Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Czy może mi ktoś powiedzieć co to za dekoder (taki posiadam) oraz jaki sprzęt do niego musiałbym dokupić żeby na drugim tv odbierać niezależnie Cyfrę? Ile potrzeba na to wszystko pieniędzy - Splitter, karty, drugi tuner, konwerter co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej wiem co będę potrzebował, chodzi mi o koszty i sprzęt właśnie pod mój dekoder. A zapomniałem dać fotki:)

http://www.cyfraplus.pl/images/serwis-a ... _main2.jpg

Fotka zaczerpnięta z forum SK. Mój wygląda identycznie tylko ma innego pilota, taki stary z zaokrągloną główką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Mediasat od Cyfry+, no to splitter SmartWi powinien z nim działać :arrow:Bezprzewodowy splitter SmartWi + 2 karty, jako drugi dekoder, któryś z wymienionych w zamieszczonej tam liście współpracujących modułów CI i dekoderów CA, konwerter Twin żeby zapewnić niezależny odbiór na obu dekoderach np. Konwerter GI-202 Twin Platinum X, kilka/-naście metrów kabla, żeby połączyć drugi dekoder z Twinem :wink: wszystko na zamówienie możesz skompletować w tym internetowym sklepie Sklep Hollex.pl i cenę za wszystko sobie w miarę dostosujesz :wink: a jak zamierzasz kupować to wszystko w jakimś sklepie TV-Sat w swojej miejscowości, no to musisz przejść się po sklepach i popytać o ceny, bo co sklep to w każdym sklepie poprostu mogą być inne ceny, tak więc od ręki ci nikt tu konkretnej ceny nie poda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder CA oznacza, że taki dekoder ma wejście tylko na samą kartę np. jak ten Ferguson :arrow:Odbiornik Ferguson FX-6600 (2xCR), który ma dwa wejścia CA, natomiast CI jest to odbiornik z wejściem na moduł CI, w ten moduł wkładasz kartę, a dopiero moduł wkładasz do tego wejścia CI w dekoderze np. jak ten Ferguson :arrow:Odbiornik Ferguson FX-7600UCI (2xCR), który ma akurat 2 wejścia CA i 2 wejścia CI; a sam moduł wygląda tak :arrow:Moduł AstonCrypt 2.18 (Seca) CI :wink: i jeśli wybierzesz dekoder z wejściem CA to musi być to dekoder z obsługą systemu kodowania Seca Mediaguard Cyfry+, a jeśli dekoder z wejściami CI no to, trzeba będzie wybrać odpowiedni moduł obsługujący system Seca Mediaguard (ten z przykładu, który podałem powinien być ok) :wink: najlepszy dekoder to będzie chyba ten Fergusona FX-7600UCI (2xCR) lub jakiś podobny, ze względu, że posiada zarówno wejścia CA, jak i wejścia CI :roll: karta Seca Mediaguard Cyfry+ w tym Fergusonie podobno pracuje w wejściu CA, tak więc nie musiałbyś dokupywać już tego modułu, a w przyszłości np. mógłbyś podpisać umowę z CP i wziąść od nich moduł z kartą i włożyć do wejścia CI i cieszyć się ofertą obu platform na jednym odbiorniku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Splitter rflink-100 ( greeneightsystem ) działa bezproblemowo na nowej karcie- nie wytrzymałem i dziś aktywowałem.. Na stronie greeneightsystem jest informacja ,że 23.09.08. będzie dostępna aktualizacja interfejsu i oprogramowania w celu działania splittera z nową kartą Cyfry. Wie ktoś jak to wgrac, bo nie widzę żadnych wejsc usb, rs232 czy innych w tym spliterze. Mam nadzieję,że nie trzeba będzie tego aktualizowac, bo na razie wszystko śmiga jak trza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

big splitter na atmelu smiga bez problemu
Ze spliterami nie jest tak wesoło. Nowa karta nie działa na spliterach wersji II, czyli SMALL/BIG II na Atmel'u. Mam SMALL II i na nowej karcie są cały czas zacięcia. Podobno za kilka dni ma się ukazać nowe oprogramowanie.

Więc jak to jest? Sam mam ten splitter i zastanawiam się czy będzie to chodzić. Od dawna były opinie w internecie, że splittery na Atmelu mają sobie poradzić z nową kartą bezproblemowo, natomiast te na PICu będą do wymiany - jak widać na razie jest odwrotnie. Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Small II ma problemy to co w takim razie ze starszymi Small na Atmelku? Mam taki na 3 tunery, działa bez problemu... Czy ktoś już testował z nową kartą? Nie mam jeszcze nowej karty i nie wiem czy sprzęt pójdzie "do kosza" czy wchodzi w grę jakiś nowy wsad? :?

A co do legalności spliterów to moim zdaniem teorie o stratach na sprzedaży abonamentów są chybione. Sama Cyfra nieoficjalnie przyznaje, że rynek spliterów ożywił sprzedaż bo do abonentów dołączyło wielu takich, którzy skorzystali z oferty Cyfry tylko dlatego, że sygnał daje się podzielić w domu. Sam do takich należę, płacę za najwyższy pakiet a zestawu na jeden odbiornik nie wziąłbym nigdy! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj aktywowałem kartę i pobieżnie sprawdziłem wieczorem działanie u mnie w domu splittera na Atmelu. Chodził ok. a obsługuje 3 tunery - Thomsona TS4 i 2 Philipsy (3010 i 6010). Dziś wziąłem kartę do rodziców (jeszcze nie dostali swojej). Mają splitter na PIC-u i pomimo moich obaw też chodzi dobrze (testują go od rana i nie zauważyli żadnych zacięć). Obsługuje Philipsa DSX6010 i Pioneera 15- tkę. Philips miał mały problem ze startem i trzeba mu było ze dwa razy wyjąć i włożyć kartę abonenta, ale jak odpalił to chodzi, aż miło. :P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jaki sposób aktywować nową kartę od cyfry w przypadku korzystania ze splittera ? Włożyć ją do spliterra i postępować według załączonej instrukcji z oboma tunerami, czy też aktywować ją w jednym z tunerów, a następnie, po zakończeniu tego procesu, przełożyć do splittera ? Z góry przepraszam za być może banalne pytanie ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...