Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepisuje do "odpowiedniego działu"...

Mam taki o to dziwny problem ze spliterem.

Posiadam small spliter i rozdzielam sygnał na dwa telewizory na dekoderach Phillips 6010.Wymieniłem ostatnio kartę i wszystko działało jednak ostatnio zauważyłem dziwne zależności.Mianowicie jeśli np. na jednym z telewizorów jest włączony jakiś kanał z grupy TVP to na drugim te kanały nie działają, również kiedy przełącza się kanały(pomiędzy pierwszą 15)to występują przerwy w odbieranych kanałach(dzieje się tak w przypadku kanałów z grupy TVP oraz wszystkich stacji Canal+) oraz gdy włączony jest kanał TVS(15 kanał) to także nie działają na drugim telewizorze kanały TVP i C+.

Wydaję mi się to dość dziwne.Czy ktoś miał podobne problemy?Czy to wina splitera,nowej karty a może dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JES JES JES

 

Sprawa wydląda następująco.

Mam trzy tunery TS4 oryginalny soft, 1430 i 1530 ze zmienionym softem.

Co należy zrobić aby splitter ruszył ( BIG 300 I ).

Wymieniłem soft w tunerach 1340 i 1540 na oryginalny + oryginalna lista kanałów

pobrana z satelity i WSZYSTKO ŚMIGA AŻ MIŁO PATRZEĆ... niestety coś za coś

nie mam już 2000 kanałów a tylko 999.

Niczego nie zmieniałem w splitterze i kartach abonencich jedynie w sierpniu wgrałem poprawkę z 25.08.08.

Do dzieła.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które się orientują w temacie. Mam spliter SERWER SPLITER REV-3.3 15.10.2004 oraz 2 karty CARD SPLITER REV-3.0 27.07.2004 . Od momentu kiedy zaczela sie wymiana kart nagle systematycznie znikaly mi programy na starej karcie kiedy byla wlozona do splitera. Teraz zaobserwowalem ze na nowej karcie i PHILIPSIE PVR HD dzialaja wszystkie programy przez spliter natomiast na KENWOODZIE na ktorym te problemy byly widoczne pojawilo sie kilka programow. Sa to programy ktore zostaly juz wylaczone na starej karcie , tak przypuszczam bo jak wkladam stara karte cyfry to wlasnie tych programow nie pokazuje. Przez spliter na Kenwoodzie nie odbieram natomiast jeszcze kilkunastu programow ktore nadal sa aktywne po wlozeniu starej karty. Czy istnieje mozliwosc ze stary system kodowania jest przyczyna takiego zachowania karty klienckiej splitera? Czy ewentualne calkowite wylaczenie seca 2 moze spowodowac ze spliter bedzie znow dzialal takze na kenwoodzie? Czy talem ze trzeba by karte klienta z nowym wsadem tak tez zrobie ale w ostatecznosci. W koncu kilka dni moge sie jeszcze wstrzymac. Czy ktos zaobserwowal podobne dzialanie? Czy splitery obojetnie jakie posiadacie dziala wam poprawnie opcja HBO digital?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłączone pod splitter są trzy tunery: pioneer, thompson i kenwood. Z nową kartą cyfry+ chodzi tylko pioneer. Czy to może być wina kart klienckich? Do pionieera kupowana była inna karta niż do pozostałych. Bo raczej splitter jest ok (?) Na oryginalnej karcie chodzą wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przestal dzialac pod koniec sierpnia . Teraz znow zaczyna mam nadzieje dzialac. Czekam az wylacza calkowicie stary system kodowania i stare karty. Bo widze ze to jest zalezne. Twoj po aktywacji nowej karty nadal nie pokazuje programow ?? Jakie masz dekodery ???

 

23:41

 

Widze ze moj splitter znow zaczyna dzialac na wszystkich kanalach. Jeszcze tylko glowny C+ nie dziala a juz wszystkie pozostale znow dzialaja. Zapewne wylaczyl juz stary system kodowania bo stara karta przestala swiecic. Splitter przez ta wymiane przez prawie 2 miesiace byl trup !!! Myslalem ze juz bede musial kupowac nowy. Ten ktory mam nie przepuszcza uprawnien i to mi sie w nim bardzo podoba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy usługa HBO DIGITAL działa bez problemów poprzez splitter SmartWi? Bo gdzieś, kiedyś ktoś wspominał, że coś nie gra... Jak to jest? Ponieważ tak planuję podłączyć sobie na 2,5 miesiąca tą usługę, póki jest w pełni za darmo i przetestować ją...

