Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza Monografia Massive Attack - 3 piosenki. To jakieś żarty?

hahahaha, masaker jakiś!! Może powinni przemianować Monografia na 3 from 1? I pewnie leciało "Teardrop" i "Unfinished Symphaty".

Puścili chociaż "Sly" (mój ulubiony, koniec klipu świetny), "Karmacoma", "Risingson", "Protection" ?

Do tego jak czytam o błędach w płytach albo w rocznikach to brak słów.

Co do MTV Unplugged to wspominam je bardzo dobrze, MTV w latach 90-tych często puszczało klipy unplugged, pamiętam przede wszystkim Nirvanę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam Wembley w grudniu 2007 i pamiętam, że wtedy bardzo mocno reklamowali to DVD w wersji remastered, a w Multikinie można było zakupić bilety na seans. Natomiast w lutym 2008 udało mi się dostać drugą część DVD z teledyskami, ale mogę się mylić co do dat wydania, także się nie spieram :) Jeżeli chodzi o Heaven For Everyone, to skoro jest tytuł płyty, rok powinien się zgadzać. Tak jak z Too Much Love Will Kill You, którą też napisano wcześniej. Dobra, zaraz będzie nagana za off-topic :)

 

Natomiast jeszcze w sprawie monografii: faktycznie, wydanie z Massive Attack było mocno przesadzone, ale New Order też nie dostał całej godziny, bo piosenek dali na jakieś 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu oglądałem Top 10 Eurythmics to puścili nawet 11 piosenek.Myślę że to zależy jakiego wykonawcę puszczają.Jednego mają więcej klipów a drugiego mniej.I tak jest lepiej niż przed likwidacją kanału.Wtedy puszczali 2-3 najbardziej popularne klipy danego artysty.O innych mogliśmy zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na Vh1 Polska pozbyli się czarnych pasów po bokach ,niewidać ich w przerywnikach jak było do tej pory oraz w teledyskach w formacie 4/3 ,nawet fajnie to zrobili ,identyczna sytuacja jest na Nickelodeon Germany , Comedy Central Polska i Family ,czyżby nick de a jak nick to i viva de też były nadawane z centrum nadawczego z holandii a nie z berlina dziwne to sama sytuacja w tym samym czasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie że ktoś tylko ogląda kanał dla znaczka, logo(bo mam VH1,MTV DANCE, HITS itp. wow jestem cool :> ). Przecież jest tyle kanałów muzycznych na "orbicie" że nie warto płacić za muzykę w VH1 Europe czy PL ,MTV, MTV HITS DANCE itp. Też płaciłem (głupek :chair::doh: ) ale od 5lat odbieram kanały muzyczne z 28,5E i trochę tam się zmienia oferta ale na dziś to mogę śmiało porównać:

 

Vintage TV to takie VH1 classic

Greatest Hits TV, The Vault to takie coś jak VH1 Europe

Clubland TV i Dance Nation TV to takie coś jak MTV Dance

Massive R&B, FLAVA to takie MTV Hits

Scuzz to takie coś jak MTV Rock

 

Opisalem tylko jedną satke a reszta? :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vh1 Polska pozbyli się czarnych pasów po bokach ,niewidać ich w przerywnikach jak było do tej pory oraz w teledyskach w formacie 4/3 ,nawet fajnie to zrobili ,identyczna sytuacja jest na Nickelodeon Germany , Comedy Central Polska i Family ,czyżby nick de a jak nick to i viva de też były nadawane z centrum nadawczego z holandii a nie z berlina dziwne to sama sytuacja w tym samym czasie .

To chyba zawęziły Ci się horyzonty, bo ja jakoś widzę czarne pasy po bokach - niektóre teledyski są w 4/3, czołówki np. "Final countdown" w 14/9, a cała reszta w 16/9. Mało tego, na górze ekranu widać taką śliczną przerywaną linię wskazującą na emitowaną flagę WSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vh1 Polska pozbyli się czarnych pasów po bokach ,niewidać ich w przerywnikach jak było do tej pory oraz w teledyskach w formacie 4/3 ,nawet fajnie to zrobili ,identyczna sytuacja jest na Nickelodeon Germany , Comedy Central Polska i Family ,czyżby nick de a jak nick to i viva de też były nadawane z centrum nadawczego z holandii a nie z berlina dziwne to sama sytuacja w tym samym czasie .

To chyba zawęziły Ci się horyzonty, bo ja jakoś widzę czarne pasy po bokach - niektóre teledyski są w 4/3, czołówki np. "Final countdown" w 14/9, a cała reszta w 16/9. Mało tego, na górze ekranu widać taką śliczną przerywaną linię wskazującą na emitowaną flagę WSS

 

To pewnie masz telewizor LCD lub plazme ja mam CRT 29 i u mnie ich nie widać ale napewno je musieli zmniejszyć bo były widoczne na moim tv ,co do znacznika flagi wss to potwierdzam niestety jest widoczna ,dlatego mam obraz na rozciągnięciu i jej nie widze ,z innej beczki zabawna była sytuacja z vivą germany kiedy od czerwca 2009 do marca 2011 nadawała w formacie zminnym ,szczególnie w 2010 było to widoczne kiedy była emisja 16/9 znacznik flagi się pojawiał a kiedy przełączali na 4/3 to paski znikały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telewizor LCD 32" i potwierdzam pasów po bokach nie widać, nawet przy "planszy" reklama nie ma już drażniących pasów po bokach, tak samo jest z CCF, jedynie VIVA polska nadal ma pasy po bokach. :>

 

Właśnie przed chwilą był teledysk The Prodigy - Firestarter i NIE BYŁO PASÓW PO BOKACH ten sam teledysk na MTV Dance jest emitowany z pasami po bokach. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie chłopaki włączony overscan. Pełny obraz bez ingerencji TV wygląda tak: (22:48)

264tawo.jpg

34xmkhl.jpg

(uprzedzając uwagi, poprawny obraz to 1:1, a nie ten Wasz przycięty overscanem - który jest wynalazkiem do ukrywania artefaktów i zawsze pogarsza jakość obrazu)

Czekam na przerywniki żeby się upewnić :) póki co same teledyski.

