Skocz do zawartości

N na kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem w ogóle po co zastanawiać się czy coś dadzą za TVN HD+1 czy nie. Szanse są raczej zerowe tymbardziej, że nie jest to typowy kanał, a jako bardziej dodatek. Ja tam nie licze na żaden nowy program pewnie do czasu aż N i Cyfra zaczną coś ustalać, a to może nastąpić za pół roku. Ważne aby nie zlikwidowali lub nie pogorszyli oferty prepaid. Ciesze się z jednego, że ostatnio tak doszło kilka nowych programów oraz nPremium, a to daje szanse na pozytywne myślenie o przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum i mam całe mnóstwo zaległości jeżeli chodzi o odbiór telewizji cyfrowej.

Moja sytuacja przedstawia się następująco. Chciałbym podłączyć zestaw umożliwiający odbiór telewizji cyfrowej w mieszkaniu znajdującym się w bloku. Od razu informuję, że do tej pory nie miałem żadnego (kompletnie żadnego) doczynienia z talerzami, dekoderami itp. W mieszkaniu znajdują się dwa telewizory. Jeden LCD na którym chciałbym się skupić i drugi kineskopowy.

N na kartę interesuję się już od dłuższego czasu ale czytając negatywne opinie nie zdecydowałem się do tej pory z niej skorzystać i cały czas korzystam z usług telewizji kablowej. Mam kilka pytań związanych z "problemami" powstającymi z podłączeniem n na kartę. Podkreślam po raz kolejny, że jestem kompletnym laikiem.

Przeglądałem sporo ofert i na dzień dzisiejszy najlepszą wydaje się właśnie n na kartę.

1) Dekoder - czytając opinie na forum i szperając w necie wydaje się najlepszym wyborem Opticum za 199zł na stronie n-ki. I tu pierwsze pytania:

- w jaki sposób dekoder łączy się z telewizorem (w telewizorze mam tylko dwa wejścia HDMI)?

- czytałem, że dekodery pobierają sporo energii elektrycznej ( jak na tle pozostałych dekoderów wypada Opticum)

- czy jest długi czas oczekiwania przy zmianach kanałów ( nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, ale zdarzają się telewizory gdzie aby przełączyć program trzeba czekać kilka sekund, jest to dość irytujące)

- czy jest możliwość ułożenia swojej listy programów czy muszę podporządkować się liście n-ki?

2) Antena, konwerter, kable - jak dla mnie czarna magia. Powiedzcie mi proszę gdzie, za ile i czy są problemy z zainstalowaniem tych urządzeń i podłączeniem do dekodera? Wiem, że w pakiecie n na kartę dają tylko dekoder i kartę resztę trzeba samemu zakupić.

3) Programy - ofertę n-ki znam. Ale o ile się nie mylę jak podłącze talerz i dekoder to będę miał dostęp także do innych kanałów ogólnie dostępnych. Czy się nie mylę? Jeśli tak to czy mógłby mi ktoś przedstawić listę takich kanałów?

4) Oferta Ostatnio n na kartę szeroko się reklamuje. Dodają swoją ofertę przy zakupie telewizora, a nawet ostatnio ich ofertę widziałem w Play-u. Mnie na dzień dzisiejszy interesuje tylko n na kartę i jakby ktoś kto siedzi w tym temacie dłużej mógłby mi powiedzieć gdzie/ w jaki sposób kupić ofertę n na kartę aby było najkorzystniej (tani dekoder, dodatkowe miesiące pakietów, wydłużenie czasu odbioru programów podstawowych po zakończeniu pakietu)?

 

i Jeszce dodatkowe pytania:

- czy jakbym z cz asem chciał przejść do abonamentu w n to czy mógłbym korzystać z dekodera Opticum?

- czy w przyszłości jakbym chciał podpiąć drugi telewizor pod antenę musiałbym coś dokupować/ coś zmieniać?

