Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ircios sam dzielę w domu na 11tv w sumie to dom 4rodzinny 4piętra i prawie każdy domownik ma 2głowicowy tuner.Martwiące są te plotki ale nie myśle że będzie aż tak strasznie...napewno będę wydzwaniać jeśli splitter czy też podział lanem zdechnie i będą zacięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! Poczekamy do 20 Października? Wg. info 20 Października ma polecieć test na wybranej grupie kart Cameleon a potem 27 Października już wszystkim prześlą update do kart i tyle w temacie.

ircios konsultanci z infolinii technicznej NC+ twierdzą że już są po szkoleniach dotyczących właśnie wprowadzenia nowych zabezpieczeń na karty Nagra MA i tyle. Czy splittery po 20/27 Października będą działać zobaczymy?

Z wnioskami poczekajmy po fakcie dokonanym bo tak naprawdę to nikt nic nie wie dokładnie jak to będzie wyglądać?

 

napewno będę wydzwaniać jeśli splitter czy też podział lanem zdechnie i będą zacięcia.

No i co im powiesz? Proszę o przywrócenie poprzedniego stanu rzeczy sprzed wprowadzeniem dodatkowych zabezpieczeń bo mi splittery przestały działać? Na takie coś konsultant odp. Ci prostą odp.: Przykro mi splittery nie są usługą świadczoną przez NC+! Używał Pan splittera na własną odpowiedzialność! (tak jak używanie własnych dekoderów do odbioru oferty NC+) Przy okazji zaproponuje ci opcję MultiRoom i koniec :-( Ich to nie obchodzi że Polacy sobie kombinowali przez splittery i dzielili uprawnienia. Oni chcą zarobić na sprzedaży MultiRoom i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież jak wprowadzą ECM na 3 to i tak w domu bez problemu będzie można na spliterze obsłużyć trzy dekodery rozmawiałem przd chwilą z panem od diviso , on sie jednak obawia że przez ich ruch mogą mieć wszyscy problemy nawet z orginalnymi dekoderami że mogą sie przez to wieszać wszystkie bo z tym nie jest taka prosta sprawa jak wszystkim sie wydaje sam też powiedział ze poczekamy zobaczymy co oni zrobią . Także na razie przystopujmy bo za chwile możę być że przez ich ruch znowu będzie zapchana infolinia a fora będą huczeć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę masz rację. Jednak ja mam dwa pace, a dioda na karcie sygnalizująca komunikację ze spliterem nie zapala się częściej niż na pozostałych tunerach i to niezależnie czy tylko oglądam tv, czy nagrywam z różnych transponderów. Pod tym względem stary Strong wydaje się znacznie bardziej wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy że w dobie takiej techniki która ciągle idzie do przodu gdzie NC+ chwali sie tym że jest najnowocześniejszą telewizją nie może mieć do rozdzielania swojego sygnału splitera sparowanego z karta lub nie sparowanego który podaje sygnał drogą bezprzewodową, a nie tak jak teraz trzeba prowadzić jeszcze kable żeby miec u nich mulitiroom beznadzieja totalna. Wystarczy gdyby podpisali umowy na dostarczanie splitterów z Clone i divISO i każdy by był zadowolony , teraz ich multiroom to totalna porażka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak będzie, ale będę wył do księżyca jak uwalą splittery.

Kilka tygodni temu kupiłem clone + 2 fergusony i przedłużyłem umowę.

Jak uwalą to się nawet nie nacieszę mniejszymi rachunkami za tv dłużej niż 2 miechy i prawie 800zł wydane na sprzęt pójdzie się wiadomo co.

Oj czekam jak na szpilkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak będzie, ale będę wył do księżyca jak uwalą splittery.

Kilka tygodni temu kupiłem clone + 2 fergusony i przedłużyłem umowę.

Jak uwalą to się nawet nie nacieszę mniejszymi rachunkami za tv dłużej niż 2 miechy i prawie 800zł wydane na sprzęt pójdzie się wiadomo co.

