Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem: Otóż chciałem sobie obejrzeć pliki nagrane z Cyfry na kompie. Wiem że pliki kodowane w formacie .ts nie można odwtorzyć jednak gdzieś wyczytałem że można ja przekonwertować na inny format np AVI i wtedy da się odtworzyć. Wie ktoś jakiego programu użyć? Ja ściąganłęm SUPERc (całkowicie darmowy i legalny program)i niestety konwertuje mi tylko pliki niekodowane. Być może cos źle ustawiłem? Czy ktoś umie pomóc w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem już 3 programy do konwertowania i nic niestety.... to chyba bardziej skomplikowane. Mam jeszcze inny problem: chciałem cos nagrac i obejrzeć w tym samym czasie na innym kanale niekodowanym tego samego transpondera i kiedy przelączam to wywala mi napis ze zmiana kanału spowoduje przerwanie nagrywania. Dziwne, bo wcześniej nie mialem czegoś takiego. Dalo się przełączać na wszystkie kanały transpordera tylko kodowane były po prostu czarne. Czy też tak macie? Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym miał kartę z cyfry w czytniku kart i np drugą kartę TNK z modułem w jednym tunerze.

Czy wtedy jest możliwość jednoczesnego nagrywania jednego kanału (z cyfry) i oglądania drugiego (z tnk) w tym samym czasie?

Czy tuner po prostu nie potrafi rozkodowywać jednocześnie dwóch kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaco78.

Funkcja nagrywanie przy wykorzystaniu semi-twin-tunera opisana jest w instrukcji na stronie 39 :read:

 

Kolego wiem do czego służy instrukcja i mimo postępowania wg niej, nie działa mi to prawidłowo. Np. nagrywam sobie Discovery World czyli kodowany program i chcę przelączyć np na niekodowaną polonię 1 (ten sam transponder) i mimo to wywala mi napis: że zmiana kanału spowoduje przerwanie nagrywania :evil: Jak to wytłumaczysz? Wcześniej tak nie było. Wcześniej miałem stary soft teraz mam nowy i nie wiem czy to ma związek z nim własnie czy może mam coś źle ustawione? Dodam, że jedynie moge zmieniać kanały gdy nagrywam niekodowaną stację. A przecież powinienem (wg instrukcji i wg tego co miałem wczesniej) móc nagrywać kodowane i ogladać niekodowane. Mój soft to oczywiscie: V1.14B3. Czy ktoś kto ,ma ten soft może sprawdzić jak jest u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mozecie mi powiedziec jak ten tuner radzi sobie z plikami m2ts . Mam kilka filmów w tym formacie na dysku przenosnym, jednak moj tv nie daje sobie rady z tym formatem, a przerobione w stosunku 1:1 na mkv takze nie czyta ze względu na wysokie birate. Czy ten daje rady odczytać filmy full hd(blu-ray)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaco78

Jeżeli tak jest jak piszesz, to należałoby to zgłosić. Kierowałem się Twoim postem

Dalo się przełączać na wszystkie kanały transpordera tylko kodowane były po prostu czarne.
Przyjąłem więc, iż zmiana kanału dokonywała się z zakodowanego na zakodowany. Mój błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa problemy z 202E

1. Dekoder nie zapamietuje hasla do wifi (najnowszy soft) po wylaczeniu nawet tylko pilotem trzeba jeszcze raz wpisywac klucz do sieci.

2. Po probie aktualizacji na dekoderze pojawia sie napis ASH i koniec przy probie aktualizacji przez kabel program wyswietlai please reset target i koniec (reset dekodera nic nie zmienia)

Ma ktos pomysl na te problemy ?

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie cytowac zdania z strony ferdka, jest to od modelow 100-200 ale mysle ze problem tyczy sie wszystkich

"Co zrobić, gdy po włączeniu odbiornika pokazuje się Welcome i zaraz po tym ASH?

 

Sytuacja taka może wystąpić przy błędach w pamięci wewnętrznej odbiornika. Błędy mogą wystąpić po niepoprawnym wgraniu nowego oprogramowania, listy kanałów czy też pomyleniu wersji oprogramowania lub modelu odbiornika, przepięciu lub zaniku zasilania podczas aktualizacji itp. itd.

 

W sytuacji, gdy po włączeniu odbiornik wyświetla Welcome i zaraz po tym ASH należy ponownie wgrać ostatnią dostępną wersję oprogramowania za pomocą kabla RS232 Null Modem z komputera! Jest to jedyna metoda przywrócenia normalnej pracy odbiornika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...