 

Trochę tego dużo ale na prawdę jestem zielony w tym temacie. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dekoder - czytając opinie na forum i szperając w necie wydaje się najlepszym wyborem Opticum za 199zł na stronie n-ki. I tu pierwsze pytania:

 

- w jaki sposób dekoder łączy się z telewizorem (w telewizorze mam tylko dwa wejścia HDMI)?

 

TV łączy się z dekoderem kablem HDMI.

 

- czytałem, że dekodery pobierają sporo energii elektrycznej ( jak na tle pozostałych dekoderów wypada Opticum)

 

Jeśli chodzi o Opticum-a X8 to nie wiadomo jaki ma pobór prądu po włączeniu, wiadomo tylko tyle, że w trybie StandBy pobiera mniej niż 1W.

 

- czy jest długi czas oczekiwania przy zmianach kanałów ( nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, ale zdarzają się telewizory gdzie aby przełączyć program trzeba czekać kilka sekund, jest to dość irytujące)

 

Parę sekund trzeba poczekać, poza tym użytkownicy skarżą się, że trzeba pilotem idealnie celować w odbiornik, aby np. przełączyć kanał.

 

- czy jest możliwość ułożenia swojej listy programów czy muszę podporządkować się liście n-ki?

 

Jak to ktoś na forum napisał:

Kanały z listy n, czyli od 1-50 nie można przesuwać, natomiast kanały od 100 do góry można sobie dowolnie przestawiać np. na pozycie 51, 52 ...

 

Można także zrobić 8 list ulubionych kanałów (ale o kolejności na liście ulubionych decyduje kolejność kanałów na liście głównej).

 

2) Antena, konwerter, kable - jak dla mnie czarna magia. Powiedzcie mi proszę gdzie, za ile i czy są problemy z zainstalowaniem tych urządzeń i podłączeniem do dekodera? Wiem, że w pakiecie n na kartę dają tylko dekoder i kartę resztę trzeba samemu zakupić.

 

Potrzebujesz antenę do kanałów HD lepiej mieć większą np. 75cm lub 80cm lub 85cm z jakimś masztem do zamocowania, 2 wtyczki F, kabel, konwerter twin (jak będziesz chciał kiedyś podłączyć drugi TV do anteny).

 

Problem to możesz mieć z ustawieniem anteny, więc musisz kupić też tzw. "SAT Finder" do znajdowania satelity.

 

Akcesoria masz np. na: http://www.hollex.pl ale może w u Ciebie w mieście masz jakiś sklep z akcesoriami SAT.

 

3) Programy - ofertę n-ki znam. Ale o ile się nie mylę jak podłącze talerz i dekoder to będę miał dostęp także do innych kanałów ogólnie dostępnych. Czy się nie mylę? Jeśli tak to czy mógłby mi ktoś przedstawić listę takich kanałów?

 

Wykaz kanałów FTA (niekodowanych) Hotbird 13*E: viewtopic.php?f=11&t=6932

Reszta kanałów FTA jest prawie nic nie warta, ale jest parę wyjątków.

 

4) Oferta Ostatnio n na kartę szeroko się reklamuje. Dodają swoją ofertę przy zakupie telewizora, a nawet ostatnio ich ofertę widziałem w Play-u. Mnie na dzień dzisiejszy interesuje tylko n na kartę i jakby ktoś kto siedzi w tym temacie dłużej mógłby mi powiedzieć gdzie/ w jaki sposób kupić ofertę n na kartę aby było najkorzystniej (tani dekoder, dodatkowe miesiące pakietów, wydłużenie czasu odbioru programów podstawowych po zakończeniu pakietu)?

 

Gdzie byś nie kupił to za Opticuma płacisz 199 zł i masz 1 miesiąc pakietów gratis.

 

A zamówić możesz np. tutaj: http://n.pl/nsklep/promocje/nnakarte/zamow

 

- czy jakbym z cz asem chciał przejść do abonamentu w n to czy mógłbym korzystać z dekodera Opticum?

 

Chyba się nie da, bo dekoder jest parowany z kartą NNK (przez co karty się nie da 'odpalić' w innym dekoderze, a dekoder nie pójdzie z inną kartą).

