Skocz do zawartości

Transmisje sportowe PPV


czesiu.miszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisanie, żeby nie płacić za prawa do oglądania walki K/A to zachęcanie do płacenia? Fajnie. W takim razie ja jeszcze raz napiszę, że nie będę płacił, nie będę oglądał, może nagram sobie, żeby później obejrzeć, ale to tylko pod warunkiem, że przeczytam w necie, albo powiedzą telewizory, że walka była ciekawa i Adamek nie zaliczył dech w pierwszej rundzie, jak Gołota. A za 40 zł. zamierzam wybrać się na zakupy i nabyć skarpetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu to pomimo że stać mnie nie wykupie bo na Szakali robić nie będę :twisted:

pooglądam z Astry czy HB za Free :mrgreen:

 

10/10 :!::!::!::!::!:

 

Martwię się, że jeżeli to całe PPV przyniesie duże zyski to będą z nas doić jeszcze więcej i na otwartych kanałach nie będzie żadnego sportu :brawo:

 

I WŁAŚNIE O TO CHODZI by im ten numer nie wyszedł bo jak wyjdzie to dalej będzie tylko gorzej.

Ja jak już obiecałem dawno temu nie zapłacę nawet złotówki i tego się będę trzymał- nawet jak by RTL zakodowali to też przeżyję :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astrze RTL na bank będzie niekodowany. Do pojedynku jeszcze prawie tydzień i kto ma chęć i jeszcze nie ma zeza na Astrę, może sobie sporządzić. Ma to taka dodatkową zaletę, że można tam oglądać programy w naprawdę porządnej jakości, o której nasze telewizje mogą tylko pomarzyć. Poza tym są przynajmniej 3 darmowe kanały HD - ARD, ZDF i ArteHD. Te dwa pierwsze w naprawdę przekonującej jakości, choć to 720p, ale w porównaniu z naszą nędzą pseudohade to okazja, żeby zobaczyć, jak HD powinno wyglądać.

 

I jeszcze jedno. Jak zobaczycie, jakie i ile fajnych filmów, sportu i przykładowo programów popularnonaukowych w bdb. jakości można zobaczyć za darmo, to zrozumiecie, że tu w kraju Lacha i Lecha(piwa) płacimy ciężkie pieniądze za badziew przeważnie w jakości starej kasety VHS.

 

Zez na Astrę otwiera oczy i poszerza horyzonty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze Kliczko jest tam traktowany jak skarb narodowy {...}

Czy ja wiem? Nie spotkałem się szczerze mówiąc z kimś kto byłby traktował Kłyczkę tak jak w Polsce Małysza.

 

NIEPERSONALNIE

PS. Mało popularna, a jednak poprawna pisownia po polsku to Kłyczko. Mnie jako użytkownika języka ukraińskiego bolą oczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie macie o czyms pojecia, wiedzy to nie piszcie o tym. Kliczko nie nalegal na zadne PPV!

 

Organizatorzy walki zaproponowali sprzedaz praw transmisji do walki polskim telewizjom za 1,5 mln euro. Byla to cena zaporowa, zdecydowanie zawyzona. Wszystkie polskie stacje ktorym to zaoferowano - TVP, TVN, Polsat i Canal+ odrzucily te propozycje. Polsat dawal 250 tys euro. Dla porownania TVP za prawa do Haye - Kliczko zaplacila 50 tys euro, a z reklam zarobila ok 435 tysiecy zlotych, Canal + kupil prawa do Sosnowski - Kliczko za 95 tysiecy euro.

 

Po tym jak polskie stacje odrzucily oferte kupna praw za 1,5 mln pozostawala alternatywa, albo bedzie PPV albo walki Adamek - Kliczko nie zobaczymy z polskim komentarzem. Prawda natomiast jest to, ze glownym winowajca wysokiej ceny PPV jest oboz Ukrainca, ktory nie chcial zejsc z ceny ok 10 euro.

 

Kanal Inter, ktory pokaze walke Adamek - Kliczko mozna ogladac legalnie na jego stronie internetowej http://inter.ua/uk/live

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poniedziałek. Sklepy otwarte. Może warto się do któregoś wybrać i zakupić co trzeba, żeby mieć wreszcie zeza na Astrę? Zez na Astrę zmienia nastawienie do TV sat. Zdecydowanie maleje ochota na drogi pakiet. W skali roku może to oznaczać oszczędności w bardzo okazałej sumie. A i można się przekonać, że i telewizor jest całkiem znośny i dekoder nie jest zły, a marna jakość odbioru wynika z niskiego bitratu i niepełnej ilości linii w polskich kanałach. Zobaczycie i zrozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEPERSONALNIE

PS. Mało popularna, a jednak poprawna pisownia po polsku to Kłyczko. Mnie jako użytkownika języka ukraińskiego bolą oczy...