Oj czekam jak na szpilkach

 

Dobierz drugiego Cameleona do multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech robią co chcą w moim mniemaniu tylko kablówki moga miec kuku a nas odpuszczą..Raz usiłowali..skonczyło się na tym że było pełno zgłoszeń...A nie wydadzą mi 12dkeoderów do mr...:] Piszecie tu że mogą zrobić co chcą.Ja wiem jedynie tyle że kowalski dzielący splitterem jak zostanie załatwiony na cacy to nie będzie zbytnio zadowoloy.Mając duży dom 3-4piętrowy i mieszka całe pokolenie Dziadkowie syn z żoną i dziećmi córka bez dzietna itd robi się osób które oglądają...Nawet majac 6 dekoderów jak oferuje NC+ wszystkie są single...nie twin..A tu nawet w moim przypadku prawie same sprzęty po 1500zł typu vu+ dm800 boxy uniwersalne lecące na home share kilka starszych trupów ma splittery i jedna kartka obsługuje średnio 10 kanałow naraz..Zwłaszcza wieczorem jak domownicy w domu dzieci oglądają bajki ktoś serial ktoś inny sport...Gdyby nc+ oferowała zestawy dla maniaków satelitarnych/dużych rodzin wielo dzietnych itd to kto by splitter użył?? woleli by pewnie ich multiroom.

Nie powinno być źle..Jak zapewne wielu ludzi sposób by utrzymać te 10 tv jak zblokują cokolwiek napewno istnieje.Nie jest sposobem prostym ale wszystko się da.Mam splitter sprzed 6lat i mam też kilka boxów linuxem dzielonych.SPlitter niech uwalą to zostanie linux...a na linuxie będzie lekarstwo coprawda nie legalne ale obejscie będzie.

Kowalski splitterowy ma problem a pozostałe sposoby odbioru i tak już dawno się zabezpieczają.Będzie tylko większy ruch w sieciach TCP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picnet :) akurat w moim wypadku to jest 1 gospodarstwo domowe;)

4 dekodery 2głowicowe juz daje ci średnio 8 kanałów dekodowanych naraz.

i 4 dekodery pojedynczo głowicowe= 4kanały... 8+4 =12 kanałow średnio naraz.

Babcia wieczorem ogląda jakis swój tasiemiec.Dziadek w drugim pokoju jakis sport...

Wnuczki 13-20lat sztuk 2 w swoich pokojach też po szkole i po nauce chętnie coś oglądają...

Córka z mężem ogląda jakis fim na hbo a w tym czasie nagrywają.. to czy tamto...

 

Realne jest takie coś np na wsi gdzie ludzie mieszkają w domkach 2-3 rodzinnych.

 

@ ircios jak zablokują splittery będzie inna metoda:} która już z powodzeniem działa za granicą..Będzie więcej roboty dla ludzi kumatych ale wykonalna;) W sumie jutro wyjdzie co się stanie i jak będzie.Ja wiem jedno będę wydzwaniał że mam problemy jeśli cokolwiek będą fikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze przez ich ruch może zrobić sie niezły bałagan i wielki problem rozmawiając technikiem od spiterów diviso ponieważ je akurat posiadam wspomniał że już cyfra próbowała podobnie zrobić i skończyło sie jednym wielkim problemem bo wszystkie dekodery zaczęły robić problemy i musieli sie z tego wycofać przez setki zgłoszeń i sam jest ciekaw jak to zrobią bo z jego kilkunasto letnim doświadczeniem nie jest to takie proste jak sie wydaje i możę być nie zły bałagan z dekoderami . Tak czy inaczej wydaje mi sie że infolinia będzie zapchana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I git;) no ja nie/mam 12 w domu ale de fakto biorąc pod uwagę to 8 dekoderów jest + głowice w sumie daje 12;) jak by nie patrzeć. Wszystko wyjdzie w praniu.Ja suma sumą już od 2 lat się szykuje na ewentualne problemy;)Kowalski będzie płakał jeśli coś ale to ich sprawa będzie...Kablówki wiem co robiły więc jestem za ograniczeniem...Ale nie kowalskiemu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...