 

- czy w przyszłości jakbym chciał podpiąć drugi telewizor pod antenę musiałbym coś dokupować/ coś zmieniać?

 

Kup sobie konwerter twin, wtedy będziesz mógł podłączyć 2 kable do 2 TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę od siebie jeszcze...

 

Można także zrobić 8 list ulubionych kanałów (ale o kolejności na liście ulubionych decyduje kolejność kanałów na liście głównej).
Przy nowym sofcie (od przyszłego roku najpewniej, styczeń na 100%) będzie można układać kanały po swojemu. Tu jest duży plus.

 

Potrzebujesz antenę do kanałów HD lepiej mieć większą np. 75cm lub 80cm lub 85cm z jakimś masztem do zamocowania, 2 wtyczki F, kabel, konwerter twin (jak będziesz chciał kiedyś podłączyć drugi TV do anteny).

Minimum te 80cm żeby było.

 

Parę sekund trzeba poczekać

Bez przesady. Nie musisz się tu o nic martwić, opticum jest parowany z kartą więc pozwala na szybkie przełączanie i dekodowanie. Parę sekund to trwa przełączanie w tunerach gdzie jest skopany soft i w slotach CI są dwa różne moduły.

 

Problem to możesz mieć z ustawieniem anteny, więc musisz kupić też tzw. "SAT Finder" do znajdowania satelity.

Broń Boże nie kupuj takiego miernika, bo to najgorsze dziadostwo jakie ktokolwiek wymyślił. Wyje a sygnał przekłamuje i działa jak mu zawieje. Dwa razy w tym samym punkcie potrafi się inaczej zachować. Mierniki dobre zaczynają się od 400zł w górę, więc zakup nie ma sensu. Taki "SAT Finder" to potrafi w nerwy wprowadzić. Zęby na nich zjadłem i nerwicy się przez takie wynalazki nabawiłem. Najpierw zwróć uwagę jak są skierowane satelity u sąsiadów, kąt ustawia się z kalkulatora, a miernik będziesz miał w tunerze, sam najlepiej Ci powie kiedy ma dobry sygnał do odbioru.

 

Reszta kanałów FTA jest prawie nic nie warta, ale jest parę wyjątków.

E tam, co kto lubi. Pozwolisz tunerowi połapać wszystko, a później najwyżej wywalisz co Ci odpowiadać nie będzie.

 

Chyba się nie da, bo dekoder jest parowany z kartą NNK (przez co karty się nie da 'odpalić' w innym dekoderze, a dekoder nie pójdzie z inną kartą).

W ogóle się nie da. Nka nie robi niestety przejść z prepaidu na abonament. Z resztą tuner by nie pozwolił bo chociażby nie potrafi obsłużyć VOD.

 

Kup sobie konwerter twin, wtedy będziesz mógł podłączyć 2 kable do 2 TV.

Dokładnie, różnica cenowa między twinem a singlem jest niewielka i szkoda by było dwa razy kasę tracić. Jeżeli mogę polecić to ten ( http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... lack-ultra ) wypada na prawdę dobrze (oczywiście jest też wersja twin). Wielu DX-rów z nieo korzysta i o dziwo na wiele go stać w tej cenie, warto za niego zapłacić mimo że nie należy do najtańszych. Sam bym go wziął ale na multifeedzie z takim łbem nie ma racji bytu :(

 

