Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalny komunikat sklepu:
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi współpracy spliterów z nowymi kartami c+, informujemy:

- smartwi - działa poprawnie z nową kartą c+ bez koniecznosci przeprogramowywania

- smal i big versja1 ( na kartach napis 19.11.2004) - działa bez koniecznosci przeprogramowyania choć w niektóych przypadkach prosze o kontakt

- smalli big Ver2. opis aktualizacji serwera jest na tej stronie - przetetsowane

http://smartcardsplitter.com/oprogramowanie.html

- splitery rflink 100, rflink 600, wirelink - działają poprawnie z nowymi kartami

tylko, że komplety kupione przed 5.09,2008 koniecznie trzeab poddać aktualizacji oprogramowania mozna to zrobic za pomocą kart FUN 5 lub 6 lub 7 - wysyłamy opis, lub odesalc spliter do nas lub do producenta - naliczamy niestety koszty wysyłki lub od przyszłego tygodnia jak ktos zamontował kilkanaście lub likadziesiąt takich kompletów będą dostępne aktualizatory koszt ok 50zł - z jednej strony płytka do splitera z drugiej interfejs USB do PC, splitery kupione przed 03.2007 mają możliwośc aktualizacji tylko poprzez producenta

 

U mnie spliter rflink-100 działa- kupiony był w sierpniu 2007r. Może dlatego,że masz spliter z 2006 r. są te problemy i będziesz musiał odesłac go do firmy w celu aktualizacji. A sam się zastanawiam , czy go aktualizowac, bo na razie wszystko ok. A wiadomo,że lepsze jest wrogiem dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Po kilku próbach aktualizacji (na systemach operacyjnych 32 bitowych oprogramowanie chodzi, więc mogłem podjąć próbę na innym kompie), serwer RFLink100 nie rozpoznaje interfejsu aktualizacyjnego. Oznacza to, że splittery GreenEightSystem zakupione przed marcem 2007 roku mogą zachować się tak samo jak mój. Nie ma wtedy innej możliwości jak odesłanie urządzenia do producenta celem aktualizacji. Podobno robią to w ramach gwarancji i dość szybko, w ciągu jednego-dwóch dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Mam następujący problem.

Jestem posiadaczem splittera BIG v. II. Mam także karty klienckie - zwykła i łamaną (REV-3.5). Moje dekodery to stary Philiphs po Wizji TV oraz Ferguson 8900 HD.

 

Aktywowałem nową kartę Cyfry + w Philiphsie (pojawiła się ładna plansza, że aktywacja zakończona sukcesem itd.) Na każdym z dekoderów z osobna, karta chodzi bardzo dobrze (są wszystkie kanały).

 

Problemy pojawiają się, gdy włoże kartę do splittera, na dekoderze Phliphsa nie ma problemów. Jednak na kanałach $ w Fergusonie ciemność jest. Ferguson ma najnowsze oprogramowanie v11, karty kliencie i serwer także są zaktualizowanie od najnowszego na dzień dzisiejszy softu. Testowałem karty klienckie na przemian, wyłączałem i resetowałem serwer i dekodery, nic nie daje. W Philiphsie wszystko śmiga. Na Fergusonie 8900 przez splitter nic. :-(

 

Co robić, czy wina leży po stronie dekodera, czy splittera, bardzo proszę o pomoC!

 

Dziękuje za odp i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina zapewne po stronie splittera. Ja też mam ten problem, z tym, że u mnie nawet na Mediasacie nie chodzi żaden kodowany kanał. Po włożeniu karty bezpośrednio do tunera śmiga aż miło. Tylko ten splitter. Jakc nic się nie zmieni trzeba będzie zrezygnować z Cyfry...

Albo przejść na Cyfrowy Dom - 2 karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Aras mam podobny problem jak Ty.

 

Posiadam dwa tunery Glogo 7100 CR i splitter Big ver. 2 . Dokonalem update serwera tego wlasnie splitter, ale z kartami klienckimi nic nie robilem - nie wiem, moze to jest zrodlem moich klopotow.

 

Otoz po aktywowaniu nowej karty cyfry wszystko dziala jak nalezy jesli karta jest w tunerze, jesli probuje cos zrobic przez splitter to sa problemy - kanaly z pakiety cyfry czasami zaskocza,a czasami nie. Za to na TVP 1 i TVP 2 jest ciagle ciemnosc...

 

Moze ktos doradzi co zrobic, skoro aktualizowalem juz serwer splittera, czy musze tez aktualizowac karty klienckie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie? Mają się zacząć bać dzielący sygnał? Artykuł jest dosyć świeży

"Koniec z bezkarną kradzieżą sygnału telewizji kodowanych. Policja dysponuje już odpowiednim sprzętem i wie, jak wyłapywać takich przestępców.

Policjantów szkolą sami nadawcy kanałów satelitarnych. 12 września 50 funkcjonariuszy w Garwolinie uczyło się, jak sprawdzić, czy ktoś ogląda nielegalnie telewizję.

O skuteczności takich szkoleń przekonał się mieszkaniec Lubania na Dolnym Śląsku, który był kompletnie zaskoczony, kiedy kilka dni temu wcześnie rano zastukała do jego drzwi policja.

