Skocz do zawartości

N na kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;). Mam problem z Telewizją N na kartę, moja oferta to: "Telewizja N na kartę z Pakietem Domowy HD". Natomiast dekoder to ITI-2850ST. Odkupiłem niedawno zestaw dekoder z kartą od znajomego. Niestety po włączeniu domagał się on połączenia z "czarnym dekoderem" skumałem więc, że miał on włączony multiroom, znalazłem jednak w internecie metodę na wykasowanie mu tego multiroomu. A zatem wcisnąłem gwizdkę, wpisałem odpowiedni kod na pilocie (już nie pamiętam jaki), dzięki temu wszedłem w menu serwisowe, wybrałem opcję "Reset", dekoder się zrestartował, pobrał nowe oprogramowanie, wszystko było ok, znalazł kanały DVB-T, znalazł sygnał z satelity Hot Bird, ale teraz stoi na ekranie aktywacji, którego nie da się pominąć. Przeczytałem w internecie, że prawdopodobnie trzeba aktywować kartę. W tymże celu, wysłałem SMS z numerem karty na odpowiedni numer telefonu, po otrzymaniu SMS zwrotnego dowiedziałem się ciekawych rzeczy. Wyglądał on w skrócie, mniej więcej tak: "Data autoryzacji karty: (tutaj data, dzień miesiąc, i rok...o zgrozo 2013...). Numer konta do wpłat: (tutaj numer konta). Odświeżono sygnał." Wyjątkowym optymizmem napawało mnie to ostatnie zdanie: "Odświeżono sygnał", uradowany czekałem na ten rzekomy sygnał, który według SMS mi odświeżono. Zostawiłem dekoder na noc. Wstałem rano, patrzę... to samo, ekran aktywacyjny. Wyłączyłem zatem dekoder z zasilania i włączyłem go jeszcze bo pomyślałem sobie, że coś musi mu zatrybić, coś mu musi się odświeżyć. Włączył się, i to samo, ekran aktywacyjny, siła sygnału 78%, a jakość sygnału 87%. I stoi, i czeka... I teraz pytanie do was drodzy koledzy. Przeczytałem (chyba nawet na tym forum), że po usunięciu dekoderowi multiroomu wykasował się dekoderowi jego status, i żeby go odświeżyć trzeba wpłacić pieniądze na indywidualne konto bankowe karty dekodera, i pytanie brzmi: Czy to wpłacenie pieniędzy na konto karty ma szansę pomóc? Wydaje mi się, że tak, zwłaszcza, że ostatnia wpłata pieniędzy na tę kartę miała miejsce w 2013 roku, a więc biorąc to na "chłopski rozum", ta karta jest w pewnym sensie "uśpiona", a ewentualna wpłata pieniędzy pozwoliłaby ją dopiero w pełni aktywować oraz przede wszystkim ustawić dekoderowi jego status, który podobno mu się wykasował. Chociaż wchodząc w menu dekodera można zobaczyć tam jakieś litery i cyfry w polu "status dekodera". Natomiast wchodząc w opcję "status karty" można zobaczyć, że faktycznie ma ona ostanią autoryzację na 2013 rok. A zatem jak myślicie, czy wpłata pieniędzy na konto karty pomogłaby? Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten dekoder NIE BYŁ używany do multiroomu (tylko kolega się bawił, żeby np coś z dekodera wyciągnąć), to wpłata powinna pomóc. Ale zanim to zrobisz wpisz numer karty tutaj: https://pl.canalplus.com/telewizja-na-karte/doladowanie i zobacz, czy Ci cokolwiek na jej temat napisze. Jeśli tak, to powinno działać, jeśli nie - to proponowałbym kontakt z infolinią, żeby Ci powiedzieli, czy ten zestaw jest w pre-paidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem do czego był używany. Wpisując numer karty na tej stronie można uzyskać następujące informacje: "Status karty: Aktywna, karta ważna do 2023 roku, pakiet telewizja N na kartę z pakietem domowy HD." Więc myślę, że powinno działać ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest sparowana z dekoderem (inna nie uruchomi),aktywna ale nie doładowana też nie uruchomi. Po resecie lub ust. domyślnych na ekranie aktywacji powinna być opcja [Pomiń aktywacje]. Jeśli był zrobiony twardy reset to dekoder ma inny status. Doładowana karta i pozostawienie na kanale11  1TVP HD uruchomi go jeżeli karta jest zgodna z dekoderem a dekoder nie był wykorzystywany w abonamencie do multiroomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś próbował przełożyć niebieska kartę n i używać ją w module conax i w tv z tunerem sat?
Mam problem z Tv LG. Ściągnął aktualna listę kanałów dla tnk i większość kanałów działa m.in. Tvn24, ale kino, planetę, kuchnia, style, turbo itp ale mam komunikat kanał zakodowany na TVN, Polsacie, TTV, tv4.
Moduł taki
https://asset.conrad.com/media10/isa/160267/c1/-/pl/942670_BB_00_FB/image.jpg
Karta aktywna, opłacona na rok, wcześniej pracowała w białym dekoderze po n, który padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kfm877 napisał:

Mam prośbę, czy ktoś próbował przełożyć niebieska kartę n i używać ją w module conax i w tv z tunerem sat?
Mam problem z Tv LG. Ściągnął aktualna listę kanałów dla tnk i większość kanałów działa m.in. Tvn24, ale kino, planetę, kuchnia, style, turbo itp ale mam komunikat kanał zakodowany na TVN, Polsacie, TTV, tv4.
Moduł taki
https://asset.conrad.com/media10/isa/160267/c1/-/pl/942670_BB_00_FB/image.jpg
Karta aktywna, opłacona na rok, wcześniej pracowała w białym dekoderze po n, który padł.

Zawsze możesz odpłatnie wymienić sam zepsuty dekoder na nowy. Kartę sparują z tym nowym - słowo klucz Wrocław Rogowska Skymax.

Po wymianie na nowym dekoderze będzie z karty działać to co na zepsutym starym dekoderze.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wpłaciłem na numer konta tej karty 20 zł czyli opłatę za miesiąc i koniec końców dostałem uprawnienia. Czyli z kartą wszystko już jest na tip-top, teraz czekam aż puszczą sygnał żeby zniknął ekran aktywacyjny, bo generalnie w ustawieniach dekodera pojawiła się nowa data uprawnień. I tu moje pytanie do kolegów, ile się czeka na puszczenie sygnału żeby zniknął ten ekran aktywacyjny? Bo już mam go dość :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pary dekoder-karta to nie jest czasem tak, że jakby była inna karta to dekoder by się nie uruchomił? Myślałem, że karty są parowane z dekoderami. I jak myślicie, opłaca się jeszcze czekać czy ostatni ratunek to telefon do BOK? 

Edytowane przez Kuba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak wrócę do domu to pomyślę nad wykonaniem telefonu do BOK. 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie, może trochę dziwne ale mniejsza ;) jak już się dodzwonię do tego całego BOK-u to w zasadzie co ja mam im tam powiedzieć? Wytłumaczyć im całą sytuację od początku czy poprosić o konkretną rzecz tj. sprawdzenie zgodności numeru karty z numerem karty dekodera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...