No i co ważne sam przewód łączący konwerter z tunerem - wszyscy polecają Triset 113 - i ja go polecę, bo jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie nie wiem czy jeszcze obowiązuje promocja o której była mowa chyba w dziale tnk hd i jak ona wygląda? Teraz napisałem w nnk bo ja mam nnk :) ale nie istotne o ile promocja obejmowałaby tnk nnk . Swój egzemplarz Kupilem 2.11 mniej więcej, aktywowalem od razu ale jak wiecie na aktywację czekałem 2tyg no i ciekaw jestem mija drugi miesiąc, do końca roku tydzień i pewnie nie dostanę zaległych 2tyg . I teraz czy jest promocja czy nie to raczej doładuje co bym w styczniu mial tv, jeśli jest nadal promo to normalnie za 20zł doładować ? . Drugie moje pytanie tyczy się dekodera mam adb2849 ostatnio dodałem astre , wyszukane tv mam wszystkie nawet kodowane i np na kanałach 500 wzwyż 3sat rtl rtl2 itd w prawym dolnym rogu nie mam epg co ciekawe na tych samych programach które wyszukały się na pozycjach 3tys na każdym epg jest elegancko, dziwne .. też tak macie ? I tu rodzi się trzecie pytanie kolega wyżej wspomnial że optikum będzie Mial możliwość własnych list czy w adb można również tego się spodziewać ? trochę tak ciągiem pisane ale z tel źle się pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można także zrobić 8 list ulubionych kanałów (ale o kolejności na liście ulubionych decyduje kolejność kanałów na liście głównej).
Przy nowym sofcie (od przyszłego roku najpewniej, styczeń na 100%) będzie można układać kanały po swojemu. Tu jest duży plus.

 

 

Ten soft będzie na każdy dekoder na 5800s tez?

 

Edit:

Sorry za dwa posty.Prosze o usunięcie pierwszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za tak szybką odpowiedz. Troszeczkę mi rozjaśniliście sytuacje.

Szkoda, że dekoder jest "podpinany" pod daną kartę no ale i z tym da się żyć :) .

Otrzymałem dużo odpowiedzi to od razu się kilka pytań narzuca z mojej strony

 

Kup sobie konwerter twin, wtedy będziesz mógł podłączyć 2 kable do 2 TV.

Dokładnie, różnica cenowa między twinem a singlem jest niewielka i szkoda by było dwa razy kasę tracić. Jeżeli mogę polecić to ten ( http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... lack-ultra ) wypada na prawdę dobrze (oczywiście jest też wersja twin). Wielu DX-rów z nieo korzysta i o dziwo na wiele go stać w tej cenie, warto za niego zapłacić mimo że nie należy do najtańszych. Sam bym go wziął ale na multifeedzie z takim łbem nie ma racji bytu :(

 

Przeglądałem konwertery i na stronie hollexu w dziale konwertery jest ponad 10 podkategorii, jak dla mnie to czarna magia. Jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć co to jest konwerter pojedynczy (google mi nie rozjaśniły sytuacji).

Piszesz, że kupując ten ( http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/si ... lack-ultra ) konwerter w przyszłości będę miał możliwość podpięcia drugiego telewizora. I mam pytanie czy aby podpiąć drugi telewizor pod antenę będę potrzebował również drugiego dekodera?

 

I Jeszce kilka pytań co do samej anteny.

Czy jest różnica w odbieranym sygnale jeżeli chodzi o anteny wykonane z różnego rodzaju tworzyw (aluminium, metal) i średnicę talerza?

Koszt anteny jest dość spory. Czy anteny z second handa dałaby sobie radę z dekoderem Opticum?

 

I jeszcze jedno pytanie odnośnie bezpłatnej telewizji naziemnej.

Mieszkam w mieście które jest niezbyt korzystnie sytuowane jeżeli chodzi o zasięg bezpłatnej telewizji cyfrowej. Telewizor posiada wejście DVB-t. Na stronce n-ki nic nie jest napisane o tym, że dekoder Opticum również posiadał wejście umożliwiające odpieranie bezpłatnej telewizji cyfrowej. Moje pytanie to czy po zainstalowaniu całego osprzętu n-ki z dekoderem Opticum będę w przyszłości mógł łapać sygnał z bezpłatnej telewizji cyfrowej czy to są zupełnie inne anteny i inny osprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten soft będzie na każdy dekoder na 5800s tez?

Niestety, to dotyczy tylko niezależnego Opticum'a.

