Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, od razu zaznaczę że w sprawie dekoderów i splitterow jestem całkowicie zielony, stąd moje, pewnie banalne pytania.

Otóż chciałbym połączyć 2 dekodery żeby móc oglądac cyfre na 2 tv.

Czy do dekodera Strong SD albo Mediasata badz Philipsa oferowanych teraz w promocji mogę dołaczyc tuner mediasat Thomson? Jakie inne jeszcze dekodery(tanie a niezawodzące w normalnym uzytkowaniu) polecacie?

Jaki wziąć do tego splitter i twin?

A i jeszcze jedno, ile kosztuje sam montaz cyfry plus, a może mozna samemu to podłączyć?

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitter jest "pół legalny". Działa radiowo albo po kablu (są takie na allegro). Dostajesz 2-3 sztuczne karty które wsuwasz do dekoderów a kartę C+ dajesz do splittera.

 

Odbiorniki mogą być dowolne, byle współpracowały z kartą.

 

Tak czy inaczej musisz puścić nowy kabel antenowy i zamontować drugi konwerter, lub bawić się w Diseq itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do dekodera Strong SD albo Mediasata badz Philipsa oferowanych teraz w promocji mogę dołaczyc tuner mediasat Thomson? Jakie inne jeszcze dekodery(tanie a niezawodzące w normalnym uzytkowaniu) polecacie?

Jaki wziąć do tego splitter i twin?

A i jeszcze jedno, ile kosztuje sam montaz cyfry plus, a może mozna samemu to podłączyć?.

 

Thomsona możesz używać w dowolnej konfiguracji z innymi dekoderami. Co do zgodności dekodera z kartą musisz zapytać sprzedawcę. Przykładową listę dekoderów masz już w tym temacie. Splittrów poszukaj np. na Allegro. Twiny możesz przejrzeć w Hollexie.

Co do montażu splittera (co nie jest takie trudne i można podłączyć samemu) musisz rozmawiać z konkretnym instalatorem. Co do montażu samej C+ różniej to jest w różnych miastach, sprawdź u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

od okolo roku uzywalem splitteraz ServerRFLink100 i nie bylo z nim zadnego problemu (oprocz kabla zasilacza ktory jest mizernie umocowany) az do dzisiaj. Mianowicie server przestal rozdzielac uprawnienia cyfry+ pomiedzy moimi 6010 ;/ czy ma ktos moze jakis pomysl dlaczego tak nagle mogl sie obrazic i jak go przekonac do pojednania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Chcę przejść na ten nowy dekoder Cyfry z PVR i HD (stary będę musiał oddać).

 

Rozważam też zakup splittera bezprzedowego i dodatkowego dekodera SD.

 

Mieszkan na osiedlu ze zbiorczą anterną. Na forum czytam o twinach itp.

 

Czy na antenie zbiorczej można używać splittera?

Jaki splitter kupić żeby pracował z C+ Philips PVR HD i z innym dekoderem SD?

Jaki najlepiej ten inny dekoder?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz przewodów z anteny zbiorczej w mieszkaniu, bo zawsze do każdego tunera musisz doprowadzić osobno sygnał - splittery dzielą tylko i wyłącznie samą kartę. Co więcej miej na uwadze, iż Philips HD PVR sam potrzebuje dwóch niezależnych przewodów z sygnałem (bo to PVR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj mi podstawę prawną nielegalności splitterów

Splittery nie są do końca legalne. Operatorzy i nadawcy zwykle nie godzą się na dzielenie uprawień i udostępnianie jakichkolwiek kanałów poza umową bezpośrednio z nimi. W przypadkach wątpliwych, jest trudno udowodnić , że sygnał był wykorzystany w jednym mieszkaniu i dla członka rodziny, z jednej rodziny, z którą zawarto umowę. Niestety, mama, tata, teściowie, siostra (osoby pełnoletnie pozostające poza nauką), w tym przypadku, to nie jest już jedna i ta sama rodzina. To samo dotyczy babci, która ma osiemdziesiąt lat i mieszka w wspólnym mieszkaniu z pełnoletnimi wnukami, wnuczkami synem itd i twierdzą zgodnie, że nie płacą abonamentu, bo jest babcia. Nic bardziej błędnego, niż przedstawianie właśnie takiej racji.

