Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ju ż bym z tymi latami nie przesadzał,coś co może nie było puszczane w ostatnich 2 latach to nie są od razu lata.
Wykaż się swoją wiedzą albo podaj źródło - gdzie ten film leciał 2 lata temu :>
Nie rozśmieszaj mnie z premierą Potopu. To,że stacje traktują nas jak idiotów nie znaczy,że Ty musisz robić to samo.
Jeśli nie wiesz na czym polega pojęcie "PREMIERA", to się nie wymądrzaj.

Wiem w przeciwieństwie do Ciebie co znaczy słowo Premiera. POTOP w TVN nie ma ani premiery telewizyjnej ani premiery jeśli od biedy rozróżniać kanały kodowane od niekodowanych premiery w kanałach otwartych. To,że stacje sobie wymyśliły głupotę i film, który nadają w swojej stacji po raz pierwszy nazywają Premierą telewizyjną urąga inteligencji widzów. Pamiętam,że jeszcze parę lat temu tej bzdury nie było.

Co do Potopu to sorry,pomyliłem się o 7 miesięcy,. http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/2010/p0416_2.txt

 

Karol wbrew temu co sobie myślisz nie uważam TVN za telewizję samo zło. Zresztą niepotrzebnie się do mnie uprzedzasz i masz tak radykalne zdanie jedynie na podstawie tego co czytasz na forum,akurat na ofertę filmową TVN jak i rozrywkową (jeśli ktoś to lubi) nie ma co narzekać. Jednak dawniej było więcej ambitniejszych pozycji jak właśnie takie cykle dokumentalne jak o Marianie Zacharskim, Generał Nil itd. bogatsza oferta publicystyczna. Wartą uwagi pozycją jest Superwizjer, szkoda,że nadawany o tak trudnej porze. Podobnie jak wiele cenionych seriali amerykańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem w przeciwieństwie do Ciebie co znaczy słowo Premiera. POTOP w TVN nie ma ani premiery telewizyjnej ani premiery jeśli od biedy rozróżniać kanały kodowane od niekodowanych premiery w kanałach otwartych. To,że stacje sobie wymyśliły głupotę i film, który nadają w swojej stacji po raz pierwszy nazywają Premierą telewizyjną urąga inteligencji widzów. Pamiętam,że jeszcze parę lat temu tej bzdury nie było.
Określenie filmu "PREMIERĄ TELEWIZYJNĄ" w owej stacji nie jest kłamstwem. Tak to teraz działa i nie ma sensu o tym dyskutować, bo nic nie zmienisz.
Co do Potopu to sorry,pomyliłem się o 7 miesięcy,. http://www.tvp.pl/prasa/programTVP2/2010/p0416_2.txt
Pomyliłeś się o rok i siedem miesięcy! Nie wiem, kto Cię uczył liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty możesz nazywać używać dnia wg rzeczywistego kalendarza,a nie przyjętego ogólnie dnia telewizyjnego tak i ja nie muszę uznawać Premiery wg telewizji jako rzeczywiste premiery.

Co do Potopu to faktycznie masz rację, później stwierdziłem,że od Smoleńska minęło trzy lata, czas strasznie szybko leci. Jednak to nie są lata bez emisji,bo sam doskonale wiesz,że są filmy nie emitowane po 30 lat czy dłużej- sam to stwierdziłeś przy okazji filmów emitowanych w TVP SPORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja od dziś będę trzymał się dnia telewizyjnego, a Ty nie będziesz więcej marudzić na premiery telewizyjne. Pasuje?

 

,,Potop" to jednak większe dzieło od filmów powtarzanych wiosną w TVP Sport. Ponad 3 lata bez emisji wydaje się długo. Zresztą gdyby nie żałoba w 2010, to ,,Potopu" w TVP1 wtedy byśmy nie widzieli.

 

Uważam, że TVN jako stacja komercyjna wykazała się klasą, nabywając ,,Potop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że przy standardach filmowych gdzie niektore filmy możemy oglądać kilka razy w roku,a takiego "Znachora" nawet trzy razy pod rząd dzień po dniu już nie mówiąc o licznych emisjach w Kino Polska oczywiście masz rację. O ile jeszcze "Ogniem i Mieczem " jest dość regularnie puszczany w TV(wersja serialowa) to o ile skojarzyłem jeszcze Potop to nie pamiętam już kiedy był Pan Wołodyjowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TG tylko w soboty o 15? wcześniej w ten dzień była powtórka. chyba najlepszy program motoryzacyjny do tego ten humor, a oni ostatnio dali go w poniedziałek albo wtorek o 22:30 [!]. według mnie powinien lecieć od 21:30 albo 22:00.

 

Pewnie o godzinie 22:30 w miejscu TG będzie serial USA "Mentalista" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji dla gawiedzi i motłochu zawsze obcinają boki, żeby tłuszcza miała wypełniony cały telewizor, inaczej myślą, że im się popsuł :lol: To samo robi Canal+ z wieloma filmami.

Nie jest to normą. Wiele filmów pojawia się w oryginalnym formacie w TVN, TVN7, TV4 czy nawet Tele 5. Jeszcze nie wiedziałem takiego w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizji dla gawiedzi i motłochu zawsze obcinają boki, żeby tłuszcza miała wypełniony cały telewizor, inaczej myślą, że im się popsuł :lol: To samo robi Canal+ z wieloma filmami.

 

nie zawsze są obcinane boki. Oczywiście tak jest najprościej ale nie najczęściej. Pan & Scan jest ruchome, co widać na tym przykładzie:

panscan7bridespan.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy TVN mógłby pokazywać filmy blockbusterowe takie jak "Władca pierścieni" w wersji kinowej? Mam ten film na BluRayu i mi zawsze wyświetla z paskami na górze oraz na dole (mam cały obraz). Dlaczego cenzurują kadry?

A to nie jest czasami tak, że puszczają tzw. wersję open matte? Bo wersja kinowa jest właśnie z paskami u góry i dołu, a wersja open matte ma "otwarte" paski. Nic nie jest wtedy obcięte a widać więcej obrazu. Nie wiem, jak to jest w tym przypadku ale całkiem możliwe wydaje mi się, że po taką wersję właśnie sięgają. Bardziej nadaje się do emisji w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ramówka do połowy grudnia i są w niej cały czas premierowe odcinki W11. W zeszłym sezonie premiery tylko do połowy listopada więc albo to koniec tego serialu i chcą wyemitować wszystko jak było w przypadku Detektywów rok temu albo stopa się w TVNie poprawiła i o miesiąc dłużej premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramówka jest nawet na cały miesiąc i zgodnie z ramówką nawet po świętach będą premierowe odcinki takich produkcji jak Szpital czy Rozmowy w toku. Pytanie tylko, czy nie zmienią w trakcie decyzji.

 

A od najbliższego poniedziałku zmiana ramówkowa:

17:00 WAWA non stop

18:00 Szpital

 

Edycja: Widzę, że zgodnie z dzisiejszymi zmianami ramówkowymi premiery będą do 13 grudnia (zgodnie z cennikiem są oznaczone do końca miesiąca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...