 

Przeglądałem konwertery i na stronie hollexu w dziale konwertery jest ponad 10 podkategorii, jak dla mnie to czarna magia. Jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć co to jest konwerter pojedynczy

Pojedynczy ma jedno wyjście do tunera, podwójny czyli twin obsłuży wa tunery niezależnie, quad obsłuży cztery :) Wszędzie możesz oglądać co innego, to tak jak by kilka konwerterów w jednej obudowie.

 

czy aby podpiąć drugi telewizor pod antenę będę potrzebował również drugiego dekodera?

Zgadza się.

 

Czy jest różnica w odbieranym sygnale jeżeli chodzi o anteny wykonane z różnego rodzaju tworzyw (aluminium, metal) i średnicę talerza?

Materiał nie ma znaczenia, po za wytrzymałością. Laminat przykładowo Ci nie zardzewieje (tak jak trabant :D )

 

Koszt anteny jest dość spory. Czy anteny z second handa dałaby sobie radę z dekoderem Opticum?

Tak, ale trzeba zwrócić uwagę czy antena nie jest powykrzywiana. Tego może nie być widać gołym okiem niestety, a to ma znaczenie ogromne. W second hand to bawił bym się przy nietypowych antenach, dajmy na to około 2 metrów, ale taka Ci nie jest potrzebna. Antenę 80cm kupisz w hollexie tanio, poszukaj dobrze ;)

 

Moje pytanie to czy po zainstalowaniu całego osprzętu n-ki z dekoderem Opticum będę w przyszłości mógł łapać sygnał z bezpłatnej telewizji cyfrowej czy to są zupełnie inne anteny i inny osprzęt?

Inne anteny i inny osprzęt. Do tego w wielkim skrócie służą anteny które dawniej były wykorzystywane do normalnego telewizora, czy popularne nie tak dawno anteny siatkowe (które zalecane nie są).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprzęt do odbioru telewizji cyfrowej zakupiony. Wielkie podziękowania dla jaczylibodzio i CRSMTH za pomoc.

Dzisiaj z rana złożyłem zamówienie na dekoder Opticum na stronie n-ki. Jest szansa, żeby w jeszcze w tym roku był u mnie w domu?

BTW. Jak z nimi najlepiej się kontaktować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz 199 zł za dekoder i dostajesz w cenie dekodera 1 miesiąc gratis dostęp do pełnej oferty. Później robisz przelew na indywidualne konto. Możesz za 60 zł oglądać pakiet domowy hd przez 3 miesiące albo włączyć full na miesiąc dodatkowe pakiety wysyłając sms.

 

tu masz wszystkie informacje

http://n.pl/oferta/n_na_karte/doladuj_karte.html

http://n.pl/oferta/n_na_karte/wlaczwylacz_pakiet.html

 

kabla hdmi nie ma w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydujesz się na opticum x8 i aktywujesz przed 31.12 to otrzymasz 2 miesiące full opcji. Dlatego też tak wyczekuje kuriera z enki. Wczoraj złożyłem w BOK zamówienie , jeżeli dali rade i paczkę puścili rano w dniu dzisiejszym to jutro powinien dotrzeć kurier ... Szczerze mam nadzieję że tak się stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od nowicjusza. Tak przy okazji przepytalem wszystkich w EURO AGD RTV, MEDIA MARKT i nikt nie umial mi odpowiedziec, odsylaj do infolinii NNK :-)

1. jeżeli przerwę opłatę w jakimś momencie, zablokowane zostaną wszystkie płatne, to oczywiste, ALE jak długo będę mógł oglądac FTA ??? Czy jest to 12 miesięcy od zablokowania płatnych i tez FTA zablokuja ???

2. Jeśli tak co co stanie się po tych 12-stu miesiącach ??? dekoder i karta do wyrzucenia beda skoro sa ze sobą sparowane ???

3. jezeli oplacalbym w terminach i jade np. na wakacje na 4 miesiace i ne place wtedy czy jest to problem, czy po powrocie wystarczy ze oplace np. kolejne 5 miesiecy i bedzie dzialac, a co wtedy jak po 5-ciu miesiacah znowu przestane placic, rozumiem ze znowu mam 12 miesiecy dla FTA darmowych ??? Dobrze rozumuje ???