 

-pozdrawiam :wink:

 

Czyli jeżeli byłoby tak jak piszesz to żeby być w 100% legalnym mając 4 TV w domu trzeba by mieć 4 talerze, 4 tunery, 4 umowy i 4 abonamenty troche to chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przesadzasz. Jeśli nie chcesz splittera (bo uważasz, że to nielegalne), to wystarczy jeden talerz i konwerter Quad. Poza tym niestety cztery tunery, umowy i abonamenty.

 

 

tylko że ja nie uważam za nielegalne i chcę go używać...

 

ale mam problem z uruchomieniem :/

 

postępowałem zgodnie z instrukcją i ciągle pojawia się na ekranie Sprawadź Kartę-Klucz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka odległość między poszczególnymi odbiornikami w linii prostej? Splitter to SmartWi (po poszukiwaniach dokopałem się), więc tuner nie może znajdować się dalej, niż 15m od bazy. Zobacz jeszcze na DSR7001.

 

gdy sprawdzałem to była odległość praktycznie ok. 1 m :)

 

dzisiaj będę sprawdzał DSR'a

 

 

edit:

 

i sprawdziłem... na DSR 7001 działa bez problemu...

ale Philips DSX 6010 nie chce współpracować z SmartWi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, w którym miejscu są ustawione tunery i splitter. Myślę, że rozwiązaniem może być przeniesienie splittera w inne miejsce (np. tunery w pokojach, splitter w przedpokoju (żeby był "na środku"). Ja tak zrobiłem i nie mam problemów na obywdu tunerach. Możesz jeszcze spróbować:

1. Zamienić miejscami tunery.

2. Zamienić miejscami karty klienckie.

3. Zaprogramować jeszcze raz kartę kliencką, która obecnie jest w Philipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Jestem na etapie okablowywania domu przed położeniem tynków i chciałbym przygotować instalację pod odbiór TV, przy założeniu, że będę korzystał z platformy cyfrowej HD (na 99% Cyfra+ HD). Chciałbym zapewnić możliwość podłączenia tunerów w 5 pokojach (oczywiście nie planuję takiej ilości, ale nie wiem jeszcze co gdzie będzie stało). Wiem, że potrzebny mi będzie spliter, ale jako, że jestem trochę laikiem w tej dziediznie mam kilka pytań i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. A oto i moje pytania:

1. Czy muszę mieć na talerzu zamontowany jakiś multikonwerter (np. x5, choć nie wiem czy takie coś istnieje), żeby każdy tuner podpiąć pod osobny konwerter, czy też można korzystać z jednego konwertera i rozgałęzić kabel gdzieś przed tunerami, ewentaulnie jakiego urządzenia do takiego rozgałęzienia użyć?

2. Rozumiem, że każdy dekoder z możliwością nagrywania to tak jakby dwa osobne dekodery i podłącza się je wg odpowiedzi do pytania nr 1?

3. Czy dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie splitera bezprzewodowego (mam nadzieję, że istnieją takowe do HD)? Nie wiem na ile są one gorsze (i czy w ogóle są) od przewodowych, ale jako, że podstawowy tuner będzie na dole, a reszta na poddaszu, to torchę obawiam się zakłóceń przez stropy i zamknięte drzwi. Widziałem gdzieś splitter, który ma możliwość podłączenia jednej karty kablem, a reszty radiowo. Więc może najlepiej byłoby splitter dać na górze, gdzie radiowo połaczę go z dekoderami tam umieszczonymi, a na dół pociągnąć kabel. Tylko czy takie modele splitterów są popularne? I czy nie lpeiej jednak wszystkiego łączyć kablami (co jednak średnio mi się podoba, ale jeśli ma zapewnić gwarancję dobrego odbioru, to może warto)?