 

I jak tak zawsze piszę - jako jedyny obok Ciebie ;)

 

 

Po tym jak polskie stacje odrzucily oferte kupna praw za 1,5 mln pozostawala alternatywa, albo bedzie PPV albo walki Adamek - Kliczko nie zobaczymy z polskim komentarzem. Prawda natomiast jest to, ze glownym winowajca wysokiej ceny PPV jest oboz Ukrainca, ktory nie chcial zejsc z ceny ok 10 euro.

 

I się przeliczą Doktorki K. Żeby mieć te 1,5 mln.€ musiałoby być z 2mln. wykupień - co jest NIEREALNE. Nawet w USA liczba wykupień obecnie rzadko kiedy sięga 800tys. Rekord wykupień jest 2,45mln - co jest rekordem i tylko raz właśnie przekroczona została liczba 2 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tą walka polega na tym, że każdy, kto ma dekoder odbierający kanały FTA, który może odbierać z Astry może oglądać ją zupełnie za darmo. W tej sytuacji robienie sensacji z tego, że można zapłacić 40zł. za program dostępny zupełnie darmo jest co najmniej dziwne. To jest dokładnie to samo, jak byście się przechadzali po Krupówkach i nagle ktoś do was podszedł i zaproponował 40zł. za możliwość spacerowania po... Krupówkach. W realu popatrzylibyście na gościa jak na [beep]a. Przecież jesteście na Krupówkach, a to gościu chce od was 4 dychy. To samo by było nad morzem, na plaży, gdyby ktoś wam zaproponował możliwość usypania zamku z piasku za 40zł. Albo gdybyście byli na łące i ktoś powiedział wam "Wystarczy, że uiszczą państwo opłatę 40 zł. a będziecie mogli powąchać kwiatki". To jest po prostu groteska.

 

Gdyby było tak, że ta walka jest dostępna tylko i wyłącznie w PPV, to sprawa jest prosta i jasna. Ale jaki jest sens płacić ciężkie pieniądze za coś, co jest dostępne całkiem darmo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy się zdarzają wszystkim. Podstawowy błąd, który pojawił się przy okazji tej walki nie jest natury technicznej lecz logicznej. Można założyć, że rozumowanie przebiegało w taki sposób:

1. W Polsce kanały z satelity są odbierane z Hot Birda.

2. Wszyscy mają anteny satelitarne ustawione na Hot Birda.

3. Żeby Polacy zapłacili za obejrzenie tej walki wystarczy pogadać z platformami, żeby usunęły z listy kanałów RTL/trzeba się dogadać z providerem RTL na Hot Birdzie, żeby go zakodował na czas walki. Ewentualnie próbować i to i to, bo obie opcje miały już miejsce.

Nie pomyślano o dalszych ewentualnościach:

4. Walka będzie transmitowana przez RTL z Astry i nie będzie kodowana.

5. Całkiem niemało osób w Polsce ma możliwość oglądania RTL z Astry i dość systematycznie to robi.

6. W takiej sytuacji, gdy dostęp do transmisji w PPV nie ma absolutnie żadnych znamion ekskluzywności i wyłączności, osoby decydujące się na zapłacenie za polską transmisję będą się raczej kierować motywami nacjonalistycznymi (nie lubię niemieckiego języka i ich też) lub ksenofobicznymi. Oczywiście są również prawdziwi fani boksu, ale w tym wątku dyskutujemy raczej o wypaczeniach..

7. W takich okolicznościach - dostępność darmo, brak kodowania - chyba żaden operator nie zaryzykuje wyłączenia dostępu do sygnału RTL z Astry.

Bo chyba nie ma na świecie takiego rzecznika prasowego, który potrafiłby odpowiedzieć sensownie na pytanie "Przez kilka ostatnich lat miałem możliwość oglądać RTL z Astry, który zawsze był kanałem otwartym, aż tu nagle w dniu walki ten kanał zniknął z listy waszej platformy, podczas gdy wciąż nie był kodowany. Jak Pan to wyjaśni?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...