Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przerzucam się z n na Cyfrę+. Czy biorąc http://allegro.pl/item487905946_splitter_cyfra_spliter_hdtv_od_producenta.html będę mógł rozdzielić obraz na TV oraz komputer ? Przy komputerze http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=489700968 + tuner SAT. Czy to wszystko będzie bez problemu działało ? Czy dekoder STRONG 6880 będzie ok ?

 

Z góry dziękuję,

pozdrawiam!

 

EDIT: Wszystko będzie w SD. Zamierzam dziś wziąć cyfrę, a w splitter i czytnik kart zainwestować za jakiś czas. Posiadam instalację pod n - czy będzie ona również współpracowała z dekoderem Cyfry? Jeśli będzie chciał zakupić splitter będę musiał się liczyć z wymianą talerza i konwertera na podwójny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dzialac bez problemu

Strong rowniez. Instalacja po n-ce powinna Ci spokojnie dzialac na C+, a po zakupie splittera i nowego odbiornika do zmiany talerza. Instalacja dodatkowego konwentera bedzie bedzie wymagala tej zmiany. Ja odbieram Astre i Hotbird na antenie 80 cm z ukladem zeza na czterech niezaleznych tunerach. Do anteny po n-ce raczej nie da sie podpiac dodatkowego konwentera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam tuner Strong 6860 i Thomsona TS4P więc kupiłem splitter na tej aukcji: :censored: Oba znajduja sie na liscie wiec wszystko powinno byc ok?

Jeszcze mam jedno pytanie bo monter cyfry powiedzial ze jak mam sygnal powyzej 4 (u mnie 4.5) to spokojnie moge puscic rozdzielacz sygnalu zamiast kupywac nowy podwojny konwerter i wszystko bedzie ok. Moze ktos powiedziec jak to z tym bedzie? Pierwszy raz mam doczynienia z tv cyfrowa bo caly czas na analogu jechalem dlatego moja wiedza na ten temat nie jest zbyt duza.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

[...]monter cyfry powiedzial ze jak mam sygnal powyzej 4 (u mnie 4.5) to spokojnie moge puscic rozdzielacz sygnalu zamiast kupywac nowy podwojny konwerter[...].

Pogoń gamonia i nie pozwalaj mu dotykać sprzętu, z takimi radami to ten "monter" kwalifikuje się co najwyżej do montowania spotni na swoim tyłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze mam jedno pytanie bo monter cyfry powiedzial ze jak mam sygnal powyzej 4 (u mnie 4.5) to spokojnie moge puscic rozdzielacz sygnalu zamiast kupywac nowy podwojny konwerter i wszystko bedzie ok.

 

No rzeczywiscie monter nie wykazal sie madroscia. otoz kanaly na satelicie nadawane sa w czterech zakresach. Pojedynczy konwenter odbierze kanaly tylko z jednego zakresu , wiec gdy rozdzielisz sygnal na dwa tunery mozesz ogladac na obu tylko kanaly z tej samej cwiartki zakresu (HV, HH, LV, LH polaryzacja pionowa i pozioma (H, V - horizontal i vertical), zakres gorny i dolny (low i high).

 

Jopek: Niestety o cyfry odbiornikach nie wiem za wiele bo od lat uzywamy wlasnych (Humax Hd2000 CI i Ferguson DVR9000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najlepiej jakiś w miare markowy, proponowałbym Golden Interstar.

Co do redukcji szumów to tutaj jest tak jak z innymi rzeczami, często niemarkowy o "lepszych" parametrach jest tak naprawdę gorsza od tych markowych.

Ale teorycznie im mniejsza redukcja szumów tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam ten splitter http://www.lamerek.com/spliter/small.htm ale zastanawiam sie czy zadziala z nim dekoder z cyfry philips pvr z dyskiem.

