Skocz do zawartości

N na kartę


Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie własnie dziś doszedł dekoder,wszystko działa jak należy tylko mam trzy problemy.

1.Jak zrobić,żeby mi obraz szedł przez kabel HDMI,bo teraz jedynie działają mi te podstawowe rozdzielczośćni natomiast jak włącze na 576,760,1020 to słychać tylko dżwiek.

2.Siła sygnału 93 % jakość skacze od 8 % do 25%,nie działają kanały z transpondera 11,508 po za tym wszystkie chodzą.Dekoder to ADB 5800s

3.Dostałem karte gwarancyjną ale nie jest uzupełniona,za to mam paragon czy to wystarczy jako dowód gwarancyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włacz wtv hdmi , potem na tunerze naciśnij res do momentu aż bedzie 1080 i ok jak dalej będzie brak obrazu to masz problem z tv lub kablem.....

2. normalne w moim nie działają 2 tp więc kupiłem wzmacniacz sat ( za 20pln ) i zaczeły działać poprawnie ( nie uśmiechało mi się słać tuner na gwarancje bo stracił bym darmowy miesiąc ( podobno kondesatory są wyschnięte ( jak czytam fora ) ) ......

 

3. lepiej podbić gwarancje aby mieć spokój bo z czasem paragony partacieją i na nich nic nie widać i co wtedy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Włacz wtv hdmi , potem na tunerze naciśnij res do momentu aż bedzie 1080 i ok jak dalej będzie brak obrazu to masz problem z tv lub kablem.....

2. normalne w moim nie działają 2 tp więc kupiłem wzmacniacz sat ( za 20pln ) i zaczeły działać poprawnie ( nie uśmiechało mi się słać tuner na gwarancje bo stracił bym darmowy miesiąc ( podobno kondesatory są wyschnięte ( jak czytam fora ) ) ......

 

3. lepiej podbić gwarancje aby mieć spokój bo z czasem paragony partacieją i na nich nic nie widać i co wtedy ??

 

Wzmacniacz odpada,bo moja instalacja ma mniej niż 10 m,w niedługim czasie wymieniam antene na 80 cm z konwenterem Twin bedzie ustawiona przez instalatora wiec wszystko powinno działać,choć przyznam,że na cyfrze kanały działały bez problemu a tu nie wszystkie łapią

A co do gwarancji to zamówiłem go ze strony n-ki,czyli gwarancje podbiją mi w salonie n?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co ma 10m do tego ??? ja mam 5,70m i musiałem założyć ( wcześniej sprawdziłem inne tunery jakie mam pod ręką od SD po HD tylko N-box sprawił problem instalacje antenową mam perfekt, kabel t113 i wsio rozkładane i przekładane ( mam 2 talerze 105cm ( ruchomy ) i 2 miske 90cm) , bo słać do Wrocławia mi się nie opłaca a dziecko przynajmniej ma w swoim pokoju bajki.....

 

 

Co do gwarancji masz dowód przesyłki ( odbioru , jest na każdej paczce) ??? bo bez tego ani rusz oraz czy przy zamawianiu poprawnie potwierdzili twoje dane .......

 

gwarancja bez dowodu zakupu jest nieważna

A g....... prawda jak jest na niej seria i inne dane + pieczęć jest ważna bez paragonu ..... Wedłóg prawa konsumentów jest jeszcze jedno jeśli w ciągu 7 dni nie podbijemy gwarancji i mamy paragon zakupu a sprzęt się zepsuje to muszą wymienić na nowy ( takie są przepisy ustawowe czy to sat czy rtv czy inne) .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Siła sygnału 93 % jakość skacze od 8 % do 25%,nie działają kanały z transpondera 11,508 po za tym wszystkie chodzą.Dekoder to ADB 5800s

Sprawdź konwerter, a jak nie to ADB na gwarancję. Niestety ten typ różne problemy ma.

 

Kolego co ma 10m do tego ??? ja mam 5,70m i musiałem założyć

To że wzmacniacz stosuje się przy słabym sygnale który idzie po długim kablu (słabsze połączenie elektryczne). Przesterowanie przez taki wzmacniacz niszczy po prostu tuner, który i tak masz zapewne uszkodzony, albo niedokładnie ustawiony talerz. Chcesz, używaj, ale już Ci mówię że skoro masz dobry kabel i resztę to bez sensu zrobiłeś wydając kasę na wzmacniacz. Za te pieniądze kupił byś nowy konwerter który załatwi by sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Siła sygnału 93 % jakość skacze od 8 % do 25%,nie działają kanały z transpondera 11,508 po za tym wszystkie chodzą.Dekoder to ADB 5800s

Sprawdź konwerter, a jak nie to ADB na gwarancję. Niestety ten typ różne problemy ma.

 

Z tym transponderem był już problem na cyfrze wiec to nie wina ADB,jutro zakładam antene 80 cm z nowym konwenterem+nowy kabel i powinno być wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Siła sygnału 93 % jakość skacze od 8 % do 25%,nie działają kanały z transpondera 11,508 po za tym wszystkie chodzą.Dekoder to ADB 5800s

Sprawdź konwerter, a jak nie to ADB na gwarancję. Niestety ten typ różne problemy ma.

 

Kolego co ma 10m do tego ??? ja mam 5,70m i musiałem założyć

To że wzmacniacz stosuje się przy słabym sygnale który idzie po długim kablu (słabsze połączenie elektryczne). Przesterowanie przez taki wzmacniacz niszczy po prostu tuner, który i tak masz zapewne uszkodzony, albo niedokładnie ustawiony talerz. Chcesz, używaj, ale już Ci mówię że skoro masz dobry kabel i resztę to bez sensu zrobiłeś wydając kasę na wzmacniacz. Za te pieniądze kupił byś nowy konwerter który załatwi by sprawę.

Kolega albo nie czyta albo nie zna liter , pisałem wyrażnie perfekt , jak kolega chce pouczać amatorów to nie to forum ( na fora edukacyjne tam jest masa ofiar) ....... Wyżej pisze wyraźnie ukszodzona głowica a zamiaru słać nie mam ( jest nie opłacalne dla mnie i stratą czasu oraz ważności doładowania ) a co się stanie później z ta głowica to trudno i tak po czasie doładowania ( 4 miesięcznym) będzie robił już na Enigmie2 ( przeprogramuje go) a narazie dziecko ma co oglądać .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ( jest nie opłacalne dla mnie i stratą czasu oraz ważności doładowania ) (...)

Nieopłacalne powiadasz? Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na regulamin, ale po opłaceniu wysyłki otrzymujesz ją w formie doładowania, plus czas który spędził w serwisie. Generalnie liczą ten czas na okrągło i wychodzi więcej. No chyba że nie chcesz płacić (a zapewne tak, skoro będziesz się brał za E). Fakt, nie zwróciłem uwagi na uszkodzoną głowicę, po prostu nie zauważyłem, a Ty w stosunku do tego nie musisz się tak unosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...