Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A druga sprawa, wyłączenie SD - słusznie, popieram, ale po jaką nagłą krew przenosić wszystkie kanały TVN na transponder 11508, którego zasięg w Polsce przy złej pogodzie jest utrudniony? Wszystkie kanały grupy TVN powinny być nadawane w HD na 11393, aby przy złej pogodzie była szansa je odebrać. A resztę kanałów przesunąć na 11508.

 

Nie wiem w jakim rejonie mieszkasz i jakiej wielkości masz antenę, ale u mnie w Ciechanowie, na antenie 90 cm nigdy z transponderem 11508 problemów przy zachmurzonej pogodzie nie było, tzn. jak silnie pada i/albo jest bardzo silne zachmurzenie (np. jak zbiera się na burzę), to sygnał Ci zniknie praktycznie z dowolnego transpondera na Hot Birdzie, który nadaje w DVB-S2, ale z tego co czytałem wielokrotnie na/w "Satkurierze" taka jest już specyfika DVB-S2, że jest bardziej czuły na wahania siły sygnału i trzeba mieć naprawdę sporą antenę, żeby mieć stabilny odbiór, przy silnych opadach/zachmurzeniu, więc to niekoniecznie może być wina transpondera (jeśli coś błędnie napisałem, to proszę o korektę).

 

Tak w ogóle to mnie zastanawia w jakim celu pozostawili na 11393 wersje SD kanałów TVN, które nadają już w HD, bo ja się spodziewałem, że w ramach tych wczorajszych zmian je wyłączą i uruchomią TVN24 BiS HD, znaczy i tak mogą to zrobić na 11508 (chyba w tym celu wyłączyli stamtąd zdaje się wszystkie kanały SD), ale po co marnować na te duble miejsce na transponderze???

 

Wie ktoś jaką łączną przepływność mają teraz te zdublowane wersje SD w MPEG4, tzn. ile zajmują miejsca i ile jest teraz wolnego miejsca na 11508 (ciekawe czy zmieszczą tam jeszcze dwa kanały, czyli TVN24 BiS HD i ten nowy Home & Garden, bo on myślę wystartuje od razu w jakości HD???) ???

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam "Milionerów" jeszcze z pierwszej wersji, gdy było 15 pytań i program szedł w dni powszednie, pamiętam też drugą wersję, jak program był w weekendy i było 12 pytań. Uwielbiałem ten teleturniej i mam szczerą nadzieję, że te informacje się potwierdzą i program wróci do telewizji.

 

Pytanie tylko, czy będą chcieli coś w formule naszej edycji zmieniać? Nie wiem czy czasem nie będą chcieli tego wariantu z limitowanym czasem odpowiedzi wprowadzić... choć wolałbym żeby tego akurat nie dawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "Milionerów": może powinni przetestować format "Hot Seat" obecny w  australijskiej wersji, gdzie gra 6 osób, zamieniających się na "gorącym krześle" poprzez spasowanie przy jakimś pytaniu, błędna odpowiedź kogoś na pytanie eliminuje go z gry, a kwota np. z miliona spada do 250 000$ i tak dalej w dół, aż spadnie do co najmniej 10 000$, które jest minimalną wartością ostatniego pytania, a w nim gracz albo odpowiada poprawnie, albo błędnie i wygrywa gwarantowaną nagrodę. Tylko jeśli chcieliby wprowadzić "Hot Seat", to musieliby powrócić do 15 pytań ;) Format w sam raz na program 30-minutowy z jedną przerwą reklamową od 20:50 (po "Na Wspólnej") do 21:30.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala "Paszportów Polityki" w tym roku w TVN, nie tak jak było wcześniej, w Dwójce: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvn-pokaze-gale-24-edycji-paszportow-polityki-2016

 

Swoją drogą to może to oznaczać, że ta edycja będzie pokazana na żywo, a nie z odtworzenia. Europejskie Nagrody Filmowe z Wrocławia zostaną pokazane na żywo 10 grudnia, więc mogą podobną rzecz zrobić z galą "Polityki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalne doniesienia mówią, że to nie tyle z racji obiektywizmu czy czegoś w tym stylu, choć drugie dno sprawy też jest tutaj możliwe,  a z powodu słabnącej oglądalności cyklu "Kulisy sławy" (czyli niedzielnych wydań "Uwagi"), co swoją drogą mnie nie dziwi, bo akurat ten cykl moim zdaniem się już wypalił i nie jest tak interesujący jak jeszcze kilka lat temu. Natomiast Superwizjer dalej trzyma poziom.


Mariusz Max Kolonko napisał do prezesa Grupy TVN list, w którym deklaruje chęć współpracy: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/mariusz-max-kolonko-chce-wspolpracowac-z-tvn-oferuje-emisje-swojego-programu

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ''Uwagi: Kulisy Sławy'' to rzeczywiście ten format się wypalił, np. w lipcu br. pokazano w ramach tego cyklu historię byłej aktorki i dziennikarki z Łodzi, która jest chora na Stwardnienie Rozsiane (SM) przez co jest sparaliżowana, i jest pod opieką 80-letniej schorowanej matki.

 

Natomiast TVN pokaże 12 i 19 grudnia br. o godz. 22:55 i 23:55 film dokumentalny ''Polacy i Niemcy - historia sąsiedztwa'', który jest wspólną produkcją TVN i niemieckiej telewizji publicznej ZDF.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...