Skocz do zawartości

Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam uwagę, żebyś przeczytał tytuł tabeli. To są zalecenia dla odbiorników. W tym, że telewizor HD z obsługą H265 ma też umieć wyświetlić obraz 1080i nie ma nic odkrywczego.

A co do samej dyskusji z forum Emitela to z tego co na szybko spojrzałem to po pierwsze post jest z zeszłego roku, a po drugie problemem właśnie była próba nadawania 1080i która powodowała sieczkę na tv, która zniknęła po przejściu na 1080p ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja to rozumiem. Polemizuję tylko z tym że wg Emitela

Cytat

W emisjach HDTV HEVC przeplot jest dopuszczalny. Zgodnie z ETSI TS 101154:

kontra to

Cytat

HEVC nie wspiera trybu z przeplotem, więc musi być w 1080p.

Albo jedno, albo drugie zdanie jest nieprawdziwe :)

Jeśli telewizor wykrywa w HEVC DVB-T2 przeplot, czyli 1080i w emisjach które nadawane są dziś, to jestem w stanie bardziej uwierzyć przedstawicielowi Emitela. Po coś te testy się robi.

Odrębnym tematem to skutki takiego rozwiązania w różnych odbiornikach. Mój telewizor sobie z tym radzi. Co nie oznacza że jestem zwolennikiem przeplotu, wręcz przeciwnie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisałem, cytowana tabela i jej tytuł nie ma nic wspólnego z dopuszczalnością czy nie przeplotu w HEVC, tylko z tym jakie rozdzielczości ma wyświetlać IRD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiosną TVP Dokument pokaże kultowe cykle dokumentalne "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" i "Kawaleria powietrzna".

 

Mam nadzieję, że w przyszłości TVP Dokument pokaże też inne cykle dokumentalne "Kochaj mnie", "Przedszkolandia" i "Zielona karta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ktoś tam się zanurzył głębiej do archiwum oświatowego, bo 1 maja, g. 13:15-13:29 ,,Karmik Jankowy" z 1952 oraz o g. 13:30-13:49 ,,Kazimierz. Miasto polskiego renesansu" z 1954. Jak na TVP, to i tak dużo, bo głównie pokazywali tylko swoje dokumenty po 1980 roku. 15-18 lat temu takie filmy były na wyciągnięcie ręki w Kino Polska, a teraz pozostała luka, ponieważ nie ma w Polsce kanału z archiwaliami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

To był program „Archiwum zbrodni” i był emitowany na przemian z „Listami gończymi”. Pisałem o takich programach dawniej na forum: https://forum.satkurier.pl/topic/11885-magazyny-kryminalne-i-zbliżone-tematyce/

 

Ubolewam nad faktem, że szybko ww pozycje przeszły do historii. W TVP Info były nadawane na przemian w każdą niedzielę o 20:00. Powtórki pokazywano w TVP Historia w 2014-2015. Nagrywane były najprawdopodobniej w SD i pewnie to też jest powód ich braku w TVP Dokument.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Sentence napisał:

Ubolewam nad faktem, że szybko ww pozycje przeszły do historii. W TVP Info były nadawane na przemian w każdą niedzielę o 20:00. Powtórki pokazywano w TVP Historia w 2014-2015. Nagrywane były najprawdopodobniej w SD i pewnie to też jest powód ich braku w TVP Dokument.

ale przecież można by podwyższyć jakość takich produkcji - może nie była by idealna ale może by była wystarczająca na tyle aby nie kuć w oczy

można by to zrobić za grosze np. używając czegoś takiego:

 

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 14:30, Sentence napisał:
 
 

To był program „Archiwum zbrodni” i był emitowany na przemian z „Listami gończymi”. Pisałem o takich programach dawniej na forum: https://forum.satkurier.pl/topic/11885-magazyny-kryminalne-i-zbliżone-tematyce/

 

Ubolewam nad faktem, że szybko ww pozycje przeszły do historii. W TVP Info były nadawane na przemian w każdą niedzielę o 20:00. Powtórki pokazywano w TVP Historia w 2014-2015. Nagrywane były najprawdopodobniej w SD i pewnie to też jest powód ich braku w TVP Dokument.

A w TVP Dokument nie ma przypadkiem czasem jakichś archiwalnych dokumentów z lat. 90 czy początku 00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.07.2021 o 12:20, Poland napisał:

Mnie ciekawi czy TVP Dokument zawita w końcu do Cyfrowego Polsatu bo trochę wstyd że ciągle ten największy w Polsce operator satelitarny ma problem z uzupełnieniem oferty naziemnej na swojej liście kanałów.

Spokojnie panie Poland pojawi się TVP kobieta na sat to i będzie TVP dokument w CP oba naraz. Przecież CP nie będzie podpisywał co chwila nowych aneksów skoro jadą podobno na czasie nieokreślonym od kilku lat. 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...