"W pełni za darmo" do końca roku, ale chyba tylko w przypadku, gdy weźmiemy tą opcję na dłużej? :> No i dodatkowo słyszałem, że niektórzy konsultanci Cyfry+ nie chcą jej włączyć, jeśli nie mamy dekodera PVR, chociaż w ICA jest to możliwe bez problemu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może podpowiedzieć mi czy splitter RFLink100 lub RFLink600 daje radę z całą ofertą C+ (łącznie z karykaturą VOD :? ) oraz czy bez problemu dogada się z Philipsem PVR oraz Pionierem 1430.

 

Zależy mi na tym modelu ze względu na bezprzewodowe przesyłanie uprawnień oraz zasięg (SmartWi niestety może nie wystarczyć :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem od kiedy nastąpiła wymiana kart c+ na nowe. Więc może opisze problem:

Wymieniłem kartę c+ na nową,karta została poprawnie aktywowana, włożyłem kartę c+ do splittera Universal SmartCard Splitter TURBO połączonego z 2 dekoderami (Ferguson AF-6318 CR oraz PHILIPS z twardym dyskiem od c+)kartami klienckimi typu łamanego (epsilon). Na dekoderze Philips wszystko działa poprawnie, a na fergusonie mam problem: jest obraz przez 20 sekund później się wyświetla serwis niedostępny i znów powraca program na 20 sekund.Na obydwóch dekoderach jest najnowsze oprogramowanie. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lipcu wynająłem od Cyfry+ dekoder Philips 6021 HD i musiałem dokupić kartę klienta. Po wymianie kart w październiku okazało się, że nowa karta kliencka którą kupiłem w lipcu nie działa na dekoderze HD. Napisałem do sprzedawcy jaki mam problem. Kazał odesłać kartę po 7 dniach dostałem nową kartę i wszystko ładnie działa. Co ciekawe na dekoderze Pioneer 1430 i Philips 3010 nie musiałem wymieniać kart klienckich. Mój splitter to zwykły "CardSplitter".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Small wersja 1 i napis na kartach 19.11.2004. Philips HD działa bez problemu a Globo 6010CR się tnie na kodowanych. Z kartą włożoną bezpośrednio Globo działa pięknie. Do Big i Small w wersji 1 nie ma raczej aktualizacji niestety bo podobno "działają"... :]

 

EDIT: Chciałem dodać, że po wyłączeniu starego systemu stary splitter SMALL cudownie odżył i wszystkie programy śmigają ponownie na wszystkich tunerach. Nie zmieniałem softu w splitterrze ani w kartach. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam spliter Smart Wi do tego Technisat Digicoder z Astonem i Power Cam. Golden Interstar DSR 9000 PVR z Astonem 1.05 i Ferguson AF 7018 z modułem C+.

Problem, o którym piszę pojawił się około sieprnia, jednak po wymianie systemu na Seca 4 zniknął... na chwilę.

Problem polega na tym, że najczęściej na Goldenie występują zacinki w odbiorze, aż do pojawienia się komunikatu "You have no rihts to watch this program". Pomaga jedynie wyłączenie odbiornika z sieci. Problemy te występują na ogół wieczorem i po kilkugodzinnym cyklu znikają na kilka dni. Tunery stoją w odległości nie większej niż 10 m od splitera.

Próbowałem już zamieniać moduły w tunerach ale to dało jeszcze gorszy efekt. Po włożeniu Power Cam do Golden azaniki nadal się pojawiały. Postanowiłem włożyć go na jego miejsce czyli do Techinsata i tu niespodzianka. Przy uruchomieniu Techmisata Power Cam wyświetla komunikat "Your card is valid" - i nie dekoduje niczego. Problemu tego nie ma jeśli siedzi w nim oryginalna karta C+. Problem ten nie występuje na innym tunerze tylko na Technisacie. Podobnie rzecz się ma z modułem C+. Jedyne co w tej chwili działa w Techinsacie to Aston 2.18 + Aston 1.05.

W czym tkwi problem? Czyżby winny był spliter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam SmartWi, po aktywacji nowej karty wszystko działało bez zarzutu aż do wczoraj. Otóż na dzień przed świętem Wszystkich Świętych Cyfra + przestała odbierać. Zadzowoniłem na infolinie, włożyłem orginalną karte do Fergusonka AF 6318CR i powiedziano mi że do godziny czasu karta sie aktywuje. I tak sie stało... ale Cyfre mogę odbierać tylko i wyłącznie w tym tunerze i tylko z orginalną kartą. Mam kilka identycznych tunerów i w nich nie działa ani orginalna karta a tym bardziej karta client. Ma ktoś podobny problem? Bo do tej pory każdy wypowiadał sie pozytywnie o współpracy nowych kart Cyfry i SmartWi. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam zamiar zakupić sobie splitter przewodowy (z dwoma kartami) tak za ~200zł, może ktoś coś polecić, najlepiej żeby działała na nim usługa HBO Digital.

Dekodery do podpięcia to: Philips HD PVR oraz Ferguson FX 6600

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...