, należy tylko pamiętać, że na obu dekoderach będzie tylko ten pakiet, który opłacasz w Cyfrze+ i nie będzie tak, że na jednym masz np. pakiet Komfortowy, a na drugim Prestiżowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, jestem zupełnie zielona w tej kwestii :lol2: wykupuję 1 abonament po za tym potrzebuję 1 antenę, 2 dekodery , splitter Smartwi ... coś jeszcze? Zastanawiam się tylko kto mi to wszystko podłaczy :lol: Czy orientujesz sie co oznacza bezprzewodowa karta do Smartwi, czy to że nie trzeba będzie roztaczać wszedzie tych kabelków? http://hollex.pl/index.php?page=szukaj&q=smartwi

Idę dzisiaj podpisać z C+ umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, podpisujesz z C+ umowę tylko na 1 abonament :wink: w jakimś sklepie TV-Sat kupujesz splitter, no i potrzebne będą 2 dekodery, a w C+ do 1 abonamentu dostaniesz pewnie tylko jeden dekoder, więc jeśli nie posiadasz już jakiegoś dekodera od C+ to drugi dekoder będzie trzeba kupić na własną rękę :| ten drugi dekoder musi obsługiwać system kodowania Seca Mediaguard, dlatego też dekoder ten powinien posiadać wejście CA na kartę C+ - system kodowania Seca Mediaguard - lub wejście CI na moduł CI obsługujący system kodowania Seca Mediaguard i w przypadku dekodera z wejściem CI na takowy moduł będzie trzeba kupić też taki moduł np. Moduł AstonCrypt 2.18 (Seca) CI :wink: Pozatym potrzebna będzie antena i do niej konwerter, ale żeby odbiór na obu dekoderach był niezależny to musi być to konwerter Twin np.Konwerter Maximum V-2 0,2dB, a nie pojedyńczy Single jaki oferuje w zestawie C+ :wink: do podłączenia tego wszystkiego można wziąść montażystę z jakiegoś serwisu TV-Sat, bądź sklepu TV-Sat - ewentualnie niech w sklepie polecą ci jakiegoś dobrego :roll: Bezprzewodowa karta do SmartWi oznacza raczej to, że powinno to działać bez pomocy jakichkolwiek kabelków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...