Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie dotarła nowa karta... I tak:

Splitter SMALL1 (Atmel z jedną zieloną diodką świecącą) bez prawie żadnych zmian i problemów obsługuje tuner Philips HD (bez dysku). Jedynie nie ma programów radiowych z serii MusicChoice :wink:

Są problemy z tunerami Globo 6010CR i Datcom/Illusion M3-S/T tzn. kodowane programy z pakietu Cyfry zacinają się 2-3sek po przełączeniu programu choć bywa i tak, że kilkakrotne wybrany ten sam kanał "załapuje" i działa dalej bez problemu aż do zmiany kanału na inny :]

Problem leży chyba jednak po stronie softu tunerów bo i bez splittera mają czasami kłopoty z nową kartą z zawieszaniem odbioru włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dziś posiadam spliter bezprzewodowy SmartWi z trzema kartami klienckimi. W domu posiadam takie tunery jak Mediasat 1430 i Ferguson 6318 a wkrótce PHILIPS HD PVR 7201... Mam mały problem... Otóż po ''aktywacji'' kart klienckich w spliterze oraz ogólnym przygotowaniu go do sprawnego działania (wg załączonej instrukcji) włożyłem karty klienckie do poszczególnych tunerów. Na Fergusonie bez problemu śmiga karta kliencka od splittera SmartWi, wszystko ok, nic się nie tnie itp. ale na Mediasacie za to... po paru minutach (raz wcześniej raz później) zacina się obraz po czym pojawia się ciemność. Nie ma żadnego komunikatu typu Proszę włożyć kartę abonenta do czytnika terminala... nie, nie... po prostu ciemność. Aby to naprawić muszę wyłączyć dekoder, wyłączyć go z sieci a następnie ponownie podłączyć. Dopiero wtedy wszystko działa ok, kanały chodzą w jak najlepszym porządku. Jednak ciągle mi się to powtarzało. Oglądałem trochę dowolny kanał ok. 5 min a następnie zaciął się obraz i ciemność. Pomyślałem więc, że może to być wina karty klienckiej. Zatem zamieniłem z tą kartą, która funkcjonowała w Fergusonie (ponieważ na Fergusonie nie ma żadnych problemów) i tą z Ferdka włożyłem do Mediasata a tą z Mediasata do Ferdka. I co się okazało? Na Ferdku wszystko śmiga świetnie cały czas a na Mediasacie nadal to samo się dzieje. Zatem wyłączyłem tuner, również z sieci, wyjąłem kartę kliencką po czym przyniosłem tą trzecią kartę kliencką, jeszcze nie używaną co jedynie aktywowaną w splitterze, włożyłem do Mediasata, włączyłem go do sieci, odczekałem aż się wszystko załaduje, nawet dokonałem przeprogramowania tunera i przez dobre 10 min było wszystko dobrze. Już myślałem że tak pozostanie. Wyszedłem z pokoju, wróciłem po 2 minutach i patrzę a tu ciemność. Przełączyłem na inne kanały i to samo musiałem zrobić co zawsze. Dopiero po tych czynnościach działa ponownie na jakiś czas.. Wkurzyłem się... Przecież Ferdek śmiga wyśmienicie a M1430 co?

Spliter znajduje się tak jak powinien, czyli mniej więcej w centralnej części. Nawet do Ferdka ma dalej niż do Mediasata. Do Mediasata bliżej (ok 5 metrów - nie więcej)...

Jeśli wiecie co to za problemik to proszę o porady i pomoc, ponieważ obecnie mam że tak się wyrażę pół sprawny telewizor w salonie. Proszę o pomoc... pragnę nadmienić, że splitter ma wgrany najnowszy soft, tak zapewnia sprzedawca. Wszystko ok tylko na tym Mediasacie problemy... Czego to wina, co mam zrobić..? Z kartami wszystko ok, ponieważ we Ferdku przetestowałem dwie z trzech zatem na pewno i z trzecią wszystko dobrze. Dzieje się to samo.. problem z tym Mediasatem... Bardzo irytujący... Proszę o pomoc. Dzięki z góry. Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramować kartę do Mediasatu? W jaki sposób? W taki jak to na początku robiłem, tak? Czyli wkładam kartę kliencką do splitera na 15 sekund, po czym wyjąć i włożyć do Mediasata, tak? Po prostu ponownie wykonać to, co robiłem na początku? A mówiąc ''zaprogramowac karte kliencką tylko do mediasatu...'' co masz na myśli? Przecież to obojętne do czego ją programuje, przecież i tak odbywa się to w spliterze więc robi to jakąś różnice mówiąc programowanie karty do Mediasata a ogólnie? Proszę o rozwinięcie.. dzięki, pozdrawiam... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny komunikat sklepu:

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi współpracy spliterów z nowymi kartami c+, informujemy:

- smartwi - działa poprawnie z nową kartą c+ bez koniecznosci przeprogramowywania

- smal i big versja1 ( na kartach napis 19.11.2004) - działa bez koniecznosci przeprogramowyania choć w niektóych przypadkach prosze o kontakt