Funkcjonariusze doskonale wiedzieli, czego szukają. Zabezpieczyli sprzęt komputerowy i tuner do odbioru telewizji satelitarnej. Działali na zlecenie prokuratury z Łodzi, w ramach dużego ogólnopolskiego śledztwa. Chodzi o tzw. sharing, czyli nielegalne dekodowanie i udostępnianie osobom trzecim sygnału telewizyjnego.

- Mężczyzna przyznał się do oglądania kanałów jednej z platform cyfrowych - mówi oficer operacyjny biorący udział w akcji. - Tłumaczył, że jest miłośnikiem dobrych filmów.

Problem w tym, że aby oglądać programy platform cyfrowych, trzeba wykupić abonament. Kto tego nie zrobi, a przy użyciu komputera domowego lub innych urządzeń odkoduje program, jest przestępcą. Regulują to przepisy o ochronie usług świadczonych drogą elektroniczną, do których trzeba wykupić dostęp.

Zatrzymanie w Lubaniu to jeden z pierwszych tego typu przypadków ujawnionych na Dolnym Śląsku. Wcześniej policjanci zatrzymywali głównie piratów komputerowych, którzy posiadali nielegalne kopie filmów, muzykę lub oprogramowanie. Teraz do palety pirackich przestępstw doszedł także sharing.

- Każdy, kto ogląda w ten sposób zakodowane programy telewizyjne, musi się liczyć z konsekwencjami - przestrzega nadkomisarz Ryszard Podbucki z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. - Policja dysponuje już odpowiednimi narzędziami, żeby ujawnić i ukarać takie osoby. Ale amatorów pirackich urządzeń do dekodowania programów telewizyjnych nie brakuje. W internecie łatwo też znaleźć instrukcje do tego, jaki trzeba mieć sprzęt i co zrobić, żeby oglądać, nie płacąc.

Michał (imię zmienione) ogląda w ten sposób programy nadawane przez platformę Cyfrowy Polsat. - Kody zmieniane są co dwa dni - zdradza chłopak. - Aby je zdobyć, trzeba wejść na odpowiednią stronę w internecie i ściągnąć je przez komputer. Popularne jest także tzw. podbijanie pakietów. Miłośnik filmów wykupuje wtedy legalnie najtańszy abonament. Potem kartę z czipem dekodującym programuje tak, żeby odbierała wszystkie udostępniane programy.

Sposobów na łamanie zabezpieczeń stosowanych przez telewizje cyfrowe są dziesiątki. Platformy walczą z tym zjawiskiem, jak mogą, bo ponoszą milionowe straty. To właśnie m.in. z powodu piratów co jakiś czas platformy wysyłają swoim abonentom nowe karty-klucze, które pozwalają odkodować obraz. To jednak także nie zraża piratów, którzy zajmują się łamaniem zabezpieczeń. Specjalizują się w tym informatycy z Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Francji, a polscy fani filmów ściśle z nimi współpracują.

 

Za wytwarzanie i udostępnianie innym osobom urządzeń lub oprogramowania służącego do nielegalnego odbioru zakodowanych programów grozi do trzech lat więzienia. Za używanie takich urządzeń dla własnych potrzeb grozi grzywna i przepadek sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają tylko splittery na własny użytek do rozdzielenia sygnału na dwa pokoje na przykład nie mają się czego obawiać. Mają opłacony abonament i oglądają sobie legalnie. Gorzej gdyby udostęniali komuś np. sąsiadowi i pobierali lub nie opłaty. Wtedy to już przestępstwo. Prędzej czy później wyjdzie na jaw. Nie warto bawić się w nielegalne interesy. To może chwila radości a potem same nieprzyjemności i przepadek sprzętu i straty, nie tylko finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o splittery, tylko sharing przez internet, gdzie osobą trzecią może być ktoś z drugiego końca Polski. Takie przestępstwa łatwiej wykrywać, bo policja ma specjalistów od internetu. Domowe splittery nie są wpięte w sieć, więc nawet jeśli ktoś rozdziela sygnał z sąsiadem, raczej nikt ich nie wykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Ale może się zdarzyć, że wśród sąsiadów znajdzie się czarna owca co podkabluje. A z sharingiem jak z gangami wyrastają jak grzyby po deszczu. Na miejsce kliku złapanych pojawiają się nowi. Jedynym sposobem na pozbycie się sharingowców jest spowodowanie, abby proceder ten stał się nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki zestawik:

-Big smardcard II = 6 kart klienckich (zestaw zakupiony w 2006 r)

-5 dekoderów ( 3 pionki, 2 philipsy na oryginalnym sofcie)

- Ferdek 8800 HD

Po aktywacji nowej karty we ferdku część programów chodziła część nie i mulił strasznie podczas przełączania kanałów a w 5 pozostałych dekoderach ciemność :evil: Po aktualizacji samego serwera na najnowszy soft z 19.09 wszystkie śmigają jak ta lala :brawo: Już trzeci dzień i wszystko si :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smal i big versja1 ( na kartach napis 19.11.2004) - działa bez koniecznosci przeprogramowyania choć w niektóych przypadkach prosze o kontakt

Jaki masz napis na karcie?

 

Ja mam Small wersja 1 i napis na kartach 19.11.2004. Philips HD działa bez problemu a Globo 6010CR się tnie na kodowanych. Z kartą włożoną bezpośrednio Globo działa pięknie. Do Big i Small w wersji 1 nie ma raczej aktualizacji niestety bo podobno "działają"... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...