4. jeśli mam NNK z dekoderem ITI-2849ST, to jesli bede chcial podpisac umowe na "Platforme N"- abonament to bede mogl wykorzystywac ten dekoder czy parowanie bedzie tutaj problemem ???

 

dzieki za wyjasnienia bo nikt w sklepach nie jest mi w stanie tego wyjasnic.

 

dziekuje i pozdrawiam

 

I jescze jedno pytanie:

1. poinformowano mnie w MEDIA MARKT ze w NNK jak nie oplaci sie to tez kasuja za niezaplacenie TVP 1, TVP 2, TVN itd. itd. czyli darmowe tez blokuja juz w kolejnym miesiacu??? czy to prawda ??? to moze i FTA wtedy juz po miesiacu sa zablokowane az do czasu oplaty ???

2. czy mozna jednoczesnie podlaczyc do anteby satelitarnej i anteny naziemnej zeby w yakim przypadku szybko przejssc na odbiot darmowy naziemny gdyby zablokowali satelitarny za brak oplaty ???

 

Dziekuje za wyjasnienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, FTA (z tego co powiadają na infolinii) zostają.

2. FTA chodzą, oglądasz zacne kanały typu Polonia 1 :P

3. Nie ma umowy, płacisz jak chcesz. Wyjeżdżasz - nie płacisz (udanych wakacji! ;) ), wracasz - płacisz i masz na bieżąco, znowu nie płacisz - odcinają - wracasz i płacisz - jest. Ale w kwestii 12 miesięcy musisz rozróżnić dwie sprawy - kanały FTA masz cały czas, bez ograniczeń czasowych, ale kanały z tzw. "Pakietu Bez Opłat" masz tylko miesiąc. 12 miesięcy było w Telewizji na Kartę HD (w zasadzie jej już prawie nie ma - zastąpiła ją N na kartę z nowymi zasadami - z jednej strony masz Polsat pewniejszy niż w TNK HD, ale z drugiej ten "Pakiet Bez Opłat" składający się z TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVN, TVN HD, TVN7, TVN7 HD i Religia.tv jest zamiast 12 miesięcy tylko 1 miesiąc).

4. Niestety nie.

 

Dodatkowe pytania:

1. To wynika z wyjaśnienia 3 - nie to, że kasują, tylko po prostu w NNK "Pakiet Bez Opłat" działa miesiąc od ostatniej opłaty, ale to nie ma związku z tym, czy będziesz płacił regularnie, czy nie - i tak po miesiącu zgaśnie i zostaną same FTA. 12 miesięcy było w Telewizji na Kartę HD, ale tej oferty w zasadzie już nie ma.

2. Zależy jaki dekoder od nich weźmiesz. Głowicę naziemną mają tylko modele ADB-2850 i ADB-2849. ADB-5800 wymaga podłączenia dodatkowego sticka na USB (wygląda jak pendrive, ale z tyłu ma wejście na antenę naziemną. Opticum ITI HD X8 nie ma w ogóle DVB-T. Jak nie zapłacisz, a będziesz miał odpowiedni model odbiornika, to DVB-T (z tego co powiadają na infolinii) ma działać.

 

EDIT: Jeszcze drobna uwaga - w zestawach z dekoderami Opticum ITI HD X8 "Pakiet Bez Opłat" jest aktywny 12 miesięcy (promocja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder zamówiony 27 , dzisiaj przed chwilą do mnie dotarł. Jest na prawdę malutki. Wieczorem będę podłączał wszystko :) Dzięki temu załapię się na 12 miesięcy pakietu bez opłat i dodatkowy miesiąc gratis dla wszystkich pakietów. Licząc że dekoder kosztował 199 zł i dostanę dwa miesiące full opcji, to w zasadzie za sprzęt wychodzi 80 zł ... Dobra cena, bo nPremium też świecą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...