4. Czy splittery do HD działają na kablu telefonicznym czy innym? Bo potrzebowałbym zrobić gniazdka w ścianach. I czy używanie 2 gniazdek (wyjście i wejście), czyli dodanie 2 punktów styku na kablach nie powoduje zakłóceń. I czy schować w ścianie po prostu zwykły kabel telefoniczny i czy lepiej go schować w rurce (osłonie) czy po prostu go zatynkować?

5. Czy kabel od anteny do dekodera to zwykły kabel antenowy, który w ścianie zakończony może być wykłym gniazdkeim antenowym? I jakie kable możecie mi polecić (firma, model itp.), aby w jak najlepszym stopniu unikąć zakłóceń sygnału. A także, jak powyżej, czy dawać go w ścianie w osłonie czy luzem?

6. I ostatnie pytanie - nastawiam się na Cyfrę+ HD, ale jakbym kiedyś zmienił zdanie z jakiegoś powodu, to czy w przypadku n i Cyforwego Polsatu HD wszystkie powyższe uwarunkowania techniczne są analogiczne, czy są jakieś odstępstwa?

 

Trochę tego wyszło, ale chciałbym unikąć w trakcie mieszkania w domu dziesiątków kabli na ścianach i podłogach, co od zawsze prześladowało mnie w bloku :-) Z góry dziękuję za pomoc wszystkim życzliwym użytkownikom forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Aby mieć niezależny odbiór musisz posiadać taki konwerter, są na jedno, dwa, cztery i osiem wyjść konwertery.

Ad.2 Są różne dekodery z możliwością nagrywania, są takie, które mają jedno wejście antenowe i w tym samym czasie można oglądać i nagrywać tylko jeden kanał, a są takie, które mają dwa wejścia (jak np. nBox Recorder od n czy Philips HD PVR od Cyfry) i w jednym czasie można oglądać jeden kanał a drugi nagrywać. To są dwa urządzenia w jednym, dekoder do odbioru kanałów i nagrywarka. Pytanie jest taki: co bierzesz? Z jednym wyjściem czy z dwoma? Jeśli z dwoma to potrzebne jest 2x więcej kabla…

Ad. 3 Nie znam się na spliterach. Spliter będzie dobrze działał o ile będzie współpracował z kartą. Nie soliterów specjalnie do HD. Wystarczy, że działa poprawnie z kartą Cyfry i już, kanały HD też „pójdą” o ile będziesz miał wykupiony odpowiedni pakiet. Raczej zakłóceń nie powinno być, ale niech wypowie się ktoś kto ma bezprzewodowy spliter. Zasięg one mają doby(tzn. zależy jaki spliter, ale porządne nie będą traciły sygnału i nie będą przesyłały uprawnień). Kiedyś interesowałem się trochę spliterami bezprzewodowymi, nie jest to często tania inwestycja, przynajmniej pod takim kątem jakim ja patrzyłem.

Ad. 4 Niestety nie wiem.

Ad. 5 To jest taki kabel http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=31&id=641

Ad. 6 Nie wiem jak działa Cyfrowy Polsat w spliterach, bo zdaje się, że one nie mają wejść na moduł a karta CP niestety nie działa w „zwykłym” czytniku kart. Jeśli weźmiesz n-ke to spliter na nic Ci się nie przyda, bo karta n-ki nie działa w żadnym innym urządzeni/odbiorniku niż odpowiedni nBox.

 

No to chyba wszystko. Pewnie czegoś nie rozumiesz, ale nie dziwie się, bo mogłem napisać niejasno.

Nie dziwie się, że nie chcesz mieć kabli na podłodze i ścianach, bo one tylko przeszkadzają, wiem coś o tym , chociaż, że mieszkam w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...