Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są w końcu kanałami bliźniaczymi, czy nie? Coś o Tele 5 z serwisu Mediarun.pl:

Na wiosnę br. kanał Tele5 przygotował dla widzów nowości serialowe i nowe odcinki własnych produkcji. W lutym br. Tele5 rozpocznie emisję 7-odcinkowego serialu sensacyjnego "S.O.S." z 1974 r., z Władysławem Kowalskim i Markiem Walczewskim w rolach głównych.

 

Miesiąc później stacja zaproponuje widzom drugi sezon serialu "Do diabła z kryminałem", w którym rodzina Westów zmierzy się z niełatwą drogą uczciwego życia.

 

Wiosną br. Tele5 nada premierowe seriale dokumentalne: "Fans United", opowiadający o międzynarodowym środowisku kibiców piłki nożnej, oraz "Navy Seals", który ukaże historię konfliktów zbrojnych widzianych oczami żołnierzy z 7. misji amerykańskich sił specjalnych.

 

Ponadto, stacja kontynuować będzie produkcje własne: "Śladami gwiazd", "Lub czasopisma" i "Plusy dodatnie, plusy ujemne". Na antenie Tele5 pojawi się także kilkadziesiąt premier filmowych, m.in. "American Gun", "Dzień bez meksykanów" i "Błysk", a także cykl relacji z zawodów bilardowych - Grand Prix Polski w Pool Bilard.

 

Po prostu super nowości. :lol: Serial z 1974 roku :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cieszysz się? Coś dla koneserów kina. Nowsze filmy też możesz tam uświadczyć. Ponadto zauważyłem, że na ogół ciągle podniecasz się ramóweczkami tej stacji i zmianami, a zasadniczo nie masz w ogóle pojęcia o tej telewizji. Zresztą nie tylko tej. A stacja żyje i ma się dobrze z tymi produkcjami, co więcej nie porywa się z motyką na słońce co jest uzasadnione. Oni już się określili jako prosta telewizja z filmami i serialami z domieszką produkcji własnych. A Ty ciągle doszukujesz się jakiś bzdur w prostych artykułach czy informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu super nowości. :lol: Serial z 1974 roku :lol2:
Nowości wcale nie muszą być związane z tym, że pojawi się coś, co niedawno zostało wyprodukowane. Nowością w tym przypadku jest to, że ten serial po raz pierwszy pojawi się na Tele5. Moim zdaniem, gdyby Tele5 nadawał więcej starszych seriali tj: Drużyna A, McGyver, czy Nieustraszony, to miałby szansę zyskać większą oglądalność, ponieważ w Polsce jest dużo osób, które chętnie by ponownie obejrzały stare dobre seriale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Tele 5 nie liczył bym na dobry film lub serial , tylko stary :lol:

 

Nie za bardzo rozumiem to co napisałeś. Niektóre stare produkcje - czy to serialowe czy filmowe - są lepsze od tych wyprodukowanych niedawno. Także często oglądam Tele5 tylko z tego względu, że można tam znaleźć dobre filmy czy seriale i to już nie ważne czy stare czy nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu super nowości. :lol: Serial z 1974 roku :lol2:
Nowości wcale nie muszą być związane z tym, że pojawi się coś, co niedawno zostało wyprodukowane. Nowością w tym przypadku jest to, że ten serial po raz pierwszy pojawi się na Tele5. Moim zdaniem, gdyby Tele5 nadawał więcej starszych seriali tj: Drużyna A, McGyver, czy Nieustraszony, to miałby szansę zyskać większą oglądalność, ponieważ w Polsce jest dużo osób, które chętnie by ponownie obejrzały stare dobre seriale.