- smalli big Ver2. opis aktualizacji serwera jest na tej stronie - przetetsowane

http://smartcardsplitter.com/oprogramowanie.html

- splitery rflink 100, rflink 600, wirelink - działają poprawnie z nowymi kartami

tylko, że komplety kupione przed 5.09,2008 koniecznie trzeab poddać aktualizacji oprogramowania mozna to zrobic za pomocą kart FUN 5 lub 6 lub 7 - wysyłamy opis, lub odesalc spliter do nas lub do producenta - naliczamy niestety koszty wysyłki lub od przyszłego tygodnia jak ktos zamontował kilkanaście lub likadziesiąt takich kompletów będą dostępne aktualizatory koszt ok 50zł - z jednej strony płytka do splitera z drugiej interfejs USB do PC, splitery kupione przed 03.2007 mają możliwośc aktualizacji tylko poprzez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy splitter SmartWi przepuszcza comiesięczne uprawnienia, które wysyła C+? Nic nie będę musiał przekładać? Oryginalna karta będąc w splitterze bez problemu odbierze klucze i roześle je do każdej z kart klienckich w różnych odbiornikach? Pytam ponieważ poprzedni splitter jaki miałem (przewodowy, na 3 tunery - zdjęcia jak dobrze pamiętam załączały osoby wyżej) przepuszczał uprawnienia bez problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie 29 września? Nic! Cyfra+ udostępni oprogramowanie do HD PVR-ów, które umozliwia aktywację. Więc nie ma co czekać i można aktytowac na starym Philipsie.

 

@Sajmon: Patrz na komunikat sklepu wyżej.

 

 

ale jak aktywuje go na starym dekoderze philipsa to czy bedzie chodzila karta przez splinter w tym z dyskiem twardym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karol, spojrzałem, i co? Tyle to ja wiem, że SmartWi współpracuje z nowymi kartami C+ :P Ponieważ sam go od dziś posiadam. W tej wiadomości ze sklepu nie ma informacji na temat przepuszczania comiesięcznych kluczy, które wysyła C+ do kart abonenckich. I właśnie o to mi chodzi, czy SmartWi przepuszcza comiesięczne uprawnienia czy trzeba będzie specjalnie ze splittera wyjmować kartę by włożyć ją na chwilę do tunera, czy może jednak będzie przepuszczać jak ten mój starszy splitter - przewodowy na 3 tunery. Skoro SmartWi jest tak nowoczesny to mam nadzieję, że bez mojego angażowania się w to sam będzie przepuszczać comiesięczne klucze na kartę abonencką... To tylko takie moje, subiektywne stwierdzenie, ale jak jest naprawdę? Czy może mi ktoś to wyjaśnić? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale pytam głównie dlatego, ponieważ ktoś kiedyś wspomniał, że aby przyjąć nowe klucze na kartę abonencką musiał co miesiąc na kilka sekund wyjmować ją ze splittera i wkładać do tunera... Nie wiem czy to aktualne, ale wiem, że na tym forum coś takiego czytałem... Poza tym ogarnęła mnie wątpliwość oprócz tego co napisałem także dlatego, ponieważ w przewodowych splitterach gdy klucze zostały wysłane drogą satelitarną do karty, która powinna znajdować się w tunerze to odbierała te comiesięczne klucze karta kliencka i po kabelku szło do splittera i do karty a tutaj drogą radiową/bezprzewodową nie wiem jak to będzie... Może i głupie wątpliwości i niepotrzebne ale byłbym pewien, że wszystko jest ok gdyby nie ktoś na tym forum, kto pisał, że musi przekładać do tunera kartę co miesiąc (a miała ta osoba splitter SmartWi). Chciałbym poszukać tego posta ale to bym musiał chyba poświęcić nockę :smile: Stąd te wątpliwości :curious::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie "splinter" tylko "splitter".

2) Oczywiście, że będzie chodziła. :P

Widzę,że Kolega jest na bakier z nowościami... Splinter to nowe urządzenie do świeżo rozprowadzanych kart n-ki

:lol:

A tak serio- to jak i po co aktualizowac rflinki-100 skoro wszystko działa jak należy- jakie karty fun i jak to wgrywać, jeżeli ktos wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Otóż też miałem a raczej mam problem tego typu czyli spliter nowa karta uaktywniona. Poprawnie przez spliter działa jedynei stary Philips a nowy z HD nie (niby jest, gdzieś głos ale wizji brak i takie inne problemy wcześniej omawiane). Wystarczyło zadzwonić do cyfry i oto odpowiedz ( nie do końca fachowa bo się na słowniku informatycznoelektronicznym nie znam)

