Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za problem nadawać w 16/9 - chyba nawet ławiej niż w letterboxie! Nie trzeba przetwarzać obrazu w 16/9 do mniejszego formatu, aby zmieścił się w 4/3, tylko wrzucić go takim jak został nagrany - bo przecież 16/9 zajmuje tyle samo pikseli co 4/3. Informacja WSS - może dałoby się dodawać ją ręcznie (tak jak w TVP ręcznie spłaszcza się obraz) przy poszczególnych pozycjach. To nie jest taki problem jak przy kanale informacyjnym, który musi przejść na nadawanie w 16/9 całodobowo - ze względu na paski informacyjne. Jedynym mankamentem może być logo, które musiałoby być odpowiednio zwężone, by w 16/9 wyglądało normalnie (a więc zamieszanie przy generatorze loga), ale bez tego też dałoby się żyć - jakoś Rai Sport często nadaje w 16/9 z naciągniętym logiem z 4/3. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany - generalnie oprawa bardzo ładna, wreszcie nowoczesna, podobnie z oprawą dźwiękową. Na razie tyle. Programowo na wiosnę też jest nieźle. I za to lubię Tele5 - za godną alternatywę dla innych stacji. Ładnie wypełniają swoją niszę co potwierdza się po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Patrzac na te obrazki mi sie wydaje ze ogladam fotky z lat 80-tych. Dla mnie to caly kanal tez nie jest dalej w czasie. Nigdy nie ogladam nic ciekawego, nawet go nie mam w swojej liscie tylko gdzies tam na ostatnich pozycjach.

Każdy lubi co innego. :wink:

Fakt, emitują zbyt dużo powtórek, ale inne stacje nie mają też ramówki wypełnionej po brzegi premierami. :roll:

Niezłe seriale, takie sobie filmy, dobry program "Plusy dodatnie, plusy ujemne" czy troszkę sportu to według mnie dobra alternatywa dla innych stacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy w podobny sposób zostanie odświeżone logo Polonii1?

Zmiany w tych stacjach prezentowane są tego samego dnia, więc także dzisiaj Polonia 1 powinna otrzymać zmienione logo i oprawę graficzną (choć to nie jest pewne) :wink: .

 

Nowa oprawa graficzna "Piątki" jest... nowoczesna, trochę pstrokata, ale mi się podoba. Zmienione logo mniej rzuca się w oczy, ponadto jest trochę przesunięte w prawy górny róg. Tylko dlaczego nigdzie nie informowano o zmianach?

P.S. Dzisiaj dokonano korekty loga Top Shopu - pasma telezakupów w P1. Jest ono trochę mniejsze, barwy żółtej, w tym samym miejscu ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy w podobny sposób zostanie odświeżone logo Polonii1?

Zmiany w tych stacjach prezentowane są tego samego dnia, więc także dzisiaj Polonia 1 powinna otrzymać zmienione logo i oprawę graficzną (choć to nie jest pewne) :wink: .

 

Podobno loga Polonii 1 nie było na ekranie już rano, więc coś przygotowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że każda inna godzina wiązała się z przesunięciami w programie Tele 5. Mecze często były emitowane w całości (bez żadnych skrótów) ale czasem odbywały się nieregularnie, przez co równie nieregularnie pojawiały się na antenie Piątki. To bardzo komplikowało układanie ramówki, a godzina 23:00 to chyba dobra pora, bo raz że kończy się primetime, to godziny nocne to często szansa dla słabszych nadawców, bo Ci więksi idą spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam screenów z tych meczów, ale je często oglądałem. Przeważnie były to mecze III ligi (obecna II liga), IV ligi (obecnie III liga) i raz widziałem mecze V ligi (obecna IV) akurat drużyny z mojego regionu. Mecze były prezentowane w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa reklamy nie zmieniła się

 

Jeśli mówisz o oprawie reklamy w Tele5 - to ta się zmieniła. Może napotkałeś stary blok ze starą wersją...

 

1) Logo na ekranie jest za małe;

 

Jeśli mówisz o Tele5 to jest w sam raz.Niektórzy uważają, że jest za duże. :D

 

2) W niektórych momentach (np. biały kolor na ekranie) powoduje że logo zlewa się i staje się niewidoczne (tak samo z logiem Tele 5).

 

Tego akurat nikt pod uwagę brać nie będzie przy tworzeniu oprawy audiowizualnej bo to małe piwo. :] W takim razie każda stacja musiałaby nadawać kolorowe logotypy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...