 

Dobrze, ale te seriale, które podałeś są młodsze od tego ''nowego'', i znacznie popularniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale te seriale, które podałeś są młodsze od tego ''nowego'', i znacznie popularniejsze

 

Spytam się krótko - no i co z tego? :brawo: Rozumiem, że powinni tylko nadawać nowe seriale i filmy? Dziwne rozumowanie masz, naprawdę... :roll: Zresztą nie tylko ja wyjaśniałem jak wygląda sytuacja z serialami i filmami w Tele5, ale również Karol o tym wspominał. Szkoda, że idzie to na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Tele 5 nie liczył bym na dobry film lub serial , tylko stary :lol:

 

Nie za bardzo rozumiem to co napisałeś. Niektóre stare produkcje - czy to serialowe czy filmowe - są lepsze od tych wyprodukowanych niedawno. Także często oglądam Tele5 tylko z tego względu, że można tam znaleźć dobre filmy czy seriale i to już nie ważne czy stare czy nowsze.

 

Nie wiem jak można nie zrozumieć prostego zdania :lol2: , ale już tłumaczę z polskiego na polski : Chodziło mi , że w Tele 5 raczej nie zobaczymy dobrego filmu , lub serialu (no może średni ) , a co najwyżej stary (film lub serial) . Zrozumiano :?::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Twoje argumentacje są nie tyle żałosne co nie przemyślane. Prosto z gimnazjum.

 

Ciężko jest mi zrozumieć zdanie, które napisane jest na szybko z jakimiś dziwnymi odstępami co przecinek. No sorry. :D

 

Chodziło mi , że w Tele 5 raczej nie zobaczymy dobrego filmu , lub serialu (no może średni ) , a co najwyżej stary (film lub serial)

 

No po jakim to jest języku? :D

 

Zrozumiano :?::lol:

 

Takie odzywki to do kolegi ze szkoły. :]

 

Ponadto wkurza mnie to, że można Wam tłumaczyć pięćdziesiąt razy sens tworzenia takiej a nie innej telewizji jak Tele5, ale idzie to na marne. Stare filmy i seriale mogą być dobry tylko oczywiście to zależy od gustu. :] Wolę oglądać jakieś stare produkcje w Tele5 niż Reymonta, który wałkowany jest w TV Puls dość często. Czasami także wszechobecna papka zaczyna również mnie denerwować dlatego przełączam się - jak jest coś ciekawego do obejrzenia - na Tele5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby niektórzy pofatygowaliby się poczytać wszystkie posty i jeżeli mieliby trochę rozumu w głowie prócz wszędobylskich odzywek ze szkoły to kłótni by nie było. ;)

 

Jeszcze coś napiszę - kiedyś ta stacja zawalała masą przeróżnych produkcji własnych co sezon a także filmami i serialami o przeróżnych gatunkach. Jak to się skończyło? (Prawie) wszyscy wiemy. :] Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie chcę się kłócić :smile: . No cóż każdy ma swoje typy , jedni lubią Tele 5 , inni TV Puls , jeszcze inni (a może większość :D ) największe stacje (Polsat , TVN , TVP) . Ja sam kiedyś lubiłem Tele 5 , ale po obejrzeniu ciekawych seriali i filmów nie chciało mi się oglądać powtórek :/ . A co do wkurzania się , to mnie wkurza , że niektórzy w jednym wątku nie mogą zrozumieć , jak ktoś może lubić oglądać jedną ze stacji a w innym wątku chce , aby rozumiano , że on lubi oglądać inną :> .

 

I jeszcze , chciałbym przeprosić , jeśli kogoś uraziłem , że na Tele 5 nie ma dobrych filmów/seriali , bo chyba przesadziłem :/ . Są całkiem dobre filmy i seriale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nic do Ciebie nie mam. Ja w zasadzie to żadnej stacji nie lubię ani nie darzę szczególnym fanatyzmem. Szukam tylko w każdej z nich rozrywki i informacji. To tyle. A swoje zdanie możesz mieć tylko fajnie by było jakby zostały okraszone sensownymi argumentami a nie zwrotami prosto ze szkoły.

