Skocz do zawartości

Transmisje sportowe PPV


czesiu.miszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co najwyżej Cyfra+ mogłaby usunąć kanał z listy, bo zakodować nie może kanału FTA.

Więc to już leżało po stronie nadawcy RTL.

Z drugiej strony kto chciał walkę to wykupił więc nie było sensu na siłę usuwać z listy kanałów FTA.

Jeśli faktycznie ponad 100 000 osób wykupiło walkę to można uznać PPV za sukces ;)

A C+ pod względem jakości obrazu jak i komentarza powaliła na łopatki to co można było zobaczyć w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nadawcy należą do grona wygranych, bo debiut systemu pay-per-view w Polsce to zdecydowany sukces. Liczba subskrybentów zamawiających walkę w cyfrowych platformach i kablówkach przerosła najbardziej optymistyczne wcześniejsze szacunki i otwiera drogą do, zupełnie innego niż do tej pory, finansowania sportów walki w Polsce" - napisał w swoim komentarzu na łamach Przeglądu Sportowego Marian Kmita, szef sportu w TV Polsat.

 

Abonenci sami doprowadzili do sytuacji, że sukces ppv walki Adamek - Klitschko spowodował, że coraz częściej będzie on gościł w Polsce. A sadząc po wypowiedzi Kmity to następna gala mma będzie w ppv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety.. I tak pewnie 70% osób z zachwytem przyjęło informacje że będą mogli oglądnąć (co z tego że w PPV). Skoro C+ nie mogło sobie poradzić z taką ilością zamówień - oznacza to że będzie tak dalej. A Ci co nie będą płacić za walkę - zostaną olani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos na CP ogladal z tego RTL Schweiz? Ja mialem wczoraj na 248 pozycji na liscie RTL 2, a dzis patrze jest tam RTL Schweiz :/ A myslalem ze to jest to samo i po prostu nie puszczaja gali na hot birdzie. A to widocznie CP udalo sie mnie wyrolowac :/

Ja oglądałem na kanale 248(Rtl schweiz) z Hotbirda.Przekaz w żaden sposób nie był blokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo juz komu "zawdzieczamy" PPV w Polsce przy okazji walki Adamek - Kliczko. Na PPV Adamek - Kliczko naciskal oboz Adamka a dokladniej promujaca Adamka grupa Main Events.

 

Fragment wywiadu Toma Loefflera (K2 - oboz Kliczko) dla ringpolska sprzed kilku dni:

 

Kto bardziej naciskał na PPV: K2 czy Main Events?

 

TL: Main Events przedstawiło koncepcję, że jeśli zrobimy walkę w Polsce to PPV osiągnie dobry wynik. Zrobiliśmy badania na ten temat i teraz to przetestujemy. Moim zdaniem to jest pierwsze PPV pokazywane w polskiej telewizji. Walka światowej rangi jak ta naszym zdaniem odniesie sukces w tej materii.

 

http://www.ringpolska.pl/tomasz-adamek/ ... ek-kliczko

 

Kathy Duva(szefowa Main Events) na ważeniu również mówiła, że Main Events są pionierami w PPV.

Warto przypominiec, ze juz poprzednie walki Adamka byly w systemie PPV w USA (Estrada - PPV internetowe, pozostale to juz typowe PPV telewizyjne - pojedynki z Grantem, Maddalone i McBridem, koszt PPV 29.95 dolarow)

 

 

Co do wynikow PPV to

Cyfrowy Polsat, największa platfoma w Polsce (3,5 mln abonentów), sprzedać miał - według danych nieoficjalnych - ok. 100 tys. subskrypcji walki. Oficjalnie operator jednak szczegółowych danych na ten temat nie podaje, zasłaniając się tajemnicą handlową. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonej transmisji w PPV. Zainteresowanie walką było bardzo duże. Technicznie wszystko działało bez zarzutów, zamówienia przyjmowaliśmy do ostatnich chwil przed pojedynkiem, mimo że w regulaminie gwarantowaliśmy dostarczenie usługi dla zamówień złożonych do godz. 20.00 - powiedziała portalowi wirtualnemedia_pl Olga Zomer, rzecznik prasowa Cyfrowego Polsatu.

 

Konkurencyjna platforma Cyfra+ poinformowała, że sprzedano u niej kilkadziesiąt tysięcy subskrypcji pojedynku, podobna liczba zamówień była w sieci kablowej UPC Polska. Sieć Vectra poinformowała, że u niej dostęp do walki zakupiło kilka tysięcy abonentów, a w mającej ponad 70 tys. klientów telewizji cyfrowej wielkopolskiej Inei subskrypcji było ok. 900. Multimedia Polska żadnych liczb nie ujawnia.

zrodlo: wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Jakiś czas temu otrzymałem propozycję, aby utworzyć wątek ogólny na dyskusję o transmisjach sportowych w systemie Pay Per View. Postanowiłem zaadaptować do tego celu jeden ze starszych tematów (dlatego tu są dość archiwalne posty) i od teraz możecie sobie tutaj o tym dyskutować. Do tego też wątek przypiąłem, by był pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juras mówi o sprzedaży PPV gal KSW

Cytat

Mamed skończy się bić, co myślę, że jest kwestią dwóch lat, no bo czas ucieka i myślę, że chłopaki nie będą chcieli się rozmieniać na drobne. Odejdzie Pudzian, odszedł Materla, będzie ciężko sprzedawać PPV, bo jak pokazują sprzedażowe wyniki organizacji ostatnich czasów, kiedy nie ma jednego z tej trójki, no to ta sprzedaż PPV leci na łeb na szyję

https://fansportu.pl/2021/05/03/juras-o-przyszlosi-ksw-bedzie-ciezko-sprzedawac-ppv-bo-jak-pokazuja-wyniki-ostatnich-czasow/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...