Otóż do 29.08 sygnał jest na starą i nową kartę. Po zainstalowaniu nowej nie ma możliwości powrotu w starych (tylko)dekoderach czyli te bez hd, ale żeby odbierały nowe dekodery z HD, muszą wyłączyć ten stary sygnał, wtedy zaczną działać nowe z HD. Jak narazie odmiennie od starych nowe działają tylko na starym. Obiecali, że z 29-go na 30wyłączą jeden sygnał i wystarczy zamienić katrę, zresetować i cacy. Na dzień dzisiejszy w HD mam starą a w starym nową kartę i nie ma mroblemu. Może trochę zawile przetłumaczyłem ze swojego na polski ale proszę nei karcić mnie za to. Mam nadzieję, że pomogłem i oby osoba z cyfry była kompetentna i wiedziała co mówi a ja tylko powtórzyłem

Pozdrawiam:

abonent niestety drogiej ale jak narazie najlepszej dodać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stosowałem porady pisane wyżej i znów problem... otóż odłączyłem wczoraj wszystkie dwa tunery z prądu, splitter również, wyjąłem kartę kliencką z Mediasata 1430, włożyłem ją do splittera na 30 sekund po czym dioda przestała migać, wyjąłem a po kilku sekundach włożyłem ponownie ale na 15 sekund. Następnie wyjąłem ją, włożyłem oryginalną kartę C+ do splittera a kartę kliencką włożyłem do Mediasata. Włączyłem do sieci Mediasata oraz splitter SmartWi, natomiast Fergusona nie włączałem do sieci. Włączyłem Mediasata i wszystko idealnie pracowało cały wieczór, a nawet dzisiejszy dzień. Myślałem że to pomogło i już wszystko w porządku jednak gdy teraz, kilka minut temu postanowiłem w drugim pokoju włączyć Fergusona do sieci i tego dokonałem to w Mediasacie nagle znikł obraz i pojawiła się ciemność natomiast w Fergusonie mogłem oglądać telewizję bez problemu. Postanowiłem wyłączyć wszystko z sieci na kilka minut, splitter również, następnie postanowiłem ponownie zaprogramować karty w taki sposób jaki opisałem wyżej - obie karty klienckie czyli tą od Mediasata i tą od Fergusona. Następnie włożyłem je do obu tunerów, włożyłem oryginalną kartę C+ do splittera a następnie włączyłem do sieci wszystkie trzy urządzenia. Wydawało się już wszystko ok pracować ale tylko na 3 minuty. Po ok 3 minutach na Mediasacie oczywiście pojawiła się ciemność a na Fergusonie wszyściutko ok. Kanały odbierały bez zarzutów. Wniosek mniej więcej taki, że gdy oba odbiorniki są włączone to już pojawia się problem, który uwidacznia się na Mediasacie a na Fergusonie oczywiście wszystko ok. Wygląda na to, że splitter ma problem z rozsyłaniem uprawnień do obu odbiorników podczas pracy i oczywiście zawsze przestaje wtedy dostawać uprawnienia Mediasat (może gdyby inny odbiornik się pojawił zamiast Mediasata to może by było wszystko ok, ale pytanie dlaczego tak się dzieje skoro powinien bez problemów współpracować ze SmartWi) On ma z tym problemy... Troszkę mnie to wymęczyło fizycznie i psychicznie... Teraz, gdy wyłączony z sieci jest Ferguson to Mediasat działa bez problemów. Ale gdy włączam Fergusona to w Mediasacie po kilku minutach ciemność...

Proszę o odpowiedź i pomoc... Dziękuję z góry, pozdrawiam serdecznie..

:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przekladaniem karty co miesiac ze splittera do tunera Sajmon,pisales chyba o mnie.Faktycznie tak mialem na starej karcie.Na nowej jeszcze nie wiem jak to bedzie.Dla mnie to nie problem,przeciez kart klienckich i tak nie trzeba od nowa programowac.Splitter mam tuz obok 8900 i dla mnie jest to doslownie 5 sekund roboty.Jesli ktos np redukuje pakiety,to jest to nawet na korzysc,bo przez kolejny miesiec moze ogladac wyzszy pakiet,placac za nizszy juz.Sam tylko nie wiem jakim cudem ten SmartWi roznie sie zachowuje u ludzi.U mnie nie puszcza uprawnien,a po aktywacji nowej karty nie musialem programowac kart klienckich.Natomiast czytalem tu,ze u kogos jest zupelnie odwrotnie.Uprawnienia przechodza,za to po aktywacji trzeba bylo robic programowanie kart.Dziwne to dla mnie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępnione dzisiaj na stronach GreenEightSystem oprogramowanie do Interfejsu aktualizującego oprogramowanie serwerów RFLink nie chce się poprawnie zainstalować na platformie Vista Home Premium 64bit (chodzi głównie o sterowniki). Niby wskakują do odpowiednich katalogów, ale po uruchomieniu programu pojawiają się informacje o ich braku i niezainstalowaniu. W konsekwencji postęp aktualizacji nie da się uruchomić. Nie wiadomo też, jak to potem w ogóle odinstalować. Czy ktoś ma podobny problem, czy to może tylko u mnie? Tymczasem bez aktualizacji ani rusz, bo nowa karta Cyfry+ w serwerze RFLInk100 nie działa (przynajmniej w moim, zakupionym w listopadzie 2006 r.). Po jej umieszczeniu diody wariują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...