 

Ma ktos taki zestaw? Ewentualnie domyślam sie że moze byc potrzebna wymianan oprogramowania w kartach i spliterze to wiecie gdzie takie cos mozna zrobic w krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - mam pytanie

 

 

posiadam splitter big 2 - i za pomocą kabla telefonicznego rozdzielone na poszczególne tunery. chciałem sie zapytać czy jeden z tych kabli telefonicznych które odchodzą od splittera do tunera mogę rozdzielić takim rozdzielaczem?? czy będzie działało ?? chodzi mi o to zeby z tego 1 kabla zakombinować cyfre na jeszcze 1 tuner.

http://allegro.pl/item512197535_rozdzie ... tanio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

 

wczoraj podłaczyłem taki oto zestaw:

 

1) dekoder od CYfry PVR Philips

2) Dekoder Fergusson 6900

3) splitter bezprzewodowy SmartWi.

 

Bardzo łatwa instalacja, śmiga bez problemów. Swoją drogą to chyba troche nie tak, żeby tuner Ferdka za około 200 zł chodził lepeij niz zaawansowany technologicznie PVR, za którego dodatkowo trzeba jeszcze płacić. Dużo ciekawsze menu, ładniejszy EPG i szybkie przełączanie kanałów.

 

W związku z tym może mi ktoś polecić jakiś ciekawy tunerek HD, bo chetnie oddam ten od Cyfry. Może nie mieć twardego dysku, ważne żeby można było podłaczyć pamięć zewnętrzną. No i musi działać z posiadanym przeze mnie splitterem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam pomocy... mało dotychczas miałem styczności ze spliterami do Cyfry. Jakie karty i splitery polecacie... zapewne różnia sie chipem i softem. A do tego najwazniejsza sprawa bo musze dokupic 2 tunerki... Przygladałem sie Ferguson FK-6900CR ale po telefonie do dystrybutora uzyskalem info ze one ze spliterami nie za bardzo... wiec jaki?? Moze cos polecicie?? oczywiście tunerki tanim kosztem... no i co z tymi kartami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam 2 tunery philips w tym jeden w PVR.

Wszystko połączone spliterem WIFI RFLINK 600 i kartami rflink 100.

Wszystko śmiga bez problemu oprócz HBO DIGITAL.

Nic się nie aktualizuje mam tylko dostępny jeden film 3:10 do yumy (pewnie załadował mi się jak uruchamiałem PVR na karcie abonenckiej) a reszta nie dostępna (obecnie wszystko na spliterze).

Usługi VOD nie próbowałem.

Pytanie-

Czy usługa HBO DIGITAL działa poprzez splitter SmartWi czy trzeba wyjmować kartę abonencką ze splitera i biegać co wieczór do PVR żeby zrobić aktualizację?

Sprzęt kupowałem 12.2008 więc chyba soft "powinien " mieć O.K

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko połączone spliterem WIFI RFLINK 600 i kartami rflink 100.

Czy usługa HBO DIGITAL działa poprzez splitter SmartWi czy trzeba wyjmować kartę abonencką ze splitera

 

To w końcu jaki masz ten spliter ? 8)

 

Ja mam podobnie jak u Ciebie: dwa tunery Philipsa (w tym jeden PVR) połączone za pomocą RFLinka. Na początku tez mi HBO Digital nie działało (brak dostępności pozycji), ale po jakimś czasie sytuacja się poprawiła. Obecnie nie wiem bo po okresie testu nie zdecydowałem się na kontynuację.

Natomiast VOD Cyfry w tej konfiguracji działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaq tak to ma chyba być w usłudze multiroom ( jeśli nie częściej trzeba bedzie przekładać - ?)ale ona jeszcze nie działa.Ja mam big ,2 ferdki i padło od nich i nic przekładać nie muszę.

 

 

Ricz,

 

w multiroomie to wiem. Tam ma być co 6 godzin niby i trzeba bedzie przylozyc kartę. Ale gdzieś czytalem ze co miesiac jak Cyfra przesyla uprawnienia to trzeba rzekomo wkladac oryginalna karte. Ale nie wiem jak jest naprawde. Mam splittera bezprzewodowego SMartWi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam splitera BIG II podłączone do niego 5 tunerów i tnie mi na niektórych kanałach: Cinemax2, AXN, Discovery, Jetix,

Szukałem jakiegoś nowego softu do tego splitera ale najnowszy jaki znalazłem jest z 23.09.2008

Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...