Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie japońskie. I nie bajki a kreskówki. A jeśli chcemy być dosłowni- serial animowany produkcji japońskiej.

Tele5 pamiętam że w 2004 roku pokazywał całkiem nowe kreskówki. Nera, Księżniczka Oceanii i Sandokan II to było coś. A teraz...zresztą tu nie ma co mówić. Wszystko już zostało powiedziane. I czy mi się wydaje czy T5 ostatnio w panoramie nadaje na niektórych programach? Zresztą to panoramy nie przypomina, nie w Tele5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to panoramy nie przypomina, nie w Tele5.

Letterbox. Zaczęli nagrywać produkcje własne w tym formacie.

 

Media 5 Sp. z o.o. jest właścicielem marek Tele 5 i Polonia 1. Nie wykłócałbym się o to kto jest ostatecznym nadawcą obu kanałów, ponieważ akurat gdy tym gronie jedna spółka ogłasza bankructwo, za chwilę kolejna jest powoływana do życia by dalej emitować program. Mimo to Media 5 jest organem reprezentującym T5 i P1 m.in. przy zakupach praw do emisji filmów, seriali oraz przy zlecaniu produkcji programów u zewnętrznych producentów. Polcast Television zatrudnia natomiast część pracowników oraz prawdopodobnie jest właścicielem sprzętu obu stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jestem zorientowany ale też pewnie to wychwycić, bowiem nagranie może być zmontowane tak dokładnie, że nie widać, w którym miejscu jest jego koniec. Kaseta mogła być zjechana podczas przegrywania materiału na komputer, bo osobiście nie użyłbym do takich pływających nocą rybek nowej kasety. A Fincast używał starych, często taśm po renowacji i nagrywał na stare materiały nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie jest nowe logo, tylko przeźroczysta wersja starego. Nie jest też większe niż to, które było obecne do wczoraj. Mimo to przyznam, że prezentuje się dużo lepiej niż wszystkie wcześniejsze wersje loga T5. Wprowadzono również nową oprawę graficzną.

 

a4b3c63070edf480m.jpg 1d074a2540a27dd9m.jpg 9883b291c7dc2ad0m.jpg 9526f25c05c04c28m.jpg 031b6ed1359fdc91m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ktoś przefiltrował logo w programie graficznym przez "płaskorzeźbę". Prezentuje się dość oryginalnie. :) Szkoda, że jest takie wielkie (oby nie wpadli na pomysł znaku wodnego na cały ekran :lol: ). Do kolekcji brakuje jeszcze ograniczenia wiekowego... Czyżby Tele 5 zakupiło jakieś nowe sprzęty? Nie wiem czy poprzedni umożliwiał tak zaawansowany efekt półprzezroczystości. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ktoś przefiltrował logo w programie graficznym
I powstało widmo szumu półprzezroczystego :lol2: Odświeżony logotyp wygląda lepiej niż jego stara wersja, ale rzeczywiście można by było ten znaczek pomniejszyć. Ciekaw jestem, czy w podobny sposób zostanie odświeżone logo Polonii1? No cóż pozostaje czekać na pasmo programowe tej stacji. Chyba, że ktoś widział poranny program z bajkami? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Tele 5 zakupiło jakieś nowe sprzęty? Nie wiem czy poprzedni umożliwiał tak zaawansowany efekt półprzezroczystości. :?:

Umożliwia. Gdy Tele 5 nadawało jeszcze ze zwykłych magnetowidów testowano małe, przeźroczyste (lecz szare) logo stacji. Obraz mimo wszystko wyglądał dużo lepiej niż z generatora loga, jak również włączanie oraz wyłączanie logo było łagodne (tzw. przenikanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się posiada już sprzęt do produkcji w 16:9 to nie ma większego problemu. W zasadzie praktycznie wszystkie produkcje własne mogą być już produkowane w tym formacie, na dodatek mogą być nagrywane już w HDTV. A Tele 5 nadaje już część filmów i programów w letterbox, a to już krok bliżej niż dalej do 16:9 w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na te obrazki mi sie wydaje ze ogladam fotky z lat 80-tych. Dla mnie to caly kanal tez nie jest dalej w czasie. Nigdy nie ogladam nic ciekawego, nawet go nie mam w swojej liscie tylko gdzies tam na ostatnich pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...