Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście zaraz pojawi się fala krytyki obwieszczająca, że nawet mimo tego formatu ekranu nie będzie oglądać Tele 5 ponieważ stacja nie zaspokaja ich potrzeb, och i ach.

Czyli każda odpowiedz ma być wychwalająca kanał P1 i TELE5? Po to chyba jest ten temat, aby można napisać co komu się podoba czy nie.

Swego czasu ten sam problem miała stacja PULS z jakością programu na satelicie, a jakoś teraz dorównuje innym. Na puls jest to, że jest tu konto oficjalne i ktoś w ogóle czyta co ludzie piszą, druga sprawa czy jakieś wnioski z tego wyciągają, a chyba tak jeśli coś ruszyło się z formatem 16:9. Są też stacje których nie obchodzi nic bo nie ma z nimi kontaktu, a jeśli jest to i tak bez komentarza.

TELE5 potrafi niekiedy zakupić dobry serial czy dokument, tylko co z tego jak jakość kanału była jaka była, może za niedługo będzie ok.

 

PS. Taka ciekawostka, lecz pewnie to wiecie. Ja nie jestem zwolennikiem Drużyny A, lecz serial został wydany na DVD przez Polskie Media Amer.Com więc jakieś tam zapotrzebowanie na ten serial było jeśli udało im się wydać wszystkie sezony z lektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest również dostępny naziemnie, co wykorzystał w celu umieszczenia kanału na lepszej pozycji. Jakby Polcast lepiej się postarał, a właściwie porządnie zapłacił operatorom, to jego kanały również byłyby wysoko na liście, ale i tak najważniejsza jest zawartość programowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każda odpowiedz ma być wychwalająca kanał P1 i TELE5? Po to chyba jest ten temat, aby można napisać co komu się podoba czy nie.

Tak, chciałbym abyście jeszcze do pochwał dołączali ładne wierszyki.

 

TELE5 potrafi niekiedy zakupić dobry serial czy dokument, tylko co z tego jak jakość kanału była jaka była, może za niedługo będzie ok.

Jakość obrazu Tele 5 mi odpowiada. Przyznam, że po przejściu na format 16/9, wszystko wydaje się wyraźniejsze. Za to emitowane reklamy i zapowiedzi, w których nadal funkcjonuje 4/3 mają strasznie kiepską jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedzi są jeszcze emitowane ze starym, wielkim oznaczeniem wiekowym. Teraz przydałaby się oprawa w 16:9.

Logo i oznaczenie wiekowe T5 są w programie "Kosmica TV" nadal spłaszczone mimo tego, że pozostałe pozycje w 16:9 mają dopasowane logo.

Program "Nieźle kliknięci", to [beep] nie z tej Ziemi. Coś podobnego kiedyś leciało w nieistniejącej Patio TV.

 

W piątek 23 marca (godz. 20:45) P1 wyemituje polski dokument z 2005, pt. ,,Jest takie miejsce: Baranów Sandomierski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet podczas Kosmica TV logo wyświetlane jest w prawidłowych proporcjach. Bardzo duży plus dla stacji za przejście na panoramę. Mam jeszcze zastrzeżenia co do jakości obrazu, ale jest lepiej niż kiedyś. Do tego widzę, że filmy w ramówce trzymają poziom: Telemaniak z Jimem Carrey, Teksańska masakra piłą mechaniczną, serial XII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego widzę, że filmy w ramówce trzymają poziom: Telemaniak z Jimem Carrey, Teksańska masakra piłą mechaniczną, serial XII.

Serial pt. ,,XIII", a nie ,,XII".

 

Film pt. ,,Telemaniak" w zapowiedziach był emitowany w letterbox'ie, a leciał w wersji kinowej. Widzę, że obcinają pasy w zapowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@POLONIA1 Dziękuję za odpowiedź w sprawie przesunięcia pasma Top Shop. A co z moją sugestią na temat archiwalnych polskich programów wyprodukowanych dla Tele5, Polonii1 i Super1? Pisałeś, że poranne pasmo od 6:00 chcecie wypełnić archiwalnymi serialami i prosicie widzów o zgłaszanie propozycji. Ja więc taką zgłosiłem parę postów temu , tyle tylko żeby emitować archiwalne programy, także w Tele5. Proszę o odpowiedź. Poniżej przypomnienie fragmentu mojego postu:

 

Odnośnie emisji programów z archiwum - jestem za. Proponuję także polskie produkcje z Waszego archiwum przypomnieć - mieliście programy poradnikowe dla kobiet (chyba "Co w szafie piszczy"), magazyn o tematyce sądowej ("Werdykt" i to wyprodukowany dla Waszego kanału, potem powstały odcinki dla Tele5), albo różne programy typu talk-show (np. talk-show Goście Bigosowej wyprodukowany dla "nowej" Super1)- co z tego, że z rozmowy z archiwum, przecież wiele kanałów tematycznych emituje właśnie takie "starsze" wywiady z gwiazdami, nie mówiąc o dużych stacjach - w TVN7 i TV4 były lub są w nocy lub rano emitowane różne polskie magazyny i programy rozrywkowe z archiwum.

 

Takie magazyny z archiwum można też wykorzystać na antenie Tele5 - w porannym paśmie ciągle Werdykt i Buon Appetito! A może tak wyemitować też odcinki Werdyktu dla Polonii1? Macie też trochę magazynów motoryzacyjnych w archiwum, w sam raz dlla stacji dla facetów, czyli Tele5. W ciągu godziny zmieszczą się dwa odcinki - był m.in. Auto salon w Polonii1, Auto motor i sport w Tele5, a w Tele5 potem były jeszcze kolejne magazyny motoryzacyjne, już nie mówiąc o programach o innej tematyce - co z tego, że z logo Polonia1, czy Super1, kto, może oprócz nas obecnych na Forum "Telemaniaków", zwraca na to uwagę przy takim wymieszaniu kanałów na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz_Knapik: wyraźnie w naszej propozycji podaliśmy formę jak można składać takie propozycje (na email). Propozycje wpisywane w postach nie bieżymy pod uwagę, bo nikt z nas nie będzie teraz siedział i wyszukiwał w potoku wpisów gdzie jest propozycja programowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zajrzeć do archiwum i sprawdzić do czego ma się prawa? Przecież powinniście wiedzieć o tym najlepiej. My mamy tylko zadanie podsunąć pomysł, ale ludzie wymienią listę seriali i programów telewizyjnych, które P1 emitowała - co pamiętają i co znajdą w sieci. Więc może lepiej najpierw powiedzieć, co możecie wyemitować a potem kazać widzom wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...