 

Edit: Pasy są i mają się "dobrze"

123qt8i.jpg

vii7pk.jpg

 

Macie obraz skrzywdzony overscanem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo jakoś teraz oglądam był przerywnik reklama i pasów nie ma wygląda to tak jakby przerobili do prawdziwego 16/9 a wcześniej tak nie było jestem pewny na 100% napewno coś zmienili . Dla przykładu jakoś na viva germany i viva polska są te pasy widoczne ale też ich nie widać na nick geramny i comedy central geramny taka sama sytuacja jak na VH1PL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak ,chyba ktoś tu nie ma Vh1 ,wiem co widzę ,może karol widzi takie rzeczy których niema ,swoją drogą lepiej teraz się to prezentuje .

Dziwne, zapy powyżej pokazują, że nie tylko ja widzę "rzeczy, których nie ma"... Jeśli masz CRT i odbierasz sygnał z dekodera przez "euro" to nie dziw się, że możesz wszystkiego nie widzieć. Chociaż zanim sobie kupiłem LEDa, oglądałem VH1 na telewizorze o identycznych parametrach jak Ty i jak dla mnie pasy były takie same jak teraz.

 

PS. Pocisk Ci się nie udał, próbuj dalej koleżanko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie ma nic do zauważania, bo obraz zmienia się obiektywnie, a nie subiektywnie :wink: Obraz jest skalowany - wycinany jest środek (przykładowo to jaśniejsze na zapie powyżej) i rozciągany na cały ekran. Więc niezależnie od technologii obraz w jakiś sposób zawsze traci na jakości.

 

Faktycznie, na materiałach SD jest to mniej widoczne z uwagi na to, że szczegółowość takich programów i tak jest niska (omawiany Vh1 ma 544x576 i nienajlepszy bitrate), ale na kanałach HD różnicę jak najbardziej widać (szczególnie na LCD) i polecam samodzielnie sprawdzić. :)

 

Zresztą oprócz podręczników do TV warto rzucić okiem na zagraniczne/polskie profesjonalne fora/artykuły i można wtedy wyczytać, że wyłączenie overscanu to element każdego poradnika uzyskania najlepszego obrazu, bo korzyści z tego nie ma żadnych (chyba, że faktycznie komuś bardzo przeszkadzają te artefakty/czarna ramka). Nawet niewyspecjalizowana wiki krzyczy apropo kanałów HD:

For 1080i/p overscan is undesirable, as it reduces picture quality and 1:1 pixel mapping is preferred.

 

Ale wiadomo, każdy ustawia jak lubi i mu pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wielokrotnie.Nie sądzę jednak aby proces odbywał się poprzez rozciąganie bo wtedy byłyby zniekształcenia a takowych nie ma.Sprawdzałem na płycie Kalibrator wydawnictwa PC World.Na obrazie kontrolnym włączenie overscanu powoduje przybliżenie obrazu a nie jego rozciągnięcie.Koło jest nadal kołem.Obraz nie traci ostrości bo byłoby to zauważalne na pionowych paskach.Włączenie powoduje "wycięcie" ramki dookoła więc automatycznie widzimy mniej dlatego zapewne w celu uzyskania najlepszego obrazu zalecane jest wyłączenie tej opcji.

 

Co do ostatniego cytatu.Jak on się ma do telewizorów HD Ready ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to co nazwałem niechlujnie "rozciągnięciem" jest omawianym przez Ciebie przybliżeniem. Zresztą ten przykład z rozjaśnionym polem na zapie, to obszar tego powiększenia o którym mówisz - proporcjonalne jego rozciągnięcia na cały ekran to.. przybliżenie.

 

Tak czy siak obraz się pogarsza. Powiększenie materiału przy overscanie = większe piksele = gorsza jakość wizji + mniej widać. (wszystko w małym stopniu, ale jednak)

 

Co do HD:

- Przy HD Ready to chyba wszystko jedno, bo tam tak czy siak występuje skalowanie - matryca ma zazwyczaj ~1366x768, a obraz (720p) to 1280x720, więc musi zostać przybliżony żeby pasował. Przy overscanie jest pewnie jeszcze większa sieczka, bo przez przybliżenie zmniejsza się rozdzielczość obrazu do rozciągnięcia,

- Przy Full HD strata jest oczywista, bo przy 1:1 źródło z ekranem się zgadza - matryca ma 1920x1080 pikseli jak i w takim (naprzemiennie lub progresywnie) formacie leci obraz. Jeśli ustawimy 1:1 to piksele ładnie się pokryją. Przy overscanie znów dojdzie do skalowania/powiększenia = gorszy obraz.

 

Przepraszam za mało techniczne słownictwo, ale przesłanie jest chyba jasne? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...