 

Jeszcze odnośnie Tele5 - oglądam ją tylko dla filmów i seriali, które można często uświadczyć. A, że lubię popatrzeć na takie starocie to zawsze staram się coś tam wynaleźć. Owszem - kiedyś mogliśmy zobaczyć całą masę programów własnych w tym program ''Studio'' z Kariną Kunkiewicz czy też audycje rozrywkowe. Owszem nie wymagały one tak wielkiego nakładu jak produkcje emitowane w TVN-ie, czy Polsacie, ale Tele5 produkowała ich tyle, że w końcu zaczęły się zwolnienia, usuwanie z ramówek programów itp. Sukces chcieli odnieść od razu, ale to się nie udało, bo wszystko wprowadzili od razu. Teraz kasiorę trzeba rozprowadzać rozsądnie i tak też to robią - dlatego stąd większość filmów i seriali (często powtarzanych - z wiadomego powodu) i mała ilość tanich produkcji własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie , to ja się z tobą zgadzam . A co do zwrotów , jak ze szkoły , no cóż , siedzę tam pół dnia (od poniedziałku do piątku) , więc się niestety przyzwyczajam do języku "szkolnego" :/ . Miejmy nadzieje , że się z tego wyleczę :D . Ale robi się trochę offtopic , więc przepraszam , wracamy do tematu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze w tele5 jest chyba czynnik psi ktorego emicje przerwano

Jeśli chodzi o "Czynnik PSI" to Tele 5 pokazywało jego wszystkie odcinki już kilkanaście razy, czasami w pomieszanym szyku, ale fakt faktem - nie udało im się żadnego epizodu przegapić :D Osobiście cieszę się, że od jakiegoś czasu już go nie widziałem, chociaż jest to chyba jeden z najlepszych seriali, który zagościł na antenie Piątki.

 

Jeśli chodzi o seriale z lat 70-tych, to chyba bardzo dobrze, że Tele 5 inwestuje w prawa do emisji tego typu produkcji. Dużo polskich wartościowych produkcji leży a archiwach - nie tylko TVP, ale różnych studiów filmowych i od kilkudziesięciu lat nie może doczekać się telewizyjnej emisji, nawet jeśli kiedyś za PRL były pokazywane do bólu. Najgorsze jest to, że Telewizja Polska nie dość, że od kilkunastu lat co rok (np. na ferie) wałkuje te same seriale, to w dodatku jakieś związki kombatantów polskich (celowo piszę małą literą) oraz Roman Giertych mają z tego tytułu jakieś problemy. Więc pozostało nam tylko Tele 5. A szpan "Czterema pancernymi..." i "Stawką większą niż życie" ze strony Polsatu, TVN i Kino Polska jest tak samo wartościowy, jak komunikaty prasowe Tele 5 - różnica polega na tym, że wy ten ostatni kanał objedziecie, a tamte komercyjne gnioty pochwalicie za patriotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, co wam przeszkadza istnienie tego kanału. Nie podoba się - czekają setki innych stacji FTA. Ja lubię P1 za klasykę kina. Wczoraj choćby leciał film "Strach". Był tylko jeden problem - jakość. Momentami dosłownie g :censored: o było widać. Wina VHS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić...

 

Tele5: Bardzo się stara. Głównym minusem jest żenująca jakość nadawania oraz oprawa graficzna. Strona www też nie zabardzo.

Polonia1: Historyczna telewizja odwieziona na czarny rynek nieruchomości. Mogli by z niej zrobić nową, ambitną, ciekawą Polonie1. Ta stacja ma jeszcze troche tego temperamentu ale Media5 czy jakoś tak nie umie tego wykorzystać. Top Shop'y skrócić: od 10 do 16. Rano bajki chińskie, po południu stare filmy na które liczy dużo starszych osób. Niektóre filmy są o 70% leprze od tych nowych.

 

Cóż. Wątpię aby media 5 to zrozumiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Wątpię aby media 5 to zrozumiało.

 

Z tego co wiem to Media5 nic nie ma do tego...

 

Poza tym - po co to wszystko robić? Temat był wielokrotnie wałkowany. Polonia1 jest stworzona tylko po to, aby szefowie mogli czerpać z niej korzyści,, przy czym oferuje takie produkcje jakie nie uświadczysz w innych stacjach. I tyle. :) Poza tym możesz przejrzeć poprzednie posty w tym temacie. :) Ta stacja się nie zmieni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...